"Letećom daskom" preko La Manchea

poruka: 39
|
čitano: 7.749
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Letećom daskom" preko La Manchea".
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Letećom daskom" preko La Manchea
Ovo gore je bilo samo ispravljanje netočnih činjenica, no zapravo je cijeli koncept pogrešan. Minobacači se ne postavljaju na povišene položaje, nego upravo na zaštićena mjesta, pošto gađaju u visokoj paraboli, pa im optička vidljivost nije bitna. Na istureni položaj se postavlja samo izviđač koji navodi vatru, zapravo savršena primjena za ovaj uređaj.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
"Letećom daskom" preko La Manchea
Još bih dodao. Može iz minobacača pucati i jedan čovjek, ali to tako ne funkcionira. Minobacač mora biti pokretan, nakon što se ispali plotun mora se odmah nositi na drugo mjesto, jer je razložno pretpostaviti da će neprijatelj vidjeti odakle se puca i uzvratiti vatrom. Za to premještanje treba imati dakako četiri čovjeka. Mora se razmišljati o doturu municije, o osiguranju (od prodora neprijatelja), moraju se konačno uzeti u obzir i mogući gubitci. Netko mora osmatrati cilj, davati koordinate, koordinirati vatru i naređivati. Za sve se to treba uspostaviti zapovjedni lanac, koordinaciju i subordinaciju. Tako vojska funkcionira. Uvijek u vojsci ima "višak" ljudi, da bi se zadatak mogao što brže i sa što manje stresa obaviti. Stoga ove lamentacije da bi iz minobacača mogao pucati i jedan čojvjek vrijede u civilu (kada se njime igramo), ali ne i u vojsci, a pogotovo ne u realnoj borbenoj situaciji. Tako je i s letećom daskom. Lijepo je uzeti pušku u ruku, stati na dasku pa letjeti zrakom da ti se dive oni koji ništa o vojsci ne znaju, a drugo je letjeti tako među neprijateljskim linijama. Koliko bi takav dugo letio? Pitajte lovca koliko mu treba da obori patku, gusku ili fazana!
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
"Letećom daskom" preko La Manchea
I ovo što kaže Visak stoji, no nije sad riječ o visokom ili niskom mjestu, čak ni o minobacaču, nego o zračnom desantu koji se može obaviti padobranom, jedrilicom (zastrjelo), helikopterom ili letećom daskom. Ovo posljednje rješenje je najgore i, iz svega što sam naveo, u realnoj ratnoj situaciji neprovedivo.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Letećom daskom" preko La Manchea

danen  Visak što ste skrivili da su vam dali VES za minobacače? U sjećanju mi je ostalo da se to dodjeljuje "po kazni". :-)

Ono što je Zechina  ranije rekao mi se upravo čini kao dobra ideja - korištenje ovih naprava za prelaženje/istraživanje teško prohodnih terena. Za istraživače negdje u Amazoni kad nalete na kanjon ili slično. Pitanje je samo koja je masa letjelice i goriva. U tom slučaju korisno bi bilo i daljinsko upravljanje pa bi neku dionicu jedna letjelica mogla prelaziti više puta s različitim putnicima i teretom, u povratku prazna i daljinski upravljano.
A i za vatrogasce u ekstremnim uvjetima bi bilo koristi, recimo moglo se evakuirati više ljudi iz nebodera prilikom 9/11 napada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Letećom daskom" preko La Manchea
Ne znam za Danena, ali ja sam u prošloj državi bio zaveden u spise kao veliki protivnik nehumanog režima.
A vjerojatno sam i u ovoj.
:-)
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
"Letećom daskom" preko La Manchea

Nije uspio, promašio je baržu u moru. Bilo je maloprije u vijestima.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
"Letećom daskom" preko La Manchea
A kako bi se onda spustio na proplanak ili u šumu? Je li to sredstvo za zračni desant?
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: "Letećom daskom" preko La Manchea
Kome da pišem da mi ovo pokloni za novu godinu....djedu Mrazu ili Božićnjak...inače ovo je za specijalne postrojbe

Parkiraš se isprid banke... napuniš vriću s parama....i chao
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
"Letećom daskom" preko La Manchea

Ideja je dobra. Vjerujem kada igračke dronovi budu mogli letjeti koji sat bez punjenja i ovaj uređaj bude pogonjen baterijama.

Za vojsku baš i nije, ali kao sredstvo za odlazak na posao bi moglo poslužiti.

 

Kada živiš blizu posla po ravnoj liniji mape, a uz ceste i gužve ti treba 30 i više minuta. Ovako samo skokneš od svoje zgrade iz Novog Zagreba na posao. (Trebalo bi biti barem "goriva" za put u dva smjera).

Civilno stanovništvo će prije naći neku korist ili samo zabavu nego vojska, ali i to bi bilo ok. Problem je jedino kada 2000 ljudi krene letiti ovim čudom država će odmah morati regulirati pravno dozvole i pravila ponašanja.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice