Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

poruka: 52
|
čitano: 15.827
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "".
16 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

Ništa u ovom članku nije jasno, osim da je osumnjičeni završio u policiji. Vrlo vjerovatno je kriv za to, no to se ne zna. Da li ako netko preuzima poštu, jasno zna što je unutra?

 
10 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot

Članak je bezveze to stoji ali koliko puta si primio posiljku koju preuzimas na posti a da nisi znao sta je unutra? Zapitaj se kako je policija znala? Dojava iz njemacke.... Ogroman postotak zapljena droge je dojava i praćenje....

11 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
Ako je posiljku narucio preko dark weba onda da, vjerojatno zna sta dolazi xD
Glih_x HD
16 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

Meni je fora ovo MUPovo da je bila namjenjena daljnjoj preprodaji. Što znaš koliko čovjek guta/dimi/bode dnevno

 
15 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
dd.inc kaže...

Ništa u ovom članku nije jasno, osim da je osumnjičeni završio u policiji. Vrlo vjerovatno je kriv za to, no to se ne zna. Da li ako netko preuzima poštu, jasno zna što je unutra?

 Pa vidiš i sam da ovo nije istraživački članak sa prezentiranim dokazima, nego čisto informativni uz kraće objašnjenje. 

Nemoj da se sikiraš. Da kojim slučajem i ne zna što je unutra ipak će morati fino popričati sa milicijom i objasniti otkud mu pošiljka droge. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
zdgrunf kaže...

Meni je fora ovo MUPovo da je bila namjenjena daljnjoj preprodaji. Što znaš koliko čovjek guta/dimi/bode dnevno

 MUP kaže, tužitelj provjeri a sud presudi...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
6 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

pa nek se brani da nije znao ništa :D

 

ja dob'o iz njemčke... nemam pojma šta...

 

Osim ako je vec prije poznat da dila... onda jebiga :)

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "
Detalji se taje u cilju istrage...
 
1 1 hvala 1
5 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
zdgrunf kaže...

Meni je fora ovo MUPovo da je bila namjenjena daljnjoj preprodaji. Što znaš koliko čovjek guta/dimi/bode dnevno

 Ako je nesto dozvoljeno za licnu upotrebu ondaje i propisano koja kolicina se moze smatrati licnom upotrebom. Ako toga nema onda sve sto carina nadje mozes reci da je za licnu upotrebu. KO zna koliko ti gaca i carapa potrosis za zivota. Koliko banana pojedes itd....

BTW Policija sumnja a ne tvrdi... Sud utvrdjuje.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 15:19 (Posmatrač).
15 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
danen kaže...
Detalji se taje u cilju istrage...

- klasična bezvezarija.. ili kontekst ovog foruma, gdje bi juzeri ipak trebali znati kad (pa sad podjsetnik na još bezveznije teme o npr VPNu ili TORu i sl. gdje juzeri misle da su skriveni)...

- dobili su dojavu, sve je već obavljeno i nema daljnjih otkrića osim ako čekaju njegove kupce ili ostale naručitelje istih pošiljaka koji tek trebaju preuzeti svoje pakete odnosno pozivnicu za sud..

-darkweb? naivci. Zanimljivije bi bilo pitati onog bracanina zašto je iskopao kanal.. (izgubio kunu.. iz priče o nastanku kopna i otoka brača) :)

 

ili kao se detalji taje u cilju istrage.. koji je cilj? što se istražuje? Uobičajena PRovska floskula koja u ovom slučaju ne drži vodu (kad već pričam o otocima). Koliko se prisječam, Tomašička je upravo tako krenula u politiku, malo počistila lokalne drogere no sad je ugl negdje tisuću km sjevernije i ništa se promijenilo nije osim što sad pošiljka stiže poštom umjesto kao tovrar na tovaru :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

ova "priča" opako bazdi. kako je murija znala da je baš tip iz nekakve chingada de lobos kupac s tamne mreže ako mu sama nije namjestila prodajom? kaj imaju cucka-malinovca u pošti na otoku samo za šnjofanje drogiranih paketa ili samo slušaju babe u crnom koje po čitave dane sjede na kamenoj klupi pred poštom (koja izvan sezone ionako ne radi baš često)? 50g?! za to je mogao sam otići kod trgovca i kupiti, bez "napretka elektroničkih komunikacija" i igranja lovice po pošti. otkud na korčuli uopće internetska veza? dr. watson bi šeretski dometnuo: jasno je da su ga pratili, još od prve naručene tone i pol, kad se vratio s dugogodišnjeg rada na brodu pod panamskom zastavom (s porukama na 3. radijskom programu oko ponoći, uz pjesmu "pomorac sam, majko"*) i uštedio koju za bezdroge dane. 

 

 

*

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 5:24 (Ajar).
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
ihush kaže...
danen kaže...
Detalji se taje u cilju istrage...

- klasična bezvezarija.. 

- dobili su dojavu,...

-darkweb? naivci.... 

 

ili kao se detalji taje u cilju istrage.. koji je cilj? što se istražuje? 

The truth is out there...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

Toliko o "dark webu"

morrisoN
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
Ajar kaže...

na 3. radijskom programu oko ponoći, uz pjesmu ...

 pomorac sam majko na konju..

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
50 grama
Omg !!!!!
Jel ovo neka zaebancija ili sto
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
Ne znam zašto su ovog nesretnika razapeli kroz medije sa ovom sićom?

Svakodnevno su pošte pune paketića. Dosta se toga svakodnevno presretne, ali se o tom puno ne piše.

Ruta je opuštajuća i ne traži napor... Sjediš doma i čekaš da Hans pošalje poklon. Dosta ležernije nego se znojit na graničnom prijelazu.
Problem nastaje što na sebe privlače fokus zakona svi sitni yunkiji
koji sve češće dolaze na poštu.
Nije tu problem u VPNu ni TORu.
Rastrešeni bedak recidivist će negdje pročitat polutut how-to-naručit i na kraju opet sve smotano odradit sa kućnog ip-a.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 17:22 (torrente).
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
Ajar kaže...

 (s porukama na 3. radijskom programu oko ponoći, uz pjesmu "pomorac sam, majko"*) i uštedio koju za bezdroge dane. 

 

 

 

 🎤..pomoooorac sam maaajko na bijelome... 🎸 🎸  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

Nije valjda da se drogerisao???

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
Posmatrač kaže...

Članak je bezveze to stoji ali koliko puta si primio posiljku koju preuzimas na posti a da nisi znao sta je unutra? Zapitaj se kako je policija znala? Dojava iz njemacke.... Ogroman postotak zapljena droge je dojava i praćenje....

Glih_x kaže...
Ako je posiljku narucio preko dark weba onda da, vjerojatno zna sta dolazi xD

Prvo, problem je uopće dokazati da je on naručio, osim ako su uspjeli povezati pošiljatelja s transakcijom napravljenom s njegove kartice. Sve ostalo se svodi na nagađanje. Želiš nekog srediti - pošalješ mu poklon naručen preko dark weba i dojaviš policiji. Još ako imaš informaciju da isti posjeduje poštanski pretinac i očekuje neku pošiljku iz inozemstva, policija ima dodatnu sumnju, a žrtva ne sumnja ništa.

 

S druge strane, sve sumnjive pošiljke se otvaraju, a dolazne inozemne pošiljke njuše i psi, pa je velika vjerojatnost da droga bude otkrivena i bez dojave.

 

zdgrunf kaže...

Meni je fora ovo MUPovo da je bila namjenjena daljnjoj preprodaji. Što znaš koliko čovjek guta/dimi/bode dnevno

Zapravo, ovo jest legitimno pitanje i ima slučajeva gdje je takva optužba na sudu pala:

50 g + vaga (obrana: vagu koristio da ga diler ne prevari)

kilogram priznao, 680 g zapljena, vještačenje utvrdilo da je dugogodišnji konzument koji podnosi velike doze

 

Najzanimljiviji članak na tu temu ne mogu naći, a u njemu je citat iz jedne slične presude u kojoj je sudac obrazložio da, iako je količina indicija namjere prodaje, ona ne može biti dokaz, te da je policija napravila grešku jer nije pratila osumljičenog i uhvatila ga u pokušaju prodaje. Najveći problem leži u tome da ne postoji jasno definirana ni količina ni kriterij što je za osobnu upotrebu, a što nije, pa je strogo formalno-pravno, takvo tumačenje ispravno, međutim, praksa varira od slučaja do slučaja.

 

U ovom slučaju, ako nema dokaza da je on stvarno naručio (a putem dark weba je jako teško dokazati), policija je stvarno pogriješila što ga nije pratila, već uhitila prilikom predizanja paketa i ako su nakon uhićenja i našli neke dokaze, to je zato što su imali sreće i/ili je lik idiot. I onda se još policija time hvali, a zapravo slučaj pokazuje njihovu nesposobnost.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
10 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
zdgrunf kaže...

Meni je fora ovo MUPovo da je bila namjenjena daljnjoj preprodaji. Što znaš koliko čovjek guta/dimi/bode dnevno

Koj kufer se toliko izcudjavate, zna se tj. bar bi se trebalo znat(kod nas je sve moguce), koje kolicine se zakonski smatraju da su za osobnu konzumaciju, ako te ulove s vise od te kolicine(ne znam iznose jer ne plovim u tim vodama) vise nisi u prekrsaju vec automatski ides u kaznenu obradu jer se pretpostavlja da se bavis-sudjelujes u preprodaji.

 

 

Glavas_ZG kaže...
50 grama
Omg !!!!!
Jel ovo neka zaebancija ili sto

 Jbg vjerojatno je netko na blef otvorio paket na carini ili je dosla dojava izvana, ciscenje u sklopu neke vece akcije, cisto sumnjam da su nasi strumfovi u stanju ulovit nekog digitalno, tako da bi sad ovaj mogao dobro najebat.

 

U bananistanu je sve moguce, sin onog HDZ-ovog generala koji je pao sa skoro pet kila marihuane, 50g kokaina, 120k €, presom, vagom... dobio je na kraju nekoliko stotina sati dobrotvornog rada, a obrana mu se svodila da je samo cuvao stvari za nekog Tom Forda iz Srbije a ovaj jadnik bi jos na kraju mogao zavrsit i u cuzi - onda se izcudjavaju sto omladina masovno iseljavaju.

 

 

Kant kaže...

Nije valjda da se drogerisao???

 More bit da je uzimao za bolesnu mater - da malo zivne i tako to, cek samo da mu se uspostavi da mu je na opcini ili policiji kakav rodjak...

16 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
Dobro sad to jel za osobnu uporabu ili nije, svatko ima drugaciju toleranciju na droge, mozda decko uzme 5 grama u shusu... Nego da mi predjemo na ono bitno; u clanku pise da je provedena istraga za djelo "proizvodnje". Sta je on tu proizvodio? Narucio preko neta, platio dogecoinom i cekao da dodje. Jedino sto je on proizvodio je znoj onoga trenutka kad je vidio da ga plavci cekaju u posti.
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
Louis Pluto kaže...
Ajar kaže...

na 3. radijskom programu oko ponoći, uz pjesmu ...

 pomorac sam majko na konju..

 

Anđeo bez falinge kaže...

 🎤..pomoooorac sam maaajko na bijelome... 🎸 🎸  

 

Hmmm, iskombinirajmo to onda: ...pomorac sam majko na bijelome žutome konju horsu 

 

(danas smo svi nekak pjesnički nadareni)

 

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
MrBlc kaže...
Posmatrač kaže...

Članak je bezveze to stoji ali koliko puta si primio posiljku koju preuzimas na posti a da nisi znao sta je unutra? Zapitaj se kako je policija znala? Dojava iz njemacke.... Ogroman postotak zapljena droge je dojava i praćenje....

Glih_x kaže...
Ako je posiljku narucio preko dark weba onda da, vjerojatno zna sta dolazi xD

Prvo, problem je uopće dokazati da je on naručio, osim ako su uspjeli povezati pošiljatelja s transakcijom napravljenom s njegove kartice. Sve ostalo se svodi na nagađanje. Želiš nekog srediti - pošalješ mu poklon naručen preko dark weba i dojaviš policiji. Još ako imaš informaciju da isti posjeduje poštanski pretinac i očekuje neku pošiljku iz inozemstva, policija ima dodatnu sumnju, a žrtva ne sumnja ništa.

 

S druge strane, sve sumnjive pošiljke se otvaraju, a dolazne inozemne pošiljke njuše i psi, pa je velika vjerojatnost da droga bude otkrivena i bez dojave.

 

 Naravno. Upravo sam to htio i reci. Nisu oni njega cekali slucajno. Vec su unaprijed sve znali. I ja cisto sumnjam da su ga uhapsili samo zbog adrese na paketu...Imali su sve informacije prije hapsenja....

15 godina
odjavljen
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
Posmatrač kaže...

 Naravno. Upravo sam to htio i reci. Nisu oni njega cekali slucajno. Vec su unaprijed sve znali. I ja cisto sumnjam da su ga uhapsili samo zbog adrese na paketu...Imali su sve informacije prije hapsenja....

Moguće, ali poznavajući hrvatsku policiju, malo vjerojatno.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot

Kao sto rekoh u prvom postu dojava izvana....

16 godina
neaktivan
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

Velika je vjerojatnost dojave izvana , pošto se uhvati dosta maskiranih primatelja kojima za dostavnu adresu posluže bake-botovi ili daljnja starija dementna rodbina.

Baba posluži ko vpn tunel u stvarnom okruženju.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

E a jel se moze to onda preko VPNa? Pitam za frenda.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
Anđeo bez falinge kaže...

 🎤..pomoooorac sam maaajko na bijelome brzome... 🎸 🎸  

 

s obzirom da se radi o amfetminima 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
5 godina
protjeran
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

Kao sto je covjek dole rekao kakve dokaze imaju protiv njega? Covjek je samo isao preuzeti paket nista vise. Najaca stvar je da iz mupa nisu rekli kako su ga otkrili i to ce vjerojatno pitati njegov odvjetnik na sudu da se dokaze kako su ga otkrili i povezali sa paketom droge, ali mup moze reci povjerljiva informacija, da drugi mogu zaobici taj nacin hvatanja sto bi bilo skroz neposteno. U najgoru ruku, opet kao sto je jedan korisnik dole rekao neka se onda pravda kao onaj iz stranke pa da vide ljudi kako prolaze ljudi koji su u stranci, a kako ljudi koji nisu u stranci.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice