Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

poruka: 105
|
čitano: 27.240
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj".
16 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
lovac82 kaže...
Kant kaže...

Kakva zarada? Nitko nikada nije zaradio na tim kripto prevarama...

 

Obican balon... ili balun

 Pricaj za sebe, da sutra padne vrijednost na cistu nulu ja sam svejedno u debelom plusu......... svakom svoje.

 

Ma koga ti lazes?

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
16 godina
odjavljen
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Meni je zanimljiva ova fora - "Porezna uprava još nema mogućnost zaprimanja osobnih poreznih prijava digitalnim putem". A nemaju problema sa skupljanjem poreza na lovu koja je pristigla digitalnim putem

Freak Show Inc.
 
22 0 hvala 5
12 godina
neaktivan
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Za one koji žive odnosno rade u inozemstvu:

 

Portal Vaša Europa na temu "Porez na dohodak u inozemstvu": https://europa.eu/youreurope/citizens/work/taxes/income-taxes-abroad/index_hr.htm

(Iz "O ovom portalu" sekcije portala (https://europa.eu/youreurope/about/index_hr.htm): "Informacije na portalu Vaša Europa pružaju relevantni odjeli Europske komisije, a nadopunjuje ih se sadržajem koji dostavljaju nadležna tijela pojedinih zemalja koje portal obuhvaća.")

 

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Sad, koliko sam razumio, ja ne bih trebao ništa prijavljivati ako mešetarim s parama na online crypto-mjenjačnicama?  u smislu tradeanja s kriptovalutama, a ne prebacivanja na bankovni račun i obratno 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
CyberDemonVZ kaže...
fluidpunk kaže...

Imamo li onda pravo na povrat poreza od kupnje opreme za rudarenje?

 Vjerojatno da ako si spretan s poreznom prijavom.

Ja bih rekao da ne, ako se radi o fizičkoj osobi (i njenim osobnim primanjima), odnosno da da, ako se radi o pravnoj osobi (čija je djelatnost, idealno gledano, vezana uz rudarenje; pravne osobe su npr. vlada, država, gradovi, humanitarne organizacije, policija, porezna uprava, tvrtke odnosno poduzeća, offshore kompanije, fundacije i klubovi, crkve itd.).

16 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Top Bugovac kaže...

 na koga si ti ljut?

na ljude koji su, kao i ti, samo probali zaraditi?

po čemu su oni stoka sitnog zuba, a ti nisi?

 

ti si sigurno vrsni stručnjak koji razumije cijelu matematiku iza bitcoina

 

 Nisam ljut ni na koga. Nisam zaradio niti 1 lipu na kriptovalutama nit sam uopce u tom filmu.Apsolutno me ne zanima zarada na tome,ali znam sve o kriptovalutama i tehnologijama koje stoje iza toga i mogu reci da razumijem cijelu matematiku iza bitcoina. A definiciju pojma stoka sitnog zuba mozes pronaci ovdje.

https://psnprofiles.com/A7ibaba_
11 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Romano kaže...
Top Bugovac kaže...

 na koga si ti ljut?

na ljude koji su, kao i ti, samo probali zaraditi?

po čemu su oni stoka sitnog zuba, a ti nisi?

 

ti si sigurno vrsni stručnjak koji razumije cijelu matematiku iza bitcoina

 

 Nisam ljut ni na koga. Nisam zaradio niti 1 lipu na kriptovalutama nit sam uopce u tom filmu.Apsolutno me ne zanima zarada na tome,ali znam sve o kriptovalutama i tehnologijama koje stoje iza toga i mogu reci da razumijem cijelu matematiku iza bitcoina. A definiciju pojma stoka sitnog zuba mozes pronaci ovdje.

 

to je kao da mi djevac priča da sve zna o sexu

16 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
GSP kaže...
Romano kaže...
Top Bugovac kaže...

 na koga si ti ljut?

na ljude koji su, kao i ti, samo probali zaraditi?

po čemu su oni stoka sitnog zuba, a ti nisi?

 

ti si sigurno vrsni stručnjak koji razumije cijelu matematiku iza bitcoina

 

 Nisam ljut ni na koga. Nisam zaradio niti 1 lipu na kriptovalutama nit sam uopce u tom filmu.Apsolutno me ne zanima zarada na tome,ali znam sve o kriptovalutama i tehnologijama koje stoje iza toga i mogu reci da razumijem cijelu matematiku iza bitcoina. A definiciju pojma stoka sitnog zuba mozes pronaci ovdje.

 

to je kao da mi djevac priča da sve zna o sexu

 Ja ne znam brate,ali sta vi svi ovdje na bug forumu mislite da ste popili svu pamet svijeta ? Imas 2 miliona zapisa na youtubu i 16 miljardi članaka o kriptovalutama i tehnologijama iza toga na internetu.Koga zanima sve moze izguglati i educirati se u 2 dana. Nije sve u kako zaraditi 50$ na bitcoinu.

https://psnprofiles.com/A7ibaba_
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 23:05 (Romano).
15 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Keso kaže...
"koja bi budala otvorila račun u hr"
A di možeš otvoriti račun nego u hr? Putovati do neznamtija Sejšela da tamo otvoriš? Potrošiš na put više nego je porez.

 A prebacit direkt na paypal pa sebi prebacivat pomalo u manjim iznosima kada ti treba....:D

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." *
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Romano kaže...

To se dogadja jer je kompletno žutilo od novina u HR danima pisalo senzacionalističke članke "ako ste 2009 kupili bitcoina za 100$,danas bi imali 865 ziliona kuna". Da ne pričam da je svaki čoban pred kraj godine znao za "bitcon",nisu znali ni izgovoriti kako treba.

 

Stoka sitnog zuba razbija kasice prasice i na kile kupuje graficke za majnanje,čak i seljoberi koji pojma blagog nemaju o računalima i kriptovalutama,u štalama postavljaju mining rigove,a ne pomaže ni BUG ovo dodavanje ulja u vatru sa senzacionalističim videima gdje dovode onog mutavog Prpića da priča o nečemu o čemu nema blage veze i naslovnicama "Sastavite svoj majnig rig i izmajnajte putovanje na Havaje da fukate papagaje".

 

I naravno glupani u poreznoj upravi za vrijeme pauze uzmu čitati te žute novine i skuže gdje se para okreće. Ako ste zaradili više od 120 kuna i kupili i prodali u roku od 2 godine. hahahaha . Pa taj uslov za naplatu poreza ne bi bolje smislio ni Kvazimodo. Ali ne sekirajte se ,doče na naplatu i ovi sto rudare kriptiće, kad bude Jozo iz porezne administracije koji radi na odrzavanju IT opreme pročitao par članaka o majnanju i kako su neki izmajnali par miliona u bitcoin farmama u Kladuši Donjoj.

 Čemu toliko pjenjenje i pljuvanje po ljudima koji žele nešto zaraditi,... možda da probaš potražiti pomoć dobrog psihića možda se još nešto da učiniti.

16 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
bArut pLahor kaže...

Mene mogu povuć za ....

svoje valute sam dobio prije 5 godina na giveawayu dok su bile bezvrijedne

 Nema ti to veze kako si dobio. Neki građani su kao zaposlenici svojih firmi dobili dionice. Na njihov prihod ti bubnu porez. 
Dobiješ na lotu - porez. 
Naslijediš novac - porez. Kamate na štednju - porez. i nismo mi tu jedini. I vani se tereti mnoge nogometaše, pjevaljke i glumce 
za utaju poreza. Neki i odleže. Wesley snipes npr. Zato npr. vani postoji i ono tržište umjetnina koje nikom izvana nije jasno, jer ljudi ne vide što može na nekakvom komadu ničega koštati stotine milijuna dolara. 
To je olakšica od poreza. Otvoriš "neprofitnu" organizaciju i pokloniš joj nešto. 100% odbijanac od poreza. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
odjavljen
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Svi se bune kod poreza, a nedaj Boze da tesko obole i da vide koliko samo lijecenje kosta...

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Mrgud Veliki kaže...

Svi se bune kod poreza, a nedaj Boze da tesko obole i da vide koliko samo lijecenje kosta...

 

Sad ide red onih srcedrapateljno-demagoških floskula kakvim su pokušali opravdati porez na nekretnine ? da bude novca za škole i vrtiće ? :)

Nitko normalan se ne buni protiv poreza koji će se racionalno trošiti, samo problemčić je što se troši na sve osim na zdrastvo i školstvo što bi trebalo biti primarno.

 

Da ne idem offtopic, samo ću odgovoriti na pitanje ... jako dobro znam koliko liječenje košta, posebno kad sam nakon puno godina redovnog plaćanja svih doprinosa prvi put zatrebao nešto složenije od sirupa za kašalj. Dobio sam termin za 4 mjeseca sa velikim izgledima da ni tada neću napraviti ništa pa sam sve platio privatno.

Ne podržavam neplaćanje poreza, ali dok se država ne počne ponašati racionalnije, potpuno razumijem ogorčenost ljudi.

 

10 godina
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Svašta se ovdje udrobilo pa krenimo redom. Porez se ne plaća na naslijeđene stvari, kao što je netko naveo da jest. Nadalje, sigurno je porez na dobit manji u RH nego npr. u Irskoj. I za kraj, novac se može prebaciti na paypal, a sa paypala na neku prepaid Master karticu te trošiti bez ikakvog poreznog opterećenja. Ako je Stevanu Obrvi za stan u Zagrebu novac posudio prijatelj iz Čilea, a ček iz Australije je izgubio, zašto se isto ne bi ni meni dogodilo?

Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr

Ajde malo prouči zakon prije lupanja gluposti. Činjenica da za porez na nasljedstvo postoji izuzeće za, iako najčešću, zapravo specijalni slučaj ne znači da se ne plaća.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Super...  prvo te Coinbase 'odere' pri prodaji crypta u tvoju valutu, zatim banka uzme svoj dio kolača (SEPA i sl.) i na kraju na ono što uspiješ dobiti na račun još sjedne porezna - pa sad ti probaj nekaj izrudarit 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Mam im njihovu, to vide i znaju, a kad Todorić kasni s porezom nikom ništa. Još mu i oproste! 


Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Zašto se nitko nije pitao da li je ovo sve po zakonu što Porezna uprava radi. Jer oni nisu donijeli nikakav zakon koji uređuje ovu problematiku (oporezivanje kriptovaluta), nego su samo izrazili mišljenje da se to tretira kao dionice. Treba dobro pročitati zakon, i onda vidjeti da li stvarno imaju pravo na oporezivanje kriptovaluta ili ne po tom Zakonu. Jer ovdje se radi o njihovom mišljenju, pa normalno da će njihovo mišljenje biti da nas oderu, a da li im zakon to dopušta, to je druga stvar.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
mrki_tua kaže...

Svašta se ovdje udrobilo pa krenimo redom. Porez se ne plaća na naslijeđene stvari, kao što je netko naveo da jest. Nadalje, sigurno je porez na dobit manji u RH nego npr. u Irskoj. I za kraj, novac se može prebaciti na paypal, a sa paypala na neku prepaid Master karticu te trošiti bez ikakvog poreznog opterećenja. Ako je Stevanu Obrvi za stan u Zagrebu novac posudio prijatelj iz Čilea, a ček iz Australije je izgubio, zašto se isto ne bi ni meni dogodilo?

I Master kartica u banci ima svoj neki račun tako da se ne brini - sve se vidi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 10:53 (R36).
15 godina
offline
Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj drugoj

Jesmo jos uvijek u rvacka? a jesmo, ne onda necu platit porez. postoje olakotne okolnosti kad zivis u banana republici, onda preko localbitcoian nadjes hrpu zainteresiranih za tvoje coinove ;)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
overhaul kaže...
bArut pLahor kaže...

Mene mogu povuć za ....

svoje valute sam dobio prije 5 godina na giveawayu dok su bile bezvrijedne

 Nema ti to veze kako si dobio. Neki građani su kao zaposlenici svojih firmi dobili dionice. Na njihov prihod ti bubnu porez. 
Dobiješ na lotu - porez. 
Naslijediš novac - porez. Kamate na štednju - porez. i nismo mi tu jedini. I vani se tereti mnoge nogometaše, pjevaljke i glumce 
za utaju poreza. Neki i odleže. Wesley snipes npr. Zato npr. vani postoji i ono tržište umjetnina koje nikom izvana nije jasno, jer ljudi ne vide što može na nekakvom komadu ničega koštati stotine milijuna dolara. 
To je olakšica od poreza. Otvoriš "neprofitnu" organizaciju i pokloniš joj nešto. 100% odbijanac od poreza. 

 

tu je bitno kada, kako je samo cveba

16 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Bobosmrade kaže...

Zašto se nitko nije pitao da li je ovo sve po zakonu što Porezna uprava radi. Jer oni nisu donijeli nikakav zakon koji uređuje ovu problematiku (oporezivanje kriptovaluta), nego su samo izrazili mišljenje da se to tretira kao dionice. Treba dobro pročitati zakon, i onda vidjeti da li stvarno imaju pravo na oporezivanje kriptovaluta ili ne po tom Zakonu. Jer ovdje se radi o njihovom mišljenju, pa normalno da će njihovo mišljenje biti da nas oderu, a da li im zakon to dopušta, to je druga stvar.

Naravno da imaju jer je u pitanju osobni prihod.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Mladen kaže...

 

Da ne idem offtopic, samo ću odgovoriti na pitanje ... jako dobro znam koliko liječenje košta, posebno kad sam nakon puno godina redovnog plaćanja svih doprinosa prvi put zatrebao nešto složenije od sirupa za kašalj. Dobio sam termin za 4 mjeseca sa velikim izgledima da ni tada neću napraviti ništa pa sam sve platio privatno.

Ne podržavam neplaćanje poreza, ali dok se država ne počne ponašati racionalnije, potpuno razumijem ogorčenost ljudi.

 

Da. Termin za pretragu je pravi pokazatelj koliko ozbiljno lijecenje 'kosta'...

Ali volim te izgovore tipa dok drzava ne pocne. Lopovi. Ovo, ono... Znaci, ako svi u drzavi kradu i varaju, onda mogu i ja.

Lijepo licemjerno moraliziranje Hrvata koji kada odu van se ponasaju kao pticice bez obzira sto placaju daleko skuplje pa i najobicnije lijecnicke usluge.

Ali valjda ce biti nade. Jucer je ipak jedan tajnik u jednom ministarstvu pokazao sto znaci biti 'moralan'. Samo da se ne svede sve to kao i obicno da jednu lastu i proljece.

Sa nadom u bolje sutra, pa i u nekoj boljoj i sredjenijoj drzavi trpam tu EOD.

 

16 godina
online
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Mrgud Veliki kaže...
Mladen kaže...

 

Da ne idem offtopic, samo ću odgovoriti na pitanje ... jako dobro znam koliko liječenje košta, posebno kad sam nakon puno godina redovnog plaćanja svih doprinosa prvi put zatrebao nešto složenije od sirupa za kašalj. Dobio sam termin za 4 mjeseca sa velikim izgledima da ni tada neću napraviti ništa pa sam sve platio privatno.

Ne podržavam neplaćanje poreza, ali dok se država ne počne ponašati racionalnije, potpuno razumijem ogorčenost ljudi.

 

Da. Termin za pretragu je pravi pokazatelj koliko ozbiljno lijecenje 'kosta'...

Ali volim te izgovore tipa dok drzava ne pocne. Lopovi. Ovo, ono... Znaci, ako svi u drzavi kradu i varaju, onda mogu i ja.

Lijepo licemjerno moraliziranje Hrvata koji kada odu van se ponasaju kao pticice bez obzira sto placaju daleko skuplje pa i najobicnije lijecnicke usluge.

Ali valjda ce biti nade. Jucer je ipak jedan tajnik u jednom ministarstvu pokazao sto znaci biti 'moralan'. Samo da se ne svede sve to kao i obicno da jednu lastu i proljece.

Sa nadom u bolje sutra, pa i u nekoj boljoj i sredjenijoj drzavi trpam tu EOD.

 

Zašto izvrćeš moj post ? Znam koliko košta jer sam ga posebno platio nakon što nisam dobio pravovremenu uslugu od sustava kojega redovno plaćam.

Budući da redovno plaćam poreze i poslujem po zakonu (kao što bi radio i u bilo kojoj drugoj zemlji), uzimam si za pravo svaki dan propitivati i po potrebi kritizirati kako se troši moj novac.

Zašto si stavio moralan čin državnog tajnika u navodnike ? I meni se sviđa kako je postupio i volio bih da se još malo raspriča o tome kako se (ne)radi po našim ministarstvima i gdje se uludo troši novac poreznih obveznika.

 

 

Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Ekipa ta prijava poreza na dobit , kakva god ona bila, to je više vazno za ljude koji imaju dobit na bilo što u iznosu većem od ... Valjda nekoliko desetaka tisuća kuna.

Evo primjer. U jednoj meni poznatoj firmi radnici placu dobijaju dio na račun a dio na ruke. I taj dio na ruke ona nose u banku i uplacuju si na račun. Ponekad na šalteru ponekad na bankomatu.

Radi se o iznosima od 2000-5000kn.
Na taj način se uplaćuje svaki mjesec proteklih 15 godina.

Znate li koliko je puta bila bilo kakva provjera od strane porezne? Nula. Niti jednom. Sve regularno.

Sjetite se kad ste zadnji put sebi uplatili na račun neke novce, koje vam je poslao stricek iz Njemačke. Da li je bilo kakvih problema?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
U tom 'moralnom činu' žalio se što su mu žena i roditelji nezaposleni. Očito je kao svaki HDZovac smatrao da se stranka mora pobrinuti za cijelu njegovu obitelj. Sigurno se moglo naći neko radno mjesto u HACu, tuneli vape za novim slojevima boje, tako da je revolt opravdan. Ministrica je imala pregršt gafova koje nije spomenuo, nego kao razlog navodi nezaposlenost u obitelji...

Inače, porezna možda ne vidi sve vaše prihode, ali (ne)prijavom vi deklarirate koliki su oni bili. Ako ikada ispliva nešto što niste prijavili znate što slijedi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Visak kaže...
U tom 'moralnom činu' žalio se što su mu žena i roditelji nezaposleni. Očito je kao svaki HDZovac smatrao da se stranka mora pobrinuti za cijelu njegovu obitelj. Sigurno se moglo naći neko radno mjesto u HACu, tuneli vape za novim slojevima boje, tako da je revolt opravdan. Ministrica je imala pregršt gafova koje nije spomenuo, nego kao razlog navodi nezaposlenost u obitelji...

Ja sam njegovo spominjanje nezaposlene supruge i roditelja shvatio kao poruku da je uprkos tome što bi mu tajnička plaća itekako dobro došla, sve to napustio jer smatra da nije napravljeno ništa i ne želi više sudjelovati u tome. Da, malo nevjerojatno kod domaćih političara i dužnosnika naići na moral i profesionalnu etiku, ali pričekajmo daljnji rasplet, nadam se da je bilo iskreno.

 

12 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Ekipa ta prijava poreza na dobit , kakva god ona bila, to je više vazno za ljude koji imaju dobit na bilo što u iznosu većem od ... Valjda nekoliko desetaka tisuća kuna.

Evo primjer. U jednoj meni poznatoj firmi radnici placu dobijaju dio na račun a dio na ruke. I taj dio na ruke ona nose u banku i uplacuju si na račun. Ponekad na šalteru ponekad na bankomatu.

Radi se o iznosima od 2000-5000kn.
Na taj način se uplaćuje svaki mjesec proteklih 15 godina.

Znate li koliko je puta bila bilo kakva provjera od strane porezne? Nula. Niti jednom. Sve regularno.

Sjetite se kad ste zadnji put sebi uplatili na račun neke novce, koje vam je poslao stricek iz Njemačke. Da li je bilo kakvih problema?

 

 

Malo se stvar promijenila jer je prije godinu i nešto ukinuta bankarska tajna i sad porezna ima pristup tekućem računu kao i žircu.

Svaka vrsta uplate ima svoju šifru i vidi se što je neto plaća, a što je uplata građana na šalteru. Sada je dovoljno okinuti jedan upit i izleti kome regularno sjeda neka cifra na račun, a za koju ne postoji JOPPD i nema šifru neto isplate plaće tako da je to sad rizičan posao.

 

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
Visak kaže...
U tom 'moralnom činu' žalio se što su mu žena i roditelji nezaposleni. Očito je kao svaki HDZovac smatrao da se stranka mora pobrinuti za cijelu njegovu obitelj. Sigurno se moglo naći neko radno mjesto u HACu, tuneli vape za novim slojevima boje, tako da je revolt opravdan. Ministrica je imala pregršt gafova koje nije spomenuo, nego kao razlog navodi nezaposlenost u obitelji...

Inače, porezna možda ne vidi sve vaše prihode, ali (ne)prijavom vi deklarirate koliki su oni bili. Ako ikada ispliva nešto što niste prijavili znate što slijedi.

 Ćaća mu pročelnik za financije u Zaprešiću...

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
15 godina
offline
Re: Ako ste lani zaradili na bitcoinu ili nekoj dr
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Ekipa ta prijava poreza na dobit , kakva god ona bila, to je više vazno za ljude koji imaju dobit na bilo što u iznosu većem od ... Valjda nekoliko desetaka tisuća kuna.

Evo primjer. U jednoj meni poznatoj firmi radnici placu dobijaju dio na račun a dio na ruke. I taj dio na ruke ona nose u banku i uplacuju si na račun. Ponekad na šalteru ponekad na bankomatu.

Radi se o iznosima od 2000-5000kn.
Na taj način se uplaćuje svaki mjesec proteklih 15 godina.

Znate li koliko je puta bila bilo kakva provjera od strane porezne? Nula. Niti jednom. Sve regularno.

Sjetite se kad ste zadnji put sebi uplatili na račun neke novce, koje vam je poslao stricek iz Njemačke. Da li je bilo kakvih problema?

 Sustav nije postavljen da se kontroliraju te ''male''  uplate nigdje u svijetu , postoji točno minimalni definirani iznosi  uplate/isplate kad se u poreznoj ''pali crvena lampica '' . 

Tako da ti u prinicpu mozes svako malo uplacivat ( bubam napamet cifru ) 5000kn na  svoj račun bez posljedica. Druga je stvar kad se nekog ide s namjerom kontrolirat pa se onda svaka kuna vidi.

 

Tako da u principu porezna vidi, a i ne vidi sve. :)

 

Zato treba biti pametniji kod npr. uplata od porezne i nemas brige.

Svijet bi bio presavršen da se može/mora kontrolirat svaka uplata-isplata. :)

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice