LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju za 6

poruka: 12
|
čitano: 4.169
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju za 6".
15 godina
neaktivan
offline
LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju za 6

Dignuti cijenu 100% pa nek dadu dio svog kolača ili nek prenesu na ovce. Ne kužim kakvi su to ugovori kad mogu otkazati suradnju bilo kad i ostaviti te s brdom proizvedenih komponenti s kojima nemaš kud. Apple se uvijek ogradi a drugi mu drže prst u dupetu.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju za 6

Uh veliki problem za Jabučare, rješenje je samo moraju potisnut svoj gadni ego i opet potrčat Samsungu u zagrljaj.Ekipa u Samsungu krepava od smjeha, Jabučari taktički pobigli od konkurenta OLED Samsuganera fučkaj ga sad.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
5 1 hvala 0
11 godina
offline
LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju za 6

Ah tih par mjeseci prije prestanka proizvodnje će još nekako izdržat

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju

Fučkaj ga, svakako :o)

11 godina
offline
Re: LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju
limitedition kaže...

Ne kužim kakvi su to ugovori kad mogu otkazati suradnju bilo kad i ostaviti te s brdom proizvedenih komponenti s kojima nemaš kud. Apple se uvijek ogradi a drugi mu drže prst u dupetu.

 to ti je klasični tko jači, taj kvači...

isto kao da pitaš todorićeve male dobavljače zašto su pristali na ugovor s rokom plaćanja nakon godinu i više dana - jbga, ili ćeš tako ili nikako

11 godina
neaktivan
offline
Re: LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju
picajzla0707 kaže...
limitedition kaže...

Ne kužim kakvi su to ugovori kad mogu otkazati suradnju bilo kad i ostaviti te s brdom proizvedenih komponenti s kojima nemaš kud. Apple se uvijek ogradi a drugi mu drže prst u dupetu.

 to ti je klasični tko jači, taj kvači...

isto kao da pitaš todorićeve male dobavljače zašto su pristali na ugovor s rokom plaćanja nakon godinu i više dana - jbga, ili ćeš tako ili nikako

 Da su svi rekli nikako? Da li bi todorić zatvorio sve dućane?

11 godina
offline
Re: LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju
bubimir5 kaže...

 Da su svi rekli nikako? Da li bi todorić zatvorio sve dućane?

 naravno da ne bi zatvorio - počeo bi kupovati od većih dobavljača-preprodavača, poput lidla, spara i ostalih, a mali dobavljač-proizvođač nek se hebe 

8 godina
offline
Re: LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju
limitedition kaže...

Dignuti cijenu 100% pa nek dadu dio svog kolača ili nek prenesu na ovce. Ne kužim kakvi su to ugovori kad mogu otkazati suradnju bilo kad i ostaviti te s brdom proizvedenih komponenti s kojima nemaš kud. Apple se uvijek ogradi a drugi mu drže prst u dupetu.

 Ne znam gdje piše da je Samsung proizveo brdo ekrana koje ne može prodati. to se ne radi tako. problem je u proizvodnim kapacitetima koji nisu optimalno (maksimalno) iskorišteni; ugovor sasvim sigurno ima raspon od x do y komada u određenom roku; ako je stvarni broj na minimumu, normalno da u samsungu nisu toliko sretni ali to su već uračunali; nisu od jučer. Bilo je glasina da su ih pošteno oderali; tipa 100 dolara po komadu. I apple bi rado prodao 100 milijuna iphonea X i platio samsungu po dogovoru, ali ako ne ide nisu ludi proizvoditi za skladište. drugo, nitko ne želi da mu ključni proizvod ovisi o samo jednom dobavljaču koji je uz to i konkurent tako da su i sa te strane sasvim sigurno dobili određene koncesije i ulažu novce kod drugih proizvođača kako bi ih doveli na razinu prvotnog dobavljača; to je kod njih standardna praksa - toliko su veliki, a na taj način vežu dobavljače uz sebe kojima je opet dobro imati appleov kapital za nabavku specijaliziranih strojeva koje možda ne bi bilo isplativo kupiti pa im apple to da na leasing... proizvesti hi tech proizvod u 200 milijuna komada po godini skupljajući komponente po cijelom svijetu te potom isti prodavati natrag po cijelom planetu je logistički problem enormnih razmjera. to nije nešto o čemu bi smo mi ovdje mogli kompetentno razglabati...

Ja rekoh
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju
limitedition kaže...

Dignuti cijenu 100% pa nek dadu dio svog kolača ili nek prenesu na ovce. Ne kužim kakvi su to ugovori kad mogu otkazati suradnju bilo kad i ostaviti te s brdom proizvedenih komponenti s kojima nemaš kud. Apple se uvijek ogradi a drugi mu drže prst u dupetu.

 Ma šta 100%, neka zaokruže na 500%. Kad je već bitan taj "premium" osjećaj Apple uređaja, neka bude i premium cijena.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
offline
Re: LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju
JozoBozo121 kaže...
limitedition kaže...

Dignuti cijenu 100% pa nek dadu dio svog kolača ili nek prenesu na ovce. Ne kužim kakvi su to ugovori kad mogu otkazati suradnju bilo kad i ostaviti te s brdom proizvedenih komponenti s kojima nemaš kud. Apple se uvijek ogradi a drugi mu drže prst u dupetu.

 Ma šta 100%, neka zaokruže na 500%. Kad je već bitan taj "premium" osjećaj Apple uređaja, neka bude i premium cijena.

 Galaxy S9 jest premium uređaj; međutim sam Samsung si je na neki način pucao u nogu jer pod istim generičkim imenom, a onda i šire ima još nekoliko desetaka modela u svim cjenovnim kategorijama. Koliko je to dobro - nije; prosječna prodajna cijena im je 2xx dolara na tek nešto malo više komada od applea, 100% od toga je još uvijek puno manje od 40% od 800 dolara po komadu koliko apple ima bruto zarade.

Ja rekoh
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju
Feudalac kaže...

 Galaxy S9 jest premium uređaj; međutim sam Samsung si je na neki način pucao u nogu jer pod istim generičkim imenom, a onda i šire ima još nekoliko desetaka modela u svim cjenovnim kategorijama. Koliko je to dobro - nije; prosječna prodajna cijena im je 2xx dolara na tek nešto malo više komada od applea, 100% od toga je još uvijek puno manje od 40% od 800 dolara po komadu koliko apple ima bruto zarade.

 Naravno, ali ja se uopće nisam referirao na druge proizvođače, već samo na činjenicu da Apple fanove u razgovorima vole spomenuti premium feel. 

 

Što se tiče financijske strane, osim ako ti nisi dioničar Samsunga onda smo i ti i ja u istoj poziciji u odnosu na Samsung, i ti i ja samo potrošači koje Samsung mora uvjeriti da potrošimo naš novac baš kod njih. Ni tebe ni mene kao potrošače ne bi trebalo zanimati koliki je postotak prodanih premium uređaja u odnosu na low cost uređaje jer mi kupujemo proizvode, a ne vodimo tvrtku. Naravno, svi smo mi radoznali, to je u prirodi čovjeka. Ali, gledajući funkcionalno, direktor Samsunga je taj koji treba razmišljati o tome prodaju li dovoljno premium uređaja i koja je prosječna vrijednost uređaja koji prodaju. Jer njegov posao ovisi o tim rezultatima. Nas bi vise trebale zanimati performanse uređaja koji oni prodaju.

 

Činjenica je da Apple ima samo premium proizvode u svojoj ponudi i da ostvaruju zavidnu dobit na njima, no oni se ipak oslanjanju na LG, Sharp, Samusung i ne znam sad koje sve proizvođače da proizvedu njihove uređaje. Apple povećava dio koji oni sami rade, no zasada je to samo u dizajnu, a za proizvodnju se i dalje oslanjaju na druge tvrtke. Dok s druge strane Samsung osim što zaradi i na mobitelu koji prodaje, oni sami proizvode gomilu komponenti, najveći su svjetski proizvođač DRAM-a, najveći svjetski proizvođač flash memorije, na dobrom su putu da postanu najveći svjetski proizvođači procesora ako već nisu, a popis ide dalje (Samsung ima zdravstvo, vojnu proizvodnju, ima na Youtubeu video koliko je zapravo Samsung velik, ali to nije bitno sad). Shodno tome, osim što zarade na uređaju koji prodaju (makar i onom low cost) oni opet zarade i na flash memoriji, na procesoru i na RAM-u koji je unutra. Tako da, iako u prvom planu zarade manje na jednom uređaju u odnosu na Apple, oni još dodatno zarade na komponentama koje ugrade u uređaj. Tako da, ako gledamo čitav lanac, koliko netko zaradi kad sve zbrojiš i oduzmeš ipak mislim da Sasmung nije u puno lošijoj poziciji u odnosu na Apple po pitanju zarade po uređaju. Naravno, jeftiniji uređaji imaju slabiji procesor, manje RAM-a, itd. pa je stoga iznos prihoda manji, ali gledano u postotku mislim da nije toliko drastična razlika. 

 

Apple svoju tržišnu vrijednost vuče iz te premium kvalitete, ali za razliku od Samsunga oni ništa ne proizvode. Da ljudi prestanu gledati premium feel, ili da Apple hipotetski zezne (imaju finu škrinju punu novca, pa je to teško moguće trenutno) stvar ili se fokus tržišta prebaci na nešto drugo, mislim da bi Samsung preskočio Apple po vrijednosti vrlo brzo jer su oni jedan veliki diverzificirani koncern koji proizvodi kvalitetne svakodnevne uređaje plus komponente koje ih sačinjavaju dok Apple proizvodi jedan uzak spektar jedne niše proizvoda.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 22:54 (JozoBozo121).
8 godina
offline
Re: LG ne uspijeva zadovoljiti Appleovu potražnju
JozoBozo121 kaže...

 

Apple svoju tržišnu vrijednost vuče iz te premium kvalitete, ali za razliku od Samsunga oni ništa ne proizvode. Da ljudi prestanu gledati premium feel, ili da Apple hipotetski zezne (imaju finu škrinju punu novca, pa je to teško moguće trenutno) stvar ili se fokus tržišta prebaci na nešto drugo, mislim da bi Samsung preskočio Apple po vrijednosti vrlo brzo jer su oni jedan veliki diverzificirani koncern koji proizvodi kvalitetne svakodnevne uređaje plus komponente koje ih sačinjavaju dok Apple proizvodi jedan uzak spektar jedne niše proizvoda.

 Ja se slažem s tobom u onom necitiranom dijelu poruke, meni je to onako sa strane pogled. Naravno da bih htio jeftiniji uređaj ali moja želja neće ništa promijeniti. Dodao bih samo da Samsung ima tu poziciju koju ima zahvaljujući vlastitoj proizvodnji, osim njih i huaweia nitko više praktično nije profitabilan na mobitelima, odnosno živi na nuli ili oko nule što u biti nije dobro jer to onemogućava inovacije.

 

Kaj se tiče citiranog, tržišne vrijednosti, isto mi je proprilično svejedno, nemam dionice niti jednih niti drugih. Međutim, mislim da Apple nema problema s činjenicom da živi kako živi samo od jednog proizvoda. Fuji heawy industries nije baš posebno uspio u automobilskom biznisu za razliku od VW/GM/etc koji žive samo od automobila. Specijalizacija je nužna u današnjem svijetu. Samsung je, na prvi pogled, izuzetak koji potvrđuje pravilo. Malo detaljnije kad se gleda, nisu izuzetak - mobilni odjel je odvojen, imaju vertikalu u proizvodnji mobitela, većina komponenti se radi u kući, a ne to što usput imaju proizvodnju, karikiram, tenkova, brodova, skenera ili ne znam čega. Zanimljivo je smjer kojim ide huawei, vlastiti dizajn (i dio proizvodnje) kad se ima ta vertikala, onda je lakše disati. Apple je tu, posredno, jednako dobar - vlastiti dizajn skoro svega, s njihovom veličinom lako nađeš milijun kineza koji će za najmanju moguću naknadu štancati stotine milijuna potrebnih komponenti, dodatni trošak na zaradu proizvođača se poništava većom integracijom raznoraznih potrebnih sklopova u nekoliko mrcina od čipova što dodatno olakšava dizajn, logistiku, sklapanje...

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 0:06 (Feudalac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice