Kineski maloljetnici moći će igrati online videoig

poruka: 24
|
čitano: 5.863
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kineski maloljetnici moći će igrati online videoig".
15 godina
online
Kineski maloljetnici moći će igrati online videoig

I zbog takvih naoko tupavih mjera će kina zacementirati prvo mjesto u svijetu. Naši klinci se ne odvajaju od ekrana i to su drame kad ih se pokuša odvojiti a što je najgore, nije da provode sate igrajući već gledajući neke retarde kako igraju. Čisto mozak baj baj

 
20 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid

A većina tih aplikacija što klinci tu kod nas gledaju su kineske. Slučajnost? 

 

Šalu na stranu, neka klinci kod nad rađe igraju 5 sati u komadu online nego provesti i pola sata na Tik Toku i tim glupostima. Kržljanje mozga i kompletno ispiranje mozga s raznim glupostima koje naravno dolaze sa zapada...

I want to believe
12 godina
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid
Ges kaže...

 što je najgore, nije da provode sate igrajući već gledajući neke retarde kako igraju. Čisto mozak baj baj

 Sorry zbog off topica ali to me neodoljivo podsjeća na ovo:

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid
Uuuu to će bit pad sustava kad u petak od 8 do 9 svi Kinezi ispod 18 navale na igrice.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 11:25 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kineski maloljetnici moći će igrati online videoig

Neznam kolko im je to pametno. mladež će imati viška vremena možda i da počne mislit!

gramatika bljak
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Kineski maloljetnici moći će igrati online videoig

Implementacija socijalne kontrole i pretvaranje ljudi u ovce od najranije dobi, sve pod krinkom nekakve bizarne "brige za mlade". Naravno, maloljetnik kojem država na takav način upravlja slobodnim vremenom od kad zna za sebe će puno lakše pristati i na druge oblike kontrole kad napuni 18 godina. Orwell bi bio ponosan.

 
1 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid
Mislim da je ovo suprotno. Ovo je mjera zaštite mladih mozgova od kržljanja i sprečavanja kasnijih problema s depresijom i nemogućnosti nošenja sa realnim svijetom. Kod nas imaš takvih klinaca već sad ohoho ...

Ne govorim o umjerenom gamingu nego nekontrolirano igranje igrica od jutra do mraka ... Istraživanja su pokazala da djeca koja su od najranije dobi izložena previše ekranima imaju problema kasnije s koncentracijom ...

Država jednostavno želi zaštititi djecu od neodgovornih roditelja koji ne znaju/ne mogu zaštititi svoju djecu od previše buljenja u ekran, kako bi imala zdravu i prosperitetnu naciju.

Pogledaj si film The Social Dilemma. Ne govori se o gamingu već o društvenim mrežama, ali utjecaj na mozak je isti - ovisnički.
https://m.imdb.com/title/tt11464826/
King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 8:39 (tjodalv).
3 godine
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid
tjodalv kaže...
Mislim da je ovo suprotno. Ovo je mjera zaštite mladih mozgova od kržljanja i sprečavanja kasnijih problema s depresijom i nemogućnosti nošenja sa realnim svijetom

 Ahah, da... država je toliko zabrinuta za mlade da im ispire mozak s komunističkom propagandom i kultom ličnosti Xi Jinpinga 24/7. Da ne govorimo o tisućama mladih s Tiananmena za koje je taj isti režim bio toliko zabrinut da ih je sve pobio. I gle slučajnosti, za implementaciju tih novih restrikcija koristi se isti Great Firewall koji je već desetljećima u funkciji kao alat za gušenje političkih i svih ostalih sloboda. Tim dobrim kineskim političarima je boljitak mladih zbilja na prvom mjestu.

7 godina
offline
Kineski maloljetnici moći će igrati online videoig

Da ti se sutra nedaj bože dogodi kataklizma ogromnih proporcija, većina klinaca ne bi znala motiku u ruke uzeti. Toliko biti naučen na komfor i svoj mali "balon" od svijeta nikako nije dobro (u ovoj količini). Svi smo donekle ležerni u današnjem svijetu i to nije loše, ali treba imati znanje i psihu za izgurati situacije koje će biti puno ozbilnije od "nemam wifi" ili "snapchat mi ne radi"

 

Dodajmo još u jednadžbu da su mladima danas ideali nekakvi influenceri, a ne osobe koje doprinose svijetu na realan i koristan način, onda je stvarn oto sumrak civilizacije.

 

Opet ću ponoviti, kada ti klinac od 8 godina kaže da želi biti streamer ili infuelncer kada naraste, onda znaš koje je ispiranje mozga došlo u sve pore društva.

 

"Brdoviti" Balkan je još i ostao kako tako human i zadržao tračak onih međuljudskih odnosa. Zapad je moralna nakarada glede kulture, a još ju vole izvoziti...

 

I da, čim država radi u tvojem interesu i jako se brine za tvoje zdravlje, nešto se događa iza kulisa  

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 9:25 (Brki1994).
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid
Brki1994 kaže...
"Brdoviti" Balkan je još i ostao kako tako human i zadržao tračak onih međuljudskih odnosa. Zapad je moralna nakarada glede kulture, a još ju vole izvoziti...

 Za Balkan se prišivaju svakakvi epiteti, ali da je' human', e to je biser svoje klase. Baš čudno kako je 300 tisuća Hrvata napustilo taj 'humani Balkan' i odselilo upravo u 'moralnu nakaradu' od Zapada, a nitko u Kinu koja toliko brine o mladima.

7 godina
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid

Nisam mislio na humanost u mislu da svim žiteljima Balkana cvijetaju ruže, ali da su ljudi tu "mentalitetom" zdraviji nego na zapadu, to jesu sigurno. I tu ne mislim pod mentalitet raznih krkana, domoljuba, raznih lokal patriota i samoprozvanih bogatuna već na mentalitet prosječnog čovjeka na Balkanu. Proputovao sam Europu i mogu reći da su ljudi na našim područjima topli i srdačni, imaju dozu humanosti i empatije što valjda u siormašnijim društvima više ispolji van. Pogledaj skandinavce, neki od njih su mi i prijatelji te smo ostali u dobrim odnosima, ali dosta su rezervirani i najjbolji (cliche) primjer je kada smo cugali vani i blijedo su me gledali kada sam platio par runda. 

Možda nemamo puno i ne živimo kao zapadnjaci, ali činjenica je da smo boljeg mentalnog zdravlja nego oni. Da li je to zbog geografskog položaja, kulture, klime....

 

Zapad je bogat, a bogatstvo se kroz povijest steklo svi znamo kako, ali to nije sada tema. Pogledaj hrpe muslimana koji dolaze u Europu, garantiram ti da polovica njih dolazi na taj omraženi, imperijalistički zapad jer se ipak prima socijala, stan i drugi benefiti. Jedini razlog zašto ljudi idu na zapad su visoka primanja i uređenija birokracija, ali kako godine idu naprijed, razlika između svih zemalja se smanjuje pa nema više onih ogromnih prednosti kao prije 30 godina. 

 

Uostalom, Balkan je i među sigurnijim područjima na svijetu. U svim balkanskim gradovima koje sam posjetio nisam imao strah da će me netko pokušati zaskočiti i pokušati opljačkati, ubiti ili što god. Grad u kojem sam se najneugodnije osjećao je Pariz gdje mi hodati po noći nie bilo baš svejedno.

 

Kina i azijski tigrovi su homogena društva koji nisu baš veliki pobornici migracije. Europa izigrava nekakvu moralnu vertikalu s masovnom migracijom koja će joj se obiti uglavu.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 9:44 (Brki1994).
3 godine
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid
BroccDaRock kaže...
Brki1994 kaže...
"Brdoviti" Balkan je još i ostao kako tako human i zadržao tračak onih međuljudskih odnosa. Zapad je moralna nakarada glede kulture, a još ju vole izvoziti...

 Za Balkan se prišivaju svakakvi epiteti, ali da je' human', e to je biser svoje klase. Baš čudno kako je 300 tisuća Hrvata napustilo taj 'humani Balkan' i odselilo upravo u 'moralnu nakaradu' od Zapada, a nitko u Kinu koja toliko brine o mladima.

 

Evo - ja znam 2 obitelji koji su se odselili u Kinu. Svar je što Kina ne traži šljakere kao naše tradicionalne bauštel zemlje pa i nije toliki odljev ljudi prema Kini, nego visokokvalificirane ljude. I kako mi je bivši kolega rekao - plaćaju ih jako dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 10:10 (Gallu).
7 godina
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid

Znam i ja par ljudi koji rade u Kini, a neki su radili u ostatku Azije i svi su redom zadovoljni. U bivšu državu su dolazili školovani egišćani, libijci i ostali iz pokreta nestvrstanih kako bi se školovali, a neki su i dan danas ostali ovdje. 

 

Balkan bi mogao biti u vidu nekakve Federacije (od ovog će se naježiti ljudi kod nas i preko Drine ) snažna regionalna sila i sam geopolitički položaj je fanstastičan.

 

Vratimo se na temu o blagodatima današnje tehnologije i mladeži  

I want to believe
16 godina
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid
BroccDaRock kaže...
tjodalv kaže...
Mislim da je ovo suprotno. Ovo je mjera zaštite mladih mozgova od kržljanja i sprečavanja kasnijih problema s depresijom i nemogućnosti nošenja sa realnim svijetom

 Ahah, da... država je toliko zabrinuta za mlade da im ispire mozak s komunističkom propagandom i kultom ličnosti Xi Jinpinga 24/7. Da ne govorimo o tisućama mladih s Tiananmena za koje je taj isti režim bio toliko zabrinut da ih je sve pobio. I gle slučajnosti, za implementaciju tih novih restrikcija koristi se isti Great Firewall koji je već desetljećima u funkciji kao alat za gušenje političkih i svih ostalih sloboda. Tim dobrim kineskim političarima je boljitak mladih zbilja na prvom mjestu.

Svi ti danas ispiru mozak, sve što tvoj mozak vidi i čuje na neki način oblikuje tvoje misli i tvoje ponašanje - pitanje je koliko je inteligencije u nekom da se metodama samo analize odupre tom marketingu. Niti pametni ljudi nisu isključeni od tog pranja mozga, da se krivo ne razumijemo.

 

Svaka država (vlada) ima neku svoju agendu. Nemoj misliti da su Kinezi zločesti, a npr. EU ili USA su kao dobri i brinu za svoje ljude. Svi se oni brinu da održe stanje kakvo je (da su oni na vlasti - njihova stranka) i brinu o kapitalu i novcu. Sve drugo je drugotno. Svaki režim je nekad nekog ugnjetavao. Pa i katolička crkva je ugnjetavala jadne ljude godinama. Prošlost je prošlost ajmo dalje. Po meni je zdravo da netko brine o naciji jer većina ljudi nije sposobna donositi odluke o svojoj dobrobiti. Većina ljudi su, onako, malo naprednije životinje. Barem ih ja tako doživljavam kad vidim koliko su nesvjesni svijeta i događanja oko sebe. Tako da stado treba pastira, inače bi bio kaos ...

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 11:03 (tjodalv).
3 godine
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid
tjodalv kaže...

Po meni je zdravo da netko brine o naciji jer većina ljudi nije sposobna donositi odluke o svojoj dobrobiti. Većina ljudi su, onako, malo naprednije životinje. Barem ih ja tako doživljavam kad vidim koliko su nesvjesni svijeta i događanja oko sebe. Tako da stado treba pastira, inače bi bio kaos

 Ako si ti odlučio da ti treba nekakav pastir, onda si ga nađi, to je tvoja odluka. Prisilno nametanje nekakvog 'državnog pastira' svima je put prema totalitarizmu koji je uvijek u prošlosti završio najgorim zločinima, ratovima i bijedom, te doslovce stotinama milijuna mrtvih. Ali svjestan sam da je za razumijeti navedeno potrebno i određeno poznavanje povijesti, te doza kritičkog razmišljanja prema autoritetima što je za današnje prilike gotovo pa nedostižna intelektualna razina.

6 godina
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid

Treba postavit granice. Hrpa klinaca roka 10+ sati na dan. Ako neće roditelji, bude država.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
online
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid
cvaja997 kaže...

Treba postavit granice. Hrpa klinaca roka 10+ sati na dan. Ako neće roditelji, bude država.

 

Ja sam jedan od roditelja koji ima sina "gamera" i kćer koja je odigrala možda ukupno 100-ak sati igara u svoje 24 godine života.

Junior je igrao LoL, CS, Minecraft. Igra ih još i dan danas , ali u značajno manjoj mjeri nego prije.

Znao je dnevno i po 5-6 sati provesti za računalom igrajući se, no nikad u komadu.

A, imaju oboje pristup računalima "od kad su se rodili".

 

U nekom momentu sam se zapitao, hoće li fakat postati sve skupa problematično

i onda sam mu počeo dozirati vrijeme koliko dnevno može igrati igre,

a koliko ostalog vremena koje provodi za računalom raditi nešto drugo, korisnije.

Pa, nisu računala samo za zabavu i igranje ;)

 

Prošle godine se zaposlio, počeo više izlaziti van i družiti se s frendovima i frendicama uživo.

Sada jednostavno nema vremena za gaming ali vidim po njemu da mu je to sad onaj zadnji izbor za zabavu,

pogle mu samo GPU koji ima u kompu (Pod Moj PC, PC 2) a mogao je već kupiti neku bolju grafu.

Veli da mu je za njegove potrebe ta još sasvim OK.

Ima i PS4, ta pleyka je u zadnje 2 godine koliko ju ima izvrtila možda 100-ak sati igara,

uglavnom je "igrao" Netflix preko nje da bi sad pred koji dan završila konačno kod mene,

sad i ja konj-ačno mogu odigrati GoW ;)

 

Poanta je da ako se gaming i sve skupa vezano uz to otme kontroli, može biti značajnih problema i bilo bi dobro da su djeca pod nadzorom.

Ako provode previše vremena pred računalima, nemaju vremena a ni volje za fizičke aktivnosti, postaju asocijalni i samodostatni sebi.

Samo traže još i još više tako provedenog vremena, tipičan scenarij poput navlačenja na drogu.

 

Svima nama su životi isprepleteni tehnologijom, nema tu više nazad. Samo je stvar u tome na koji način se ista koristi.

Ja sam za benefite ali i protiv problema koji tehnologija odnosno neadekvatno korištenje iste potencijalno donosi.

I kolega, sorry za citat... nhf, jednostavno sam morao od nekud započeti svoj post ;) 

 

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
7 godina
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid
fromcelltohell kaže...

 

U nekom momentu sam se zapitao, hoće li fakat postati sve skupa problematično

i onda sam mu počeo dozirati vrijeme koliko dnevno može igrati igre,

a koliko ostalog vremena koje provodi za računalom raditi nešto drugo, korisnije.

Pa, nisu računala samo za zabavu i igranje ;)

Inače, tak jednom prilikom išao ja s ekipom u ribičiju.

Zabacimo mi i on čuvao svoja tri sina jer je žena delala.

Sva trojica živahna (tek krenuli u školu, taj uzrast), i skaču uokolo i probaju jedan drugog istuć i bacit u vodu.

Ovome dopizdilo, zvekne šamar svakome i posjedne ih.

Šute pet minuta i eto opet.

Ode do auta i svakom dofura po jedan tablet, i klinci se zabuljili i šute par sati.

Onda im opet dopizdilo i počeli divljat.

Ne zna on kaj bi, pita ih jeste žedni?

Vele da.

Otvori on pivu i svakome po čašu.

Nakon pet minuta sva trojica se samo porušali  i pobaca ih u auto i kaže: svaki put upali...

Odpeljal ih doma da ih baba čuva, ova se zarakijala i spavala na stolcu pa ih je samo pobacal po kauču.

Vrati se on za pol sata, sav pun elana.

Veli on da svaki put tak kad nema žene, inače bi najebo.

Uglavnom, s vremenom su počeli tolko piljiti u te tablete, mobitele i računalo da je čak rekao da mu fali njihovo divljanje.

A sad su sva trojica skroz asocijalna.

Uglavnom, zajebano je to, na kraju su svojim metodama odgoja sjebali klince, s tim da je on čak dobro i radio, a žena previše popuštala.

A sve je više takvih slučajeva, jednostavno su roditelji posegnuli za lakšim metodama i zakazali.

Zato si dobro napravio, treba im postepeno dozirat i postavljat granice, inače se to otme kontroli jako brzo.

A očito i kod kineza isto, pa im država odlučila intervenirat, a kolege odma tu na forumu vide kak to vodi u 1984 ili kaj već...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 12:58 (fer-de-lance).
15 godina
online
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid
fer-de-lance kaže...
fromcelltohell kaže...

 

U nekom momentu sam se zapitao, hoće li fakat postati sve skupa problematično

i onda sam mu počeo dozirati vrijeme koliko dnevno može igrati igre,

a koliko ostalog vremena koje provodi za računalom raditi nešto drugo, korisnije.

Pa, nisu računala samo za zabavu i igranje ;)

Inače, tak jednom prilikom išao ja s ekipom u ribičiju.

Zabacimo mi i on čuvao svoja tri sina jer je žena delala.

Sva trojica živahna (tek krenuli u školu, taj uzrast), i skaču uokolo i probaju jedan drugog istuć i bacit u vodu.

Ovome dopizdilo, zvekne šamar svakome i posjedne ih.

Šute pet minuta i eto opet.

Ode do auta i svakom dofura po jedan tablet, i klinci se zabuljili i šute par sati.

Onda im opet dopizdilo i počeli divljat.

Ne zna on kaj bi, pita ih jeste žedni?

Vele da.

Otvori on pivu i svakome po čašu.

Nakon pet minuta sva trojica se samo porušali  i pobaca ih u auto i kaže: svaki put upali...

Odpeljal ih doma da ih baba čuva, ova se zarakijala i spavala na stolcu pa ih je samo pobacal po kauču.

Vrati se on za pol sata, sav pun elana.

Veli on da svaki put tak kad nema žene, inače bi najebo.

Uglavnom, s vremenom su počeli tolko piljiti u te tablete, mobitele i računalo da je čak rekao da mu fali njihovo divljanje.

A sad su sva trojica skroz asocijalna.

Uglavnom, zajebano je to, na kraju su svojim metodama odgoja sjebali klince, s tim da je on čak dobro i radio, a žena previše popuštala.

A sve je više takvih slučajeva, jednostavno su roditelji posegnuli za lakšim metodama i zakazali.

Zato si dobro napravio, treba im postepeno dozirat i postavljat granice, inače se to otme kontroli jako brzo.

A očito i kod kineza isto, pa im država odlučila intervenirat, a kolege odma tu na forumu vide kak to vodi u 1984 ili kaj već...

 

Ma, prevršilo je to sve skupa mjeru. Jbt, pa nije život samo buljiti u ekrane dok se boje ne razliju ;)

Gledam isto od par poznanika klince, svi samo "taru plalac" po InstagraHmima i ostalim "antidruštvenim" mrežama, kako voli reći moj frend Satir.

Ajd' da rade nešto korisno na tim mobitelima, računalima...da uče programirati, ili općenito odrađuju nešto za školu i obrazovanje.

Ili se bave nekakvim designom, video produkcijom, ma bilo čime. Nego udri od jutra do preksutra i još briju da im trebaju pile od računala za zabavu.

Ja sam svojem Junioru rekao, sine ti kad budeš zaradio, kupi si pilu i od 30k Kn,

ali pri tome uredno svaki mjesec imaš dati u kućanstvo toliko i toliko novaca ako želiš i dalje živjeti s nama.

Nije više mala beba, sad je zaposlen, ima svoja primanja pa nek izvoli sudjelovati u organizaciji zajedničkog života skupa s nama.

Bome sad važe svaku Kunu prije nego potroši, eto neki dan si je konačno kupio miša i slušalice jer su mu se oni od prije raspali ;)

 

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
2 godine
protjeran
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid
cvaja997 kaže...

Treba postavit granice. Hrpa klinaca roka 10+ sati na dan. Ako neće roditelji, bude država.

 

To je točno, no problem se ne riješava na krivi način. Možda da su odlučili educirati roditelje?

6 godina
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid

Ne funkcionira. Represija je učinkovit način. Jeftin. Jednostavan. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
6 godina
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid
Brki1994 kaže...

mentalitet raznih krkana, domoljuba, raznih lokal patriota i samoprozvanih bogatuna već na mentalitet prosječnog čovjeka na Balkanu.

To je prosječan čovjek na balkanu.

10 godina
offline
Kineski maloljetnici moći će igrati online videoig

 

U socijalizmu se i kod nas brinulo za omladinu. Uloga roditelja je ključna, a odgoj malog čovjeka je najteži posao na svijetu. Ponekad dadneš sve od sebe, a na kraju ništa od toga. 

Volite kompjutere, volite tehologiju, paziti na svoje fizičko i mentalno zdravlje, te ne vjerujte baš u potrošačko društvo i šugavi kapitalizam koji ždere humanost. 

 

Socijalizam je primjerniji sistem za čovjeka. Kapitalizam za robovlasnike.

Jako malo zadovoljnih, puno nezadovoljnih. Uspjeh za plutokraciju.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kineski maloljetnici moći će igrati online vid

Kapitalizam je dio ljudskog postojanja jer svaka novčano robna razmjena i akumulcija bogatstva predstavlja isti. Laički objašnjeno, ali primjenjivo. Bilo ga je u svim sustavima i biti će, samo je ovakav oblik nekotroliranog, neoliberalnog kapitalizma opasnost po ljudsko zdravlje, psihu i budućnost. 

 

Ljudi se gorez nad aposlutističkim monarhijama, diktatorima, carevima, a s druge strane imas CEO raznih kompanija koje imaju toliko love da bi imale veći BDP od polovice svjetskih država. Takvi još i lobiraju i države im služe samo kao polje za igru.

 

Najprimjereniji sistem za čovjeka je onaj gdje je čovjek oslobođen dogmi, brige da li će preživjeti ili neće, gdje je materijalno osiguran, ne živi u strahu od progona, linča ili otkaza na poslu, gdje se čovjek može orijentirati sebi i svojim bližnjima, doživjeti samorealizaciju i sve pozitive toga. Neki će to nazvati "Komunizam", neki "Utopija", ali kako god, daleko smo još od toga.

 

Nietzsche je još davno govorio kako će u budućnosti ljudi patiti od dosade. Kamo sreće da smo blizu toga 

I want to believe
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice