Leteći taksiji - vrli novi svijet

poruka: 19
|
čitano: 5.594
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Leteći taksiji - vrli novi svijet".
10 godina
offline
Leteći taksiji - vrli novi svijet

The Fifth Element

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Leteći taksiji - vrli novi svijet

Bit će super kad ta sranja počnu padat s neba.

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Leteći taksiji - vrli novi svijet
filter160 kaže...

Bit će super kad ta sranja počnu padat s neba.

 

10 godina
offline
Re: Leteći taksiji - vrli novi svijet
sminigo kaže...
filter160 kaže...

Bit će super kad ta sranja počnu padat s neba.

 

 a da, meni je super kak ljudi brzo zaborave zašto su obustavljeni helikopterski "busevi" po new yourku.

Pošto su to dronovi, i struja.. najednom ljudi zaborave da to leti barem 50m od zemlje, povećom brzinom. U autu ak imaš sudar imaš velike šanse preživijeti (od ukupnih saobracajka, jako mali postotak je smrtonosan za nekoga). Ovak ces roknut s visine od 50 m brzinom od 150 km/h drito na nekoga.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Leteći taksiji - vrli novi svijet
istina.... konjska zaprežna kola su zasigurno najsigurnije prometalo uz gotovo 0% šanse za smrtni slučaj, a ujedno su i ekološki prihvatljiva. Stoga bi najmudrije riješenje bilo potpuna zabrana motornih vozila te u potpunosti povratak na konjsku zapregu
 
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Leteći taksiji - vrli novi svijet
ajfon123456 kaže...
istina.... konjska zaprežna kola su zasigurno najsigurnije prometalo uz gotovo 0% šanse za smrtni slučaj, a ujedno su i ekološki prihvatljiva. Stoga bi najmudrije riješenje bilo potpuna zabrana motornih vozila te u potpunosti povratak na konjsku zapregu

 amiši se ne bune i niš im ne fali. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Re: Leteći taksiji - vrli novi svijet
Eto nama uskoro Brucea Willisa u narancastoj majici. Zujat ce nam iznad glave i bjezati od murije. I jos ce vozit Milu Jovovic :)
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Leteći taksiji - vrli novi svijet
ajfon123456 kaže...
istina.... konjska zaprežna kola su zasigurno najsigurnije prometalo uz gotovo 0% šanse za smrtni slučaj, a ujedno su i ekološki prihvatljiva. Stoga bi najmudrije riješenje bilo potpuna zabrana motornih vozila te u potpunosti povratak na konjsku zapregu

 Nadam se da ti je jasna razlika između prometa po zemlji i prometa u zraku. I koliko su zapravo stroža pravila. Stroža pravila = $$$. Zato ne putujemo svi helikopterima.

Bez obzira na to avioni i dalje padaju. Ako će ti taxi padat u istom postotku ko avioni, to je problem. Jer bi ih trebalo biti jedno 1000 puta više.

Dalje svaka sigurnost prilikom pada = veća težina. Veća težina = više baterija = veća težina = manja iskoristivost.

Bez da uopće krenem u to kolka pizdarija je prouzročena ako to sranje padne. Istina je da može biti pizdarija i ako se neko slupa sa 150, ali statistički kvar na autu i kvar na nečemu kaj leti nije ista stvar.

Zato se hrpa ljudi vozi sa check engine lampicom upaljenom, a avioni baš i ne.

 

Da ekkonomski ovo ima smisla, već bi imali nešto slično na benzinski pogon. I uz to bi bilo energetski efikasnije nego baterije...

Al ne.. dronovi... baterije.. leteći "auti"... 5ti element.. pizde materine... 

Hype i ništa drugo.

 

Ne kažem da nije nemoguće, ali da će biti jeftino, neće. Uostalom i danas ak imaš para moš kupit helikopter.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 19:46 (filter160).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Leteći taksiji - vrli novi svijet
ma stari moj sve to što kažeš stoji, medjutim kao da tebe ili mene netko nešto pita. prometovanje zrakom iznad gradova (u početku samo nekih) će započeti vrlo brzo (kroz koju god vjerojatno). i da biti će nesreća, biti će poginulih i nastradalih ali to neće ništa promjeniti da stvar nastavi ići dalje
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 19:59 (ajfon123456).
10 godina
offline
Leteći taksiji - vrli novi svijet

Sve 5, al nije nova ideja.. puno puta pokušana.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 20:06 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Leteći taksiji - vrli novi svijet
ajfon123456 kaže...
ma stari moj sve to što kažeš stoji, medjutim kao da tebe ili mene netko nešto pita. prometovanje zrakom iznad gradova (u početku samo nekih) će započeti vrlo brzo (kroz koju god vjerojatno). i da biti će nesreća, biti će poginulih i nastradalih ali to neće ništa promjeniti da stvar nastavi ići dalje

 je, i u ratovima ima puno mrtvih pa ljudi i dalje ratuju. napredak je nezaustavljiv.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Leteći taksiji - vrli novi svijet

što pričate o amišima i konjskim zapregama? Rugala se sova sjenici.

Propeler je prastara tehnologija, i da me ubiješ, ja tu nikakvu "budućnost" ne mogu vidjeti.

Leteći auti su kao i umjetna intelignencija, stvar Grimovih bajki i Andersonovih basni.

Propeleri i umjetna neinteligencija su realnost.

Otkad je znanost prestala biti disciplina kojom se bave geniji, te postala disciplina kojom se bave alkemičari(beskrajna besmislena istraživanja) i karijeristi (štreberi), nikakva nova značajna tehnologija nije otkrivena.

Unatoč drastično većem (širem) znanju i drastično većem broju ljudi koji nešto žele otkriti. Idu samo hipoteze i da oprostite kenjaže beskrajnog recikliranja starih ideja bez pravih rezultata.

Time waits for no man.
Moj PC  
0 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Leteći taksiji - vrli novi svijet
Filter160:
Check engine nije neispravan motor već samo problem u kontroli ispušnih plinova. Zakonska obveza. Takvo vozilo je u pravilu potpuno sigurno za sudjelovanje u prometu
Ja rekoh
10 godina
offline
Leteći taksiji - vrli novi svijet

Ma da, slobodno leti s avionom di gori lampica da nesto nije ok.

Al ukratko moze biti problem i sa samim motorom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Leteći taksiji - vrli novi svijet

Ljudi odmah zamišljaju automobile u zraku što je filmska fikcija.

Automobil u zraku je aeroidinamično najnekorisnija letjelica. Što ilustracije pokazuju to će biti modernizirani, udobni helikopteri, vjerojatno manje bučni s boljim uzgonom i tako to.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Leteći taksiji - vrli novi svijet

Evo samo što nisu.

 

Ko i AI vozila.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Leteći taksiji - vrli novi svijet
radim startup, telportiranje, nemamo jos cijeli tech al samo sto nije. oce ko ulozit? mogu ja i neku ico kampanju slozit ako bi neko preko crypta....
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Leteći taksiji - vrli novi svijet

Pošto radim u zrakoplovstvu mogu vam odmah pokvariti planove i reći da ovo nebude zaživilo daljnjih 10-ak, možda i više godina. Kod "normalnih" zrakoplova prilikom otkaza rada motora i dalje ostaje aerodinamičan oblik krila/rotora koji omogućava koliko toliko sigurno prizemljenje. Koju god izvedenicu najavljene tehnologije sam vidio više sliči kamenu ili sjekiri nego aerodinamičnoj napravi. 

Da ne govorimo o regulativi, kontroli, fiskalnim i parafiskalnim nametima... (ovo zadnje nemam pojma kaj znači, odnosi se na državu i njen harač)

X
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Leteći taksiji - vrli novi svijet

Hm, da... to sam isto zaboravio naposati. 

A sad tehničko pitanje.... helikopteri imaju autorotaciju, te se isto kao i avioni mogu relaticno sigurno prizemljiti ako konfiguracija terena i visina to omogućuje.

Jel bi i dronovi (quadcopter npr.) mogli iskorisiti autorotaciju ili jedino kaj radi za njih je 9.81 m/ss?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice