Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi

poruka: 52
|
čitano: 10.927
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi".
16 godina
offline
Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi

Uvest BluRay umjesto DVDa :)
Ma šalim se. DVD je potpuno beskoristan, obzirom na dostupnost interneta danas.
Bolje na webu napraviti kolekciju linkova na stranice za softver, ili nešto poput Ninitea.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi

Već više od 5 godina uopće nemam čitač CD-a/DVD-a i nikad se nisam našao u situaciji da sam požalio ili da mi je zatrebao.

Red tuge, red bijesa
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 3:33 (Ferritin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi

U primarnom kompu nemam DVD čitač. Imam eksterni koji mi služi za slučaj da nešto baš treba.

Laptop mi ima DVD čitač, komp u dnevnoj također, pa i krama-komp koji više-manje služi za dijagnostiku (ako imam neki problem s nekim računalnim dijelovima).

DVD-e što dolaze uz časopise ne koristim jer već godinama ne kupujem takve časopise, a ako neki broj i kupim ni ne treudim se s DVD-om.

 

Sve je počelo s Hacker CD-ima i PCPlay CD-ima pa s Vidi, PCCHip, Bug pa su došli DVD-i, Enter, Playzone... i onda je ta era prošla.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne ča
Niti dvd ove, niti usb ove, osim ako idem na put pa si stavim mjuzu na usb za slušati po putu, al jako rijetko u zadnj 1-2 godine. Odkad postoje dropboxovi, oneDrive i slični u kombinaciji s brzim vezama. Korištenje prenosnih medija mi je u 95% slučajeva prenosa podataka glupo. Kad malo razmislim ne mogu se sjetiti kada dam zadnji put otvorio DVD drive, ne znam niti dali mi radi. Često međutim koristim virtualne drivere, koje montam.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi

Ja redovito skupljam Bugove cd-ove i stavljam na retrovizor auta.

Provjereno ucinkovito odbija policijske radare i lasere!

Ali samo Bugovi cedeovi!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi

Trebalo je odavno ukinuti taj DVD i smanjiti cijenu Bug-a barem za 5kn i to je to.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne ča
MasterOfDisaster kaže...

Trebalo je odavno ukinuti taj DVD i smanjiti cijenu Bug-a barem za 5kn i to je to.

 To se neće nikada desiti

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
8 godina
offline
Re: Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne ča
MasterOfDisaster kaže...

Trebalo je odavno ukinuti taj DVD i smanjiti cijenu Bug-a barem za 5kn i to je to.

 Moj bug dvd ide direktno iz folije u smeće. Ako će ga ukinuti, to će prvenstveno biti ekološki iskorak. Čak i ako ne smanje cijenu...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne ča
U vrijeme sve prisutnog interneta DVD postaje višak. Iskreno više i nemam stroj sa DVD ako mi DVD ipak treba za nesto imam jedan vanjsčitač ali to je tako rijetko da mi treba mnogo vremena da ga nađem. BUG i Mrežu kupujem iz navike i jer volim sjesti u onu “krušku” od stiropora koji Bosanci zovu lezibeg (lazy bag) pustiti muziku i čitati sa papira. No s godinama mi ruke postaju sve kraće pa mi je i na tom “uzvišenom” mjestu tablet sve draži. Iskreno i ako je suditi po mom sinu i papiru je odzvonilo a i čitanje kao koncept je veoma upitno jer oni znanje stječu kroz multimediju a sve se više tako izražavaju. Meni osobno DVD ne treba.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne ča
Bug jos uvijek šalje DVD uz časopis?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi

Al Bug casopis jos postoji? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi

dvd kao redovan prilog je nonsens. tu i tamo, ako se dogodi nešto zbilja značajno a besplatno je i korisno, ajde. ali inače ... ne. mnijem da bi i sam bug mogao uskoro postati čista digitalija (plativa, jasno). i ja volim papir ali jebga, prošla baba s kolačima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne ča
Ajar kaže...

samo vanjski usb dvd čžš tbc, za nedaj bože. no imam i usb floppy drive pa se ne hvalim. 

 hehehe iman i ja usb floppy isto da se ne pohvalim. Nikad ne znaš kad će ti zatrijebat... a jeftino sam ga ukro neđe.

Puknuti kaže...

A kak bi igro sve stare igre bez toga? Pa neću valjda bacit na desetke originalnih igara na cdu.

 

Daemon Tools, ISO image? Za zaštićene se poigraš sa starim, dobrim igricama poput CloneCD & DVD Decrypter. A tu je i GoG legacy, pa za siću dobiš verzije prilagođene modernim konpjuterima.
Eto, ja svojedobno na HumbleBundle i Steama kupio StarWars pa čak i Sierra adventures kolekcije, makar sam mahom imao i oriđinale.
Imam ti ja i original VHS kazete, jeftino ti uvalim...

8 godina
offline
Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi

Ne bi loše bilo, bar za probu, postaviti vritualni dvd na web, pa bug interaktivni sadržaj u punom retro stilu vrtiti preko weba, popis s dl apps i sl na oblak, a za hard core juzere i full ISO image pa nek si sprži i isprinta cover tko izvoli.
Logistički bi to bilo gotovo jednako tvorbi fizičkog medija.

Jopet, radije bi uložen trud i vrijeme htio vidjeti na nekom interaktivnom community sadržaju (što god to značilo).

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne ča
Peruneph kaže...
Bug jos uvijek šalje DVD uz časopis?

 

Ne... šalju časopis uz DVD :D

7 godina
protjeran
offline
Re: Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne ča

Problem male zemlje je problem sa malom publikom.

 

U svabiji svi veci informaticki casopisi imaju 2 ili vise vrsti izdanja.

 

1. Osnovno bez medija

2. Prosireno izdanje sa DVD-ovima (mnozina, 2/4/6 komada, ovisno o broju)

3. Maksimalno izdanje sa BD-ovima (1-2 komada)

 

Cesto uz najjace izdanje dolazi puna verzija igre na BD-u. Dolaze i na DVD izdanju,

al onda je to najcesce dvostrani DVD za jednu igru.

U osnovnom izdanju nema igre, ali se moze registracijom dobiti kod za igru.

 

 

13 godina
offline
Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi

Papir je ipak papir

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne ča
Čitatelj kaže...

Problem male zemlje je problem sa malom publikom.

 

U svabiji svi veci informaticki casopisi imaju 2 ili vise vrsti izdanja.

 

1. Osnovno bez medija

2. Prosireno izdanje sa DVD-ovima (mnozina, 2/4/6 komada, ovisno o broju)

3. Maksimalno izdanje sa BD-ovima (1-2 komada)

 

Cesto uz najjace izdanje dolazi puna verzija igre na BD-u. Dolaze i na DVD izdanju,

al onda je to najcesce dvostrani DVD za jednu igru.

U osnovnom izdanju nema igre, ali se moze registracijom dobiti kod za igru.

 

 

 daleko smo mi od toga, kolega moj

9 godina
offline
Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi

Nekada davno radi CD-a i kasnije DVD-a sam jedino i kupovao BUG, od bržeg DSL-a sam prestao kupovati BUG 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi

Zadnjih godinu i pol nemam više DVD čitač u računalu, nije mi ga se dalo ugrađivati, a i nisam ga više koristio kad je sve što trebam dostupno online :) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne časopi

evo ja baš idem izvadio iz ladice USB drive samo zbog BFS DVD-a koji je došao s novim Bugom. Prošlo je najmanje 2 godine od zadnje uporabe!
Vidite li vi Bugovci na kakve muke stavljate nas čitatelje? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koristite li DVD-e koji dolaze uz računalne ča

Skupljam donaciju da se vrati Dial-up (56k modem)  tek tada bi bugovi dvd-ovi imali smisla 

 

A sa druge strane, možda da bug počne stavljati Blu-ray medije od 100gb??? Znam da to skoro nitko nema ali opet trebaju modernizirati, pratiti trend, dvd je postao prošlost. 

 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice