Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

poruka: 26
|
čitano: 19.301
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel".
15 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

budale. umjesto da budu sretni što im canon za rad ne traži pristup kameri, mikrofonu, lokaciji, tekućem računu, partneru, djeci, psu, mačci, hladnjaku ... usput (a propos ovih sintetičkih glasova): ne postoji toner s tintom. ili je ispisni uložak s tintom ili s tonerom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne

Uhhhh, imao jedan ovakav, eno ga i sad kupi prašinu. U njega je išlo čini mi se 5 boja i bilo koja da se isprazni. npr. žuta, štampač ne radi, znači ni crni text neće, samo pise dopuni iako je malo veći crni toner pun.

Iskoristio jednom tonere i ugasio ga. Dobro je štampao ali je politika Canona što se tiče ovih uređaja jedno veliko smeće.

http://www.avast.com/get/2udv4zIj
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 12:50 (abyssis).
13 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

Kućni printeri unutar zadnjih 10 godina su najveća prevara ikad.

Say hello to my little friend
Moj PC  
31 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

Meni tu jedino Epson sa svojom ecotank serijom drži vodu.

 

Jedino mi žao što su baš svi proizvođači za skoro 1000 kn skuplji čim im pridodaš duplex!

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

prije 10 god imali smo canon pisac s 12 tinti,od tog cak  4 vrste crne/sive.

svaki spremnik je imao 150 ml,znaci ukupno 150x12 vise od 1,5L tinte!

i npr zelimo printat cb sliku i printer nezeli jer nema light-cyan npr !!!

i onda smo stavili poseban custom-rom update gdje vas printer 10x obavijesti kak MOZDA CETE POKVARITI GLAVU JER NEMA TE XXX TINTE ALI

NA VASU ODGOVORNOST CE IPAK ISPRINTATI TU CB SLIKU!!!

naravno,svako paljenje printera pocucla bar 50ml tinte za ciscenje svih glava. nakon par mj rezervar za ciscenje je tezio vise od 1 kg bacene tinte!!

svaka tinta je kostala oko 500kn!

dakle dear canon, i dalje prekrasno pocuclavas svoje kupce ahahah uzass

 

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne
Canon odvjetnici odgovaraju:
Nema djabe ni u stare babe...to bi im prošlo kod nas...A ovako tu glupost budu platili sa 5 milijuna dolara
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

Moj Epson sx120 skenira već godinama iako je u njemu odavno zapečena originalna tinta

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

Ja sam imao MG5250 i MG5750 i kod obadva iz čista mira prilikom ispisa javi poruku B203 ili neku takvu i sad sam opet bio primoran uzeti Canon TS6350,

jer konkurencija nema 5 odvojenih tinti (uz korištenje zamjenskih tinti) i automatski duplex za neku prihvatljivu cijenu.

Mada sa svakom generacijom su sve skuplji, prvi negdje oko 550, drugi oko 700, a sad ovaj novi 1100 kn.

Sad, ima li smisla uspoređivati MG i TS seriju ne znam.

U svakom slučaju pretpostavljam da u firmware-u imaju ugrađen timer/brojač ispisanih stranica ,

nadam se da će ih EU sa novim zakonom napokon dovesti u red. (ja, klasa optimist )

Oba pokvarena printera nisu mnogo stranica ispisali, 2 srednjoškolca koristili za ispis eseja, skripti, prezentacija i sl.

Kod MG5750 sam ga uspio par puta oživjeti sa trikom kod paljenja printera, kad "kolica" sa glavom krene u "test" vožnju naglo zatvoriti poklopac pristupa tintama.

Ali nakon 4-5 puta ni to više nije pomoglo, tako da sada oba skupljaju prašinu, jer ih ne mogu koristiti ni za skeniranje.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne
Zgodno.
Canon nece skenirati ako nema tinte... HP smart softver nece skenirati ako nemas HP cloud account.

G*vna se razbahatila jer nikako da ih usr*ni birokrate oderu kaznama sa XY% godisnjeg prometa za svaku glupost kojom tjeraju kupca na nesto sto ne zeli uskracujuci im osnovne funkcije uredjaja koji su kupljeni.

Navedi to prije i velikim slovima pa da vidimo prodaju onda.

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

ja imam neki canon skener koji nije podrzan od XP-a ali na linuxu radi out of the box :)

 

 

 

za win je cannot! :D

 

 

 

 

 

 

NULL!=NULL
 
0 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

Video na ovu temu

 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

Proizvođači printera zapravo misle ekološki i tjeraju nas na paperless office.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne

Jasno, skeniranje je prvi korak ka tome da isti dokument neko ponovo odštampa.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

Brother all in one, ne radi takvih problema, radi već skoro 10 godina,

a zamjenske tinte okruglo 20X jeftinije...plus ima i A3 ispis i duplex

 

MFC-J4510DW

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

Imam Canon pisače već poprilično godina, ali i ja mislim da je krajnje nepošteno onemogućavati rad skenera ako fali neka boja. Ipak, na meni nisu previše zaradili jer osim prvog originalnog seta boja dalje u printer idu samo zamjenske boje, koje kako ja vidim sasvim dobro rade, tako da je gledajući na taj način Canon kod mene u minusu. Da stave malko višu cijenu pisača a smanje cijenu tinti oko 40 - 60% mnogi bi htjeli uzeti originalne boje i ne bi bio problem sa zamjenskim bojama (koje, usput rečeno ja nemam), a i ne bi nikako trebalo ograničavati rad skenera bez obzira na boje.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

Canon, Epson, HP... ink jet, bouble jet, piezo bla bla bla...

 

Sve su to krševi, platili 600, 2000, 3000kn... imao sam od sredine 90 pa do pred 10 godina brdo tintnih pisaca, svaki je zavrsio jednako, u smecu! :D

To je tolko krš da se ne mogu nacuditi da jos postoje korisnici takvih uredjaja... ja odustao i smijem se svakome tko kupi jedan i brojim 365,364...

 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne
LudaRajcica kaže...

Canon, Epson, HP... ink jet, bouble jet, piezo bla bla bla...

 

Sve su to krševi, platili 600, 2000, 3000kn... imao sam od sredine 90 pa do pred 10 godina brdo tintnih pisaca, svaki je zavrsio jednako, u smecu! :D

To je tolko krš da se ne mogu nacuditi da jos postoje korisnici takvih uredjaja... ja odustao i smijem se svakome tko kupi jedan i brojim 365,364...

 Slažem se s tobom da su krševi, ali što kada trebaš imati kod kuće mogućnost ispisa ili skeniranja nekog dokumenta. Pa neću davati tisuće dolara za neki profesionalni printer - skener, ako ga trebam samo tu i tamo, zadovoljiti ću se sa kršem od 500 - 1000 kuna.

dolazim odmah - Godot
13 godina
offline
Re: Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne
Krunoo7 kaže...

Kućni printeri unutar zadnjih 10 godina su najveća prevara ikad.

I to je namjerno napravljeno. Printeri nisu profitabilan biznis i zato ih namjerno rade da su krš/lom i pokušavaju ograničiti na sve moguće načine.

Littlemanbeingerased kaže...
Zgodno.
Canon nece skenirati ako nema tinte... HP smart softver nece skenirati ako nemas HP cloud account.

G*vna se razbahatila jer nikako da ih usr*ni birokrate oderu kaznama sa XY% godisnjeg prometa za svaku glupost kojom tjeraju kupca na nesto sto ne zeli uskracujuci im osnovne funkcije uredjaja koji su kupljeni.

Navedi to prije i velikim slovima pa da vidimo prodaju onda.

Normalno skeniram s HP printerom i HP Smart aplikacijom bez njihovog cloud računa. Također, uvijek možeš koristiti i program/aplikaciju trećih strana za skeniranje. HP te ne sili da koristiš njihovu. 

 

Mene više živcira što se HP Smart aplikacija ponekad samo resetira i non stoo moram prihvaćat uvjete korištenja, politiku privatnosti i što još sve ne...

Damn Train kaže...

Video na ovu temu

 

Ima i ovaj, po meni, bolji video; 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2021 8:10 (Marko :D).
13 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

Ink jet printeri se ne mogu proizvesti po prodajnoj cjeni (ispod 1000 kn), nego se trošak proizvoda kompezira kroz kupovinu dodatnih tinti. Kada se kupuje printer nitko ne čita mala slova ili * ispod teksta gdje napominju da je printer opremljen starter tintama. A to znači malo se igraš s printerom, pa trk u dućan po tinte.

Prvi ink (HP 660 C) sam nabavio davne 1995 godine,pa Lexmark, pa Epson itd.. (u firmi HP A3 i ploter 42") i od onda mogu reći da je ta tehnologija obično sr.... :

1. tinte/glave (tj ispis) skupe pa ne ispisuješ mnogo

2. Čim ga duže ne koristiš (zbog stavke 1.) printer ide u čišćenje glave.

3. Što hitnije trebaš ispisati neki dokument veća je vjerovatnoća da će ispis biti katastrofa i da treba ponovno čišćenje glave.

4. Nakon nekog vremena skužiš da nema tinte iako nisi puno ispisivao jer je sve potrošio na čišćenja glave.

5. Ispis ne smije doći u dodir s vlagom, a na suncu boje izblijede.

 

Na kraju stisnuo zube i kupio color laser  (crna je bila non- stater tj. 1.500 str)  i preporodio se. Kad hitno poželim ispisati to i dobijem unutar minute.

Dakle za običnog korisnika minimum C/B laser, a dalje po želji. Je skupo i ovdje kradu, ali bar radi.

 

 

 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

Ja imam HP P1102W stoljećima, super printer zamjenski toner tipa 200kn... TOP!

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

Moj HP D1560 već godinu dana pokazuje da mu je zamjenska tinta prazna i dalje printa bez problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

pazite ovu cijenu tinte

 

https://www.ebay.de/itm/402056488843

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne žel

Bravo! Gdje se mogu priključiti tužbi? Imam 3 Pixma pisača sa odličnim skenerima, jedan čak skenira negative starih filmova iz fotića i taj problem da ne rade kad nema tinte još je nekako podnošljiv dok ima tinte za kupiti (pomogne što je zamjenska i puno jeftinija). Ali što kad se pokvari glava pisača? Zamjena košta kao novi printer i upitno je do kada će biti dobavljive i te glave, a onda? 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne
mr.potter kaže...

Ink jet printeri se ne mogu proizvesti po prodajnoj cjeni (ispod 1000 kn), nego se trošak proizvoda kompezira kroz kupovinu dodatnih tinti. Kada se kupuje printer nitko ne čita mala slova ili * ispod teksta gdje napominju da je printer opremljen starter tintama. A to znači malo se igraš s printerom, pa trk u dućan po tinte.

Prvi ink (HP 660 C) sam nabavio davne 1995 godine,pa Lexmark, pa Epson itd.. (u firmi HP A3 i ploter 42") i od onda mogu reći da je ta tehnologija obično sr.... :

1. tinte/glave (tj ispis) skupe pa ne ispisuješ mnogo

2. Čim ga duže ne koristiš (zbog stavke 1.) printer ide u čišćenje glave.

3. Što hitnije trebaš ispisati neki dokument veća je vjerovatnoća da će ispis biti katastrofa i da treba ponovno čišćenje glave.

4. Nakon nekog vremena skužiš da nema tinte iako nisi puno ispisivao jer je sve potrošio na čišćenja glave.

5. Ispis ne smije doći u dodir s vlagom, a na suncu boje izblijede.

 

Na kraju stisnuo zube i kupio color laser  (crna je bila non- stater tj. 1.500 str)  i preporodio se. Kad hitno poželim ispisati to i dobijem unutar minute.

Dakle za običnog korisnika minimum C/B laser, a dalje po želji. Je skupo i ovdje kradu, ali bar radi.

Imao sam printer Canon Pixma iP1300 i svaki put nakon printanja, mogao sam ga isključiti. Nikad nije radio probleme s printanjem ili pak radio mrlje na papiru. Nikada nisam morao čistiti glave (ta opcija nije ni postojala). Znači doslovno nikakvih, nikakvih problema s istim.

Nakon 12, možda nešto više godina, morao sam ga zamijenit novim printerom jer je na spomenutom otišla tipka za uključivanje. Palio sam ga čačkalicom i to su bile tolike muke da ga više nisam isključivao. Jednom kada bi nestalo struje ili ga se isključilo iz nekog razloga, trebalo je par minuta ponovno pikati čačkalicom da se uključi. Osim toga, trebala mi je kopirka i skener, a ovaj printer je bio samo to—printer i ništa više. Čak mi je i boja trajala relativno dugo jer se ne bi sušila nakon dužeg vremena bez printanja.

 

Danas imam HP DeskJet Ink Advantage 5075 i ono što me baš iznenadilo je koliko se tehnologija printanja, ne unaprijedila nego unazadila. Printer više ne smijem isključiti nakon printanja; ako ga isključim i upalim nakon par dana i idem nešto printati, pojave se mrlje na stranicama, ispis nije detaljan, dijelovi ispisa budu dosta mutni. Otkad printer držim u stand by, tih problema nema (navodno automatski čisti glave, nemam pojma). Boja ode jako brzo, brže ne može, ali doslovno. Ispišeš nekoliko stranica, već ti se pokazuje da je otišao dio boje. Crna s druge strane drži jako dugo. Zbog toga sam prestao kupovati boju i sada isključivo kupujem crnu. Za printanje dokumenata, čisto dosta. Također su se pojavljivali i problemi s povezivanjem printera na mrežu; svaki puta kada bi trebao nešto ispisati, ponovno instaliraj printer u Windowse. Nasreću, izgleda da je problem bio do routera, nabavkom vlastitog tog problema više nema.

 

Sve u svemu, moglo bi to biti bolje. Sljedeći puta i kada bi kupovao boju, sigurno ne bih uzeo original HP-ovu već neku zamjensku i to s više ml.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne
@Marko
Jesi napravio update hp aplikacije?
Meni radi stara verzija na jednom laptopu ali na desktopu koji je bio reinstaliran i na novom zeninom laptopu ne ide sken bez accounta.

3rd party sam probao nekoliko - uglavnom neke rade ali sa brdom sam imao problema da toliko uspore da sken jedne stranice traje 5 minuta (color, photo - treba zeni za nastavu).
Tako da sam odustao od free sken appova a placati ih ne zelim jer imam kupljen uredjaj od proizvodjaca koji ima softver koji to treba odradjivati besplatno.
Nisam cicija ali brate ovo prelazi svaku mjeru vise. HP sam odavno odustao kada je u pitanju enterprise oprema (serveri, switchevi) ali od sada nikada vise ni home office stuff.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 17:02 (Littlemanbeingerased).
13 godina
offline
Re: Kupci tužili Canon jer im all-in-one pisači ne
Littlemanbeingerased kaže...
@Marko
Jesi napravio update hp aplikacije?
Meni radi stara verzija na jednom laptopu ali na desktopu koji je bio reinstaliran i na novom zeninom laptopu ne ide sken bez accounta.

3rd party sam probao nekoliko - uglavnom neke rade ali sa brdom sam imao problema da toliko uspore da sken jedne stranice traje 5 minuta (color, photo - treba zeni za nastavu).
Tako da sam odustao od free sken appova a placati ih ne zelim jer imam kupljen uredjaj od proizvodjaca koji ima softver koji to treba odradjivati besplatno.
Nisam cicija ali brate ovo prelazi svaku mjeru vise. HP sam odavno odustao kada je u pitanju enterprise oprema (serveri, switchevi) ali od sada nikada vise ni home office stuff.

Da, koristim zadnju verziju aplikacije. Skeniranje i dalje radi bez HP računa.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice