Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

poruka: 105
|
čitano: 27.215
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj".
14 godina
neaktivan
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Kako država zna da li sam ja zaradio bitcoin sa rudarenjem ili trgovanjem ako bitcoine prebacim na coinbase pa na račun u banci?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
alen2202 kaže...

Kako država zna da li sam ja zaradio bitcoin sa rudarenjem ili trgovanjem ako bitcoine prebacim na coinbase pa na račun u banci?

 Sazna kada napraviš "....pa na račun u banci". 

 

6 godina
neaktivan
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Imamo li onda pravo na povrat poreza od kupnje opreme za rudarenje? Nabijem ih na njihove poreze. I govor mrznje isto nabijem. Fuck hate!

 
16 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
fluidpunk kaže...

Imamo li onda pravo na povrat poreza od kupnje opreme za rudarenje?

 Vjerojatno da ako si spretan s poreznom prijavom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
alen2202 kaže...

Kako država zna da li sam ja zaradio bitcoin sa rudarenjem ili trgovanjem ako bitcoine prebacim na coinbase pa na račun u banci?

 Porezna vidi sve naše transakcije na računima.

Ali mislim da nije pametno Poreznoj lagati odkud ti novci. Pogovoto ako su iz vana i još k tome veće cifre.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Naravno, i povrat love ako si kupio btc po visoj i prodao po nizoj cijeni..
15 godina
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

tko se nije skrio, magarac je bio. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
20 0 hvala 0
15 godina
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Pa valjda nitko nije toliko lud da će novce uplačivat na HR račun..........osim ako ne želi malo još više uhljebe nahranit.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

bilo bi bolje poreznoj da se uvati kafića restorana i slićnih djelatnosti di ih pleskaju u svih 16 a ne meni na 500kn sta san zaradia kad banke odbiju svoje lupnit još tako da buden na nuli jer ipak smo u državi koja je nula..
isto tako di je onda povrat poreza na uloženo? dok mi to ne uplate neću ni ja njima platit porez na dobiveno..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
kostolomac kaže...

Pa valjda nitko nije toliko lud da će novce uplačivat na HR račun..........osim ako ne želi malo još više uhljebe nahranit.

http://hr.n1info.com/a170834/Vijesti/Porezna-ce-dobiti-uvid-u-sve-racune-gradjana.html

15 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
"koja bi budala otvorila račun u hr"
A di možeš otvoriti račun nego u hr? Putovati do neznamtija Sejšela da tamo otvoriš? Potrošiš na put više nego je porez.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Keso kaže...
"koja bi budala otvorila račun u hr"
A di možeš otvoriti račun nego u hr? Putovati do neznamtija Sejšela da tamo otvoriš? Potrošiš na put više nego je porez.

 Barem sad svi imamo prijatelja i rodbine u njemačkoj... Radije ću platit njemački ili irski porez nego financirat ove uhljebe ovdje... a pare će mi donest autom kad budu dolazili.

16 godina
moderator
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
lllnuclearlll kaže...
Keso kaže...
"koja bi budala otvorila račun u hr"
A di možeš otvoriti račun nego u hr? Putovati do neznamtija Sejšela da tamo otvoriš? Potrošiš na put više nego je porez.

 Barem sad svi imamo prijatelja i rodbine u njemačkoj... Radije ću platit njemački ili irski porez nego financirat ove uhljebe ovdje... a pare će mi donest autom kad budu dolazili.

U Njemačkoj je porez na kapitalnu dobit 25%, a u Irskoj 33% (u Hrvatskoj je 12%)

 

16 godina
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Kakva zarada? Nitko nikada nije zaradio na tim kripto prevarama...

 

Obican balon... ili balun

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
17 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Aron kaže...

U Njemačkoj je porez na kapitalnu dobit 25%, a u Irskoj 33% (u Hrvatskoj je 12%)

 

 nije poanta u koliko, već kome. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
bosingwa kaže...
kostolomac kaže...

Pa valjda nitko nije toliko lud da će novce uplačivat na HR račun..........osim ako ne želi malo još više uhljebe nahranit.

http://hr.n1info.com/a170834/Vijesti/Porezna-ce-dobiti-uvid-u-sve-racune-gradjana.html

 Ima i treća strana gdje porezna nema uvid. :)

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
7 godina
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

di je kant da nam malo objasni kako ono on plaća porez...

sigurno već u miru broji novac koji treba odvojiti kako bi namirio neboge državne dužnosnike koji novcem poreza financiraju svoju ležarinu a ako od ostataka koji nije potrošen na nasušne potrebe za tov tonama dimljenog lososa nešto i ostane, tada i javne potrebe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i da... tko ponavlja moje riječi deje vnago iza peći

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 18:51 (Louis Pluto).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Kant kaže...

Kakva zarada? Nitko nikada nije zaradio na tim kripto prevarama...

 

Obican balon... ili balun

 Evo kako Kant placa porez... 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 18:17 (Kant).
13 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
kostolomac kaže...
bosingwa kaže...
kostolomac kaže...

Pa valjda nitko nije toliko lud da će novce uplačivat na HR račun..........osim ako ne želi malo još više uhljebe nahranit.

http://hr.n1info.com/a170834/Vijesti/Porezna-ce-dobiti-uvid-u-sve-racune-gradjana.html

 Ima i treća strana gdje porezna nema uvid. :)

 

 nema nikih problema, samo onda moraš biti svjestan da možeš biti gonjen zbog utaje poreza po kaznenom zakonu

8 godina
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Mene mogu povuć za ....

svoje valute sam dobio prije 5 godina na giveawayu dok su bile bezvrijedne

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Aron kaže...
lllnuclearlll kaže...
Keso kaže...
"koja bi budala otvorila račun u hr"
A di možeš otvoriti račun nego u hr? Putovati do neznamtija Sejšela da tamo otvoriš? Potrošiš na put više nego je porez.

 Barem sad svi imamo prijatelja i rodbine u njemačkoj... Radije ću platit njemački ili irski porez nego financirat ove uhljebe ovdje... a pare će mi donest autom kad budu dolazili.

U Njemačkoj je porez na kapitalnu dobit 25%, a u Irskoj 33% (u Hrvatskoj je 12%)

 

 nesekiraj se jaro

 

kod nas(ger) ko drzi kripto dulje od godine dana ne plaća ništa poreza

15 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Ajar kaže...

tko se nije skrio, magarac je bio. 

Hehehe ... "Kažu da je život nešto kao olovka samo bez gumice. Piše ali ne možeš brisati."

 

Ideja blockchaina je da je to neizbrisiv "ledger" ... nema brisanja.

 

Tako tko god se želi sakrivati - good luck. Nitko neće izbrisat blockchain. Transakcije ostaju trajno zapisane. Al ono - trajno. I nema izmjena. Ne bi se čudio da za 10 godine daju na faksevima za zadatke seminarske radove pod temom - "Nađi skirvača" tko nađe ima 5.

 

Tako da kad je skirvanje u pitanju čini mi se da je to odprilike ko da napadaš predatora ili alliena čačkalicom u borbi prsa u prsa. 

16 godina
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

To se dogadja jer je kompletno žutilo od novina u HR danima pisalo senzacionalističke članke "ako ste 2009 kupili bitcoina za 100$,danas bi imali 865 ziliona kuna". Da ne pričam da je svaki čoban pred kraj godine znao za "bitcon",nisu znali ni izgovoriti kako treba.

 

Stoka sitnog zuba razbija kasice prasice i na kile kupuje graficke za majnanje,čak i seljoberi koji pojma blagog nemaju o računalima i kriptovalutama,u štalama postavljaju mining rigove,a ne pomaže ni BUG ovo dodavanje ulja u vatru sa senzacionalističim videima gdje dovode onog mutavog Prpića da priča o nečemu o čemu nema blage veze i naslovnicama "Sastavite svoj majnig rig i izmajnajte putovanje na Havaje da fukate papagaje".

 

I naravno glupani u poreznoj upravi za vrijeme pauze uzmu čitati te žute novine i skuže gdje se para okreće. Ako ste zaradili više od 120 kuna i kupili i prodali u roku od 2 godine. hahahaha . Pa taj uslov za naplatu poreza ne bi bolje smislio ni Kvazimodo. Ali ne sekirajte se ,doče na naplatu i ovi sto rudare kriptiće, kad bude Jozo iz porezne administracije koji radi na odrzavanju IT opreme pročitao par članaka o majnanju i kako su neki izmajnali par miliona u bitcoin farmama u Kladuši Donjoj.

https://psnprofiles.com/A7ibaba_
Moj PC  
18 2 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Aron kaže...
lllnuclearlll kaže...
Keso kaže...
"koja bi budala otvorila račun u hr"
A di možeš otvoriti račun nego u hr? Putovati do neznamtija Sejšela da tamo otvoriš? Potrošiš na put više nego je porez.

 Barem sad svi imamo prijatelja i rodbine u njemačkoj... Radije ću platit njemački ili irski porez nego financirat ove uhljebe ovdje... a pare će mi donest autom kad budu dolazili.

U Njemačkoj je porez na kapitalnu dobit 25%, a u Irskoj 33% (u Hrvatskoj je 12%)

U Hrvatskoj moraš prijaviti i platiti porez ako si zaradio više od 112 kn. U Irskoj ne moraš platiti porez na prvih 1270 € godišnje dobiti (kada odbiješ sve troškove i gubitke). U Irskoj plaćaš porez samo na zaradu koja prelazi 1270 € godišnje.

15 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
jozobozo kaže...
Ajar kaže...

tko se nije skrio, magarac je bio. 

Hehehe ... "Kažu da je život nešto kao olovka samo bez gumice. Piše ali ne možeš brisati."

 

Ideja blockchaina je da je to neizbrisiv "ledger" ... nema brisanja.

 

Tako tko god se želi sakrivati - good luck. Nitko neće izbrisat blockchain. Transakcije ostaju trajno zapisane. Al ono - trajno. I nema izmjena. Ne bi se čudio da za 10 godine daju na faksevima za zadatke seminarske radove pod temom - "Nađi skirvača" tko nađe ima 5.

 

Tako da kad je skirvanje u pitanju čini mi se da je to odprilike ko da napadaš predatora ili alliena čačkalicom u borbi prsa u prsa. 

 Citiraš, a ne kužiš što citiraš. Dal si ti Alien? Ili samo glup?

 

btw krenuo sam napisat nešto pametno u vezi porezne i crypto, al ovaj iznad  lik me je skucao totalno... psmtr

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
CyberDemonVZ kaže...
alen2202 kaže...

Kako država zna da li sam ja zaradio bitcoin sa rudarenjem ili trgovanjem ako bitcoine prebacim na coinbase pa na račun u banci?

 Porezna vidi sve naše transakcije na računima.

Ali mislim da nije pametno Poreznoj lagati odkud ti novci. Pogovoto ako su iz vana i još k tome veće cifre.

 

Ako sam rudario na wallet (npr. exodus) i prebacio sa tog walleta na coinbase wallet pa na račun u banci kako porezna zna da su bitcoini na coinbase-u od rudarenja? Porezna vidi da je meni Coinbase uplatio na devizni ali kako moze po bitcoin transakciji znati da sam si ja poslao bitcoine od rudarenja na Coinbase wallet i onda prebacio u EUR?

15 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Romano kaže...

To se dogadja jer je kompletno žutilo od novina u HR danima pisalo senzacionalističke članke "ako ste 2009 kupili bitcoina za 100$,danas bi imali 865 ziliona kuna". Da ne pričam da je svaki čoban pred kraj godine znao za "bitcon",nisu znali ni izgovoriti kako treba.

 

Stoka sitnog zuba razbija kasice prasice i na kile kupuje graficke za majnanje,čak i seljoberi koji pojma blagog nemaju o računalima i kriptovalutama,u štalama postavljaju mining rigove,a ne pomaže ni BUG ovo dodavanje ulja u vatru sa senzacionalističim videima gdje dovode onog mutavog Prpića da priča o nečemu o čemu nema blage veze i naslovnicama "Sastavite svoj majnig rig i izmajnajte putovanje na Havaje da fukate papagaje".

 

I naravno glupani u poreznoj upravi za vrijeme pauze uzmu čitati te žute novine i skuže gdje se para okreće. Ako ste zaradili više od 120 kuna i kupili i prodali u roku od 2 godine. hahahaha . Pa taj uslov za naplatu poreza ne bi bolje smislio ni Kvazimodo. Ali ne sekirajte se ,doče na naplatu i ovi sto rudare kriptiće, kad bude Jozo iz porezne administracije koji radi na odrzavanju IT opreme pročitao par članaka o majnanju i kako su neki izmajnali par miliona u bitcoin farmama u Kladuši Donjoj.

 10/10 ovo je kao da sam sam pisao.. znači dobro

 

gledam neki dan Petrica, ima svoju emisiju na n1, između ostalog ugostio je Prpića, tema je cryptpo--

13 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Romano kaže...

To se dogadja jer je kompletno žutilo od novina u HR danima pisalo senzacionalističke članke "ako ste 2009 kupili bitcoina za 100$,danas bi imali 865 ziliona kuna". Da ne pričam da je svaki čoban pred kraj godine znao za "bitcon",nisu znali ni izgovoriti kako treba.

 

Stoka sitnog zuba razbija kasice prasice i na kile kupuje graficke za majnanje,čak i seljoberi koji pojma blagog nemaju o računalima i kriptovalutama,u štalama postavljaju mining rigove,a ne pomaže ni BUG ovo dodavanje ulja u vatru sa senzacionalističim videima gdje dovode onog mutavog Prpića da priča o nečemu o čemu nema blage veze i naslovnicama "Sastavite svoj majnig rig i izmajnajte putovanje na Havaje da fukate papagaje".

 

I naravno glupani u poreznoj upravi za vrijeme pauze uzmu čitati te žute novine i skuže gdje se para okreće. Ako ste zaradili više od 120 kuna i kupili i prodali u roku od 2 godine. hahahaha . Pa taj uslov za naplatu poreza ne bi bolje smislio ni Kvazimodo. Ali ne sekirajte se ,doče na naplatu i ovi sto rudare kriptiće, kad bude Jozo iz porezne administracije koji radi na odrzavanju IT opreme pročitao par članaka o majnanju i kako su neki izmajnali par miliona u bitcoin farmama u Kladuši Donjoj.

 na koga si ti ljut?

na ljude koji su, kao i ti, samo probali zaraditi?

po čemu su oni stoka sitnog zuba, a ti nisi?

 

ti si sigurno vrsni stručnjak koji razumije cijelu matematiku iza bitcoina

 

You have to be odd to be number one
15 godina
online
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Kant kaže...

Kakva zarada? Nitko nikada nije zaradio na tim kripto prevarama...

 

Obican balon... ili balun

 Pricaj za sebe, da sutra padne vrijednost na cistu nulu ja sam svejedno u debelom plusu......... svakom svoje.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
alen2202 kaže...

Kako država zna da li sam ja zaradio bitcoin sa rudarenjem ili trgovanjem ako bitcoine prebacim na coinbase pa na račun u banci?

Ne zna, ali ako podnosiš prijavu onda ti se isplati prijaviti i kupovinu jer ide u trošak. Nisam još čuo da je netko odlučio sakriti trošak na poreznoj prijavi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice