Korado Korlević i Zvjezdarnica Višnjan dobili potp

poruka: 11
|
čitano: 4.609
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Korado Korlević i Zvjezdarnica Višnjan dobili potp".
5 godina
offline
Korado Korlević i Zvjezdarnica Višnjan dobili potp

Mi u Hrvatskoj smo sigurni od nebeskog kamenja:

 

Skupljajući podatke o isplatama iz državnog proračuna u korist Katoličke crkve unazad pet godina (2014. do 2019.) izračunali smo da je samo iz Ministarstva financija na račun Crkve isplaćeno 1,653 milijardi kuna. Kada tome pribrojimo i isplate s pozicija drugih ministarstava - za plaće vjeroučitelja, za dušobrižništvo, za obnovu kulturnih dobara u vlasništvu Katoličke crkve, za rad vjerskih škola i visokih učilišta... - ispada da je država u korist Katoličke crkve u tih pet godina isplatila oko 3,6 milijardi kuna, odnosno oko 720 milijuna kuna godišnje.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
17 1 hvala 3
5 godina
protjeran
offline
Re: Korado Korlević i Zvjezdarnica Višnjan dobili
Šta će oni nama kvarit prosjek - odmah im ukinuti i onih parsto kuna koje dobiju.
Na zvjezdarnicu, umjesto teleskopa, natakariti križ i prenamijeniti je u vjerski objekt!
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 15:39 (Antiseptik).
Moj PC  
13 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Korado Korlević i Zvjezdarnica Višnjan dobili
Zaslužio je Korado još barem 100 puta toliko
Moj PC  
19 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Korado Korlević i Zvjezdarnica Višnjan dobili
HCMAA kaže...

Mi u Hrvatskoj smo sigurni od nebeskog kamenja:

 

Skupljajući podatke o isplatama iz državnog proračuna u korist Katoličke crkve unazad pet godina (2014. do 2019.) izračunali smo da je samo iz Ministarstva financija na račun Crkve isplaćeno 1,653 milijardi kuna. Kada tome pribrojimo i isplate s pozicija drugih ministarstava - za plaće vjeroučitelja, za dušobrižništvo, za obnovu kulturnih dobara u vlasništvu Katoličke crkve, za rad vjerskih škola i visokih učilišta... - ispada da je država u korist Katoličke crkve u tih pet godina isplatila oko 3,6 milijardi kuna, odnosno oko 720 milijuna kuna godišnje.

 

Pitam se da li država izdvaja toliko novca za druge knjige iz žanra "fantastika".

14 godina
offline
Korado Korlević i Zvjezdarnica Višnjan dobili potp

Prije puno godina, mislim 1981. bio sam u Puli i upoznao Korada, tada mladog i perspektivnog astronoma. Sjećam se da mi je pokazao staklo koje im je izlio Boral, promjera pola metra kojega su oni brusili i polirali da naprave teleskop. Kasnije su prešli u Višnjan i napravili pravu zvjezdarnicu. Svaka čast Koradu, njegovi rezultati su na svjetskoj razini, a mi ovdje pričamo o desetak tisuća dolara koje su dobili i koje misle vrlo pametno iskoristiti. Naravno, mi ne znamo prepoznati ono najbolje što imamo, a Korade i Višnjan to svakako jesu. Takve ljude treba obilno poticati i dati im potrebna sredstva, jer on te novce neće iskoristiti za sebe nego za opću korist. (već vidim ljude koji se pitaju kakvu korist oni imaju od tamo nekakve zvjezdarnice i to još amaterske). 

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Korado Korlević i Zvjezdarnica Višnjan dobili potp

@učo: ne postoji onaj koji je našem narodu ugodio, tako da se ne moraš ni brinuti o "šta-to-meni-znači" ljudima, da im Korado da tih 10 tisuća dolara pitali bi ga zašto im nije mogao dati još 10

 

Inače, veoma lijepo priznanje, a drago mi je i zbog g. Korada jer vrijedi napomenuti i da on ulaže velike napore za obrazovanjem djece i mladih i trudi se usmjeravati iste prema znanosti općenito, ponajviše astronomiji.

 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Korado Korlević i Zvjezdarnica Višnjan dobili potp

Još više zbog rada s nadarenom djecom i prepoznavanjem potencijala u pojedincima. Koliko ih je samo od njegovih ljetnih kampova/edukacija već u znanstvenim krugovima, i to cijenjenih znanstvenika i inžinjera. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korado Korlević i Zvjezdarnica Višnjan dobili
HCMAA kaže...

Mi u Hrvatskoj smo sigurni od nebeskog kamenja:

 

Skupljajući podatke o isplatama iz državnog proračuna u korist Katoličke crkve unazad pet godina (2014. do 2019.) izračunali smo da je samo iz Ministarstva financija na račun Crkve isplaćeno 1,653 milijardi kuna. Kada tome pribrojimo i isplate s pozicija drugih ministarstava - za plaće vjeroučitelja, za dušobrižništvo, za obnovu kulturnih dobara u vlasništvu Katoličke crkve, za rad vjerskih škola i visokih učilišta... - ispada da je država u korist Katoličke crkve u tih pet godina isplatila oko 3,6 milijardi kuna, odnosno oko 720 milijuna kuna godišnje.

 a ti se isto čudiš k'o pura dreku: znaš da rvacko poimanje neba nema veze s astronomijom, usprkos ustavnoj sekularnosti. kad bi korlević bio nekakav umantijani jezušmarijovac i malo drugačije volio dječicu, bilo bi para k'o salate. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 13:43 (Ajar).
5 godina
offline
Re: Korado Korlević i Zvjezdarnica Višnjan dobili
#Ajar

Da sam ja premijer...cili proračun bi dao Kaptolu...svih 120-130 milijardi kuna...pa nek se nauživaju...nakon toga bi pokupio prnje i tražio azil kod pingvina na Antarktici
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Korado Korlević i Zvjezdarnica Višnjan dobili
Cuj sto bi trazio azil, tek bi onda dobio sve izbore slijedecih 50 godina.
13 godina
offline
Korado Korlević i Zvjezdarnica Višnjan dobili potp

Mislim da će Korado prije otkriti Boga svojim teleskopom nego dobiti pare iz proračuna koje odu u Kaptol. Možda se toga i boje :D

 

Svaka čast Koradu, pratim njegov i rad zvjezdarnice već dugo. Naravno, sve što je stvarno vrijedno, Hrvati to ne cijene. Ne mislim na vladu i političare, narod je slijep, neuk, naivan i egocentričan. Evo dobro da ovaj 3. izabrani kandidat ne ide u 2.  krug predsjedničkih izbora jer bi još više para otišlo na Kaptol. 

 

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice