Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine -

poruka: 40
|
čitano: 14.552
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine - ".
16 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Entry Point kaže...
Idealist kaže...

 Kakvu Vi tipkovnicu imate?

 Logitech Illuminated Keyboard K740

 

https://www.logitech.com/en-us/product/illuminated-keyboard-k740

 Dakle nisam jedini koji voli takve "laptop" scissor switch tipke :) Mislim, za energično lupanje na igri dobra je mehanička(a vjerojatno još bola neka za 30 kn koju možeš u bijesu razbiti), ali ljudi me na sve strane uvjeravaju da je mehanika nebo i zemlja prema svemu ostalome u apsolutno svakom poslu, pa si mislim da sam nastran ako to tako ne doživljavam i vratim se ovoj. 
Preostaje nam samo dočekati da neki alienware uvali mehanički kliketalicu u laptop. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 2:05 (overhaul).
10 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
overhaul kaže...

 Dakle nisam jedini koji voli takve "laptop" scissor switch tipke :) Mislim, za energično lupanje na igri dobra je mehanička(a vjerojatno još bola neka za 30 kn koju možeš u bijesu razbiti), ali ljudi me na sve strane uvjeravaju da je mehanika nebo i zemlja prema svemu ostalome u apsolutno svakom poslu, pa si mislim da sam nastran ako to tako ne doživljavam i vratim se ovoj. 
Preostaje nam samo dočekati da neki alienware uvali mehanički kliketalicu u laptop. 

 Kako ne bi volio, vrlo ugodna tipkovnica za rad, a i za igru (ima puno sati igre na njoj). 2 godine radi bez greške.

 

Pa zamisli raditi na mehaničkoj tipkovnici. Poludio bi. Klik klak klik klak, zoom kroz prozor 

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine -

Logitech :D

 

Ovisi za sta, za tipkanje imam g710+ za brown i daleko mi je bolje za tipkat od bilo cega drugog; na laptopu asusovom mi je ok, na sluzbenom aceru mi je katastrofa tipkalo. G15 v1 i v2; v1 ima tvrde tipke, ali stara i istrosena, v2 je ok, ali ne moze se usprodivat sa meha. g810 mi je ok, ali brown switchevi su mi bolji. A i g810 je nekako cudnog oblika.

 

Inace, sada da uzimam vjerojatno ne bih uzimao Logi, ne svidaju mi se te njihove romer g tipke...

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
overhaul kaže...
Entry Point kaže...
Idealist kaže...

 Kakvu Vi tipkovnicu imate?

 Logitech Illuminated Keyboard K740

 

https://www.logitech.com/en-us/product/illuminated-keyboard-k740

 Dakle nisam jedini koji voli takve "laptop" scissor switch tipke :) Mislim, za energično lupanje na igri dobra je mehanička(a vjerojatno još bola neka za 30 kn koju možeš u bijesu razbiti), ali ljudi me na sve strane uvjeravaju da je mehanika nebo i zemlja prema svemu ostalome u apsolutno svakom poslu, pa si mislim da sam nastran ako to tako ne doživljavam i vratim se ovoj. 
Preostaje nam samo dočekati da neki alienware uvali mehanički kliketalicu u laptop. 

Ja već 10 godina tipkam na Logitech diNovo Radi k'o nova, jedina stvar koju joj mogu zamjeriti je što su ukinuli support za nju pa moram imati jednu aplikaciju za konfigurirati tipkovnicu, drugu za trackball.

16 godina
online
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Mirko935 kaže...

Ja već 10 godina tipkam na Logitech diNovo Radi k'o nova, jedina stvar koju joj mogu zamjeriti je što su ukinuli support za nju pa moram imati jednu aplikaciju za konfigurirati tipkovnicu, drugu za trackball.

 

Ako govoriš o diNovo Edge - potpisujem.

Volim prirodu, mrzim računala. Programer od rođenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
PaleRider kaže...
Mirko935 kaže...

Ja već 10 godina tipkam na Logitech diNovo Radi k'o nova, jedina stvar koju joj mogu zamjeriti je što su ukinuli support za nju pa moram imati jednu aplikaciju za konfigurirati tipkovnicu, drugu za trackball.

 

Ako govoriš o diNovo Edge - potpisujem.

 Nije Edge nego Media Desktop. Šta, onda ne valja? 

16 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
ShadoW kaže...

Logitech :D

 

Ovisi za sta, za tipkanje imam g710+ za brown i daleko mi je bolje za tipkat od bilo cega drugog; na laptopu asusovom mi je ok, na sluzbenom aceru mi je katastrofa tipkalo. G15 v1 i v2; v1 ima tvrde tipke, ali stara i istrosena, v2 je ok, ali ne moze se usprodivat sa meha. g810 mi je ok, ali brown switchevi su mi bolji. A i g810 je nekako cudnog oblika.

 

Inace, sada da uzimam vjerojatno ne bih uzimao Logi, ne svidaju mi se te njihove romer g tipke...

 Ah, morao bih detaljnije osobno isprobati razlike između mehaničarki. Vjerojatno sam i ja upao u stereotip: "aha, koristio sam jednu - sve su onda iste". No sad, recimo pokušavam opet i relativizirati: to su cifre i od preko 1000 kn za eksperimente sa tipkovnicom, a nije da nemam čime tipkati. Za te novce recimo baš dogovaram kupnju 2 god starog bicikla u odličnom stanju i sa odličnom opremom za ovakve vremenske uvjete (kiša/snijeg). Pa mi je u glavi "bokte, pa jel normalno da za još jednu tipkovnicu u ladici dam novca kao za čitav ozbiljan bicikl". No naravno, kad bih tako krenuo, za glavu bih se uhvatio tek kad se sjetim koliko košta bolja grafička kartica 500-1000 eura, a ona - mirko935 odlično poentira, za 10 godina za razliku od tipkovnice (ili bicikla) neće vrijediti ni za igru ni posao ni vožnju po kiši :)

Mirko935 kaže...

Ja već 10 godina tipkam na Logitech diNovo Radi k'o nova, jedina stvar koju joj mogu zamjeriti je što su ukinuli support za nju pa moram imati jednu aplikaciju za konfigurirati tipkovnicu, drugu za trackball.

 E to je bila (i imho ostala) luksuzna tipkovnica. Prije ove pomame za mehaničarkama najbolje i najposlovnije što se moglo dobiti. Da, logi se i tada trudio (skupo) podvaliti one tipkovnice sa lcd ekranom tipa G19, ali u tipkanju to nije ipak doraslo komforu ove. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
overhaul kaže...

 Ah, morao bih detaljnije osobno isprobati razlike između mehaničarki. Vjerojatno sam i ja upao u stereotip: "aha, koristio sam jednu - sve su onda iste". No sad, recimo pokušavam opet i relativizirati: to su cifre i od preko 1000 kn za eksperimente sa tipkovnicom, a nije da nemam čime tipkati. Za te novce recimo baš dogovaram kupnju 2 god starog bicikla u odličnom stanju i sa odličnom opremom za ovakve vremenske uvjete (kiša/snijeg). Pa mi je u glavi "bokte, pa jel normalno da za još jednu tipkovnicu u ladici dam novca kao za čitav ozbiljan bicikl". No naravno, kad bih tako krenuo, za glavu bih se uhvatio tek kad se sjetim koliko košta bolja grafička kartica 500-1000 eura, a ona - mirko935 odlično poentira, za 10 godina za razliku od tipkovnice (ili bicikla) neće vrijediti ni za igru ni posao ni vožnju po kiši :)

 Prijatelj je kupio neku na akciji za 300njak kuna u linksu i cisto je ok. Nema neke bitne razlike naspram Logievih po 1000kn.

 

Razlozi zasto sam isao na g810:

 Logitech sam fan i osim hrpu tast imam svasta drugo njihovo, ponajvise miseve (G9, G9x, dva g700, g430)
 Ima RGB i drivere za Linux (na githubu od nekog lika, ne njihove sluzbene) tako da mogu mjenjati boju odredene tipke ovisno o volume-u, jesam li spojen na VPN, etc.

 meni osobno najljepsa tastatura od G15v1, cak i lijepsa od g15v1 

16 godina
online
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Mirko935 kaže...
PaleRider kaže...
Mirko935 kaže...

Ja već 10 godina tipkam na Logitech diNovo Radi k'o nova, jedina stvar koju joj mogu zamjeriti je što su ukinuli support za nju pa moram imati jednu aplikaciju za konfigurirati tipkovnicu, drugu za trackball.

 

Ako govoriš o diNovo Edge - potpisujem.

 Nije Edge nego Media Desktop. Šta, onda ne valja? 

:-) Ne, nego za nju ne mogu ništa potpisati, nisam koristio.

 

Sad baš gledam cijene za diNovo Edge i nije mi jasna ova cijena na Amazonu: $769.00 + $268.40 Shipping & Import Fees Deposit to Croatia

Tko je tu lud? Koliko se sjećam bila je oko 1000 kn kad sam ja kupovao..

Volim prirodu, mrzim računala. Programer od rođenja.
16 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
ShadoW kaže...
overhaul kaže...

 Ah, morao bih detaljnije osobno isprobati razlike između mehaničarki. Vjerojatno sam i ja upao u stereotip: "aha, koristio sam jednu - sve su onda iste". No sad, recimo pokušavam opet i relativizirati: to su cifre i od preko 1000 kn za eksperimente sa tipkovnicom, a nije da nemam čime tipkati. Za te novce recimo baš dogovaram kupnju 2 god starog bicikla u odličnom stanju i sa odličnom opremom za ovakve vremenske uvjete (kiša/snijeg). Pa mi je u glavi "bokte, pa jel normalno da za još jednu tipkovnicu u ladici dam novca kao za čitav ozbiljan bicikl". No naravno, kad bih tako krenuo, za glavu bih se uhvatio tek kad se sjetim koliko košta bolja grafička kartica 500-1000 eura, a ona - mirko935 odlično poentira, za 10 godina za razliku od tipkovnice (ili bicikla) neće vrijediti ni za igru ni posao ni vožnju po kiši :)

 Prijatelj je kupio neku na akciji za 300njak kuna u linksu i cisto je ok. Nema neke bitne razlike naspram Logievih po 1000kn.

 

Razlozi zasto sam isao na g810:

 Logitech sam fan i osim hrpu tast imam svasta drugo njihovo, ponajvise miseve (G9, G9x, dva g700, g430)
 Ima RGB i drivere za Linux (na githubu od nekog lika, ne njihove sluzbene) tako da mogu mjenjati boju odredene tipke ovisno o volume-u, jesam li spojen na VPN, etc.

 meni osobno najljepsa tastatura od G15v1, cak i lijepsa od g15v1 

 I ja imam samo pozitivno iskustvo salogitechom tako da mi je 80% tipkovnica i miševa po stanu od njega. plus dva zvučnička seta. Ali mehaničke još nisam od njih uzimao. 
ni podlošku miša koja je wireless charger, ni miša kojeg to puni :) Zasad pješice punim mx master i K800 :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice