Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne multime

poruka: 19
|
čitano: 9.245
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne multime".
16 godina
offline
Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne multime

Android TV + KODI + NAS = <3 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne multime

Optika + Kodi + IPTV = 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne mul
Jel sam samo ja u pitanju ili i drugi nemaju voljnog momenta za podesit ovo cudo?!
Vec godinama se opirem instalaciji.
AUDIOFIL
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne multime

Vidim ima 64bitni. Ima tu kaj boljega ili samo problemi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne multime

mene isto zanimaju x64. šta da radim sa starom verzijom x86? da li je triba izbrisat ili se može preko nje instalirat?,

 

edit: odgovor

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 12:25 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne mul
xDISORDERx kaže...

mene isto zanimaju x64. šta da radim sa starom verzijom x86? da li je triba izbrisat ili se može preko nje instalirat?,

 

edit: odgovor

 

 ma ja samo preko instalirao 64 i dobro radi. Skuži da imaš staru verziju pa samo napravi upgrade

11 godina
offline
Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne multime

Glavna zamjerka mu je što niti ova verzija nema mogućnost sa glavnim skinom podjelu mediateka kao što to ima plex ili emby. Dakle u punoj funkcionalnosti odvojiti Filmove, Crtane filmove, Dokumentarne filmove, Domaće filmove, Serije, Dokumentarne serije itd... Na žalost sve se mora staviti u jednu pa sa playlistama uz druge skinove razdvajati da to nekako izgleda...

 

Ako je netko probao novu verziju na Android TV Sony, a da radi DTS i DD na audio sustavu, neka podijeli iskustva. Do sada je to radilo isključivo uz PCM Hack i Shitty verziju. Na žalost to je greška Sony-a i Mediateka, a ne Kodia. No Sony ne misli riješiti taj problem očito nikada, a gledanje Bluray rip filmova u stereu nije baš opcija.

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne mul
ivgrgic kaže...

Glavna zamjerka mu je što niti ova verzija nema mogućnost sa glavnim skinom podjelu mediateka kao što to ima plex ili emby. Dakle u punoj funkcionalnosti odvojiti Filmove, Crtane filmove, Dokumentarne filmove, Domaće filmove, Serije, Dokumentarne serije itd... Na žalost sve se mora staviti u jednu pa sa playlistama uz druge skinove razdvajati da to nekako izgleda...

 

Ako je netko probao novu verziju na Android TV Sony, a da radi DTS i DD na audio sustavu, neka podijeli iskustva. Do sada je to radilo isključivo uz PCM Hack i Shitty verziju. Na žalost to je greška Sony-a i Mediateka, a ne Kodia. No Sony ne misli riješiti taj problem očito nikada, a gledanje Bluray rip filmova u stereu nije baš opcija.

Library node editor, poprilično sam siguran da ti ne tribaju playliste obzirom da moš filtrirat žanr i zemlju, a moš ih u startu ''nasadit'' u druge foldere. To koristim jedino za koncerte

Sad estuary ne koristim niti shvaćam neku preveliku svrhu toga obzirom da unutar biblioteke već postoji podjela po žanrovima, zemlji, godinama studiju, glumcu...

Ako oćeš takav UI instalirašEmbuary.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 14:40 (om-prat).
11 godina
offline
Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne multime

Struktura mi je dobra i već odvojena s folderima na NAS-u. Probati ću to, no nisam siguran da ću dobiti odvojene mediateke u potpunosti,a jednake kao i normalna tako da za svaku mogu još dodatno filtrirati po žanru, godini, glumcima, ocjeni itd, vidjeti novo dodane filmove samo iz te biblioteke, preporučene filmove i filmove u tijeku...

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne mul
Aki kaže...

Android TV + KODI + NAS = <3 

 

Tocno to imam kod kuce i radi super. Ali upogonit cu NUC da odradjuje sve, Android na TV-u je bude laggy povremeno.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne mul
Friday kaže...
Aki kaže...

Android TV + KODI + NAS = <3 

 

Tocno to imam kod kuce i radi super. Ali upogonit cu NUC da odradjuje sve, Android na TV-u je bude laggy povremeno.

 Gašenje background procesa pali kad počne lagg. (držiš home button, pa close all) Samo, moraš biti na 7.0 il 8.0 androidu, na 6.0 nema te mogućnosti. 

15 godina
offline
Re: Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne mul
Aki kaže...
Friday kaže...
Aki kaže...

Android TV + KODI + NAS = <3 

 

Tocno to imam kod kuce i radi super. Ali upogonit cu NUC da odradjuje sve, Android na TV-u je bude laggy povremeno.

 Gašenje background procesa pali kad počne lagg. (držiš home button, pa close all) Samo, moraš biti na 7.0 il 8.0 androidu, na 6.0 nema te mogućnosti. 

 Ja sam ga imao na Android TV-u i isto tako je znao lagati povremeno pa cak se i smrznuti, dok na kraju nisam se raspizdio, uzeo Rpi i stavio Libreelec na njega. Nikad vise problema.

 

O da, takodjer primjetio, nakon zadnjeg apdejta Androida na TV-u (Philips), pola repozitorija mi nedostupno. Ista adresa na Rpi radi normalno. Pa ti sad budi pametan.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
12 godina
offline
Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne multime

Ja nažalost nemam dobra iskustva. Krypton je radio super, jučer sam stavio Leiu 64 bit, samo onak preko stare instalacije i pojavila se greška Enable to create gui, tako nešto. Isprobal sam sva ponuđena rješenja preko gugla i utuba i niš koristi. Pa onda probao na čisto 32 bitnu pa opet 64 bitnu, i neće. Pa sam se ipak vratio na Kodi 17. Ali sam ga barem odlučio počistit od viška addona i svega ;)

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne mul
Dud kaže...

Ja nažalost nemam dobra iskustva. Krypton je radio super, jučer sam stavio Leiu 64 bit, samo onak preko stare instalacije i pojavila se greška Enable to create gui, tako nešto. Isprobal sam sva ponuđena rješenja preko gugla i utuba i niš koristi. Pa onda probao na čisto 32 bitnu pa opet 64 bitnu, i neće. Pa sam se ipak vratio na Kodi 17. Ali sam ga barem odlučio počistit od viška addona i svega ;)

 Jesi imao neki customizirani skin na Kryptonu?

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
9 godina
neaktivan
offline
Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne multime

Ja neznam, koristim ga da gledam filmove i serije sa exodusom... I nisam zadovoljan... Pokusavam jos od vremena dok je bio XBMC ali uvjek me je znao izbacit iz takta toliko da ga maknem, skinem torrent i to je to...

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne mul
Dud kaže...

Ja nažalost nemam dobra iskustva. Krypton je radio super, jučer sam stavio Leiu 64 bit, samo onak preko stare instalacije i pojavila se greška Enable to create gui, tako nešto. Isprobal sam sva ponuđena rješenja preko gugla i utuba i niš koristi. Pa onda probao na čisto 32 bitnu pa opet 64 bitnu, i neće. Pa sam se ipak vratio na Kodi 17. Ali sam ga barem odlučio počistit od viška addona i svega ;)

 Kako kolega kaže vjerojatno nešto sa skinom. Kod čiste instalacije uvik provjeri jel ostalo šta u C:\Users\xxxx\AppData\Roaming i C:\Program Files (x86) uninstall obično ne makne sve...

12 godina
offline
Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne multime

Nepostojanje podrske za LG webOS me prisililo na prebacivanje na Emby. Probao sam i Plex koji se pokazao kao ocaj zivi sto se tice kontrole transkodiranja (ne dozvoljava direct play ako zelis imati titlove te forsira transcoding). Prije sam koristio Kodi na RPi uz Exodus i ostale streaming kanale, ali su svi (besplatni) nepouzdani i lose kvalitete. Ovako mi se sada Emby server vrti na Synology NAS-u, a klijent direktno na TV-u sto radi fantasticno. Konacno su postali dostupni i 4K HDR ripovi za potpuni uzitak - izvori postoje, samo treba traziti.

 

Kodi je imao svoje mjesto i vrijeme, ali uz moj trenutni HW setup ga nije moguce koristiti. Svejedno je to vrhunski SW i uvijek ce mi biti u lijepom sjecanju.

 

PS Kodi je kompliciran za konfiguriranje samo ljudima kratkih zivaca i jos kraceg strpljenja, no to je generalni simptom novog doba - hocu sve i to jos jucer. Svi takvog stava neka placaju pretplatu na 3, 4 razna streaming servisa, a ja cu radije malo mucnuti glavom i ustedjeti si poprilican iznos na godisnjoj razini.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne mul
Urtz kaže...

Ja neznam, koristim ga da gledam filmove i serije sa exodusom... I nisam zadovoljan... Pokusavam jos od vremena dok je bio XBMC ali uvjek me je znao izbacit iz takta toliko da ga maknem, skinem torrent i to je to...

 

 prijo exodus je odavno završena priča, uprati temu xbmc addonsi na forumu pa vidi koji su addonovi aktualni i šta je najbolje za tebe..

 

šta se tiče streamanja, bez real debird premium računa i nema nekog smisla, 99% linkova je niže kvalitete, nebitno koji addon koristiš

ako želiš i dalje gledati priko torrenta, onda ti preporučujem elementum ili quasar addon.. omogućuju gledanje filma prije nego ga skineš do kraja, prikaz rezultata pretrage raznih torrent stranica, možeš i dodat torrent sa neke druge stranice ako imaš link..

12 godina
offline
Re: Kodi 18 "Leia" - novo izdanje kralja kućne mul

Ma mislim da mu nekaj sa grafičkom ne paše, vjerojatno želi novije drivere, al neće ih dobit jer imam stariju grafičku ati 4850, i sa najnovijim driverima ne radi baš najbolje. A ovo kaj veliš za obrisat, jesam sve sam foldere našao i obrisao zaostale stvari i sa ccleanerom nakon toga počistil i restart kompa i opet isto. Ma neka, bude za sad Krypton još ok. A leiu ću isprobat na drugim kompovima pa da vidim kak radi. Btw da pitam , jel ima netko Kodi na tabletu. Meni je baš spor na Huawei media pad-u T3. Očito mu nije dovoljno 2 gige rama. Ima li koja alternativa za Kodi na androidu ?

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice