Kemičar u kući (#71): zrelo voće, prezrelo voće –

poruka: 8
|
čitano: 13.497
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#71): zrelo voće, prezrelo voće – ".
15 godina
online
Kemičar u kući (#71): zrelo voće, prezrelo voće –

kad bismo voćnim isparavanjima dodali samo jednu (na postojeće dvije) veze atoma ugljika, imali bismo održivo zavarivanje (kisik bismo donirali disanjem lišća tog istog voća pa i šire). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#71): zrelo voće, prezrelo voć
Poučan i koristan članak! Btw. meni je s 15 godina bio draži C2H2 ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#71): zrelo voće, prezrelo voće –

I eten može biti eksplozivan. Može se dakle pucati i kruškom (a ne samo puškom). 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 14:41 (danen).
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Kemičar u kući (#71): zrelo voće, prezrelo voće –

Hvala, baš smo pričali o etilenu u komentarima prošlog članka!

 

za čitatelja ovih mrežnih stranica najvažnije je znati da voću prijeti opasnost od drugog voća. Jer jedan plod potiče sazrijevanje drugog zbog kemijskog spoja jednostavne strukture, no složenog djelovanja – etilena

 

funkcionira i u drugom smjeru: ako želite da vam banane/avokado i ostalo voće brže dozrije (jer je često tvrdo i nezrelo iz dućana), stavite ga uz drugo voće koje proizvodi puno etilena - banane, smokve, kruške i sl. Miješajte kruške i jabuke 

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Kemičar u kući (#71): zrelo voće, prezrelo voće –

I kako onda da najbolje sazrijem magno a da se ne pokvari, jer ovaj koji se kod nas prodaje je super-nezreo i daleko od one mekoće i sočnosti što se jede u aziji (kod njih mu je tekstura najsličnija super sočnoj breskvi)

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2022 15:08 (Ges).
 
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Kemičar u kući (#71): zrelo voće, prezrelo voće –

Stavi ga sazrijevanje uz drugo voće pa "pipaj" svaki dan dok ne sazrije 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kemičar u kući (#71): zrelo voće, prezrelo voć
encoding kaže...

Stavi ga sazrijevanje uz drugo voće pa "pipaj" svaki dan dok ne sazrije 

Ma probao sam to, ima kao fora da se stavi u suhu rižu ali nije to to jer kad krene sazrijevat se vrlo brzo pokvari... treba nešto da ga sazrije brže neg krene trunut

8 godina
offline
Kemičar u kući (#71): zrelo voće, prezrelo voće –

Ogovor na brzo sazrijevanje bez truljenja je nadohvat ruke. Voće treba pokriti (da ne kažem hermatizirati) i plodove držati tako da se ne dodiruju (prijenos bakterija). Rekao sam da etilen ima praktički istu gustoću kao zrak, što znači da se sa zrakom dobro miješa. 

 
0 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice