Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

poruka: 52
|
čitano: 15.838
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
gocc01 kaže...

E a jel se moze to onda preko VPNa? Pitam za frenda.

 Ako ne znaš, ne pokušavaj

 

BTW. kakve su ovo pizdarije na slici na Twitteru? Doslovno mi se čini kao da su uzeli 30 nasumičnih paketa, otvorili ih i sve zajedno slikali... kakve veze ima ova DM kartica, mobiteli i niti 1000kn? Jel to pronađeno kod te osobe kao dokazni materijal ili? 

 

Bitno da nisu skuzili da ima i droge u ovom PostNL paketu, samo je bolje sakriveno, lol...

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 0:12 (8ax).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
Kakav članak...je ovo 24sata
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
8ax kaže...

 

BTW. kakve su ovo pizdarije na slici na Twitteru? Doslovno mi se čini kao da su uzeli 30 nasumičnih paketa, otvorili ih i sve zajedno slikali... kakve veze ima ova DM kartica, mobiteli i niti 1000kn? Jel to pronađeno kod te osobe kao dokazni materijal ili? 

 

Bitno da nisu skuzili da ima i droge u ovom PostNL paketu, samo je bolje sakriveno, lol...

 ovi s karticama DM-a su najopasniji. znam po sebi. ček malo, netko mi kuca na vrata ...

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
nadimak2244 kaže...

Kao sto je covjek dole rekao kakve dokaze imaju protiv njega? Covjek je samo isao preuzeti paket nista vise. Najaca stvar je da iz mupa nisu rekli kako su ga otkrili i to ce vjerojatno pitati njegov odvjetnik na sudu da se dokaze kako su ga otkrili i povezali sa paketom droge, ali mup moze reci povjerljiva informacija, da drugi mogu zaobici taj nacin hvatanja sto bi bilo skroz neposteno. U najgoru ruku, opet kao sto je jedan korisnik dole rekao neka se onda pravda kao onaj iz stranke pa da vide ljudi kako prolaze ljudi koji su u stranci, a kako ljudi koji nisu u stranci.

 Ne moze mup reci povjerljiva informacija ako je bitna za odbranu. Svi dokazi moraju biti prikupljeni na zakonit nacin inace ih sud odbacuje i moraju biti predati i odbrani kako bi se mogli pripremiti za odbranu....

 

Koja je svrha dokaznog postpuka ako se moze reci sta te briga odakle mi..... Pogotovo u sivom podrucju kao sto je dark web...

 

8 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

po zakonu, vlasnikom poštanske pošiljke se postaje njenim preuzimanjem. donekle sivo područje jer primatelj ne može znati što je unutra, ali tako je kako je. u protivnom bi se sve belo slalo poštom, pa ono kaj prođe super, on što te ulove samo kažeš da nije moje, majkemi. kak da ne.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
bruno1026 kaže...

po zakonu, vlasnikom poštanske pošiljke se postaje njenim preuzimanjem. donekle sivo područje jer primatelj ne može znati što je unutra, ali tako je kako je. u protivnom bi se sve belo slalo poštom, pa ono kaj prođe super, on što te ulove samo kažeš da nije moje, majkemi. kak da ne.

 Uvijek mozes probat s prokusanom metom - majke mi, nije moje, cuvam samo za Tom Forda...

14 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
Bolje da je nabavio Adderall/Ritalin, dođe mu na isto ,a vjv ne bi najebao :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
Upravo zato sam i napisao da policija ne bi smjela postupati tako da uhićuje pri preuzimanju pošiljke, osim ako već ima druge dokaze, već pratiti osumnjičenog. Ako dođe u postaju i preda drogu uz objašnjenje da je pronašao u pošiljci koju nije naručio, ne bi smio odgovarati, ako konzumira i ne distribuira, to je prekršaj, a ako distribuira dalje, kazneno djelo.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

pouka za nepoznate pošiljke:

1. pozvati se na toma forda ili

2. odbiti paket ili

3. tražiti otvaranje pred službenikom.

ljudi moraju biti svjesni da prava koja proizlaze iz nekog propisa sa sobom nose i obavezu. naš je mentalitet da bi se svi je***, a niko ne bi da im uđe.

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

razlog uhićenja:
a) čovjeka su pratili neko vrijeme i čekali priliku, možda takve pošiljke prima svaki dan
b) dobili su nalog da nekoga uhite, pa su odabrali sitnu ribu s kojom će lakše na kraj. Imam dojam da po otocima ima i narkića i dilera na bacanje. Možda je čak smetao nekome zbog nečeg trećeg, pa su ovako uklonili "smetnju".

a policija je imala milijun načina da sazna za pošiljku, na carini postoje psi, postoje dojave, postoje podvale (kako znaš da na dark webu ne kupuješ od policijskog službenika?)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
jozef kaže...

Možda je čak smetao nekome zbog nečeg trećeg, pa su ovako uklonili "smetnju".

Općenito lokalni distributeri ne vole ljude koji kupuju online, čak i kad se radi o legalnim stvarima.

 

jozef kaže...

kako znaš da na dark webu ne kupuješ od policijskog službenika?

Ne znaš, jednako kao što taj policijski službenik ne zna da li si mu ti sam dao svoje podatke ili sam mu ja dao tvoje podatke, što i jest problem u čitavom slučaju ukoliko nisu imali drugih dokaza prije uhićenja - ako su nešto našli na pretresu nakon, znači da su imali sreće, ali to ne pokazuje da im je pristup ispravan i produktivan.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
MrBlc kaže...
Upravo zato sam i napisao da policija ne bi smjela postupati tako da uhićuje pri preuzimanju pošiljke, osim ako već ima druge dokaze, već pratiti osumnjičenog. Ako dođe u postaju i preda drogu uz objašnjenje da je pronašao u pošiljci koju nije naručio, ne bi smio odgovarati, ako konzumira i ne distribuira, to je prekršaj, a ako distribuira dalje, kazneno djelo.

 Ne budi smiješan, tko si ti da govoriš kako bi policija trebala raditi i nazivati ih nesposobnima? Sa toliko malo ulaznih informacija prebrzo donosiš tumačenja i zaključke.

Odi malo do ministra pa mu objasni kako bi trebalo da se radi. 

 

Hrvatska ima dobru saradnju sa policijskim agencijama u okruženju kao i sa  Europolom. Dovoljno rečeno za razumijevanje situacije.

Ovaj uhapšeni "primalac pošte" je možda i nebitan za HR, koliko za dokazivanje/terećenje pošiljatelja za  prodaju droge, a što je bitno za policiju i tužilaštvo zemlje koja je poslala dojavu. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
boxer kaže...

 Ne budi smiješan, tko si ti da govoriš kako bi policija trebala raditi i nazivati ih nesposobnima? Sa toliko malo ulaznih informacija prebrzo donosiš tumačenja i zaključke.

Odi malo do ministra pa mu objasni kako bi trebalo da se radi.

A tko si ti da ti meni govoriš što bih trebao govoriti!? Nije li to licemjerno!?

 

Tko je jedan sudac kad odbaci otpužnicu uz isto obrazloženje, je li i on nebitan i nema što govoriti policiji?

 

boxer kaže...

Hrvatska ima dobru saradnju sa policijskim agencijama u okruženju kao i sa  Europolom. Dovoljno rečeno za razumijevanje situacije.

Ovaj uhapšeni "primalac pošte" je možda i nebitan za HR, koliko za dokazivanje/terećenje pošiljatelja za  prodaju droge, a što je bitno za policiju i tužilaštvo zemlje koja je poslala dojavu. 

Ovo stoji, međutim, za optužbu pošiljatelja je potpuno nebitno da li je primatelj sam naručio ili ga je netko pokušao inkriminirati, kao što je nebitno da li je primatelj, ako je sam naručio, ima namjeru prodavati dalje ili je naručio za osobnu upotrebu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
MrBlc kaže...
boxer kaže...

 Ne budi smiješan, tko si ti da govoriš kako bi policija trebala raditi i nazivati ih nesposobnima? Sa toliko malo ulaznih informacija prebrzo donosiš tumačenja i zaključke.

Odi malo do ministra pa mu objasni kako bi trebalo da se radi.

A tko si ti da ti meni govoriš što bih trebao govoriti!? Nije li to licemjerno!?

 

Tko je jedan sudac kad odbaci otpužnicu uz isto obrazloženje, je li i on nebitan i nema što govoriti policiji?

 

boxer kaže...

Hrvatska ima dobru saradnju sa policijskim agencijama u okruženju kao i sa  Europolom. Dovoljno rečeno za razumijevanje situacije.

Ovaj uhapšeni "primalac pošte" je možda i nebitan za HR, koliko za dokazivanje/terećenje pošiljatelja za  prodaju droge, a što je bitno za policiju i tužilaštvo zemlje koja je poslala dojavu. 

Ovo stoji, međutim, za optužbu pošiljatelja je potpuno nebitno da li je primatelj sam naručio ili ga je netko pokušao inkriminirati, kao što je nebitno da li je primatelj, ako je sam naručio, ima namjeru prodavati dalje ili je naručio za osobnu upotrebu.

 Uopće nije licemjerno, ne glupiram se ja ovdje, nego ti i ukazujem ti na tvoje površno tumačenje svega.  Fino sam ti napisao da sa tako malo ulaznih informacija bezrazložno s visine prozivaš policiju nesposobnim i tumačiš šta i kako bi trebalo. No taj dio uopće ne komentiraš... Upravo ovo vezano za suca, ako nisi sudac, nemoj bezveze prejudicirati odbacivanje optužnice. Btw i ako se odbaci, ima dorada, kao i činjenica da između policijske prijave i odbacivanja optužnice ima tko?  Kao vegeta si, miješaš se svuda...

 

Za optužbu pošiljatelja iz naše perspektive je bitno da je postojala namjera rasturanja/prodaje/preprodaje kao i veza između njega i primatelja. Hapšenje primatelja sa robom će možda biti dokaz a dokumentacija će se uputiti policiji koja je nadležna za postupanje protiv pošiljatelja. Meni je više izgledan scenarij dojava-presretanje nego ovo što ti pišeš. 

 

Uostalom, misli što hoćeš, ali naivan si ako smatraš da je primalac robe istu sasvim slučajno primio i da je nevin. 

 

 

 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
boxer kaže...
..

 

Uostalom, misli što hoćeš, ali naivan si ako smatraš da je primalac robe istu sasvim slučajno primio i da je nevin. 

 

 

 

 

 

 -da, ali kao obranu može pokušati.. bilo što, no nešto sasvim drugo je dokazati. Znamo li činjenice? Znamo ovo što piše, a piše se svašta ''na internetima'' i slažem se da ponekad forumaši kao mrblc olako sude jednu ili drugu stranu (ali ne i ja!) :)) .. no možemo i bez onog dijela o vegeti. Nema potrebe. TIpka tko želi, što želi, forum. Tko ne želi scrolla dalje. Argumenti su nešto drugo... a ja u ovoj temi vidim samo ''vpn'' kao nešto što klasični juzer domestikus aka haker misli da je tajno-skriveno, nedohvatljivo organima reda i pravoređa... a život je daleko banalniji, kao što se to u drugim dijelovima postova vidi, lako lokalni diler da tip kao i to da je vjerojanto sve interpol-europol dojava a policija samo izvršitelj. Sve se zna i vidi kad se to želi, do točke a do b može postojati enkripcija ali se točke komunikacije vide i oni kojima je to posao znaju tko što dila. Ovaj kupac (sad ja na ćoravo) nema šanse da ne zna od kud mu pošiljka ili što je sadržaj, takva uhićenja su uvjek s nekoliko mjeseci praćenja... imaju dovoljno dokaza a trenutak privođenja je znak da imaju dovoljno za čiavu organizaciju.

-vidjet ćemo.. ili nećemo? Nije prva tema koja jednostavno nestane nakon ovavke objave.. npr mene zanimaju presude o eskort damama, ali nema ih... bit će nestalo te branše?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
dark_wizz kaže...
Dobro sad to jel za osobnu uporabu ili nije, svatko ima drugaciju toleranciju na droge, mozda decko uzme 5 grama u shusu... Nego da mi predjemo na ono bitno; u clanku pise da je provedena istraga za djelo "proizvodnje". Sta je on tu proizvodio? Narucio preko neta, platio dogecoinom i cekao da dodje. Jedino sto je on proizvodio je znoj onoga trenutka kad je vidio da ga plavci cekaju u posti.

 a, kako.. našli mu u podrumu aparaturu za pravljenje tabletica odn MDMA.

MrBlc kaže...
Posmatrač kaže...

 Naravno. Upravo sam to htio i reci. Nisu oni njega cekali slucajno. Vec su unaprijed sve znali. I ja cisto sumnjam da su ga uhapsili samo zbog adrese na paketu...Imali su sve informacije prije hapsenja....

Moguće, ali poznavajući hrvatsku policiju, malo vjerojatno.

 ti poznaješ rad hrvatske krim policije ?! 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

Ne znam zašto je ova vijest završila na informatičkom portalu!?

Nisu ga uhvatili ili pratili preko DarkWeba, već su se služili starim metodama.

 

Došao sumljivi paket i malo ga pregledali, pa pričekali da maca dođe na vratanca.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

jednom sam skoro i ja pao u pošti, jer sam prezreo znak skliskog poda. nomralno, lakše je staviti znak nego pobrisati i eventualno postaviti komade kartona. pogotovo za nas papke koji smo došli po nekakav prekršajni nalog. ali nisam pao niti tamo niti na nalog. žalba je uspjela i sve je završilo sretnim happyendom. pouka, ne padajte. gravitacija jest zakon ali zakon je tu da ga se krši. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 19:27 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

Koji amater, naravno da ne ideš sam na poštu po drogu... Pošalješ babu 😎

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
boxer kaže...

Fino sam ti napisao da sa tako malo ulaznih informacija bezrazložno s visine prozivaš policiju nesposobnim i tumačiš šta i kako bi trebalo. No taj dio uopće ne komentiraš... Upravo ovo vezano za suca, ako nisi sudac, nemoj bezveze prejudicirati odbacivanje optužnice. Btw i ako se odbaci, ima dorada, kao i činjenica da između policijske prijave i odbacivanja optužnice ima tko?

Nauči čitati s razumijevanjem.

 

1.) U vezi konkretnog slučaja čitavo vrijeme pišem uvjetne rečenice: "ako nisu već ranije imali dokaze". Dakle, niti prejudiciram niti tumačim trenutni slučaj, već na primjeru istoga, kroz uvjetne rečenice pišem o općenitom scenariju.

 

2.) Policiju ne prozivan na temelju konkretnog slučaja, već na temelju dokumentiranih slučajeva takvog postupanja, a za konkretni slučaj kažem "ako su tako postupili, imali su sreće".

 

boxer kaže...

Za optužbu pošiljatelja iz naše perspektive je bitno da je postojala namjera rasturanja/prodaje/preprodaje kao i veza između njega i primatelja. Hapšenje primatelja sa robom će možda biti dokaz a dokumentacija će se uputiti policiji koja je nadležna za postupanje protiv pošiljatelja.

Za optužbu pošiljatelja je dovoljno dokazati da je robu poslao - čak je nebitna novčana transakcija, i besplatno davanje droge je kazneno djelo.

 

boxer kaže...

Meni je više izgledan scenarij dojava-presretanje nego ovo što ti pišeš. 

To jest najizgledniji scenarij, ali definitivno nije jedini moguć.

 

boxer kaže...

Uostalom, misli što hoćeš, ali naivan si ako smatraš da je primalac robe istu sasvim slučajno primio i da je nevin. 

Ne, definitvno ne mislim, ali mislim da za osuditi čovjeka nije bitno što netko misli ili ne misli, već što može dokazati. 

 

Anđeo bez falinge kaže...

 ti poznaješ rad hrvatske krim policije ?! 

Ne, ali vidim rezultate. Svakako je za dobar dio tih rezultata zaslužno pravosuđe, ali ni policija tu ne briljira. 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Korčulanin naručio drogu preko dark weba i pot
Anđeo bez falinge kaže...

 ti poznaješ rad hrvatske krim policije ?! 

 samo pasivno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Korčulanin naručio drogu preko dark weba i potom "

Svašta rade ta današnja djeca, al neka. Samo da ne sjede na hladnom. 

Uostalom, kome bi to na Korčuli prodao.

 

 

Mislim, dakle half adder
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice