Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta

poruka: 91
|
čitano: 15.672
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta".
3 godine
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Očigledno sam pogledao nego ti trabunjaš bzvz. Nisi valjda sam shvatio bit onoga što linkaš. Što ja to točno nisam pogledao?
Kako god okreneš BTC je najneefikasnija kriptovaluta. Možeš ti tu i tamo izvuć pojedini element koji je bolji ako ne uzmeš sve faktore. To se zove cherry picking. Al kad pogledaš cijelu sliku. Da, najgori je. I što god da neko misli izmuljati da nije tako strašno - laže. I sve što si linkao samo potvrđuje da je najgori.
A ti se zakačio za chiu i ne mrdaš. Ima i drugih kriptovaluta koje se ne svode na proof of stake ili proof of work nego na puno efikasnije algoritme.
Mada i ovo sa Chiom je samo -"may damage” nije will damage 100%.
Isto ko što ti majnanje btca može isto oštetiti hardware.
Ako se stvarno pokaže da Chia oštećuje hardware a da nisu izolirani slučajevi ili priče čitao sam na forumu ili reko mi frend od frenda - i nju fino treba izbaciti sa popisa eco frindly kriptovluta.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 13:04 (Gallu).
11 godina
offline
Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta

https://www.theregister.com/2021/06/23/africrypt_bitcoin_disappearance/

 

Retoričko pitanje vezano uz link - zašto neki bitcoin tumbleri rade bez problema, dok su neki pogašeni nakon racija?

Joj!
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Gallu kaže...
Očigledno sam pogledao nego ti trabunjaš bzvz. Nisi valjda sam shvatio bit onoga što linkaš. Što ja to točno nisam pogledao?
Kako god okreneš BTC je najneefikasnija kriptovaluta. Možeš ti tu i tamo izvuć pojedini element koji je bolji ako ne uzmeš sve faktore. To se zove cherry picking. Al kad pogledaš cijelu sliku. Da, najgori je. I što god da neko misli izmuljati da nije tako strašno - laže. I sve što si linkao samo potvrđuje da je najgori.
A ti se zakačio za chiu i ne mrdaš. Ima i drugih kriptovaluta koje se ne svode na proof of stake ili proof of work nego na puno efikasnije algoritme.
Mada i ovo sa Chiom je samo -"may damage” nije will damage 100%.
Isto ko što ti majnanje btca može isto oštetiti hardware.
Ako se stvarno pokaže da Chia oštećuje hardware a da nisu izolirani slučajevi ili priče čitao sam na forumu ili reko mi frend od frenda - i nju fino treba izbaciti sa popisa eco frindly kriptovluta.

 

molim te pročitaj moj post ponovo...

 

1. gdje sam ja napisao da je BTC najbolji? ili da trebamo nastaviti koristiti BTC? dapače, čak sam se složio sa tobom - DA TREBA SE IĆI NA NEŠTO ŠTO JE "zeleno tj zelenije...".

1a - ono što sam napisao je čista usporedba da postoji 99% drugih stvari koji troše više energije a nitko se ne buni jer nije "in". (što se u člancima i navodi). Realno - da nisi čuo od Muska da BTC troši "puno" vjerovatno sad ne bi imali ovaj razgovor jer nikoga ne bi bilo briga - a on kao nije znao za to kada je hypao market i dizao cijenu BTCu... moš' si mislit')...

 

2. Ako SSD diskovi podržavaju do 250TB zapisivanja (relativno i nebitno koliko ali svaki ima limit) a chia radi na temelju piši/briši - nije pitanje da li nego kada = otpad!

Ako malo razmisliš isti K sa grafikama - nakon 3 god nisu za ništa, fanovi otpadaju, nemaju jamstva, memorija je uredno OC tako da je i to istrošeno i samo je pitanje vremena dok artifakti kickaju-in = otpad!

2a - nisam se zakačio na chiu nego ti dajem primjer - zato sam i stavio power consumption ETH vs BTC (nije baš usporedivo ALI). Chia je došla kao "zelena" alternativa - a ono, nije da autori iste nisu znali koji su "side-effects"

 

3. BTC se ne majna sa kompovima nego sa specijaliziranim strojevima (MOŽE SE ali nije isplativo pa to nitko normalan ne radi - tako da ti tu oštećivanje HW od strane BTC-a debelo pada u vodu) - dok recimo ETH uredno kolje sve gore navedeno. Tako da ako gledaš sa aspekta otpada - ako miner ne nabrijes traje pun K (iako, kada naraste hashrate postaje beskorisan - opet laž). Ako ga usporis cak i manje trosi nego nazivno i duže traje, ALI, kako raste hash postaje skuplji ako radi nego ako ne (imao sam ga - jebiga).

 

Ono što želim reći je da je 99% svega laž i radi se samo radi "brze zarade". Osobno crypto vidim kao genijalnu stvar jer možda ako svi budemo manje opsjednuti parama i ostalim stvarima koje su nebitne možda ipak završimo u "star treku" gdje ljudi rade stari koje vole... no to sam samo ja i guess...

 

BTW, speaking of laž: negdje sam čitao članak gdje neka zemlja hvalila kako su otišli full green i ugasili iskope ugljena da bi u istom tom članu bilo kako sada kupuju od kine...

 

SVE

JE

LAŽ

 

 

 

 

NULL!=NULL
3 godine
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
I kakve veze ima ako postoje druge stvari koje troše više energije. Čemu to? Ko da ja svoj auto uspoređujem s tankerom? Koju svrhu ta usporedba ima?!
BTC je energetski najneefikasnija kriptovaluta. Tu sva priča završava. Ne kužim čemu ali ali ali i pokušavanje opravdavanje nečeg što ne valja
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 15:17 (Gallu).
6 godina
offline
Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta

ha dobro... pokušao sam...  :)

NULL!=NULL
 
0 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta

a šta si pokušao...pa čovijek ti sve lijepo argumentirano objasni da to nema smisla...i za šta...da bi nekolicina vas farmaša uživala na neradu.

zakonom zabraniti i još kazniti sve drastično, jer se zemlja dodatno i nepotrebo onečiščuje, zagrijava  i troši nepotrebno energija koja se može usmjeriti za razvoj čovječanstav.

i još niti od jednog od vas štovatelja kripta, majnanja itd nisam čuo koja je korist od svega toga. dajte barem 70% korisnosti toga svega i još ajde neka ostane. znači 95% je protiv svega toga, ali glavno da manjina prca večinu

Moj PC  
5 2 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta

Živjela NR Kina...

Zabraniti kriptorudarenje je svjetski prioritet.

Dooolje kriptovalutaška mafijo !! Vratite nam grafičke kartice, bando kapitalistička !! Živio Socijalizam, sloboda i pravedne plaće radnicima !!!
 
5 3 hvala 0
15 godina
online
Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta

Svaka čas kina.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
picajzla0707 kaže...
Možda zato jer je električna energija jedna od rijetkih stvari na koju nedobivaš rabat na količinu, nego baš obrnuto - što više trošiš, više plaćaš. Znači za nekog vraga se destimulira potrošnja.
Cilj svih zemalja u svijetu je smanjenje potrošnje el. energije, naravno da mora biti kompromisa između koristi i štete id previsoke potrošnje.
Ali nećeš reducirat struju školama, nego tamo gdje je korist za društvo minimalna. A kripto je baš takav, služi jedino za osobni profit u majnanju nečega što je teško ili nemoguće oratit i oporezivat te za špekulativnu zaradu pri trgovanju.
Ako išta ima smisla zabranit zbog besmislene potrošnje, onda je kripto debelo na prvom mjestu

 Ovo si ubo u sridu. Količine električne energije koje se troše za rudasrenje bitcoina su goleme, a tko zna na koji neekološki način su dobivene. Evo u Americi elektrana na plin, koja bi trebala biti ekološka, pojačava svoju proizvodnju struje zbog rudarenja bitcoina pri čemu pregrijavaju vodu jezera na čijim se obalama nalazi, a još misle i pojačati proizvodnju struje i rudarenje bitcoina. Vjerujem da se nisu sjetili tu otpadnu toplinsku energiju koristiti za zagrijavanje domova i za industrijske procese jer bi im to bila skuplja investicija, lakše je samo istovariti višak topline u prirodu, kao da već nemamo dovoljno pregrijavanje okoliša. Tipično kapitalistički - daj sada i odmah, jebe mi se za druge i što će kasnije biti, važno je da lova dođe u moj džep. Zato podržavam kineze i zabranu rudarenja bitcoina u Kini. Ne idem u ekonomiju svega toga, više me zanima ekološki dio, a i mogućnost da jednog dana u bliskoj budućnosti cijena računalne opreme, posebno grafa, padne na neki normalni nivo kakav je bio prije ovog ludila s bitcoinom.

dolazim odmah - Godot
12 godina
offline
Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta

Iz Kine krenuli mineri u Usa, navjerojatnije Texas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Drazen99 kaže...

Živjela NR Kina...

Zabraniti kriptorudarenje je svjetski prioritet.

 Tako je, pomoć gladnima ili beskučnicima nije prioritet, poboljšat standard života, eto to sve nisu prioriteti, zaustavit klanja po africi i južnoj africi, to isto nije prioritet, ali jebene kriptovalute jesu. Jao ogranicenih ljudi majko mila.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 1:18 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Zekanje kaže...

a šta si pokušao...pa čovijek ti sve lijepo argumentirano objasni da to nema smisla...i za šta...da bi nekolicina vas farmaša uživala na neradu.

zakonom zabraniti i još kazniti sve drastično, jer se zemlja dodatno i nepotrebo onečiščuje, zagrijava  i troši nepotrebno energija koja se može usmjeriti za razvoj čovječanstav.

i još niti od jednog od vas štovatelja kripta, majnanja itd nisam čuo koja je korist od svega toga. dajte barem 70% korisnosti toga svega i još ajde neka ostane. znači 95% je protiv svega toga, ali glavno da manjina prca večinu

 Sutra pozdravi poslodavca u 8h, a ja koji majnam i imam financijsku stabilnost od miniranja i nisam više okružen poslodavcima ću se sutra probudit u 10h, vidjet kolko sam zaradio, pomrsit malo muda i sjetit se tebe, di ćeš veće korisnosti radniče moj.

2 godine
online
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Cryogenic kaže...

Iz Kine krenuli mineri u Usa, navjerojatnije Texas.

 Kako su to krenuli ?

 

Brodovima prevoze rigove ili što ?

viza, radna dozvola ?

@ihush--nema imuniteta bez imuniteta, preboljevanja, neovisno jel prirodno-virus ili cijepivo koje izazove reakciju kao virus. Tako da jedino imunitetom stječeš imunitet-antitijela, ne cijepljenjem
2 godine
protjeran
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Cryogenic kaže...
Sutra pozdravi poslodavca u 8h, a ja koji majnam i imam financijsku stabilnost od miniranja i nisam više okružen poslodavcima ću se sutra probudit u 10h, vidjet kolko sam zaradio, pomrsit malo muda i sjetit se tebe, di ćeš veće korisnosti radniče moj.

 

šta te boli kurac jel ja radim za nekoga, dali sam uhljeb ili privatnik ili neradnik!

 

i prestani trolati!

jer ako nemaš argumente za ono šta sam naveo na šta si me prozvao, onda trolaš.

to da ti ne radiš za nikoga već si kakti postao neki slobodni "privatnik" sa takvima bi se država trebala poigrati, tako da uredno platiš sve šta treba ako već glumite "privatnike".

ali nećete još dugo. samo se tješite jadnici. uzet češ ti lopatu i zasukati rukave uskoro opet ako češ htjeti kruha.

ološ, jad i bijeda je oduvijek htjela profitirati jeftino ne radeči.

2 godine
protjeran
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Cryogenic kaže...
 Tako je, pomoć gladnima ili beskučnicima nije prioritet, poboljšat standard života, eto to sve nisu prioriteti, zaustavit klanja po africi i južnoj africi, to isto nije prioritet, ali jebene kriptovalute jesu. Jao ogranicenih ljudi majko mila.

 

a vidim ti si baš onako jako zapeo da riješiš te probleme, nego te boli kurac, tarlahaš jaca dok ti majnanje stvara kapital. uh jebeno si moralna osoba!

12 godina
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Zekanje kaže...

 

šta te boli kurac jel ja radim za nekoga, dali sam uhljeb ili privatnik ili neradnik!

 

i prestani trolati!

jer ako nemaš argumente za ono šta sam naveo na šta si me prozvao, onda trolaš.

to da ti ne radiš za nikoga već si kakti postao neki slobodni "privatnik" sa takvima bi se država trebala poigrati, tako da uredno platiš sve šta treba ako već glumite "privatnike".

ali nećete još dugo. samo se tješite jadnici. uzet češ ti lopatu i zasukati rukave uskoro opet ako češ htjeti kruha.

ološ, jad i bijeda je oduvijek htjela profitirati jeftino ne radeči.

Vidim da tebe boli k za nas minere više nego nas za tebe frende. Jel te boli pak od poslodavca? A boli tu i tamo. Jako si kompententan pričati šta će bit/neće, očito te jako počelo boljeti dolje, jebiga, sam si kriv.

 

"ološ, jad i bijeda je oduvijek htjela profitirati jeftino ne radeči." To svatko želi, otvoriti svoj biznis i da drugi rade za njega, a ovdje u miniranju čak i nemaš zaposlene, pa di ćeš bolje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 11:08 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Zaporožac kaže...
Cryogenic kaže...

Iz Kine krenuli mineri u Usa, navjerojatnije Texas.

 Kako su to krenuli ?

 

Brodovima prevoze rigove ili što ?

viza, radna dozvola ?

 Pisalo u vijestima, pa nisu ludi da ostanu u Kini, krenuli su trbuhom za kruhom negdje drugdje, što je najnormalnije.

12 godina
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Zekanje kaže...
Cryogenic kaže...
 Tako je, pomoć gladnima ili beskučnicima nije prioritet, poboljšat standard života, eto to sve nisu prioriteti, zaustavit klanja po africi i južnoj africi, to isto nije prioritet, ali jebene kriptovalute jesu. Jao ogranicenih ljudi majko mila.

 

a vidim ti si baš onako jako zapeo da riješiš te probleme, nego te boli kurac, tarlahaš jaca dok ti majnanje stvara kapital. uh jebeno si moralna osoba!

 Bitno da ti prije napadaš nas "neradnike" a ne buniš se protiv ovoga gore spomenutoga, prije ćeš se buniti na ono na šta si ljubomoran. Over and out.

2 godine
protjeran
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Cryogenic kaže...
Zekanje kaže...
Cryogenic kaže...
 Tako je, pomoć gladnima ili beskučnicima nije prioritet, poboljšat standard života, eto to sve nisu prioriteti, zaustavit klanja po africi i južnoj africi, to isto nije prioritet, ali jebene kriptovalute jesu. Jao ogranicenih ljudi majko mila.

 

a vidim ti si baš onako jako zapeo da riješiš te probleme, nego te boli kurac, tarlahaš jaca dok ti majnanje stvara kapital. uh jebeno si moralna osoba!

 Bitno da ti prije napadaš nas "neradnike" a ne buniš se protiv ovoga gore spomenutoga, prije ćeš se buniti na ono na šta si ljubomoran. Over and out.

 

to gore spomenuto nije predmet ove teme. i ne znam na osnovi čega si ti zaključio da se mi ostali ne bunimo oko hrpe loših i nepravednih stvari na ovoj zemljici

vidiš jako plitko i usko razmišljanje vidim kod tebe.

 

a ono gore vidim da me opet prozivaš, jer kao ti neradnik prozivaš nas koji zarađujemo i uredno plačamo porez. i opet ti ponavljam, nije bitno dali sam negdje zaposlen ili sam privatnik.

 

sobzirom da ste vi majneri izumirujuća vrsta uskoro, slobodno se javi kad ostaneš bez pinke, da sirotinji udijelimo i pomognemo

2 godine
online
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Cryogenic kaže...
 Pisalo u vijestima, pa nisu ludi da ostanu u Kini, krenuli su trbuhom za kruhom negdje drugdje, što je najnormalnije.

ma kužim da bi oni "htjeli" u U.S.A, nego pitam kako ?

ne primaju amerići kinešćiće tek tako.

16 godina
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Cryogenic kaže...

 Tako je, pomoć gladnima ili beskučnicima nije prioritet, poboljšat standard života, eto to sve nisu prioriteti, zaustavit klanja po africi i južnoj africi, to isto nije prioritet, ali jebene kriptovalute jesu. Jao ogranicenih ljudi majko mila.

 U Africi se dobrim delom ratuje zbog siromaštva. Siromaštvo i nestašica hrane se pogoršavaju usled klimatskih promena. Klimatske promene se između ostalog dešavaju usled neodrživog nivoa potrošnje energije svih oblika. "Rudarenje" kriptovaluta, koje ne stvara nikakvu dodatnu vrednost, a troši više energije od čitavih država, je jedan od najgorih oblika traćenja energije na planeti.

 

Cryogenic kaže...

 Sutra pozdravi poslodavca u 8h, a ja koji majnam i imam financijsku stabilnost od miniranja i nisam više okružen poslodavcima ću se sutra probudit u 10h, vidjet kolko sam zaradio, pomrsit malo muda i sjetit se tebe, di ćeš veće korisnosti radniče moj.

 Uživaj u mršenju muda dok ti pare traju. Ti si potpuno bezvredno ljudsko biće.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
2 godine
protjeran
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Zaporožac kaže...
Cryogenic kaže...
 Pisalo u vijestima, pa nisu ludi da ostanu u Kini, krenuli su trbuhom za kruhom negdje drugdje, što je najnormalnije.

ma kužim da bi oni "htjeli" u U.S.A, nego pitam kako ?

ne primaju amerići kinešćiće tek tako.

 

ma pusti ga, vidiš da je u bunilu kriptača i čita napuhane tekstove po raznim portalima.

 

svak pametan ko radi sa tim kriminalnim poslom od majnanja bježi u hladnije krajeve

12 godina
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Ivan(4) kaže...

 Uživaj u mršenju muda dok ti pare traju. Ti si potpuno bezvredno ljudsko biće.

 Ko kaže? Evo tebe su postavili da si jako bitan i da drugima govoriš ko je vrijedan ko nije . Jao šta si ljudi dozvoljavaju sve.

12 godina
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Zekanje kaže...

 

ma pusti ga, vidiš da je u bunilu kriptača i čita napuhane tekstove po raznim portalima.

 

svak pametan ko radi sa tim kriminalnim poslom od majnanja bježi u hladnije krajeve

 Miniranje kriminalan posao? Sve legalno.

 

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/kada-se-placa-porez-na-kriptovalute-u-rh-136604

 

Svatko normalan bježi tamo di je jeftinija struja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 11:29 (Cryogenic).
2 godine
protjeran
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Zekanje kaže...

a šta si pokušao...pa čovijek ti sve lijepo argumentirano objasni da to nema smisla...i za šta...da bi nekolicina vas farmaša uživala na neradu.

zakonom zabraniti i još kazniti sve drastično, jer se zemlja dodatno i nepotrebo onečiščuje, zagrijava  i troši nepotrebno energija koja se može usmjeriti za razvoj čovječanstav.

i još niti od jednog od vas štovatelja kripta, majnanja itd nisam čuo koja je korist od svega toga. dajte barem 70% korisnosti toga svega i još ajde neka ostane. znači 95% je protiv svega toga, ali glavno da manjina prca večinu

 

evo za tebe da se citiram.

pa osim kaj drkaš svaki dan i niš ne delaš, je za tebe očito razlog da je to korisna stvar

a sad sakupi sve svoje pametne moždane stanice, saberi se, razumno sagledaj stvar, pošto vidim da te tangira empatija i mir u svijetu, pa nam pojasni gdje je to korist, dobrobit i napredak čovječanstva za sve nas?

 

ako nemaš, a nemaš ništa pametno i konstruktivno elaborirati o navedenim koristima istoga, zamolio bi te da prestaneš tuda trolati!

 

Cryogenic kaže...
Zekanje kaže...

 

ma pusti ga, vidiš da je u bunilu kriptača i čita napuhane tekstove po raznim portalima.

 

svak pametan ko radi sa tim kriminalnim poslom od majnanja bježi u hladnije krajeve

 Miniranje kriminalan posao? Sve legalno.

 

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/kada-se-placa-porez-na-kriptovalute-u-rh-136604

 

Svatko normalan bježi tamo di je jeftinija struja.

 

samo se ti veseli da si u sivoj zoni, jer bijela nije sigurno, već je tako eto jer su veliki igrači to dozvolili. vi sitne ribice uskoro budete popapane, a možda i uletiti u crne vode.

nestajete i to je to.

12 godina
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Zekanje kaže...

 

samo se ti veseli da si u sivoj zoni, jer bijela nije sigurno, već je tako eto jer su veliki igrači to dozvolili. vi sitne ribice uskoro budete popapane, a možda i uletiti u crne vode.

nestajete i to je to.

 Ajme, da ti registriras obrt i kreneš kao oni proroci  6,49 kn/min na rtl'u? Pošaljem ti ja kristalnu kuglu nije bed. Plati se porez na dobitak 10% i sve je legalno, nisam ni znao da je 10%, mislio sam da je više, pošaljem ti uplatnice pa će bit bijela zonica, pusa.

2 godine
protjeran
offline
Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta

vidim da ignoriraš moje gornje teze o korisnosti majnanja. to ti je ono kaj ti velim. ti češ biti đubre jer su se prema tebi ponašali tvoji poslodavci kao đubrad pa ono kakti sad je došlo tvoje vrijeme da si to napaltiš. ili još bolje koliko vidim da sereš i na drugim temama, ti si si umislio kako si neki vrsni privatnik, ali porez nebi platio.

e sirotek jadni, pa gle, nismo mi tebi krivi kaj ti nisi završio kvalitetnu školu sa kojim možeš dobar posao imati i kvalitetnu plaću. ili ako i imaš dobru školu, zanat šta got, ali očito nisi sposoban da se izboriš za sebe. očito si godinama dozvoljavao da te se izrabljuje. to nije naš problem. snađi se i izbori za sebe. ali ne na uštrb ostalih.

 

ti češ uskoro kupiti ili lopatu ili gan, jer jednostavno ne vidim drugu mogućnost za tebe kada ti ovo presuši.

 

ovo pusa, to ti je ostalo od parade očito

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Zekanje kaže...

vidim da ignoriraš moje gornje teze o korisnosti majnanja. to ti je ono kaj ti velim. ti češ biti đubre jer su se prema tebi ponašali tvoji poslodavci kao đubrad pa ono kakti sad je došlo tvoje vrijeme da si to napaltiš. ili još bolje koliko vidim da sereš i na drugim temama, ti si si umislio kako si neki vrsni privatnik, ali porez nebi platio.

e sirotek jadni, pa gle, nismo mi tebi krivi kaj ti nisi završio kvalitetnu školu sa kojim možeš dobar posao imati i kvalitetnu plaću. ili ako i imaš dobru školu, zanat šta got, ali očito nisi sposoban da se izboriš za sebe. očito si godinama dozvoljavao da te se izrabljuje. to nije naš problem. snađi se i izbori za sebe. ali ne na uštrb ostalih.

 

ti češ uskoro kupiti ili lopatu ili gan, jer jednostavno ne vidim drugu mogućnost za tebe kada ti ovo presuši.

 

ovo pusa, to ti je ostalo od parade očito

Jel ti mozes ili nemozes shvatit da sam se ja izborio za sebe i nemam šefa nad glavom i zaradjujem? Imam stan koji iznajmljujem, imam rig sa kojim zaradjujem. Sve šta si napisao da niste vi krivi što ja nemam upravo imam bez šefa nad glavom, ja neznam da odes na hitnu nc neki CT glave ili nešto jel opet si prorok za 6,49 kn/min. Daj otvori linije da ljudi zovu. Vidim još si i homofob .

2 godine
protjeran
offline
Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta

da imaš argumente da je korist tog rudarenja korist za čovječanstvo, tada bi bio čovjek.

 

nažalost ti to nisi, jer jako dobro znaš da koristi nema, osim tvoje privatne

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kina nastavlja rat protiv rudara kriptovaluta
Zekanje kaže...

da imaš argumente da je korist tog rudarenja korist za čovječanstvo, tada bi bio čovjek.

 

nažalost ti to nisi, jer jako dobro znaš da koristi nema, osim tvoje privatne

 Isto kao kad ti gejmaš i trošiš više struje, koristi nema, osim tvoje privatne, samo što ja još zaradjujem.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice