Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutrini

poruka: 16
|
čitano: 5.487
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutrini".
8 godina
offline
Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutrini

Poslastica za dobro jutro! 

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
12 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutrini

Hocemo jos Hocemo jos

Može neki tekst o novootkrivenih mjeseci u orbiti mislim Jupitera? 

 
3 0 hvala 0
14 godina
online
Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutrini

Da li su blazari potvđeni kao jedini izvori kozmičkih zraka i neutrina ili ima još mogućih ali nepotvrđenih/nepronađenih izvora? Je li ovo isključuje leptonske modele kao mogući izvor?

Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutrini

Volim ovakva jutra kad me doceka znanstveni tekst.

 

Pitanjce:

 

Znaci blazar je isto sto i kvazar samo sto kod blazara energetski snop je uperen u smjeru Zemlje?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutr
syncmaster245b kaže...

Volim ovakva jutra kad me doceka znanstveni tekst.

 

Pitanjce:

 

Znaci blazar je isto sto i kvazar samo sto kod blazara energetski snop je uperen u smjeru Zemlje?

 Zar kvazar nije neutronska zvijezda koja brzo rotira i emitira burstove? Blazar je crna rupa koja emitira burstove.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 9:07 (tnakir).
8 godina
offline
Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutrini

Laik sam na području fizike općenito pa je ovo vjerojatno glupo pitanje, ali mene zanima šta bi se desilo ako bi neka od tih čestica visokih energija došla u interakciju s nekom česticom u ljudskom tijelu, recimo u mojoj glavi (možda je i ovo pitanje posljedica te interakcije).

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutr
tnakir kaže...

 Zar kvazar nije neutronska zvijezda koja brzo rotira i emitira burstove? Blazar je crna rupa koja emitira burstove.

nije

 

syncmaster245b kaže...

Znaci blazar je isto sto i kvazar samo sto kod blazara energetski snop je uperen u smjeru Zemlje?

jeste

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 9:53 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutr
Louis Pluto kaže...
tnakir kaže...

 Zar kvazar nije neutronska zvijezda koja brzo rotira i emitira burstove? Blazar je crna rupa koja emitira burstove.

nije

 

syncmaster245b kaže...

Znaci blazar je isto sto i kvazar samo sto kod blazara energetski snop je uperen u smjeru Zemlje?

jeste

Zamijenio sam ih sa pulsarima...

Rvat katolik!
15 godina
offline
Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutrini

mislim da nam je sad svima lakše pri srcu ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutr
AFARON kaže...

Da li su blazari potvđeni kao jedini izvori kozmičkih zraka i neutrina ili ima još mogućih ali nepotvrđenih/nepronađenih izvora? Je li ovo isključuje leptonske modele kao mogući izvor?

Pa tekst kaže da je ovo jedini POTVRĐENI izvor galaktičkih kozmičkih zraka i neutrina. Naravno da ima još mogućih.

Izvori kozmičkog zračenja i neutrina su zvijezde (neutronske ali i obične poput Sunca), crne rupe, kolizije zvijezda/eksplozije (supernova).

Razlika je samo u energiji pa detektirani niskoenergetski su oni unutar solarnog sustava - Sunce.

Detektirani srednjeenergetski izvori bi bili u našoj galaksiji, a ultraenergetski mogu biti i iz drugih galaksija (tj. druge galaksije) - poput ovoga.

 

To nikako ne isključuje i leptonske modele.

 

 

Svemir.
8 godina
odjavljen
offline
Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutrini

Ok, sve je ovo ljepo i krasno, no kad ćemo moći iskoristi nešto od ovog znanja da se konstruira neki brod ili uređaj za putovanje tamo negdje daleko ... ???

 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutr
Kakve veze imaju neutrini s konstrukcijom brodova?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
odjavljen
offline
Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutrini

Ne znam.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutrini

E sad, pričamo o detekciji samo jedne jedine čestice, jednog kosmičkog neutrina?
Dakle on ne reagira s ničim, i jedini način da skužimo da postoji, je kad kresne fizički u mali elektron ili jezgru?
Zašto ovo pišem - ako je jedan, kako je ustanovljen smjer dolaska? Nebi li takav neutrino samo napravio blink na samo jednoj kugli detektora?
Kako onda otkriti smjer dolaska? Ili, s obzirom na tako silovitu brzinu, dakle kinetičku energiju, "krhotine" nastave u smjeru originalne putanje neutrina?
-koliko vremena protekne da na Kanare s Antarktike dobijete info o detekciji i prionete namještanju na prijavljeni smjer? 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutr
overhaul kaže...

E sad, pričamo o detekciji samo jedne jedine čestice, jednog kosmičkog neutrina?
Dakle on ne reagira s ničim, i jedini način da skužimo da postoji, je kad kresne fizički u mali elektron ili jezgru?
Zašto ovo pišem - ako je jedan, kako je ustanovljen smjer dolaska? Nebi li takav neutrino samo napravio blink na samo jednoj kugli detektora?
Kako onda otkriti smjer dolaska? Ili, s obzirom na tako silovitu brzinu, dakle kinetičku energiju, "krhotine" nastave u smjeru originalne putanje neutrina?
-koliko vremena protekne da na Kanare s Antarktike dobijete info o detekciji i prionete namještanju na prijavljeni smjer? 

 

Ugrubo, takav neutrino kad kresne jezgru napravi pravu kaskadu koja ima stožasti oblik koji prati putanju tog neutrina, a iz usmjerenosti tog stožca lako je zaključiti odakle je došao taj neutrino. Dakle dobro si pretpostavio da kad jedan takav kresne, nije jedan blink nego cijeli vatromet.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 17:16 (Yuda).
14 godina
offline
Konačno znamo odakle dolaze astrofizički neutrini

Prirodne znanosti su lijepe. Uživam čitajući tekstove iz astrofizike, kemije i drugih disciplina. Nažalost, daleko sam od njih po struci.

Da je ljudsko životni vijek dulji, volio bih da mogu ponovno ići u školu i razumjeti sve ono što su mi tadašnji nastavnici govorili s više ili manje entuzijazma i kapacitiranosti prema predmetnoj nastavi fizike i kemije.

 

Ljubav prema znanosti rađa se u osnovnoj školi. Ergo, Hrupca poslati da barem 3 mjeseca predaje u školi, a ostatak godine neka se sunča na Kanarima.

 
7 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice