Koristite li klima-uređaje ljeti?

poruka: 31
|
čitano: 12.518
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koristite li klima-uređaje ljeti?".
11 godina
neaktivan
offline
Koristite li klima-uređaje ljeti?

Meni je idealna temperatura (ako ne radim fizički) između 26 i 27, ako se digne iznad toga i imam mogućnost koristiti klimu je koristim. Ove godine sam kući upalio klimu 1 put na 15 min tek toliko da vidim da li još radi. Koristio sam je par puta u autu zato jer stoji na suncu i u uredu jer se temperatura diže uredno iznad 29 ako se ne upali.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koristite li klima-uređaje ljeti?

Doma mi je nebitno,ali u autu..pa jbt umreš bez klime.Pogotovo ako zaglibiš u nekoj gužvi.

 

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?
Moj bubi, mi bi tesko radili zajedno u tim uvjetima :)

Klima na poslu uvijek upaljena, na 25 ali lagano.
U autu obavezno, ne bi ni vozio afto da nema klime.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?
Jedina zamjerka autoru članka je sto nema opcija:

Ne gasim je uopće!!!

Nema većeg gusta od pokrivanja ljeti tokom noći dok klima uredno hladi - osjećam se dekadentno ka Luj XVI i gustam ka prasac!
Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Koristite li klima-uređaje ljeti?

Ja ne znam da li ima osoba koja ima klimu u kući a da ju nije upalila na ovim toplotnim udarima.

Mislim da je anketa malo "čudna", kao "palite li grijanje zimi" (dobro ne baš toliko jer klime mnogima smetaju).

Inače vlaga je ta koja smeta. Kada je +24 a ogromna količina vlage to je gore nego kada je +30 a nema vlage. Inače mi je program na klimi na Deovlažavanje (kapljica) pa mi je sasvim ugodno na +27°C a nema vlage u sobi. Inače živim u potkrovlju sa 5 krovnih prozora (iako su Velux punjeni argonom ili kojim već plinom) nisko potkrovlje ugrije se da je to čudo jedno.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Koristite li klima-uređaje ljeti?

Kad sam napokon ugradio klima uređaj - preporodio sam se.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koristite li klima-uređaje ljeti?

Za mene je klima samo nužno zlo. Sreća u nesreći je da sam ovo ljeto u suterenskom stanu. Sreća je što radim od doma, temperatura je super i nema potrebe za klimom (inače mi jako smetaju vrućine za rad). Nesreća su svi ostali minusi suterenskog stana (vlaga/malo svjetlosti).

Kad vozim auto na duže vrijeme, ili sam u klimatiziranim prostorom neko vrijeme, nema mi goreg. Pogotovo ako puše u mene. Znaju me hvatati sinusi, glavobolja.. Nakon posla/puta takav sam za ništa. 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?
Na poslu da...u kući je niti nemamo...auto isto ne...znoj se i trpi
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?

Dal papa sere u šumi?

15 godina
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?
markoal kaže...

* * * ili sam u klimatiziranim prostorom neko vrijeme, nema mi goreg. Pogotovo ako puše u mene. Znaju me hvatati sinusi, glavobolja.. Nakon posla/puta takav sam za ništa. 

To je kod svakoga, prije svega klima se mora dezinfikovati (kada tražim 150 kuna za dezinfekciju ljudima kao da zube čupam) sa posebnim sredstvima.

A svi su kao i ti, ja mogu na promaji spavati, na kamenu, među zmijama, po kiši.. ali direct klima - i oči crvene kao kod zeca. Ohladi prostor klimom prije no što uđeš.

 

HCMAA kaže...
Na poslu da...u kući je niti nemamo...auto isto ne...znoj se i trpi

Polako kolega imat ćeš i ti.

I ja sam čekao na 1 TB RAM-a (da RAM-a ne diska) ali kada sam vidio da sada HP ima 2 TB ponudu, kao da me je netko hladnom vodom zalio. Ajde valjda je i 1 TB dovoljno, ionako mi u Bosni bolje nismo ni zaslužili. :-D 

14 godina
offline
Koristite li klima-uređaje ljeti?

Obavezno, ne znam kako bi zaspao bez klime.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?
Naravno da da. Koristim ju čim dnevna temperatura prijeđe 33, 34°C, a noćna preko 20°C. Vlaga je još bitnija od temperature, živim odmah uz rijeku i može biti neizdrživo i na nižim temperaturama. S obzirom na nemogućnost ugradnje zidne klime, nabavio sam mobilnu. Tu NE mislim na ono smeće u koje se trpa led. Mobilna klima ima, naravno, svojih minusa. Treba nekamo bubnuti cijev za odvodnju vrućeg zraka i to je otišlo u dimnjak. Funkcionira bez problema. Treba sakupljati kondenzat. Kako cijev ne može ići van stana, sakupljam ga u spremnik od 5 L i praznim po potrebi. Kompresor se čuje. Mislim, ČUJE. To su minusi. Plus... Napokon živim i u najvrućim danima i noćima! Meni je klima podešena na odvlaživanje, jer to je ono što ne podnosim. Nema više osjećaja gušenja, znojenja, nervoze i neugode. Ne bojim se nešto skuhati i osušiti veš... Naravno, dok odvlažuje istovremeno i hladi. Jednostavno, kvaliteta zraka je nebo i zemlja! Kad to uzmem u obzir, ne smeta mi brujanje, ne bi mi smetalo ni da četiri komada bruje non stop. Nikad više bez klime u stanu!
Moj PC  
3 0 hvala 0
Koristite li klima-uređaje ljeti?

Naravno da palim klimu. U autu ju ljeti ne gasim jer se auto zapali na parkingu jer me nikad ne dopadne hlad, a doma mi se klima sama upali malo prije no što stignem u kuću jer od dvorišta do ulaza u kuću se počnem znojiti koliko je vruće.

Nije upaljena svaki dan, no 5 od 7 noći u tjednu bude upaljena od 20-03h jer se inače ne da izdržati od vlage. Ako sam kupio klimu ima da ju koristim, jebe mi se za potrošnju ako ja gubim san od vrućine.

Ako se igram ili radim neki render na računalu obavezno palim klimu zato što PC riga 350+W topline.

 

Na poslu nam ne pada na pamet da ju gasimo. Stoji na 23-24 i lagano puše po nama jer nas ima 15-20 i pomrli bi bez klime od pustih računala (jedan veliki otvoreni prostor).

 

 

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Koristite li klima-uređaje ljeti?

Doma ju ne palim. Gazda ne želi servisirati klimu koja nije servisirana od ugradnje (2008. ili 2009.). I da je servisirana, ne bi ju palio. Napravim lagani povjetarac i do 28°C je okej.

Na poslu nemam izbor, klima radi 24/7, temperatura ispod 20°C, suh zrak u pm.

Ljeti dolazim u zimskoj jakni, zimi u havajkama. Sve naopako.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?
Doma niti nemam klimu, ali kad su bila ona dva toplinska vala razmišljao sam da je ugradim, no dok ja nju kupim, pa dok je majstor namontira, a ionak za tjedan dana idem na more tak da bu klima čekala iduću godinu ...

Na poslu je ugodno, klimice rade, velik je prostor pa je ugodnih 24 - 25 °C.

U autu je ne gasim ni ljeti ni zimi, samo mijenjam temp.
King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 21:42 (tjodalv).
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?
Palim klimu i ljeti i zimi. Grijem se samo sa klimom. Ljeti mi ipak više radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koristite li klima-uređaje ljeti?

U autu je klima obavezna, dobro ne da ubija od hladnoće, ali da rashladi auto nakon što je neko vrijeme na suncu ili dok sam u gužvi tad je normalno imat na laganom klimu.

 

Dok u kući koristimo prijenosnu klimu, namontiranu tako da hladi preko hodnika sobe i po sobama još dodatno upalimo ventilatore male da raspušu zrak sa hodnika. Ove godine smo svega par puta palili klimu, al inače zna bit upaljena i cijelu noć ako su sparne noći.

Kad smo gledali apartman na moru, opcija je bila klima, tako da će vjerojatno bit upaljena tijekom dana dok smo na plaži da hladi prostorije dok se ne dođe na ručak i večeru.

https://idzan.eu
Moj PC  
0 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?
Nisam siguran u to. Na par mjesta po moru gdje sam sluzbeno boravio klima u apartmanu je povezana sa zakljucavanjem ulaznih vrata. Cim zakljucas klima je off. Bas zbog toga, klima udara pola dana dok se gost kvasi u moru pa kad se vrati da ga ceka rashladjeni apartman.
6 godina
neaktivan
offline
Koristite li klima-uređaje ljeti?

Apsolutno DA, ne trpim vrućinu nikako. 

Zadnje dvije godine sam živio u Rijeci i koristio sam prijenosnu klimu da barem spusti ispod 25. I to je bilo jedva za preživit. Moja idealna temperatura u kući je 21. 

U autu klima radi obavezno čim vani prijeđe 20.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?
Maro0612 kaže...
Naravno da da. Koristim ju čim dnevna temperatura prijeđe 33, 34°C, a noćna preko 20°C. Vlaga je još bitnija od temperature, živim odmah uz rijeku i može biti neizdrživo i na nižim temperaturama. S obzirom na nemogućnost ugradnje zidne klime, nabavio sam mobilnu. Tu NE mislim na ono smeće u koje se trpa led. Mobilna klima ima, naravno, svojih minusa. Treba nekamo bubnuti cijev za odvodnju vrućeg zraka i to je otišlo u dimnjak. Funkcionira bez problema. Treba sakupljati kondenzat. Kako cijev ne može ići van stana, sakupljam ga u spremnik od 5 L i praznim po potrebi. Kompresor se čuje. Mislim, ČUJE. To su minusi. Plus... Napokon živim i u najvrućim danima i noćima! Meni je klima podešena na odvlaživanje, jer to je ono što ne podnosim. Nema više osjećaja gušenja, znojenja, nervoze i neugode. Ne bojim se nešto skuhati i osušiti veš... Naravno, dok odvlažuje istovremeno i hladi. Jednostavno, kvaliteta zraka je nebo i zemlja! Kad to uzmem u obzir, ne smeta mi brujanje, ne bi mi smetalo ni da četiri komada bruje non stop. Nikad više bez klime u stanu!

 

Meni je jedino prijenosna bila problem jer moja vrući zrak baca van, a ne uzima zrak izvana nego iz sobe, tako da stvara podtlak u stanu. Onda mi izvana uvlači topal zrak unutra. A izolacija je bila shit. Tako da ta moja klima od 750W/2kW je jedva mogla ohladit sa 29 na 26 stan od 17 kvadrata.

4 godine
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?

Ma to i moja radi. Kod takvog tipa klime to je neizbježno. Ja sam tome doskočio tako što "dozvoljavam" da mi vanjski zrak vuče kroz kupaonicu koja mi je najhladnija prostorija u stanu, valjda zbog vodovodnih cijevi koje bar malo hlade zid. Moja je malo jača od tvoje, 950 W i snaga hlađenja 2,5 kW pa je malo efikasnija. U svakom slučaju, tko ima mogućnosti ugraditi pravu klimu, s vanjskom jedinicom, mobilne klime neka ni ne gleda, no tko ne može (ili ne smije bušiti zid) ovo je spas.

7 godina
offline
Koristite li klima-uređaje ljeti?

Do 2010.g sam živio bez klime te je bilo izdrživo. Ali ovo zadnjih par godina je katastrofa. TI toplinski udari iz afrike pa te prljave kiše koje dižu sparinu su za krepat. Iz svoje kože želim izaći, a ne mogu .

Koristim tu i tamo onu malu prijenosnu klimu koju napuniš vodom i namočiš filter, ali mi je malo bučna pa nju samo kada je kritično palim.

 

Klimu držim na nekih 25 stupnjeva, a kada nije toliko vruće onda eventualno odvlažim. A jednom autu nemam klimu, ali on je za gradske vožnje pa puhanje zraka i otvoren prozoro pomognu.

 

GhostLoveScore potpisujem! Živio sam u Rijeci 5 godina tijekom studija i pakelno je tamo kada zakuha. U Puli je još i dobro, ali zadnjih 5 godina je sve otišlo kvragu.

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 8:58 (Brki1994).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?

Hmm, budemo vidjeli kako će bit jer po oglasu kažu da ima klima, dok po opisu iznajmljivača (privatni, apartman je dio kuće) kažu da se može palit kad hoće klima kod njih, tak' da budem vidio kad odem ovih dana na more.

https://idzan.eu
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?
Maro0612 kaže...

Ma to i moja radi. Kod takvog tipa klime to je neizbježno. Ja sam tome doskočio tako što "dozvoljavam" da mi vanjski zrak vuče kroz kupaonicu koja mi je najhladnija prostorija u stanu, valjda zbog vodovodnih cijevi koje bar malo hlade zid. Moja je malo jača od tvoje, 950 W i snaga hlađenja 2,5 kW pa je malo efikasnija. U svakom slučaju, tko ima mogućnosti ugraditi pravu klimu, s vanjskom jedinicom, mobilne klime neka ni ne gleda, no tko ne može (ili ne smije bušiti zid) ovo je spas.

 

Kad sam kupovao bilo je i skupljih prijenosnih sa dvije cijevi koje su, pretpostavljam, uzimale izvana zrak i opet ga bacale van.

2 godine
online
Koristite li klima-uređaje ljeti?

U kući imam "tri klime" i što se mene tiče ne uključujem je.

Kupio sam si ogromni ventilator i s njim se prirodnije rashladim u "mojoj muškoj tzv radnoj sobi"

 

U automobilu je uključim dok je automobil vani na 50c i čim se malo rashladi, počne mi smetati, off  i otvorim prozore te uživam prirodni zrak.

 

Živcira me to umjetno hladilo. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?
midzan21 kaže...

Hmm, budemo vidjeli kako će bit jer po oglasu kažu da ima klima, dok po opisu iznajmljivača (privatni, apartman je dio kuće) kažu da se može palit kad hoće klima kod njih, tak' da budem vidio kad odem ovih dana na more.

 To je česta praksa ali u današnje vrijeme nepotrebna. Naime kad klima jednom postigne zadanu temperaturu i uđe u mod održavanja, troši svgea 30-130W sa povremenim izbojima na 400-450. To govorim iz svog iskustva, uz klimu od 3,5kW spojenom preko mjerača potrošnje i temperaturom podešenom na 27, što rezultira temperaturom u dnevnom boravku od 25 i susjednim sobama od 26°C. Na taj način u prosjeku potrošim oko 2kWh dnevno. Stan je u Kninu, okrenut prema jugu.

Naravno da nije svaka klima ista i da nije svaki stan isti, ali neka troši i 5kWh dnevno to je za prosječnih tjedan dana manje od 5 Eura, na inskasiranih 500.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 12:55 (OBKN).
2 godine
online
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?
Envy kaže...



Mislim da je anketa malo "čudna", kao "palite li grijanje zimi" (dobro ne baš toliko jer klime mnogima smetaju).


 Nije čudna jer klime kao što znaš, mogu i grijati... 

13 godina
offline
Re: Koristite li klima-uređaje ljeti?
Visoko potkrovlje, tri 3.5kW klime. Jednu u dnevnoj/kuhinji cemo morati zamijeniti sa 5kW jer se muci sa 30 kvadrata. Navecer prije spavanja obavezno klima cca 20 min.

Prije jedno 20 g. sam jos mogao nekako bez ijedne (jedva) ali sada je nemoguce na 30+ unutra.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koristite li klima-uređaje ljeti?

Stavim na 27 i kapljicu i super je...

Upalim kada temp pređe 32 stupnja, ispod toga mi nije tlaka, iznojim... 😀

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koristite li klima-uređaje ljeti?

Mi u 5 godina smo mozda 2x upalili, al ove godine jednostavno prevruce i prevlazno, radi od 8 do 21 kad su ove 33+ temperature.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice