Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog formata

poruka: 15
|
čitano: 17.188
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog formata".
13 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog formata

Planiram supruzi kupiti jedan Lenovo Legion iz serije 5. Ne mogu se odlučiti između Intelovog ili AMD procesora.
Što je pametnije odabrati između ova dva modela (Intel 11400H vs AMD Ryzen 5600H):

https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Lenovo_Legion_5_Pro_16ITH6?M=82JF0003RK

 

 

https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Lenovo_Legion_5_Pro_16ACH6?M=82JS0015PB

 

Ili ići možda na neku drugu opciju?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog for

Ryzen.

11 godina
protjeran
offline
Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog formata

Ne bih nikome preporucio Lenovo laptope, bar ne "gamer" seriju. Imao sam dva i JAKO su lose napravljeni, plastika kao i sve ostalo uzasno. Tipa laptop iste konfiguracije marke Asus je bio oko 10-15% jaci/bolji u igrama i svemu, dosta lose su napravljeni.

 
0 11 hvala 0
12 godina
offline
Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog formata

Ja bi ga kupio ali ga nema na lageru ☹️

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog for
Imam taj legion 5 pro nekih mjesec dana. Graficka 3060. Ne znam sta ovaj ispod pise da legion ne valja. Bas dapace meni su bolji od asusa u svim segmentima. Legion 5 pro je best buy u tom cjenovnom rangu
be Cool
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog for

Ne znam za ovo da su loše napravljeni, brat i šogi imaju Legione i završna obrada je jako dobra. Za njegov sam čak siguran da nije plastičan, nego aluminij ili nešto slično. Po meni izvrsni laptopi.

5 godina
offline
Re: Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog for
az6rab6 kaže...

Ne znam za ovo da su loše napravljeni, brat i šogi imaju Legione i završna obrada je jako dobra. Za njegov sam čak siguran da nije plastičan, nego aluminij ili nešto slično. Po meni izvrsni laptopi.

 Gaming serija je plasticna, a legion ne bi trebala biti. Legion ima i bolje hladjenje i jos neke sitne razlike, zato se u gaming seriju (sto spada u budget segment za igranje - medium na 1080p) i ne trpaju veliki potrosaci.

13 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog formata

Legion 5 serija je plastična, dok je Legion serija 7 ima aluminijsku šasiju.
https://www.lenovo.com/za/en/laptops/legion-laptops/legion-7-series/c/legion-7-series

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog for
1student kaže...

Legion 5 serija je plastična, dok je Legion serija 7 ima aluminijsku šasiju.
https://www.lenovo.com/za/en/laptops/legion-laptops/legion-7-series/c/legion-7-series

 

 A vidis oba ova tvoja koja si linkao iz 5te serije imaju aluminij . Doduse, to sa 5om serijom su svasta izvodili. Postoji legion 5 koji ima iste karakteristike kao i gaming 3, a u plastici je takodjer.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 10:56 (SamoPitam3).
16 godina
moderator
offline
Re: Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog for
1student kaže...

Planiram supruzi kupiti jedan Lenovo Legion iz serije 5. Ne mogu se odlučiti između Intelovog ili AMD procesora.
Što je pametnije odabrati između ova dva modela (Intel 11400H vs AMD Ryzen 5600H):

https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Lenovo_Legion_5_Pro_16ITH6?M=82JF0003RK

 

 

https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Lenovo_Legion_5_Pro_16ACH6?M=82JS0015PB

 

Ili ići možda na neku drugu opciju?

 Ako su baš ti konkretni modeli onda Intel varijantu jer ima RTX 3050 Ti umjesto RTX 3050 i Gen4 umjesto Gen3 NVMe SSD. 

Ali ako ti se supruga planira igrati na tome, onda radije biraj ili laptop s FullHD ekranom (jeftiniji, dakako) sparen s RTX 3050 Ti ili Legion s jačom karticom koja može tjerati taj 2.560×1.600 ekran. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog for

Supruga ne igra igre treba laptop za opću upotrebu: posao + ponekad multimedija. Jedne prilike je vidjela laptop koji joj se svidio i onda sam otkrio da je to Lenovo serija Legion. Meni se laptop posebno dopao jer ima solidno riješeno hlađenje i eto tako se došlo do odluke o kupovini. Cilj je kupiti  kvalitetan laptop koji će moći potrajati nekoliko godina a da pri tom nema problema sa hlađenjem i performansama, a da opet nije preskup.

16 godina
moderator
offline
Re: Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog for
1student kaže...

Supruga ne igra igre treba laptop za opću upotrebu: posao + ponekad multimedija. Jedne prilike je vidjela laptop koji joj se svidio i onda sam otkrio da je to Lenovo serija Legion. Meni se laptop posebno dopao jer ima solidno riješeno hlađenje i eto tako se došlo do odluke o kupovini. Cilj je kupiti  kvalitetan laptop koji će moći potrajati nekoliko godina a da pri tom nema problema sa hlađenjem i performansama, a da opet nije preskup.

 Iskreno, mislim da će ti supruga biti zadovoljnija s MacBookom Air M1 jer za 8k kuna dobije super lagani kvalitetno izrađeni laptop s ultra izdržljivom baterijom, kvalitetnim ekranom i dobrim performansama. 

Ako baš mora biti Legion, onda ti preporučam ovaj s Ryzenom jer pretpostavljam da je jeftiniji. Iz perspektive tvoje supruge sve ostalo će biti jednako - kućište, tipkovnica i touchpad, ekran i okvirne performanse. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog for
Denis kaže...
1student kaže...

Supruga ne igra igre treba laptop za opću upotrebu: posao + ponekad multimedija. Jedne prilike je vidjela laptop koji joj se svidio i onda sam otkrio da je to Lenovo serija Legion. Meni se laptop posebno dopao jer ima solidno riješeno hlađenje i eto tako se došlo do odluke o kupovini. Cilj je kupiti  kvalitetan laptop koji će moći potrajati nekoliko godina a da pri tom nema problema sa hlađenjem i performansama, a da opet nije preskup.

 Iskreno, mislim da će ti supruga biti zadovoljnija s MacBookom Air M1 jer za 8k kuna dobije super lagani kvalitetno izrađeni laptop s ultra izdržljivom baterijom, kvalitetnim ekranom i dobrim performansama. 

Ako baš mora biti Legion, onda ti preporučam ovaj s Ryzenom jer pretpostavljam da je jeftiniji. Iz perspektive tvoje supruge sve ostalo će biti jednako - kućište, tipkovnica i touchpad, ekran i okvirne performanse. 

 Da, to je odličan savjet. I sam sam predložio Macbook pro, no supruga nije sklona MacOS-u. Pa ću ipak odabrati ovaj Legion. Gospodine Arunoviću hvala vam na komentarima i preporuci.

16 godina
moderator
offline
Re: Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog for
1student kaže...
Denis kaže...
1student kaže...

Supruga ne igra igre treba laptop za opću upotrebu: posao + ponekad multimedija. Jedne prilike je vidjela laptop koji joj se svidio i onda sam otkrio da je to Lenovo serija Legion. Meni se laptop posebno dopao jer ima solidno riješeno hlađenje i eto tako se došlo do odluke o kupovini. Cilj je kupiti  kvalitetan laptop koji će moći potrajati nekoliko godina a da pri tom nema problema sa hlađenjem i performansama, a da opet nije preskup.

 Iskreno, mislim da će ti supruga biti zadovoljnija s MacBookom Air M1 jer za 8k kuna dobije super lagani kvalitetno izrađeni laptop s ultra izdržljivom baterijom, kvalitetnim ekranom i dobrim performansama. 

Ako baš mora biti Legion, onda ti preporučam ovaj s Ryzenom jer pretpostavljam da je jeftiniji. Iz perspektive tvoje supruge sve ostalo će biti jednako - kućište, tipkovnica i touchpad, ekran i okvirne performanse. 

 Da, to je odličan savjet. I sam sam predložio Macbook pro, no supruga nije sklona MacOS-u. Pa ću ipak odabrati ovaj Legion. Gospodine Arunoviću hvala vam na komentarima i preporuci.

 Nema na čemu. Nadam se da će supruga u konačnici biti zadovoljna :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion 7 - Igraća zvjerka neobičnog for

Laptop kao laptop je top. 


Ali imam problema s freezanjen, i naravno našao sam hrpu postova na internetu di se judima zbog nekih drivera random freeza laptop i mora se ugasit na tipku nist drugo ne funkcionira.

 

znaci pogubio sam zivce.

 

a stroj kao stroj je top, ekran da ne pricam 2560 x 1600 500 nit 165hz aahhhhhhh.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice