Laptop koji ne smije postojati

poruka: 35
|
čitano: 12.392
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Laptop koji ne smije postojati".
15 godina
offline
Laptop koji ne smije postojati

bilo je još "inteligentnijih" rješenja. sva sreća da se onaj gelipter ive nije tome domislio. enivej, dosadašnja su zbivanja pokazala da epl ne može proizvesti takvo sranje koje nitko neće kupiti. naprotiv! postoji značajna pozitivna korelacija. ponekad pomislim kako to čine namjerno, e ne bi li saznali koliko kupac može biti glup. 

ak+treba+i+po+zidu ak+treba+i+po+zidu
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 7:47 (Ajar).
Moj PC  
17 0 hvala 0
13 godina
offline
Laptop koji ne smije postojati

Nisam još vidio laptop sa dobrom tipkovnicom. A za dvjestotinjak kuna se može kupiti ok tipkovnica, recimo Logitech K360.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
natko kaže...

Nisam još vidio laptop sa dobrom tipkovnicom.

IBM/Lenovo Thinkpad serija. Iznenadjujuce dobra tipkovnica za laptop.

Lenovo Thinkpad nisam nikada testirao, ali koliko vidim prema slikama, tipkovnica je ostala u gotovo nepromijenjenom obliku.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
natko kaže...

Nisam još vidio laptop sa dobrom tipkovnicom. A za dvjestotinjak kuna se može kupiti ok tipkovnica, recimo Logitech K360.

 Probaj HP EliteBook seriju, meni čist ok 

12 godina
offline
Laptop koji ne smije postojati

Ona ideja s kotačićem uopće nije loša. Jedan poznanik je DJ i tuče na njoj 18 slova u minuti.

 
17 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
mGT kaže...
natko kaže...

Nisam još vidio laptop sa dobrom tipkovnicom. A za dvjestotinjak kuna se može kupiti ok tipkovnica, recimo Logitech K360.

 Probaj HP EliteBook seriju, meni čist ok 

 Doduše, imao sam nekog HP-a iz 2007-e sa dobrom tipkovnicom. Nakon toga su svi laptopi imali loše tipkovnice. Sad više i ne koristim tipkovnicu sa laptopa. Imam bežičnu i to mi je sasvim ok.

14 godina
offline
Laptop koji ne smije postojati

Pa ne vidim problem, ako ima ekipe kojima je to OK, zašto im nebi prodali? 

 

 

Meni osobno ne leži, ali opet kažem zašto na tržištu nebi bilo na ponudi i takve kombinacije, zašto bi svi imali klasične tipkovnice? Možda bi netko tko obrađuje fotke umjesto piše članke, knjige ili programira, rađe imao opciju da recimo dobije umjesto tipkovnice na doljnjoj plohi sliku koju može obrađivati umjesto da ima extra plohe? ili neke druge grafičke elemente za koje bi trebao imati dodatan hardver. Tko zna šta se iz takvih ideja može izroditi, nešto šta danas nemaš ni ideju da bi na taj način koristio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 11:07 (bus).
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
natko kaže...

Nisam još vidio laptop sa dobrom tipkovnicom. A za dvjestotinjak kuna se može kupiti ok tipkovnica, recimo Logitech K360.

 Zašto bi apple prodavao tipkovnicu za 200kn kad može istu takvu prodavat za 99.99$ + moraš kupit nastavak za 49.99$ kojim ju možeš spojit na laptop.

14 godina
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
The century of the self dokumentarac objašnjava zašto se ovi proizvodi kupuju, i zašto uopće postoje.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Laptop koji ne smije postojati

Acer Iconia...negdje 2013 godine izasao.

 

Medu 3 najbolja laptopa koje sam imao (Uz Dell Precision 7510 i Macbook Pro 15 Retina 2015, mozda i Lenovo T540).

 

Odlican palm recognition, dva 14" 1366x768p ekrana

 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Laptop koji ne smije postojati

Najgora tipkovnica s kojom sam ikad radio je bila ona na najskupljem laptopu na kojem sam ikad radio. Mjesecima sam na poslu koristio novi Macbook Pro, onaj koji košta 23-24 tisuće kuna. Dakle, ta grozota koju su ugradili u jedan od najskupljih laptopa svijeta trebala bi biti kazneno djelo, pa pozatvarati sve koji su imali svoje prste u odluci da se baš takva tipkovnica ugradi u Macbook. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Laptop koji ne smije postojati

Problem sa svim tipkovnicama općenito je problem što nisu najbolje prilagođene profesionalnom pisanju, pisanju s deset prstiju. Meni je problem staviti prste na osnovni položaj. No ruka se uvijek prilagodi tipkovnici, ma kako nespretna bila. Problem nastaje kada se promijeni tipkovnica ili kada se piše čas na jednoj čas na drugoj. 

 
6 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Laptop koji ne smije postojati
Mitch kaže...

Acer Iconia...negdje 2013 godine izasao.

 

Medu 3 najbolja laptopa koje sam imao (Uz Dell Precision 7510 i Macbook Pro 15 Retina 2015, mozda i Lenovo T540).

 

Odlican palm recognition, dva 14" 1366x768p ekrana

 U tom slučaju, Appleu nije trebalo da bude odobren patent, ovo je očigledan "prior art".

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
danen kaže...

Problem sa svim tipkovnicama općenito je problem što nisu najbolje prilagođene profesionalnom pisanju, pisanju s deset prstiju. Meni je problem staviti prste na osnovni položaj. No ruka se uvijek prilagodi tipkovnici, ma kako nespretna bila. Problem nastaje kada se promijeni tipkovnica ili kada se piše čas na jednoj čas na drugoj. 

 Istina.

Na poslu svakodnevno radim na nekoliko razlicitih tipkovnica i priznajem, svaki put kad se prebacim na drugu iziskuje malo koncentracije prvih par minuta.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
Mitch kaže...

Acer Iconia...negdje 2013 godine izasao.

 

Medu 3 najbolja laptopa koje sam imao (Uz Dell Precision 7510 i Macbook Pro 15 Retina 2015, mozda i Lenovo T540).

 

Odlican palm recognition, dva 14" 1366x768p ekrana

 Da to sam htio ja linkati ali uz napomenu; kako dovraga Apple može patentirati ono što postoji 5 godina?
Jesu ti američki patentni uredi normalni?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
danen kaže...

Problem sa svim tipkovnicama općenito je problem što nisu najbolje prilagođene profesionalnom pisanju, pisanju s deset prstiju. Meni je problem staviti prste na osnovni položaj. No ruka se uvijek prilagodi tipkovnici, ma kako nespretna bila. Problem nastaje kada se promijeni tipkovnica ili kada se piše čas na jednoj čas na drugoj. 

 

Što ti konkretno smeta kod svih tipkovnica?

 

Nije trolanje, čisto me zanima.

Split your lungs with Blood and Thunder
14 godina
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
overhaul kaže...
Mitch kaže...

Acer Iconia...negdje 2013 godine izasao.

 

Medu 3 najbolja laptopa koje sam imao (Uz Dell Precision 7510 i Macbook Pro 15 Retina 2015, mozda i Lenovo T540).

 

Odlican palm recognition, dva 14" 1366x768p ekrana

 Da to sam htio ja linkati ali uz napomenu; kako dovraga Apple može patentirati ono što postoji 5 godina?
Jesu ti američki patentni uredi normalni?

 Prije nego krene drvlje i kamenje po Appleu i patentima samo napomena da im je taj patnet prijavljen i odobren još 17.2.2011. godine.

Isto tako Apple je od onda do danas prijavio desetke patenata sa dvostrukim ekranom koji pokrivaju razne varijacije na temu.

Isto tako Apple je desetak godina prije nego je stvarno proizveden i pusten u prodaju patentirao Apple Pen i jedno desetak varijacija na temu.

Mnogi patenti koje Apple prijavi nikad ne vide svijetlo dana u realizaciji, recimo 90.ih su prijavili laptop s ugradjenim antenama i sim karticom za mobilne mreze, na kraju se iz toga izrodio iPad.

 

Kao i kada su prije 7 i pol godina prijavili ovaj patnet, pa su mnogi spekulirali da Apple radi na ujedinjenju iPada i Macbooka, kad se odvoji ekran onda postaje iPad, kad se spoji magnetima postaje macbook. U medjuvremenu Apple to nikad nije realizirao, ali zato su mnoge firme s tim krenule i prvih par godina bila je sva sila poluupotrebljivih 2 u 1 laptopa, koji tek unazad koju godinu lice na nesto korisno.

Sjetimo se samo Apple TV-a i izjave Jobsa kako je Apple napokon otkrio formulu za "razvaljivanje" tog trzista vrlo brzo su razni proizvodjaci poceli trpat sve i svasta u TV-e da ih Apple ne bi opet "iznenadio" kao onomad s iPhoneom, pa dana imamo svu silu smart TV-a. itd, itd.

 

Koga zanima više OVDJE i OVDJE ima više o tom patentu s 2 ekrana.

16 godina
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
devotion kaže...

 Prije nego krene drvlje i kamenje po Appleu i patentima samo napomena da im je taj patnet prijavljen i odobren još 17.2.2011. godine.

Koga zanima više OVDJE i OVDJE ima više o tom patentu s 2 ekrana.

 Da? A znaš li kad je Acer imao na tržištu Iconiu s dva ekrana? Iste te 2011.
https://www.cnet.com/products/acer-6120-dual-screen-touchbook/review/
Kako je onda acer napravio tu iconiu? S netom patentiranim appleovim crtežom? Nekako sumnjam da se acer javio appleu da ga izmoli kupovinu licence za patent "dva ekrana" pogotovo jer nešto ovakvo su sigurno morali razvijati berem godinu dana. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Laptop koji ne smije postojati

Grozne su te Appleove tikpovnice, ali meni osobno niti jedan laptom nema spomena vrijednu. Uvijek je dodatna tu, a miš da ne spominjem...

Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
Oni koji moraju puno pisati i pri tome znaju pisati ma slijepo, bilo da su sami naucili ili su kao ja imali strojopis u skoli, znaju da je najvaznije da tipkovnica ima standardni raspored.
Tako je meni vazno da to bude klasicni PC raspored s velikim Enterom i sa onih 6 tipaka sa strane u standardnom rasporedu (Home, End, PgUp, ...).
Moze biti i jeftina tipkovnica s tim rasporedom i ona mi je ok. S druge strane moze biti ne znam kakav skupi "ergonomski" monstrum s gomilom dodataka, ali meni ne igra...
Tipkovnica je vrlo "osobna" stvar.
Life is jazz. Play it cool.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 20:45 (Macumba).
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Laptop koji ne smije postojati

Nikad klasicna tastatura nece biti zamjenjena, ali da bas applova ne valja, i te sprehe sa daskom za meso i to... lol... 

Meni je npr puno bolje pisat na njoj nego na obicnim tipkovnicama, ali igranje mi je lakse na tipkovnicama standardne velicine.

 

Apple wireless tipkovnica je vec svojevrstan bullshit, skupi bullshit, precjenjen bullshit

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Laptop koji ne smije postojati

smije ili ne isto ga reklamirate xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
overhaul kaže...
devotion kaže...

 Prije nego krene drvlje i kamenje po Appleu i patentima samo napomena da im je taj patnet prijavljen i odobren još 17.2.2011. godine.

Koga zanima više OVDJE i OVDJE ima više o tom patentu s 2 ekrana.

 Da? A znaš li kad je Acer imao na tržištu Iconiu s dva ekrana? Iste te 2011.
https://www.cnet.com/products/acer-6120-dual-screen-touchbook/review/
Kako je onda acer napravio tu iconiu? S netom patentiranim appleovim crtežom? Nekako sumnjam da se acer javio appleu da ga izmoli kupovinu licence za patent "dva ekrana" pogotovo jer nešto ovakvo su sigurno morali razvijati berem godinu dana. 

 

Apple je imao na desetke patenata za "dodirne ekrane/sučelje" i korištenje istih, desetke patenata za Apple Pencil itd, itd. Ali kada je Apple spreman on spoji sve timove koji su neovisno radili na istoj stvari često ne znajući jedni za druge i izbaci novi proizvod ili nadogradi neki postojeći na temelju svih tih raznih patenata na kojima su radili nekad i više od 10 godina i onda iznenade tržište. A tržište tada vadi patent po patent i govori, ali ovo su ovi prvi patentirali, pa ovo neko drugi, itd, ali nešto kao cjelinu nije nitko patentirao i mnogi to ne shvaćaju i onda ostanu iznenađeni uspjehom iPoda u vrijeme kad je tržište prepuno mp3 playera, uspjehom iPhonea u trenutku kad je svijet prepun mobitela, itd, itd.

Ljudi su se isto tako smijali ili uspoređivali patente za iPhone, Apple Pencil, Apple Watch, tehnologija za prepoznavanje lica, itd., ali ne razumiju da mnoge kompanije žure i na osnovi jednog ili dva nedorađena patenta izbacuju gotove proizvode koji konstantno doživljavaju neuspjeh, jer je inovacija kod Apple dugotrajni proces koji se patentira kroz mnoge aspekte jedne ideje i ne izbacuju proizvod koji se temelji na jednom ili dva patenta ili zato što su prvi ili zadnji nešto smislili, već kad svi ti procesi u raznim timovima, patenti i ideje objedinjene čine jedan uređaj/servis koji zadovoljava njihove kriterije tek tada idu na tržište. Tako je nastao iMac/Mac, iPod, iPhone, iTunes, iOS itd.

Njima nikad nije bilo važno jesu li prvi u nečemu, već da u trenutku predstavljanja nekog proizvoda imaju najbolji proizvod po njihovim normama. To što na prezentaciji "viču" da imaju neki proizvod najbrži, najtanji, najinovativniji, e to je marketing, ali ono što prethodi tome je daleko od marketinga.

Na žalost mnoge takve stvari unutar Applea nestaju bez palice Stevea Jobsa.

13 godina
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
BlackDog22 kaže...
natko kaže...

Nisam još vidio laptop sa dobrom tipkovnicom. A za dvjestotinjak kuna se može kupiti ok tipkovnica, recimo Logitech K360.

 Zašto bi apple prodavao tipkovnicu za 200kn kad može istu takvu prodavat za 99.99$ + moraš kupit nastavak za 49.99$ kojim ju možeš spojit na laptop.

 Zašto bi kupio Apple-ovu tipkovnicu kad i taj Logitech radi bez problema, a može se nabaviti već za 236kn?

6 godina
protjeran
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
natko kaže...

 Zašto bi kupio Apple-ovu tipkovnicu kad i taj Logitech radi bez problema, a može se nabaviti već za 236kn?

 Zato što na Logitechovoj tipkovnici ne piše Apple.

All work and no play makes Jack a dull boy.
6 godina
protjeran
offline
Laptop koji ne smije postojati

Zašto po desetak posto sniženim cijenama kupujemo prošlogodišnje modele Nikeovih tenisica kada u Svijetu obuće pronađeš upola jeftinije ovogodišnje kopije prošlogodišnje mode bez Nikeova znaka? :)

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Laptop koji ne smije postojati

al ako ne piše epl kakoš se onda kurčit okolo, kako če narod znat da ti imaš para i da si super kul i da te zbog toga moraju cjenit jer si jednostavno super... A da se dotaknem Najkica, meni je jednostavno živo čudo da su prije 20 godina mogli uopće trčat ljudi koliko se svake godine promjene !!!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Laptop koji ne smije postojati

Uhhh, čitam ovo gore, svaka čast!

 

No kladim se u jedno - nitko od ovih što pljuju po Appleu nema niti jedan MacBook Pro kod kuće! Niti običan MacBook! Samo ste probali na sajmovima, iStore-ovima i sl! Ili kuckali po njemu kod prijatleja. I čitali po netu...

 

Eto, molim vas, neka se slobodno javi jedan razočarani vlasnik MacBook Pro-a ovdje! I neka kaže koliko mu je loša tipkovnica, koliko je neupotrebljiva, koliko mu se puta pokvarila i postala neupotrebljiva zbog tog komadića prašine koji ju je uništio kako tvrdi autor teksta!

 

Ja imam MacBook Pro upravo takav, prvi model s "leptir" tipkama i nije mi trebalo dugo da se naviknem. Ne smeta mi uopće, naprotiv, tipke nemaju gotovo nikakav hod ali su ogromne u usporedbi s PC tipkama, precizne su (klik-osjećaj je jednak u svakom dijelu tipke koji stisneš).

Priznajem jedno - nije to tipkovnica za književnike koji pišu stotine tisuća slova dnevno. No, koji laptop je proizveden za to? Kada dođem s posla (svaki dan ga nosim jer mi treba) i trebam pisati nešto veliko i dugotrajno spojim ga na vanjsku tipkovnicu. Mada je to rijetko.

O ostalim prednostima (a prema nekim i manama) nema smisla pisati ovdje jer nije tema.

 

Pozdrav svim mrziteljima Applea! I ne zamjerite nešto...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
svemir2 kaže...
..

No kladim se u jedno - nitko od ovih što pljuju po Appleu nema niti jedan MacBook Pro kod kuće! ...

 

...

  dosta mi je crkve hdz-a sdp-a i slicnih kultova pa tako i applea. kad naprave pošten laptop prvi cu ga kupit ali nažalost zasad samo pljačkanje povodljivih.
edit: ma jel ti to u istom postu prvo hvališ tipkovnicu pa pišeš da spojiš eksternu kad treba nešto pisat 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 22:11 (dabar_solta_V2).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop koji ne smije postojati
https://www.scribd.com/document/378981035/Butterfly-Keyboard-Class-Action

Pratite što će se događati s tužbom. Možda se sjetite kad vam tipkovnica prestane raditi.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice