Koliko vas je informatičara?

poruka: 19
|
čitano: 6.503
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko vas je informatičara?".
13 godina
offline
Koliko vas je informatičara?

Vidim danas se sve i svašta smatra pod "profesionalno i svakodnevno".  

A bome s obzirom da forumom vlada Ryzen ekipa, moraš biti profesionalac da "ušteliš" Ryzena.  

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
2 3 hvala 1
12 godina
offline
Koliko vas je informatičara?

Pod koju kategoriju bi se vodia ja koji san zavrsia 2 godine od tri u engleskoj programiranja pa san odusta da bi se bavia fotografijom? 

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 0:21 (Kelam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko vas je informatičara?

> - Je li ti to mobitel ili si sretan što me vidiš? - Mobitel. To mi je mobitel. Molim te makni se, zaklanjaš mi mobitel.

 

 

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koliko vas je informatičara?
U kategoriju ne programer
15 godina
offline
Koliko vas je informatičara?

u rvackoj ili peronospori? što i kako nekoga čini informatičarem? moja susjeda nema pojma o računalima a zna sve o svima te, osim sebe, o tome informira i sve zainteresirane. jel to?  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko vas je informatičara?
Ajar kaže...

u rvackoj ili peronospori? što i kako nekoga čini informatičarem? moja susjeda nema pojma o računalima a zna sve o svima te, osim sebe, o tome informira i sve zainteresirane. jel to?  

 To ti je analogni google, nije informatika jer smo tu ipak digitalni

16 godina
offline
Re: Koliko vas je informatičara?
Ma ni jedno ni drugo...to ti je nadzorna kamera.
Koliko vas je informatičara?

Vezano uz informsticare, koliko vas je zavrsilo informatiku a koliko je samouko?

 

Ja sam samo srednja skola, ali sam se priucio poslu

41 Zavrsen fakultet vezan za IT
17 Zavrsen fakultet nevezan uz IT
16 Srednja 4. godisnja skola
6 Srednja obrtnicka skola
1 Osnovna skola
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koliko vas je informatičara?

Samouk. Da sam računao na naš (ne)obrazovni sustav, bio bi još gori :D

Informatiku nisam mogao upisati jer mi nastavnica nije dala "ponudu" jer nisam baš bio zainteresiran za gradivo koje smo učili do 4. osnovne.

Kasnije sam shvatio da je bolje da ju nisam upisao(kad sam vidio kakav je program).

Life is meant to die. Accept your fates.
4 godine
offline
Re: Koliko vas je informatičara?
Ja sam šumarski tehničar,no silom prilika već 9 godina sam informatičar 🤷
 
5 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Koliko vas je informatičara?

Tvz jer sam bio preglup za Fer 

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko vas je informatičara?

Ja isto TVZ, ali onaj prije Bologne, elektrotehnika. Radim u sofware developmentu zadnjih 10 godina.

Zapravo kada razmislim nije mi baš "službeno" znanje koristilo, ni torture sa pointerima, ni programiranje na list papira koje su bile prakticirane što se IT-a tiče na faksu .

Java, Javascript, CSS, HTML, SQL sam zapravo samouk, tijekom školovanja te pojmove nisu ni spomenuli, što je možda i OK jer je to bila elektrotehnika, ali imao sam i IT predmete, od bedastih osnova do programiranja i programskih tehnika. Ni ništa upotrebljivo u praksi...

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koliko vas je informatičara?
Prvi put sam vidio računalo u domu omražene jna.. 1983 ili 1984...ko tele u šarena vrata...znam da su ovi koji su stariji bili upisivali neki program s kojim su kao pogađali strelicu u centar.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko vas je informatičara?
Solo761 kaže...

Ja isto TVZ, ali onaj prije Bologne, elektrotehnika. Radim u sofware developmentu zadnjih 10 godina.

Zapravo kada razmislim nije mi baš "službeno" znanje koristilo, ni torture sa pointerima, ni programiranje na list papira koje su bile prakticirane što se IT-a tiče na faksu .

Java, Javascript, CSS, HTML, SQL sam zapravo samouk, tijekom školovanja te pojmove nisu ni spomenuli, što je možda i OK jer je to bila elektrotehnika, ali imao sam i IT predmete, od bedastih osnova do programiranja i programskih tehnika. Ni ništa upotrebljivo u praksi...

 Te stvari se uce na faksu da bi naucio razmisljati kao programer.

Iz slicnog razloga se uci matematika kroz zivotno skolovanje.

Danas ti matematika ne treba skoro uopce, i za zbrojit 2 i 2 imamo kalkulatore u depu u vidu smartphonea.

Matematiku ucis da bi ti mozak naucio razmisljati na odreden nacin, logicki.

Tako i programiranje na preddiplomskom.

- Psiho246
13 godina
offline
Koliko vas je informatičara?

Akademski violinist sa završenom srednjom iz informatike i matematike, programirao samo u basicu i mašincu na c-64 😉 sad slažem windowse obitelji i frendovima, snalazim se s montražom videa tu i tamo, malo sa zvukom, sve u svemu ništa posebno. jedino se ne igram igrice, niti razumijem ekipu koja se na to zakačila.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 13:18 (guslac).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko vas je informatičara?
Psiho246 kaže...

 Te stvari se uce na faksu da bi naucio razmisljati kao programer.

Iz slicnog razloga se uci matematika kroz zivotno skolovanje.

Danas ti matematika ne treba skoro uopce, i za zbrojit 2 i 2 imamo kalkulatore u depu u vidu smartphonea.

Matematiku ucis da bi ti mozak naucio razmisljati na odreden nacin, logicki.

Tako i programiranje na preddiplomskom.

 

Koliko su uspjeli nisam siguran, po računalima drndam od '87 kada sam dobio komodorca. Što se tiče mojih informatičkih znanja mogu bez puno skromnosti reći da me nisu ništa naučili na faksu.

U retrospektivi potencijalno bi bilo korisno znanje oko pointera, predmet se zvao "Programske tehnike", ali se svodio na crtanje kružića i strelica koje su trebale prikazivati pointere, samo apstraktno, i po meni u praksi beskorisno. Imali smo jedan semestar i programiranje u C-u, svodilo se na nivo "hello world", najnaprednija stvar je bila "igra" pogađanja brojeva od 1 do 10. Umjesto da tamo pokažu pointere u praksi.

 

Uz osnove motorola 68k asemblera (što je bila samo jedna vježba i svodila se na zbrajanje dva broja u registrima) to je bilo sve od programiranja ili što je imalo veze sa programiranjem, tako da teško da sam iz toga mogao naučiti razmišljati kao programer.

A matematika... sada su mi daleko jasnije neke stvari koje smo radili u srednjoj (btw. bio sam gimnazija), tamo je bilo to se radi tako i točka. A zašto se to radi tako je nešto sastvim drugo.


To i smatram rakom rana HR školstva, uči na pamet kako se što radi, a ne i zašto, razvijanje logičkog razmišljanja nula bodova. Samo štreberaj...

 

A posljedica toga vidim i dan danas na npr. ljudima sa kojima sam išao u srednju i koji su tamo bili odlikaši, tj. ono što se zvalo štreber (ja sam prolazio sa četvorkom), imali su sve petice, sve su znali recitirati, a danas im je neshvatljivo kako to da USB stick radi jednako u lijevom i desnom štekeru, uvijek su ga uštekavali u lijevi jer im je tako pokazano. Nikada nisu naučili povezivati...

Istina, ne bave se računalima, ali da osobe koje se smatraju intelektualcima nisu sposobne zaključiti... To je rezultat tog školstva...

15 godina
offline
Re: Koliko vas je informatičara?
Solo761 kaže...
Psiho246 kaže...

 Te stvari se uce na faksu da bi naucio razmisljati kao programer.

Iz slicnog razloga se uci matematika kroz zivotno skolovanje.

Danas ti matematika ne treba skoro uopce, i za zbrojit 2 i 2 imamo kalkulatore u depu u vidu smartphonea.

Matematiku ucis da bi ti mozak naucio razmisljati na odreden nacin, logicki.

Tako i programiranje na preddiplomskom.

 

Koliko su uspjeli nisam siguran, po računalima drndam od '87 kada sam dobio komodorca. Što se tiče mojih informatičkih znanja mogu bez puno skromnosti reći da me nisu ništa naučili na faksu.

U retrospektivi potencijalno bi bilo korisno znanje oko pointera, predmet se zvao "Programske tehnike", ali se svodio na crtanje kružića i strelica koje su trebale prikazivati pointere, samo apstraktno, i po meni u praksi beskorisno. Imali smo jedan semestar i programiranje u C-u, svodilo se na nivo "hello world", najnaprednija stvar je bila "igra" pogađanja brojeva od 1 do 10. Umjesto da tamo pokažu pointere u praksi.

 

Uz osnove motorola 68k asemblera (što je bila samo jedna vježba i svodila se na zbrajanje dva broja u registrima) to je bilo sve od programiranja ili što je imalo veze sa programiranjem, tako da teško da sam iz toga mogao naučiti razmišljati kao programer.

A matematika... sada su mi daleko jasnije neke stvari koje smo radili u srednjoj (btw. bio sam gimnazija), tamo je bilo to se radi tako i točka. A zašto se to radi tako je nešto sastvim drugo.


To i smatram rakom rana HR školstva, uči na pamet kako se što radi, a ne i zašto, razvijanje logičkog razmišljanja nula bodova. Samo štreberaj...

 

A posljedica toga vidim i dan danas na npr. ljudima sa kojima sam išao u srednju i koji su tamo bili odlikaši, tj. ono što se zvalo štreber (ja sam prolazio sa četvorkom), imali su sve petice, sve su znali recitirati, a danas im je neshvatljivo kako to da USB stick radi jednako u lijevom i desnom štekeru, uvijek su ga uštekavali u lijevi jer im je tako pokazano. Nikada nisu naučili povezivati...

Istina, ne bave se računalima, ali da osobe koje se smatraju intelektualcima nisu sposobne zaključiti... To je rezultat tog školstva...

 

Sta bi tek rekao da radis kao IT-jevac na skoli? Ne kao profesor informatike nego kao sysadmin. E toliko informaticki nepismenih ljudi na okupu nisam vidio, a sve akademski obrazovana "gospoda". Navodno uce djecu necemu a o osnovama IT-ja pojma nemaju (sto je vec dugo vrijeme preduvjet za zaposlenje u skoro svakoj struci osim "skelarstva" oliti radu na skeli i mijesanju maltera...). I to sve, pazi sad, u razvijenoj EU zemlji a ne hrvatskoj. Tak da ti je skolstvo skoro svuda isto sranje...

15 godina
offline
Koliko vas je informatičara?

pa zar c++ nije veličina grudnjaka? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko vas je informatičara?
Obelix kaže...

 

Sta bi tek rekao da radis kao IT-jevac na skoli? Ne kao profesor informatike nego kao sysadmin. E toliko informaticki nepismenih ljudi na okupu nisam vidio, a sve akademski obrazovana "gospoda". Navodno uce djecu necemu a o osnovama IT-ja pojma nemaju (sto je vec dugo vrijeme preduvjet za zaposlenje u skoro svakoj struci osim "skelarstva" oliti radu na skeli i mijesanju maltera...). I to sve, pazi sad, u razvijenoj EU zemlji a ne hrvatskoj. Tak da ti je skolstvo skoro svuda isto sranje...


Danas praktički na svakoj molbi za posao ljudi piše da napredno vladaju sa Office-om, a 90% njih drži space kada trebaju staviti naslov u sredinu, a da ne govorimo o nekom ozbiljnijem formatiranju.

 

No ni svi sysadmini nisu za ponositi se. Događaj od prije cca 2 - 3 godine. Žena od poznanika je nastavnica, mislim 1 - 4 razred. Treba držati nastavu i demonstrirati preko projektoru. Škola nabavila projektore i rekla im da se kompove sami snađu. Kupili laptop, "prazan", kako to već ide, i odnijeli u školu da instaliraju windowse. Ovi instalirali, sve naizgled ok. Ona si instalirala taj neki program koji im treba za to (nešto kao interaktivna nastava iz prirode i društva). No neće se pokrenuti, kaže da zahtijeva 3D akceleraciju i da laptop to nem...
Nasad sistemašima, a oni kažu "nemere", laptop je preloš, nema 3D...

Donesli meni, pogledam, običan low end laptop, i3 procesor, integrirana intel grafika. Nije neko čudo, ali opet ako nećeš izvoditi bijesne gliste moralo bi raditi, nema što reći da nema 3D-a... Pogledao u device manager i imam što vidjeti, puleni su instalirali Win 10 i vratili joj laptop kao gotovo. A nisu instalirali nijedan driver, grafička je imala Microsoft Basic Display Adapter, ili kako se to već naziva. Samo 2D akceleracija. Instalirao intelove drivere za iGPU i sve radi.
A oni kažu laptop nema 3D...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice