Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanjem v

poruka: 37
|
čitano: 8.217
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanjem v".
16 godina
offline
Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanjem v

"Za piće?"

"Molim jednu vodenu otopinu plinova i soli za dragu [nje se očito treba što prije riješiti], a meni  - Salt of Rock Cocktail!"

"..."

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanjem v

mala sugestija uredništvu - možda ne bi bilo loše staviti legendu ispod fotki

za prvu i drugu je jasno što se sugerira ilustracijom, no treća mi je potpuna zagonetka - niti znaš što je konkretno, niti što bi trebala značiti vezano uz tekst

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanjem v

profesore, načeli ste opaku temu. kako se, zapravo, u kući riješiti kamenca? u šahtu, oko ure, en general, prije nego što dođe u kuću, u štetu. probah kojekakve strujno-magnetne "genijatore" ali ništa jer, osim što ne djeluju, imam u sustavu i olovnih i plastičnih i pocinčanih cijevi. svega vraga. za industrijski pogon demineralizacije nemam mjesta, taman i da imam love. dakle, kako, ah, kako? inače, nema mi ukusnije od naše trešnjevačke vode pipuše (tzv. savinjon). hladne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 9:27 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanjem v

Jos jedan izvrstan clanakkoji krasno sjeda uz jutarnju kavu.

 

Prijedlog za jedan od buducih clanaka.

Opis destilacije htio bih, khhhm hhmm, ponoviti kemijske formule iz skole.....

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
3 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
Ajar kaže...

profesore, načeli ste opaku temu. kako se, zapravo, u kući riješiti kamenca? u šahtu, oko ure, en general, prije nego što dođe u kuću, u štetu. probah kojekakve strujno-magnetne "genijatore" ali ništa jer, osim što ne djeluju, imam u sustavu i olovnih i plastičnih i pocinčanih cijevi. svega vraga. za industrijski pogon demineralizacije nemam mjesta, taman i da imam love. dakle, kako, ah, kako? inače, nema mi ukusnije od naše trešnjevačke vode pipuše (tzv. savinjon). hladne. 

 To sam se i ja pitao jedno vrijeme, i jedino kaj se čini da bi moglo djelovati a da je prihvatljive cijene su uređaji za obrnutu osmozu.

Ali vidjet ćemo kaj znalac kaže o tome, jer ne znam baš da bi i ovo djelovalo kak spada.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 9:43 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
picajzla0707 kaže...

mala sugestija uredništvu - možda ne bi bilo loše staviti legendu ispod fotki

za prvu i drugu je jasno što se sugerira ilustracijom, no treća mi je potpuna zagonetka - niti znaš što je konkretno, niti što bi trebala značiti vezano uz tekst

 

 Google zna. Slika 3 je presjek kotla parne lokomotive. 😉

8 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
fer-de-lance kaže...

 To sam se i ja pitao jedno vrijeme, i jedino kaj se čini da bi moglo djelovati a da je prihvatljive cijene su uređaji za obrnutu osmozu.

Ali vidjet ćemo kaj znalac kaže o tome, jer ne znam baš da bi i ovo djelovalo kak spada.

 

 Voda iz RO, ili RO-DI uredjaja nije za pice..... cak koliko se sjecam, ozbiljno steti organizmu, netko strucniji ce znati preciznije....

Children Shouldnt Play with Dead Things
6 godina
protjeran
offline
Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanjem v

slavinska voda u slavoniji je prepuna "kamenca" što se primjeti na uređajima ili posudama koji tu vodu koriste, no to s bubrezima, kako reče prof...nema veze..

 

nego, čuh da je čak, najzdravija tekućica iz slavina, jer ako vodu iz boce (flaširanu) odmah ne ispiješ cijelu, moguće je stvaranje nezdravih bakterija u toj boci odn npr. boca od litre i pol koju otvaraš pa zatvaraš desetak puta...

najzdravije je negazirano bezalkoholno pivo, ali ga nema u prodaji..... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanjem v

Samo tehnički potpuno neuk čovjek može ne vidjeti u trećoj slici presjek parnoga kotla. Onaj malo upućeniji vidjet će da je to parni kotao za pregrijanu paru, jer su kroz vanjske, dimovodne cijevi provučene i unutrašnje, cijevi s parom - u kojem se para dodatno zagrijava. Onaj još upućeniji vidjet će da je riječ o parnom kotlu lokomotive. A što se pak tiče problemima s kamencem, bit će i o tome riječ u ovoj rubrici. 

 
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanjem v

Mislim da nisam tehnički potpuno nepotkovan a ipak na slici ne bi prepoznao parni kotao lokomotive. Sumnja u nekakav parni sklop je dakle bila opravdana, ali ipak nije giant destilator.

 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
danen kaže...

Samo tehnički potpuno neuk čovjek može ne vidjeti u trećoj slici presjek parnoga kotla

 nema potrebe za vrijeđanjem, nisam kritizirao nego dao sugestiju

ono što je tebi očito ne mora biti drugima, niti to znači da su potpuno neuki oni koji to ne kuže

8 godina
offline
Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanjem v

Malo sam se zezao. Ako ste se osjetili uvrijeđenim - ispričavam se. 

 
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
danen kaže...

Malo sam se zezao. Ako ste se osjetili uvrijeđenim - ispričavam se. 

 ma ništa, i ja sam bezveze preosjetljiv... snowflake sindrom 

ustvari ego, jgba, kad pola stoljeća sam radiš skoro sve popravke, od kuće do auta, malo teško padne da te netko nazove tehnički neukim

12 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
Ajar kaže...

profesore, načeli ste opaku temu. kako se, zapravo, u kući riješiti kamenca? u šahtu, oko ure, en general, prije nego što dođe u kuću, u štetu. probah kojekakve strujno-magnetne "genijatore" ali ništa jer, osim što ne djeluju, imam u sustavu i olovnih i plastičnih i pocinčanih cijevi. svega vraga. za industrijski pogon demineralizacije nemam mjesta, taman i da imam love. dakle, kako, ah, kako? inače, nema mi ukusnije od naše trešnjevačke vode pipuše (tzv. savinjon). hladne. 

Moram te demantirati, naime iz višegodišnjeg iskustva tvrdim da je Trnjanska bistrica za oktavu ukusnija, a po ljeti i hladnija od trešnjevačke.

15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
mGT kaže...

Moram te demantirati, naime iz višegodišnjeg iskustva tvrdim da je Trnjanska bistrica za oktavu ukusnija, a po ljeti i hladnija od trešnjevačke.

 ok, finoća vode nam je kotroverzna. tvrdoća ne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
Ajar kaže...
mGT kaže...

Moram te demantirati, naime iz višegodišnjeg iskustva tvrdim da je Trnjanska bistrica za oktavu ukusnija, a po ljeti i hladnija od trešnjevačke.

 ok, finoća vode nam je kotroverzna. tvrdoća ne. 

 Ma tvrda i jedna i druga, imao sam akvarije na obadvije lokacije i jednako je bilo taloga po staklima i poklopcima.

15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
mGT kaže...

 Ma tvrda i jedna i druga, imao sam akvarije na obadvije lokacije i jednako je bilo taloga po staklima i poklopcima.

 trebaš (ili ne) vidjeti bojler (80 l, končar), kad ga svako toliko (par godina) zamijenim: na zid novoga postavljaju dvojica, a (od vode) praznog skidaju četvorica. unutra postojnska jama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
danen kaže...

Malo sam se zezao. Ako ste se osjetili uvrijeđenim - ispričavam se. 

 Nisi se zezao..... no, nebitno je.....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
mGT kaže...

 Ma tvrda i jedna i druga, imao sam akvarije na obadvije lokacije i jednako je bilo taloga po staklima i poklopcima.

 Da redovito čistiš ne bi bilo tih sranja....  (šalim se malo)...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
Anđeo bez falinge kaže...
mGT kaže...

 Ma tvrda i jedna i druga, imao sam akvarije na obadvije lokacije i jednako je bilo taloga po staklima i poklopcima.

 Da redovito čistiš ne bi bilo tih sranja....  (šalim se malo)...

 Očistio mali bojler u kuhinji cca godinu dana nakon zamjene grijača, 1/4 je bila kamen,morao sam ubaciti malo HCl-a da bi uopće mogel iščupat grijač :-)

10 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
Ajar kaže...

inače, nema mi ukusnije od naše trešnjevačke vode pipuše (tzv. savinjon). hladne. 

 Eh vidiš meni je Zg hladna pipuša uvijek bila bljutava, a topla čak slatkasta i nikad mi nije odgovarala. Valjda se navikneš na svoju vodu pa ti druge ne odgovaraju. Naša seoska sa dodatkom Plivinog kvasca mi je uvijek bila finija  Valjda zato kaj mi je vodosprema par stotina metara od mene pa je voda uvijek fina ledena. Zubi ti otpadnu i zimi i ljeti. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
8 godina
offline
Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanjem v

To da je tvrda voda neukusna mit je koji šire oni koji prodaju uređaje za omekšavanje vode. Potpuno meka voda, kišnica (dakako i destilirana voda) je bljutava, dakle voda nije"tekućina bez okusa" kako se u školi uči. Napio sam se ja kišnice - dosta mi ju je. Napio sam se i čaja kuhanog na destiliranoj vodi (tajna kuhinje moga laboratorija) - i mogu vam reći da je to nešto grozno. Upravo minerali daju vodi okus, zbog minerala je mineralna voda ukusnija od obične izvorske vode. 

 
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
danen kaže...

... Upravo minerali daju vodi okus, zbog minerala je mineralna voda ukusnija od obične izvorske vode. 

 Kišnica je užasno bljutava, imamo u Slavoniji bunar i ne mogu tu vodu piti, ali mi ni mineralna voda nije fina. Štoviše odvratna mi je i ne pijem ju uopće. Naša vodovodna voda je jedna od najtvrđih u SZ Hrvatskoj i ona mi je stvarno fina. Manje više samo pijem vodu. Al dobro ja sam malo čudna po pitanju okusnih pupoljaka. Meni je i pivo i vino groznog okusa i ne pijem ih nikad 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
ddarknessfairyy kaže...

 Eh vidiš meni je Zg hladna pipuša uvijek bila bljutava, a topla čak slatkasta i nikad mi nije odgovarala. Valjda se navikneš na svoju vodu pa ti druge ne odgovaraju. Naša seoska sa dodatkom Plivinog kvasca mi je uvijek bila finija  Valjda zato kaj mi je vodosprema par stotina metara od mene pa je voda uvijek fina ledena. Zubi ti otpadnu i zimi i ljeti. 

 mljac. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanjem v

Trebalo bi ustanoviti zanimanje kušača vode. Malo probajte pa ćete vidjeti. Prvo se osjeti vapneni okus kalcija, a potom - dublje u grlu - gorkasti okus magnezija. No da bi se to umijeće dovelo do savršenstva, trebalo bi uzeti vodu iz više izvora, pa onda svoj osjet okusa uspoređivati s kemijskom analizom tih voda. I tako, malo po malo vježbati. 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
I kaj je onda bolje prokuhat vodu ili ne...tog kamenca ima jako puno po đezvama i kuhalima.najvise vidim.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanjem v

Eto kad je clanak vec uskrsnuo, danen  podijeli nam znastvene metode za poboljsavanje destilacije

 

(isprika, ako si vec to odradio, a meni promaklo)

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 11:58 (syncmaster245b).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
Syncmaster ako hoćeš destilitanu vodu probaj od iz odvoda sušilice rublja, klime ili uređaja za izvlačenje vlage 😉 (ljudi nemojte to piti dendžr ☠️)
7 godina
online
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
ajimerej kaže...
Syncmaster ako hoćeš destilitanu vodu probaj od iz odvoda sušilice rublja, klime ili uređaja za izvlačenje vlage 😉 (ljudi nemojte to piti dendžr ☠️)

 Mislim da kolega nije mislio na tu destilaciju 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#3): Što se dobije prokuhavanj
fer-de-lance kaže...
ajimerej kaže...
Syncmaster ako hoćeš destilitanu vodu probaj od iz odvoda sušilice rublja, klime ili uređaja za izvlačenje vlage 😉 (ljudi nemojte to piti dendžr ☠️)

 Mislim da kolega nije mislio na tu destilaciju 

 

 nope

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice