Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

poruka: 69
|
čitano: 14.733
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm".
16 godina
neaktivan
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

maleni koraci genske modifikacije kojom je i homosapiens bio podvrgnut od strane  👽.

sa većim genskim manipulativnim sposobnostima i ove kineske majmunčiće može se uspraviti , odbaciti 90% dlakavosti, poboljšati motorika i poraditi na kreativnosti.  

tu nastaje taj dramatični (intelektualno evolucijski) skok u malom vremenskom intervalu koji smo i mi imali.

za nekog je kriv kreacionist, za nekog 👽, a po nekom je to samo od sebe nadošlo...samo teško objašnjivo KAKO unutar destetak tisuća godina.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
2 2 hvala 0
8 godina
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm
N vidim u ovom istraživanju etičke zamjerke. Što se dramatično zbiva u životu majmuna ako ima bolje pamćenje? Jesu li i ljudi s boljim pamćenjem više ljudi? A što se pak tiče male razlike u genima između ljudi i majmuna, to me ne čudi: male razlike mogu ponekad biti uzrok velikima (teorija determinističkog kaosa). Razlika između čamca koji (još) plovi (pluta) i koji je potonuo može biti 100 mL vode. Mala razlika između gena čovjeka i majmuna najbolja je potvrda evolucije. Ta je razlika mogla nastati zbog prilagodne čovjeka na kompleksniji okoliš (savana umjesto džungle) i socijalne odnose (lov umjesto sakupljanja). Ništa, dakle od kreacionizma!
 
19 0 hvala 0
15 godina
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

2. bez nauke nema muke (j. mengele)

 

18. takvih majmuna koji nešto bolje pamte zagreb je pun. uglavnom su ćelavi, bezvrati i  s krunicom na retrovizoru bemeveja, iz kojeg trešte narodnjaci.

 

93. ako se mi razlikujemo npr. 2% od čimpanaza i oni su za nas majmuni, kako li na nas gledaju došljaci iz svemira, koji su sa svojih 2% više (u odnosu na nas) proputovali tolike udaljenosti da dođu amo na gemišt?

 

127. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 10:29 (Ajar).
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
danen kaže...
  najbolja je potvrda evolucije. Ta je razlika mogla nastati zbog prilagodne čovjeka na kompleksniji okoliš i socijalne odnose .

 nigdje na planetu kod nijedne vrste nije zabilježen takav BUM u malom vremenskom razmaku. evolucija sama po sebi ne pozna takvo nešto...troma je, rastezljiva i puuuno joj treba za koračić.

nikako ne može biti normalan koračić u kojem pećinski sakupljač koji veprove gađa kamenjem , odjednom postaje pedijatar koji piše članke na bugu.  preeksplozivno, prebrzo i preskočeno tisuće evolucijskih etapa....i to ne možemo pripisat teoriji 100ml vode u čamcu poviše.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 10:14 (torrente).
15 godina
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

Po bezumnim gužvama pred Uskrs ja bih rekao da su već potajno i masovno uradili obratnu proceduru tj stavili majmunske gene u neke ljude

 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
ivanv000 kaže...

Po bezumnim gužvama pred Uskrs ja bih rekao da su već potajno i masovno uradili obratnu proceduru tj stavili majmunske gene u neke ljude

 znaš kak se veli: kad ne bi postojao "zadnji čas" nitko nikad ne bi ništa učinio. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm
Ovo o ljudskom "BUM"" ljudsko mozga... Ma bilo je takvih "bumova" mnogo u povijesti života na Zemlji, samo se za njih u javnosti ne čuje jer nisu interesantni. Nije se ni inteligencija tako naglo razvila, jer uz ljudsku vrstu ima mnogo inteligentnih vrsta primata, što recentnih što izumrlih. Kad čovjek malo dublje zađe u biologiju, paleontologiju i evolucijsku biologiju, postanak ljudske vrste čini mu se manje čudnom.
Taj je razvoj za nas ljude - razumije se - jako važan, no u kontekstu cjelokupnog života na Zemlji nije bog zna što.
 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
danen kaže...
Ovo o ljudskom "BUM"" ljudsko mozga... Ma bilo je takvih "bumova" mnogo u povijesti života na Zemlji, samo se za njih u javnosti ne čuje jer nisu interesantni. Nije se ni inteligencija tako naglo razvila, jer uz ljudsku vrstu ima mnogo inteligentnih vrsta primata, što recentnih što izumrlih. Kad čovjek malo dublje zađe u biologiju, paleontologiju i evolucijsku biologiju, postanak ljudske vrste čini mu se manje čudnom.
Taj je razvoj za nas ljude - razumije se - jako važan, no u kontekstu cjelokupnog života na Zemlji nije bog zna što.

 (jer uz ljudsku vrstu ima mnogo inteligentnih vrsta primata, što recentnih )

- tako je...recimo on je prokljuvio pojam tools i ima svijetlu budućnost...ako se ima znanje za modifikaciju njegovog genoma, zašto dečko ne bi mogao u skoro vrijeme poć uspravno pješke u Lidla kupit krckalicu za orahe.

 

 

 

(postanak ljudske vrste čini mu se manje čudnom)

 

- nije čudan postanak ljudske vrste, već u jednoj etapi strelovit skok(vrlo kratkoj etapi). enorman skok.  ne pričamo o izumu tranzistora kojim smo mi ubrzali tehnološki razvoj zadnjih 50g. pa sad u i7 Intelu imamu milione tranzistora.

 

(bilo je takvih "bumova" mnogo u povijesti života na Zemlji, samo se za njih u javnosti ne čuje jer nisu interesantni)

- sve što odstupa na grafikonu i izbacuje podivljalu krivulju na uljuljanom razvojnom putu, mora biti zanimljivo i podložno razmatranju tj izučavanju.

naravnu malo toga se tu može činjenično argumentirati,ali makar se odmaknuti od dogmi čarobnog štapića ili..."to je ok da je kod nas frknula iskra napretka"...tek tako..dogodilo se ničim izazvano?

 

 

no stvar je više mistična nego realna....

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
14 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...
danen kaže...
Ovo o ljudskom "BUM"" ljudsko mozga... Ma bilo je takvih "bumova" mnogo u povijesti života na Zemlji, samo se za njih u javnosti ne čuje jer nisu interesantni. Nije se ni inteligencija tako naglo razvila, jer uz ljudsku vrstu ima mnogo inteligentnih vrsta primata, što recentnih što izumrlih. Kad čovjek malo dublje zađe u biologiju, paleontologiju i evolucijsku biologiju, postanak ljudske vrste čini mu se manje čudnom.
Taj je razvoj za nas ljude - razumije se - jako važan, no u kontekstu cjelokupnog života na Zemlji nije bog zna što.

 (jer uz ljudsku vrstu ima mnogo inteligentnih vrsta primata, što recentnih )

- tako je...recimo on je prokljuvio pojam tools i ima svijetlu budućnost...ako se ima znanje za modifikaciju njegovog genoma, zašto dečko ne bi mogao u skoro vrijeme poć uspravno pješke u Lidla kupit krckalicu za orahe.

 

 

 

(postanak ljudske vrste čini mu se manje čudnom)

 

- nije čudan postanak ljudske vrste, već u jednoj etapi strelovit skok(vrlo kratkoj etapi). enorman skok.  ne pričamo o izumu tranzistora kojim smo mi ubrzali tehnološki razvoj zadnjih 50g. pa sad u i7 Intelu imamu milione tranzistora.

 

(bilo je takvih "bumova" mnogo u povijesti života na Zemlji, samo se za njih u javnosti ne čuje jer nisu interesantni)

- sve što odstupa na grafikonu i izbacuje podivljalu krivulju na uljuljanom razvojnom putu, mora biti zanimljivo i podložno razmatranju tj izučavanju.

naravnu malo toga se tu može činjenično argumentirati,ali makar se odmaknuti od dogmi čarobnog štapića ili..."to je ok da je kod nas frknula iskra napretka"...tek tako..dogodilo se ničim izazvano?

 

 

no stvar je više mistična nego realna....

 Šta želiš reć? Da je Bog skroro utrostručio veličinu našeg mozga zadnjih 3 miljuna godina? 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
KIKI3ooo kaže...

 Šta želiš reć? Da je Bog skroro utrostručio veličinu našeg mozga zadnjih 3 miljuna godina? 

 Ne. Nigdje ne spominjem Boga. (kad citiraš označi moj sadržaj i pritisni Delete. estetski je ugodnije nego citirat cijelu kobasicu. ljudi manje naprežu palac skrolajući na mobitelu,a to pridonosi nepotrebnoj evoluciji palca)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
14 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...
KIKI3ooo kaže...

 Šta želiš reć? Da je Bog skroro utrostručio veličinu našeg mozga zadnjih 3 miljuna godina? 

 Ne. Nigdje ne spominjem Boga. (kad citiraš označi moj sadržaj i pritisni Delete. estetski je ugodnije nego citirat cijelu kobasicu. ljudi manje naprežu palac skrolajući na mobitelu,a to pridonosi nepotrebnoj evoluciji palca)

 Da sam ja želio skratit ja bi skratio, znaš. Možeš to objasnit nekome tko je tek došao na forumu da se post može skratit. Ja sam se referirao na napisano. I nisi odgovorio na pitanje, usput. Zašto je veličina našeg mozga porasla u odnosu na primate? Jeli to možda zato što smo sišli sa drveta i pushali u okoliš selidbom, lov, prehrana bogata proteinima, konflikti?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 12:43 (KIKI3ooo).
12 godina
online
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...

- sve što odstupa na grafikonu i izbacuje podivljalu krivulju na uljuljanom razvojnom putu, mora biti zanimljivo i podložno razmatranju tj izučavanju.

 

Na stranu ostale bedastoće, sa ovim bi se mogao složiti uz napemenu široko ti polje i sretan ti put.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
KIKI3ooo kaže...

  I nisi odgovorio na pitanje, usput. Zašto je veličina našeg mozga porasla u odnosu na primate? Jeli to možda zato što smo sišli sa drveta i pushali u okoliš selidbom, lov, prehrana bogata proteinima, konflikti?

 Ne mogu odgovarat na nešto što je izvučeno iz guzice aka 3 milijuna godina. Moji postovi jasno propituju samo jedan djelić etape koji je upitan i ajmo ga nazvat vanredan. Ostalo me ne zanima (lov, ribolov, spuštanje sa stabla, omega3 iz lososa povećava mozak i sl).

Samo mi dio sa BUM-om ne može bit ravnodušno prihvaćena činjenica "događa se i događalo se".

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
Yuda kaže...

 Na stranu ostale bedastoće, sa ovim bi se mogao složiti uz napemenu široko ti polje i sretan ti put.

 pa tu smo da malo razmjenimo mišljenja. mi obični smrtnici moramo iskoristiti priliku dijaloga sa znanstvenicima na ovoj temi. bedastoća je tvoj komentar upućen meni...kao ja sam sad neki kreten i široko mi polje. jel tako...level komentara 24 sata?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
12 godina
online
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...

 ... bedastoća je tvoj komentar upućen meni...kao ja sam sad neki kreten i široko mi polje. jel tako...level komentara 24 sata?

 

Ako baš moram crtati, ne nije tako negativno. Jer ponekad je i udarac nogom u guzicu korak naprijed.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 13:12 (Yuda).
8 godina
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm
Moglo bi se mnogo reći o evoluciji čovjeka i viših primata. Ukratko, čovjeku (Homo sapiens) prethodile su tri vrste, H. habilis (izumro prije 1,5 mil. godina) i H. erectus od kojeg je po svoj prilici izravno potekao suvremeni čovjek. Postojao je još i rod Australopithecus (više vrsta) koji je izumro prije nešto više od milijun godina. Ova roda nemaju pak izravne veze s porodicom viših majmuna (Pongidae). Homo sapiens se pojavio prije 200-400 tisuća godina, dakle razvio se negdje 2 milijuna godina nakon pojave H. habilisa i milijun godina nakon pojave H. erectusa. To je, rekao bih, uobičajeno vrijeme potrebno za razvoj nove vrste. Ima tu mnogo toga, mnogo toga što nisam spomenuo, i mnogo toga što se još ne zna pouzdano. Kada tako sagledamo stvari, u njihovoj kompleksnosti, onda nam se čine manje misterioznima. A što se tiče ključnog evolucijskog pritiska prema razvoju ljudske vrste, to je - čini se - bio lov, ali ne u smislu onog naivnog (npr. Engelsovog!) tumačenja da je mesna hrana potpomogla razvoju mozga, nego zato što lov zahtijev koordinaciju i komunikaciju među lovcima (posebice ako nisu, poput čovjeka, zvijeri), a to opet potpomaže razvoju socijalne inteligencije i jezika. Potreba pak za izradom i usavršavanjem oružja vodi razvoju opće (tehničke) inteligencije. Tako to uvijek biva: čovjek ne misli nego kad mora, kad se nađe u nevolji (kod pračovjeka u opasnosti od gladi i divljih zvijeri).
 
13 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

Hvala Gospodinu Nenadu na odgovoru. Cijenim što koristi pojmove "čini se i vjerojatno".  Kao što je rekao preširoka je materija.  Možda bi mogao napisati i koju crticu oko spomenutok vitkog, visokog, brzog afričkog lovca (bacača koplja) koji Gibraltarskim prelaskom susreće zdepastog, sporijeg ali mišićavijeg, borbenijeg neandertalca koji nema sposobnost trka i bacanja koplja već direktan sukob sa plijenom putem kamena i motke.

Prevagu odnose lovačke tehnike afričkog Bolta sa kopljem.

Parenje navedenih i djelić danas prisutnog neandertalskog gena...može koja rečenica?

 

( u svemu tome i dalje ostaje mišljenje da se sve odvijalo umjereno i polagano glede "razmišljanja i donošenja inteligetnih odluka" tokom organizacije lova ponukani glađu?....ili)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...
Ne mogu odgovarat na nešto što je izvučeno iz guzice aka 3 milijuna godina. Moji postovi jasno propituju samo jedan djelić etape koji je upitan i ajmo ga nazvat vanredan. Ostalo me ne zanima (lov, ribolov, spuštanje sa stabla, omega3 iz lososa povećava mozak i sl).

Samo mi dio sa BUM-om ne može bit ravnodušno prihvaćena činjenica "događa se i događalo se".

 ali nije samo čovjek, homosapiens je amalgam više arhaičnih vrsta ljudi... neandertalca, denisovianaca etc... interbreeding, samo u africi je bilo na desetke vrlo sličnih vrsta arhaičnih ljudi razasutih po dijelovima kontinenta od kojih je svaka dala po nešto za krajnji amalgam današnjeg čovjeka... imo

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
14 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...
KIKI3ooo kaže...

  I nisi odgovorio na pitanje, usput. Zašto je veličina našeg mozga porasla u odnosu na primate? Jeli to možda zato što smo sišli sa drveta i pushali u okoliš selidbom, lov, prehrana bogata proteinima, konflikti?

 Ne mogu odgovarat na nešto što je izvučeno iz guzice aka 3 milijuna godina. Moji postovi jasno propituju samo jedan djelić etape koji je upitan i ajmo ga nazvat vanredan. Ostalo me ne zanima (lov, ribolov, spuštanje sa stabla, omega3 iz lososa povećava mozak i sl).

Samo mi dio sa BUM-om ne može bit ravnodušno prihvaćena činjenica "događa se i događalo se".

 Sorry ali tvoji postovi nisu jasni jer je pitanje evolucijskog buma pitanje zašto je naš mozak toliko narastao u odnosu na mozak drugih vrsta posebno primata a ne što he bilo "prva iskra". Postavljaš pitanje a odgovor te ne zanima, osim ako nije nešto mistično

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 14:20 (KIKI3ooo).
8 godina
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

da nije preuranjeno tvrditi da su napravili pametne majmune,mozda su ljudskim genom poglupljeni 

 

onako usput ,tema me asocira na ovaj glazbeni uradak ; 

 

waaagh
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
Nakon genske terapije, majmuni su postali toliko pametni da su uspjeli završiti prometni fakultet u roku i učlaniti se u HDZ.
 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
Ak je kineski neće dugo 😂
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm
Što se tiče neandertalca, danas se smatra da to nije posebna vrsta nego tek rasa Homo sapiensa (suvremeni čovjek: Homo sapiens sapiens, neandetalac: Homo sapiens neanderthaliensis). Kao i sve ljudske rase, neandertalac se razvio kao prilagodna na (hladnu) klimu. Da je naeandertalac samo rasa, a ne vrsta, vidimo i po tome da njegovi geni postoje i u populaciji suvremenog čovjeka, negdje 1,5 % kod europljana. To znači da je došlo do križanja H. sapiens sapiens i H. sapiens neandertthaliensis, a to se ne događa kod vrsta nego samo kod rasa.
 
7 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

1,5% jako jako malo za područje na kojem se susreću te dvije vrste ( upitno je za rase). Područje jugozapadne europe je bilo prenapučeno neandertalcima (posebno pri konačnom osipanju vrste).

Zašto se sličan postotak nalazi i kontra pravcima prema mongoliji? (na nekim uzorcina 2%).

Ako bi bilo u pitanju miješanje rasa postoci bi morali biti debelo preko 25%. I daleko osjetniji na jugozapadnom dijelu europe.

 

*sve to su posljednja znanstvena nagađanja,te se još provode dubinska sondiranja dnk analiza...čak i do Australije. zasigurno trnovit put od Etijopije.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 19:57 (torrente).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
danen kaže...
Što se tiče neandertalca, danas se smatra da to nije posebna vrsta nego tek rasa Homo sapiensa (suvremeni čovjek: Homo sapiens sapiens, neandetalac: Homo sapiens neanderthaliensis). Kao i sve ljudske rase, neandertalac se razvio kao prilagodna na (hladnu) klimu. Da je naeandertalac samo rasa, a ne vrsta, vidimo i po tome da njegovi geni postoje i u populaciji suvremenog čovjeka, negdje 1,5 % kod europljana. To znači da je došlo do križanja H. sapiens sapiens i H. sapiens neandertthaliensis, a to se ne događa kod vrsta nego samo kod rasa.

istina, ali razlike i prilagodbe na različite uvjete postoje, što veći genetski bazen to bolji odabir, imo... slabo se kontam u sve to ali sam čuo da postoji određeno vremensko razdoblje (koliko vremena?) koje je potrebno, da primjerci iste vrste budu odvojeni zemljopisno i razvijajaju se neovisno, u kojem će se genetska struktura (koja, kakva promjena?) toliko promijeniti da postanu različite vrste, konj-magarac primjerice etc... jel' to istina ili sam krivo čuo?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 20:35 (Louis Pluto).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
Kod ovakvog tipa genetskih eksperimenata, koji će sigurno ići sve dalje, postavlja se pitanje kako ćemo u budućnosti odrediti je li dobiveni rezultat majmun ili čovjek. Grupa nobelovaca je zato razvila sofisticirani test, ako skače na cajke onda je majmun, a ako se umiri i pokrije uši smatramo da je čovjek.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-majm

Louis to i mene zanima.

Premda je na Zemlji Madagaskar sa svojom skromnom površinom , bazen na kojem je nalazi stotine primjera toga što ti pitaš..i nije nužno da se predaleko izolirano, premda je Madagaskar tektonski bio mrvu dalji nego sada.

Nadalje oko prilagodbe, poprilično su fino uklopljene tvrdnje o plavim očima eurosjevernjaka...blještavilo leda i snijega (koji su btw bili još dosta južniji) je pridonjelo promjeni boje očiju... ali jedna od meni osobno glupljih zaključaka je da smo bijelci...eto tako, došlo je do greške. mutacije...pobijelili zbog lošeg kodiranja u genu.  alo..to znanstvenici ko iz topa izjavljuju.

Nadalje može li netko protumačit odbacivanje dlakavosti uz komparaciju sa svim vremenskim okruženjima na Zemlji.  Također je do tog procesa došlo "paf"..skoro pa preko noći, ma koliko mi pisali o polumilijunskim godišnjim etapama.

 

+

edit:

bauljanje homo sapiensa cca 300 000g u jednom stanju i utrostručenje veličine mozga unutar 10 000g (čak i manje...postoje tvrdnje) naprosto je sulud i kratak period da bi ga se objeručke prihvatilo kao normalnu stvar...malo lova, malo družbe i pjesme...mozak buja

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 21:01 (torrente).
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-

Eksperimentiranje na nižim oblicima život je nemoralno i neetično, imalo Boga ili nemalo, a još je nemoralnije i neetičnije ako se uzme da su ta niža/slabija bića tobožnji preci ljudi. Kukavičluk je gaziti slabijeg od sebe, radilo se o maltretiranju slabijih u školi, obitelji, o ubijanju divljih životinja iz puške, ili o eksperimentiranju na životinjama poradi tobožnjeg napredka znanosti.

 

Neki vanzemaljac sa IQ500 može vas gospodine danen smatrati retardom nad kojim je OK eksperimentirati, i gle čuda, vama to ne bi bilo nemoralno, meni bi. Nečija premoć ne umanjuje nemoral, čak štoviše, uvećava ga.

Time waits for no man.
7 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...

edit:

bauljanje homo sapiensa cca 300 000g u jednom stanju i utrostručenje veličine mozga unutar 10 000g (čak i manje...postoje tvrdnje) naprosto je sulud i kratak period da bi ga se objeručke prihvatilo kao normalnu stvar...malo lova, malo družbe i pjesme...mozak buja

imo...pa pogledaj što smo učinili od pasa mastif vs čiuvava... cca. 12000 god umjetnog uzgoja i to ne ciljanog (mislim ne na veličinu mozga), razlika u težini i veličini mozga je značajna i sada zamisli koliki je prirodni pritisak (danen, gore) koji iznimno preferira inteligentno ponašanje, gdje ukoliko nisi savladao određene tehnike ne možeš preživjeti etc... mozak se jednostavno mora razviti or else....

 

što bi tek rekao za onog surlatog mišolikog sisavca velikog ko hrčak i njegovog rođaka slona i razlike u mozgu, istina veće vremensko razdoblje (ne znam koliko)

 

btw. kad sam već kod slona... ne znam što će slonu toliki mozak, koji bi bio evolucijski smisao tolikog mozga?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 21:47 (Louis Pluto).
11 godina
offline
Re: Kineski znanstvenici napravili su pametne GMO-
torrente kaže...

maleni koraci genske modifikacije kojom je i homosapiens bio podvrgnut od strane  👽.

sa većim genskim manipulativnim sposobnostima i ove kineske majmunčiće može se uspraviti , odbaciti 90% dlakavosti, poboljšati motorika i poraditi na kreativnosti.  

tu nastaje taj dramatični (intelektualno evolucijski) skok u malom vremenskom intervalu koji smo i mi imali.

za nekog je kriv kreacionist, za nekog 👽, a po nekom je to samo od sebe nadošlo...samo teško objašnjivo KAKO unutar destetak tisuća godina.

 

 

Veći je napredak od nićega do kamena (ili drva) nego od kamena do robota. Kada jednom shvatiš koncept, usavršavanje tog koncepta je mačji kašalj. 

42
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice