Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta jači

poruka: 22
|
čitano: 6.322
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta jači".
15 godina
offline
Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta jači

Iako nemam nikakve direktne koristi, kao amatera koji prati znanost ova vijest me veseli.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta jači

znao sam za "žutu opasnost" ali me iznenadila brzina. švicarci, džaba ste krečili (a i mi upali na amen, kao i uvijek). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta jači

ljeta gospodnjeg 6640. uređaji na međunarodnoj svemirskoj postaji u orbiti proxime b, u zviježđu alphe centauri, otkrili su rađanje crne rupe u najbližem zvjezdanom sustavu. događaj je inače izuzetno neobičan, obzirom da se crna rupa otvorila na mjestu nekadašnjeg plavičastog planeta, trećeg po redu od žutog patuljka. znanstvenici još uvijek ne znaju što je izazvalo ovu dosad nezabilježenu svemirsku anomaliju. opširnije u poslijepodnevnim vijestima...

Moj PC  
9 9 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta
Eto posla za teoretičare zavjera....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta

"ljeta gospodnjeg 6640. uređaji na međunarodnoj svemirskoj postaji u orbiti proxime b, u zviježđu alphe centauri, otkrili su rađanje crne rupe u najbližem zvjezdanom sustavu. događaj je inače izuzetno neobičan, obzirom da se crna rupa otvorila na mjestu nekadašnjeg plavičastog planeta, trećeg po redu od žutog patuljka. znanstvenici još uvijek ne znaju što je izazvalo ovu dosad nezabilježenu svemirsku anomaliju. opširnije u poslijepodnevnim vijestima..."

 

U medjuvremenu otvorena je prva fabrika koja koristi paru za pokretanje proizvodnje. Brzo svi zapalite i srusite parne kotlove, djavolje maslo na djelu!

Usput popali i sve knjige koje su stampane, pobogu znamo svi da jedina knjiga koja treba da postoji je biblija rucno pisana slovo po slovo.

A u onom dole selu cujem neko se usudio reci da se zemlja vrti oko sunca... zeno trci u sumu sakupi suvaraka bice lijepa vatrica

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
7 godina
offline
Re: Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta
@mirkoj

Auu šta napisa...
Deder malo provjeri senzore za otkrivanje humora prije nego nešto naškrabaš.
7 godina
offline
Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta jači

ne znam od kud mi ali čuh kako su elektron-pozitron sudarači isključivo linearni... kako sad kinezi grade ovo okruglo... i to... tko zna neka mi objasni, TIA

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 17:13 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta
picajzla0707 kaže...

ljeta gospodnjeg 6640. uređaji na međunarodnoj svemirskoj postaji u orbiti proxime b, u zviježđu alphe centauri, otkrili su rađanje crne rupe u najbližem zvjezdanom sustavu. događaj je inače izuzetno neobičan, obzirom da se crna rupa otvorila na mjestu nekadašnjeg plavičastog planeta, trećeg po redu od žutog patuljka. znanstvenici još uvijek ne znaju što je izazvalo ovu dosad nezabilježenu svemirsku anomaliju. opširnije u poslijepodnevnim vijestima...

Recimo da je sve OK (iako nije), samo mi nije jasno zašto stanovnici planeta oko kojeg kruži međunarodna svemirska postaja svoj planet nazivaju Proxima b i kako su odlučili da im se planet nalazi u zvježđu Centauri (Alpha Centauri je samo zvjezda, ne zvježđe)? Za usporedbu Zemlja kruži oko Sunca koje se ne nalazi u nikakvom zvježđu.

 

A nejasno je zašto oni svoje godine broje po nekom godpodinu sa planete koja kruži oko susjedne im zvjezde?  

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 17:15 (markoBT).
7 godina
offline
Re: Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta
markoBT kaže...

Recimo da je sve OK (iako nije), samo mi nije jasno zašto stanovnici planeta oko kojeg kruži međunarodna svemirska postaja svoj planet nazivaju Proxima b i kako su odlučili da im se planet nalazi u zvježđu Centauri (Alpha Centauri je samo zvjezda, ne zvježđe), a Zemlja kruži oko Sunca koje se ne nalazi u nikakvom zvježđu.  

 tko zna, ukoliko se gleda iz centaurovskog stanovišta možda je sunce dio zviježđa "velikog kurca" a stanovnici zemlje u kurcu, sa ili bez navodnika...

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 17:18 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta jači

prešoh danas preko rotora. izgleda da se i tamo gradi nekakav ubrzivač. krumpira? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta
mirkoj kaže...

"ljeta gospodnjeg 6640. uređaji na međunarodnoj svemirskoj postaji u orbiti proxime b, u zviježđu alphe centauri, otkrili su rađanje crne rupe u najbližem zvjezdanom sustavu. događaj je inače izuzetno neobičan, obzirom da se crna rupa otvorila na mjestu nekadašnjeg plavičastog planeta, trećeg po redu od žutog patuljka. znanstvenici još uvijek ne znaju što je izazvalo ovu dosad nezabilježenu svemirsku anomaliju. opširnije u poslijepodnevnim vijestima..."

 

U medjuvremenu otvorena je prva fabrika koja koristi paru za pokretanje proizvodnje. Brzo svi zapalite i srusite parne kotlove, djavolje maslo na djelu!

Usput popali i sve knjige koje su stampane, pobogu znamo svi da jedina knjiga koja treba da postoji je biblija rucno pisana slovo po slovo.

A u onom dole selu cujem neko se usudio reci da se zemlja vrti oko sunca... zeno trci u sumu sakupi suvaraka bice lijepa vatrica

detektirana metla u stražnjici, preduboko utaknuta da bi je se dohvatilo 

preporuča se višekratno čitanje vodiča za autostopere kroz galaksiju, sve dok metla sama ne izađe va 

markoBT kaže...
picajzla0707 kaže...

ljeta gospodnjeg 6640. uređaji na međunarodnoj svemirskoj postaji u orbiti proxime b, u zviježđu alphe centauri, otkrili su rađanje crne rupe u najbližem zvjezdanom sustavu. događaj je inače izuzetno neobičan, obzirom da se crna rupa otvorila na mjestu nekadašnjeg plavičastog planeta, trećeg po redu od žutog patuljka. znanstvenici još uvijek ne znaju što je izazvalo ovu dosad nezabilježenu svemirsku anomaliju. opširnije u poslijepodnevnim vijestima...

Recimo da je sve OK (iako nije), samo mi nije jasno zašto stanovnici planeta oko kojeg kruži međunarodna svemirska postaja svoj planet nazivaju Proxima b i kako su odlučili da im se planet nalazi u zvježđu Centauri (Alpha Centauri je samo zvjezda, ne zvježđe)? Za usporedbu Zemlja kruži oko Sunca koje se ne nalazi u nikakvom zvježđu.

 

A nejasno je zašto oni svoje godine broje po nekom godpodinu sa planete koja kruži oko susjedne im zvjezde?  

ne trebaš razbijat glavu, to sam ja preveo na jezik i pojmove razumljive ljudskoj rasi iz dosade, dok čekam da mi poprave kolica s u servisu na tamnoj strani mjeseca

6 godina
protjeran
offline
Re: Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta
Ajar kaže...

prešoh danas preko rotora. izgleda da se i tamo gradi nekakav ubrzivač. krumpira? 

 To je portal u paralelnu dimenziju u kojoj postoji Zagreb koji ima žičaru, u kojem svi građani imaju kanalizaciju i tekuću vodu, postoji aplikacija s kojom je moguće pratiti javni prijevoz u stvarnom vremenu, u kojem smeće ne leži po ulicama...

12 godina
offline
Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta jači

picajzla, detektiraj malo mozga ako uspijes. 

a da te postedim fremena za razmisljanje poenta je da pravljenje crne rupe je uporedivo sa svim ostalim ljudskim i obicnoo vezanim za religiju glupostima i ogranicavanjima nauke.

pametnom dosta, a sto se ostalih tice... kriva drina...

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
1 7 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta
Zar nije Banditos (opet) odgodio uređivanje rotora?
9 godina
offline
Re: Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta
mirkoj kaže...

picajzla, detektiraj malo mozga ako uspijes. 

a da te postedim fremena za razmisljanje poenta je da pravljenje crne rupe je uporedivo sa svim ostalim ljudskim i obicnoo vezanim za religiju glupostima i ogranicavanjima nauke.

pametnom dosta, a sto se ostalih tice... kriva drina...

 

 Poenta ne postoji, to je izmišljena riječ, postoji riječ "poanta". Ovo tvoje nekako zvuči kao "poen" što je srpski naziv za bod ili pogodak u sportu. Zanimljivo da nisi prvi koji koristi ovu nepostojeću riječ, već sam je vidio u titlu nekog filma ili serije na TV-u.

11 godina
offline
Re: Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta
mirkoj kaže...

picajzla, detektiraj malo mozga ako uspijes. 

a da te postedim fremena za razmisljanje poenta je da pravljenje crne rupe je uporedivo sa svim ostalim ljudskim i obicnoo vezanim za religiju glupostima i ogranicavanjima nauke.

pametnom dosta, a sto se ostalih tice... kriva drina...

 

 ma ja se zajebavam kolega, najprije s prvom porukom koja je čista zajebancija i sprdnja

i drugom porukom zajebancijom ti pokušavam ukazati da nisi shvatio prvu zajebanciju, odnosno metla u dupetu = nedostatak smisla za humor

 

i zbog tog nedostatka za humor ti si krivo shvatio od početka i što je još gore - dalje turpijaš po istom, uvjeren valjda (iako ne kužim kako netko može onakvu zajebanciju shvatiti ozbiljno) da sam ja onom prvom porukom valjda htio dići paniku zbog crne rupe

jel razumiješ - moja poruka je ekvivalent stavljanja ove dolje slike u komentarima na neki znanstveni članak, ne zato jer vjerujem u crne rupe ili zaštitu aluminijskim kapicama, nego zato jer se sprdam s istima

 

 

16 godina
offline
Re: Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta
Louis Pluto kaže...

ne znam od kud mi ali čuh kako su elektron-pozitron sudarači isključivo linearni... kako sad kinezi grade ovo okruglo... i to... tko zna neka mi objasni, TIA

 

Nisi dobro čuo..

Čak je i na mjestu sadašnjeg LHC-a postojao LEP (Large Electron-Positron Collider).

Prednost linearnih je što nema gubitaka energije radijacijom pa se lakše postižu veće energije dok je sinkrotron pogodniji za prikupljanje velikih setova podataka zbog mogućnosti višektratne upotrebe snopa čestica.

Svemir.
7 godina
offline
Re: Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta
picajzla0707 kaže...
...

 

 

 
Ne znam samo zašto mu se opravdavaš.
Vidiš da je ograničen ko saksija.

16 godina
offline
Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta jači

promjera većeg od 32 kilometra (LHC mjeri 26,7 km) i opsega preko 100 kilometara

 

Ovo je krivo. LHC mjeri cca 27km u opsegu, a promjer je onda 27km/pi.

 

A odgovor na pitanje zašto Kinezi prvo grade leptonski sudarivač - a valjda zato što je jednostavnije prvo s njime, unatoč značajnom gubitku energije radi sinkrotronskog zračenja elektrona u odnosu na hadrone, ali ionako planiraju nadogradnju na hadronski kasnije. I CERN je u istom tunelu prije LHC-a imao LEP. Vidi ovdje za više.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta jači

ja sam neki dan kupio luk i strele,brijem da ce to trebat za neko vrijeme :).

...... gdje je sve po mom :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta

zvace me ekvilajzer :).

...... gdje je sve po mom :)
8 godina
offline
Kina planira izgraditi sudarač čestica 5 puta jači
Thinker ne misli (li misli, a ne zna) kad kaže "Poenta ne postoji, to je izmišljena riječ, postoji riječ "poanta". Ovo tvoje nekako zvuči kao "poen" što je srpski naziv za bod ili pogodak u sportu. Zanimljivo da nisi prvi koji koristi ovu nepostojeću riječ, već sam je vidio u titlu nekog filma ili serije na TV-u."

Kad se o riječima piše treba malo pogledati u rječnike. U Klaićevom Rječniku stranih riječi nalaze se oba oblika, poenta/poanta, s time da se oblik poenta preferira (od fr. riječi pointe - nema veze s engleskom riječi point, kako misli Thinker). Brodnjakov Rječinik razlika između hvratskog i srpskog jezika bilježi samo razliku u glagolu poentovati/poentirati. Krleža pak primjerice koristi oblik "poanta" (Pjesma bez poante), no to bih više pripisao pjesničkim potrebama (zvučnije je) nego jezičnim standardom.
 
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice