Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Ispostavilo

poruka: 14
|
čitano: 3.913
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Ispostavilo".
15 godina
offline
Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Ispostavilo

Na moju zalost, suradjujem sa Accenture-om gotovo na dnevnoj bazi i ako su oni odabrani kao revizori to je lagani uzas.

 

Iako su nazivno svjetska kompanija, ogromnu vecinu njihovog supporta i help deska je smjestena u Indiji. Imam kontakt sa otprilike 30tak ljudi u Indiji na tjednoj bazi i od tih 30, jedan zna nesto, ostatak ima korisnost kamencica u cipeli, stapa u prednjem kotacu bicikla.....

 

Dobiti nekoga iz EU je gotovo nemoguce, iako kad se zvijezde posloze i ipak dodjem do nekoga, problem uglavnom bude rijesen u razumnom roku, no to je ipak iznimka a ne pravilo.

 

 

Uglavnom kompanija sastavljena od mediokriteta i tu i tamo nekog stvarno korisnog.

Rezultati su sukladni tome.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
4 1 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Isposta

Pa to su klinci, autsors autsorsa, koji rade za početne IT plaće u Indiji - 200 eura mjesečno.

This space for rent!
12 godina
offline
Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Ispostavilo

Do nedavno je sa mnom (DE) radio jedan koji je presao iz Accenturea i zakljucak je da nisu samo Indijci kamen u cipeli.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Ispostavilo

Mislim da je zaključak vijesti zadnjih par dana da su sve ne tazivne privatnosti i enkripcije smijurija kad se zagužva. Logično, kriminalac ne bi trebao pričati preko whatsappa, telegrama ili SMS-a, bar ne an način da ga se može tako trivijalno upratiti. profilna slika, broj telefona, WIFI mreže, pristupne stanice na koje si spojen, IMEI, IMSI, geolokacijski servisi, marketinški ID tvog mobitela... to su sve stvari na koje treba misliti ako želiš ostati "čist" jer u digitalnom svijetu nije dovoljno navući jedne rukavice da sakriješ svoje otiske prstiju kao u stvarnosti, jer digitalnih otisaka je mnogo više od jednog para...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Isposta
kerum kaže...

Do nedavno je sa mnom (DE) radio jedan koji je presao iz Accenturea i zakljucak je da nisu samo Indijci kamen u cipeli.

 

 Accidenture has experts who are fresh out of college

 

lol, nailed it!

 

Znao sam dosta ljudi u Dublinu i Corku koji su radili za njih, i ti ljudi nisu imali doslovno nikakve kvalifikacije za posao koji su radili.

Za te ljude je bilo super, dobili su nesto u CV i tjerali dalje, Accenture je dalje nastavio sa istom praksom zaposljavanja..

Bilo je tu nasih, Brazilaca, Iraca (sa famoznim irskim ucilistima, pay2win), i ostatka svijeta.. Bilo je dobrih ljudi, al kad vidis i kolko lose ljude mogu zaposlit, zapitas se..

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
15 godina
offline
Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Ispostavilo

znači da su odmah doznali kad sam deinstalirao vocap iz telefona?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Ispostavilo

koliko puta treba ponoviti? .. nema 'sigurne' komunikacije. Preduvijet ako se želi nešto takvo je imati kontrolu od točke a do b .. i nad svim dijelovima lanca. Jedini tko to ima je ujko sem.

- sve app, svaki komunikacijski dio lanca, uređaj, soft.. ima nešto kao backdoor, pod šta se i ovaj primjer može svrstati.. dok jamesbondovi misle da su sigurni, ako koriste takve app (enkripciju), tor, vpn.. itd mada svakih par dana imamo ovakvu-sličnu temu, bilo o mobačima ili nekim servisima.. no i dalje je ta populacija uvjerena pa čak se i ljute-revoltirano u odgovarajućim temama kad im se napomene da sigurnosti kako oni zamišljaju naprosto nema, nema privatnosti itd. odnosno kad nadležna agencija to poželi, tad ima pristup čemu želi.. ostalo su priče za djecu i kriminal-teroriste, jer ujko voli znati, tj što će mu sve ako ne zna i ako ga neki talibanac može pobijediti a dio toga je i komunikacija...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Isposta
Open source rješava problem backdoorova.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Isposta
Zasto nisam iznenadjen?
Znam. Zato jer je to Facebookova firma i nista drugo niti ne ocekujem….
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Isposta
encoding kaže...

Mislim da je zaključak vijesti zadnjih par dana da su sve ne tazivne privatnosti i enkripcije smijurija kad se zagužva. Logično, kriminalac ne bi trebao pričati preko whatsappa, telegrama ili SMS-a, bar ne an način da ga se može tako trivijalno upratiti. profilna slika, broj telefona, WIFI mreže, pristupne stanice na koje si spojen, IMEI, IMSI, geolokacijski servisi, marketinški ID tvog mobitela... to su sve stvari na koje treba misliti ako želiš ostati "čist" jer u digitalnom svijetu nije dovoljno navući jedne rukavice da sakriješ svoje otiske prstiju kao u stvarnosti, jer digitalnih otisaka je mnogo više od jednog para...

 Meni nije problem to da mi USKOK ili facebook citaju poruke(iako niti to nije oke) problem je kaj oni drze te nase podatke i onda ih netko hakira i to izađe van svakome na koristenje.

Svako malo dobivam neke pozive od botova radi toga kaj je facebooku iscurila baza...

 

Nista vise kaj ima veze s njima ne koristim i vise pazim kaj radim.

Trebo bi promjenit broj, al to mi je trenutno prevelika gnjavaza

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Isposta
Visak kaže...
Open source rješava problem backdoorova.

 -teoretski da, u stvarnosti .. ne baš. Open je stvar softwarea, ne na nivou recimo biosa-firmwarea, ne na nivou fizičkog layera mreže, mrežne opreme, kao i problem da stvarno može postojati dio malicioznog koda na otvorenom godinama prije nego netko to primjeti-prijavi.. tj nije app kao whatsup ta koja je problem (šuplja), nego sve ostalo, jer da je to stvar takve (jedne) app već bi sve bilo provjereno-sigurno.. sam sustav, serveri-logovi (kao opis iz drugih slučajeva) su stvar koju sama app ne može nikako 'popraviti' dok je naivno vjerovati da je moguća app koja komunicira s drguom stranom sigurnim kanalom na neisgurnoj mreži. .. tj tad sve ovisi o tome jesmo li nekome zanimljivi + backdoor uvijek postoji, što nije problem dok taj pristup ima samo the-agencija (kao država) i dok se to ne zloupotrebljava, no s vremenom same institucije-kompanije koje stoje iza tog to puste u javnost, kao slučajno likanje, recimo kao ms za winxp.. kako bi natjerali juzere na novo, otjerali od starog (jer je soft vječan-nepoderiv) i tad to dođe u ruke onih koji zloupotrebljavaju kao malware-ransom i sl. (nazovimo ih pirati-ucjenjivači..) koji su potrebni takvom paranoičnom sustavu i opravdavaju ga, pa se priča nastavlja..

-uvjek čitamo o nekim starim rupama (kao propustima, no to nije propust-slučajnost, backdoor se nije stvorio slučajno nego je napravljen), no dok čitamo o toj staroj rupi, nitko se ne pita za novu-zamjenu-nadogradnju .. o kojoj ćemo za 5-10god čitati isto..

-open? zanemariv dio tj možeš imati soft klase tetris kao open, no što god radiš, na računalu, mobitelju, routeru, tv-u (iptv-netflix itd.) .. traži sys-soft, os.. koji ima backdoor, jer ga sve mora imati, kao što svaka hotelska soba ima master-key ne samo onaj od korisnika .. sys soft i ono ispod haube, nedostupno juzeru pa i osu je nešto što ne možeš zaobići, osigurati i sl. osim ako si ti taj koji to kontrolira, svaki byte koda..

 

-nikome moji podatci nisu zanimljivi-važni.. to je jedini 'razlog' zašto sam ''siguran''.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Isposta
U ovom slučaju pričamo o backdooru u WA aplikaciji i tu je open source rješenje. I Android je o.s., zar ne? Ako kriptiraš poruke onda routeri i mreža više nisu bitni.

Ne kažem da ti netko ne može uvaliti trojana i da si 100% siguran, ali o.s. rješava problem backdoorova.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 12:18 (Visak).
15 godina
offline
Re: Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Isposta
Visak kaže...
.. Ako kriptiraš poruke onda routeri i mreža više nisu bitni.

Ne kažem da ti netko ne može uvaliti trojana i da si 100% siguran, ali o.s. rješava problem backdoorova.

 -varaš se..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Koliko su sigurne poruke na WhatsAppu? Isposta
ihush kaže...
Visak kaže...
.. Ako kriptiraš poruke onda routeri i mreža više nisu bitni.

Ne kažem da ti netko ne može uvaliti trojana i da si 100% siguran, ali o.s. rješava problem backdoorova.

 -varaš se..

 

 

 

Tko je provalio ihušov akaunt i piše ovakve one-linere?!

This space for rent!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice