Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta

poruka: 22
|
čitano: 6.972
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta".
16 godina
offline
Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta

Bude tezina rudarenja pala :)

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta
prodaj dok još možeš
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta
Kant kaže...

Bude tezina rudarenja pala :)

 Je, a tko će rudariti? Pogotovo s tako jeftinom strujom kao Kinezi. Transaction time i cijene transakcija će značajno skočiti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
offline
Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta

Ovo je u biti dobra vijest. Rudarenje će manje biti centralizirano u jednoj državi i prebaciti će se više u druge zemlje. Inače zabrana je bila najavljena i prije jedne godine pa nisu to učinili. Koliko su ga puta već zabranjivali Bitcoin će uskoro postati imun na sve vrste zabrana :).

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 17:42 (Noel).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 1
16 godina
moderator
online
Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta

Kina je u pravu s aspekta ekologije. Rudarenje je štetno za okoliš. I u osnovi besmisleno - kalkulacije radi kalkulacija. Ali nužno (?) kad ljudi sami, mimo država, ne mogu dogovoriti svoju valutu.

 

S druge strane, motivi Kine prilično sigurno nisu ekologija, nego kontrola nad novcem.

 

Tako da... Lose-lose situacija, s koje god strane pogledaš. Ni jedno ni drugo nije dobro.

 

 
11 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta
JozoBozo121 kaže...
Kant kaže...

Bude tezina rudarenja pala :)

 Je, a tko će rudariti? Pogotovo s tako jeftinom strujom kao Kinezi. Transaction time i cijene transakcija će značajno skočiti.

Broj majnera nema veze s brzinom mreze, mreza bi funkcionirala i sa samo jednim majnerom. Jedino sto bi taj zaradjivao 3,3 milijarde dolara godisnje. Zato se i potrosi toliko struje kad se toliko love daje majnerima. Jos nesto vise od godinu dana i taj iznos pada na pola, a onda 4 godine nakon toga jos na pola i tako svakih 4 godine.

16 godina
protjeran
offline
Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta

Od ovog najvjerovatnije neće biti ništa jer su "vijesti iz Kine" do sada korištene već bezbroj puta kako bi se stvorila atmosfera nesigurnosti oko kriptovaluta, a nije se realiziralo ni 1% tih pesimističnih prognoza. Uostalom, čak i da se rudarenje zaista kompletno zabrani, to će samo dati ogroman poticaj Proof-of-Stake kriptovalutama jer one se ne rudare, a do sad su neopravdano bile uglavnom izvan fokusa investitora.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta

Ionako ce se uskoro s "proof of work" preci na "proof of stake" na Ethereumu i ostalim kriptovalutama baziranim na njemu, tako da rudarenje vise ni nece biti potrebno! 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta

Ja mislim da je to dobar prijedlog. Kina dobrim dijelom struju proizvodi izgaranjem uglja, a zrak i klima nam je zajednički. 
Osim toga, moglo bi se na tržište vratiti mnogo grafa koje bi mogle natjerati nvidiu i ekipu da korigira cijene novima. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta

Ocekujem nestanak smoga u kini u roku sex

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta

To rudarenje mora se održati kao dio idiokracije, gdje će civilizacija trošiti vrijeme i resurse na imaginarne vrijednosti, i postepeno nestati sa planete da oslobodi prostor za nove eksperimentalne vrste. Reptili pa sisari pa...vidjećemo šta dalje.

 
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta
mbaksa kaže...

Ali nužno (?) kad ljudi sami, mimo država, ne mogu dogovoriti svoju valutu.

Postoji li razlog zbog kojeg bi taj dogovor bio nuzan?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta
wyks kaže...
mbaksa kaže...

Ali nužno (?) kad ljudi sami, mimo država, ne mogu dogovoriti svoju valutu.

Postoji li razlog zbog kojeg bi taj dogovor bio nuzan?

 Pretpostavljam da kolega misli na jedinstvenu valutu za sve ljude. A mislim da se ne treba objašnjavati zašto bi bilo odlično da svi ljudi koriste jednu istu valutu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
moderator
online
Re: Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta
wyks kaže...
mbaksa kaže...

Ali nužno (?) kad ljudi sami, mimo država, ne mogu dogovoriti svoju valutu.

Postoji li razlog zbog kojeg bi taj dogovor bio nuzan?

Kina je jako autoritarna država koja polako klizi prema totalitarizmu, a i druge zemlje postaju sve autoritarnije (vidiš sad nedavno što je EU izglasao u vezi Interneta). Zbog toga je bitno imati neke stvari nad kojima država nema (potpunu) kontrolu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 2:43 (mbaksa).
15 godina
offline
Re: Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta
JozoBozo121 kaže...

 Pretpostavljam da kolega misli na jedinstvenu valutu za sve ljude. A mislim da se ne treba objašnjavati zašto bi bilo odlično da svi ljudi koriste jednu istu valutu.

 imamo to već: seks. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
odjavljen
offline
Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta

NARAST CE NA MILIJUN!!!!

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta
Ajar kaže...
JozoBozo121 kaže...

 Pretpostavljam da kolega misli na jedinstvenu valutu za sve ljude. A mislim da se ne treba objašnjavati zašto bi bilo odlično da svi ljudi koriste jednu istu valutu.

 imamo to već: seks. 

 a tebe stisla besparica?

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta
Stric_Jura kaže...
Ajar kaže...
JozoBozo121 kaže...

 Pretpostavljam da kolega misli na jedinstvenu valutu za sve ljude. A mislim da se ne treba objašnjavati zašto bi bilo odlično da svi ljudi koriste jednu istu valutu.

 imamo to već: seks. 

 a tebe stisla besparica?

 imam malo ušparano 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta
Ajde fala bogu. Da ljudi mogu kupiti normalno graficke kartice
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta
Ajar kaže...
Stric_Jura kaže...
Ajar kaže...
JozoBozo121 kaže...

 Pretpostavljam da kolega misli na jedinstvenu valutu za sve ljude. A mislim da se ne treba objašnjavati zašto bi bilo odlično da svi ljudi koriste jednu istu valutu.

 imamo to već: seks. 

 a tebe stisla besparica?

 imam malo ušparano 

znam, i ja stalno vrtim novac u rukama 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 12:13 (Stric_Jura).
16 godina
online
Kina će zabraniti rudarenje kriptovaluta

Dobro je...i prethodni bull run je počeo ovakvim vijestima

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice