Lansirana je misija DART, s ciljem pokusnog skreta

poruka: 9
|
čitano: 4.852
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lansirana je misija DART, s ciljem pokusnog skreta".
13 godina
offline
Lansirana je misija DART, s ciljem pokusnog skreta

Zanimljiva vijest, čudim se da se ništa o tome nije pisalo unaprijed (kao što se neke manje važne misije najavljuju danima unaprijed u svim medijima)

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Lansirana je misija DART, s ciljem pokusnog skreta

Bilo bi fora da ga skrene prema zemlji. Al svakako zanimljivo

Hrvatska
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Lansirana je misija DART, s ciljem pokusnog skreta

to im je rvacka mogla riješit bez ½ muke: samo pošalju nekoga tko se der'o "ivermektin!" na tradicionalnom festivalu kretenizma na đelačajč placu da ritnuvši se kopitom opandrči asteroid. ovaj bi tako skrenuo da mu više na pamet ne bi palo vraćati nam se u sustav. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lansirana je misija DART, s ciljem pokusnog sk
Byron kaže...

Zanimljiva vijest, čudim se da se ništa o tome nije pisalo unaprijed (kao što se neke manje važne misije najavljuju danima unaprijed u svim medijima)

 Twitter je dobro mjesto za informacije vezano za svemir. Ljudi poput Scott Manleya i Eric Bergera su dobar izvor informacija i znanja o svemu vezano za svemirsku industriju.

There are no stupid questions, just stupid people!
16 godina
offline
Re: Lansirana je misija DART, s ciljem pokusnog sk
Bubabug kaže...

Bilo bi fora da ga skrene prema zemlji. Al svakako zanimljivo

 nije ni to nemoguće zamisliti... izgube kontrolu nad satelitom i ovaj slučajno/namjerno "pobenavi" i rokne svemirski kamen, na npr... kajaznam... Moskvu, Peking...

3 godine
offline
Lansirana je misija DART, s ciljem pokusnog skreta

Fotografija br. 2 u članku - izgleda kao da je lansirana negdje s naše obale :O

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Lansirana je misija DART, s ciljem pokusnog sk
Bubabug kaže...

Bilo bi fora da ga skrene prema zemlji. Al svakako zanimljivo

 Ako padne u centar Wuhana neki od 100-tinjak metara promjera, nemam ništa protiv. China virus payback.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 14:13 (DuxCro).
16 godina
offline
Lansirana je misija DART, s ciljem pokusnog skreta

 

Zanimljivo je dodati da ESA-in minisatelit LICIACube koji će snimati/mjeriti silu udarca (force) - to raditi sa svoje dvije kamere imena Luke i Leia.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 20:34 (xcat).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Lansirana je misija DART, s ciljem pokusnog skreta

Još jedna zanimljivost su snimke sa Areciba - vjerovatno među zadnjima prije nego što je došlo do pada antena i uništenja teleskopa. Ogromna šteta, naročito za znanstvenu zajednicu, je izgubiti jedan tako moćan i vrijedan instrument.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice