LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta

poruka: 44
|
čitano: 25.162
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta".
12 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
I mene znaju zezaz filmovi sa 60 + mbps..a realno me nebi trebali zezat ako je LAN 100 mbps!

Servio app
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
Ja imam C1 ali koristim Nvidia Shield za streamanje svega. Za gotovo ništa ne koristim nativne aplikacije na TV-u. Ne samo zbog toga što nije 1Gbit LAN (ali to je jedan od razloga) nego dosta aplikacija jednostavno ne iskorištava puni potencijal TV-a, a to te frustrira ako si entuzijast (što OLED useri većinom jesu). Recimo nativna Plex aplikacija na LG C1 ne podržava Dolby Vision playback. Na Nvidia Shieldu radi savršeno.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
antimadridista kaže...
Ja imam C1 ali koristim Nvidia Shield za streamanje svega. Za gotovo ništa ne koristim nativne aplikacije na TV-u. Ne samo zbog toga što nije 1Gbit LAN (ali to je jedan od razloga) nego dosta aplikacija jednostavno ne iskorištava puni potencijal TV-a, a to te frustrira ako si entuzijast (što OLED useri većinom jesu). Recimo nativna Plex aplikacija na LG C1 ne podržava Dolby Vision playback. Na Nvidia Shieldu radi savršeno.

 Podržava, ali video mora biti u MP4, MKV bude zelena slika.

11 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
antimadridista kaže...
Ja imam C1 ali koristim Nvidia Shield za streamanje svega. Za gotovo ništa ne koristim nativne aplikacije na TV-u. Ne samo zbog toga što nije 1Gbit LAN (ali to je jedan od razloga) nego dosta aplikacija jednostavno ne iskorištava puni potencijal TV-a, a to te frustrira ako si entuzijast (što OLED useri većinom jesu). Recimo nativna Plex aplikacija na LG C1 ne podržava Dolby Vision playback. Na Nvidia Shieldu radi savršeno.

Ja koristim Netflix,Amazon Prime,Disney+ nativno na TVu i sve vrhunski iskoristava TV,pogotovo Disney+ koji nudi naprednije verzije nego sto su cak Ultra 4K BD izdanja.

12 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
Dolby Vison,HDR rade bez problema ..Netflix..ali mislim da jos Dolby Vision nisam probao preko Plexia..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta

Disney+ nudi IMAX enhanched preko LG OLED,vrh vrhova.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
Nemoj zezat..morat cemo i to probat!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
Envy kaže...


Uređivano: Imaju čisti UHD Rip nekih serija od 300-500 GB ali to je cijela sezona. Ne mogu još uvijek da nađem jedan film ili seriju teži od 90 GB.

Nije toliko bitna velicina filea kao takvog nego bitrate.

Evo recimo sluzbena SOYN stream platforma (Bravia CORE koja ima hrpe filmova u IMAX Enhanced modu) zahtjeva brzinu do 115 Mbit tako da u tom slucaju u manualu pise da bolje da se spojis WiFiem nego LAN kableom jer one je samo 100Mbit..

Ali naletio sam na par 4K DV Atmos fielova koji su stekali prkeo LAN kabela (direkt sa NASa koji je na 10Gbit mrezi/switchu psjen SFP+ kabelima). Kad sam na TV dodao USB 3.0 na RJ45 prelaz (mreznu) vise nisu stekali ti isti filmovi, znaci problem je u mrezi tj. sporosti iste zbog samo 100Mbit NICa.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 19:49 (Lewis).
15 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
tomy92 kaže...
Boris grozni kaže...
Hell kaže...

Imam C9 već tri godine te sam izrazito zadovoljan. Nemam nikakvih problema burn in-om i sl. Jedino mi je drago vidjeti da su sada svi konektori sastrane za nas koji držimo TV na zidu.

stavi ovo na fullscreen pa javi jel igdje zapeklo

 Ma kupi Grundigov IPS, baci taj oled u smeće

Moji kupili Grunding IPS doduše 65" (55" TV ne želim niti da zamislim ne znam kakva da je tehnologija, doduše više ni 65" ne dolaze u obzir samo 75" ili veći model.
Na istom tom Grundingu pustim neki 8K Youtube tipa šetnja New Yorkom i doslovce sjedim 1,5 metar od TV-a i kao da ja šetam ulicom. JEst da je TV osvjetlje u osvjetljenoj prostoriji.
 

hrka11 kaže...
Envy kaže...
....


Ako ima... onda zaista treba 1Gbps LAN priključak.

Uređivano: Imaju čisti UHD Rip nekih serija od 300-500 GB ali to je cijela sezona. Ne mogu još uvijek da nađem jedan film ili seriju teži od 90 GB.

 A sta mene onda moze zajebavat kad skinem neki 4k film 30-40GB i nema sanse stalno stopa,prebacim na usb radi normalno.Neda mi se zajebavat s usbom jer imam synology i na njemu su mi svi filmovi,on mi je sheran na mrezi,a na tvu je Kodi preko koje sve pokrecem.

Probaj pustiti neki Stream preko LAN-a tipa 8K ili nešto jače, ali iz nekoga streama pa idi redom vidi kako će raditi preko Ehterneta a kako preko Wi-Fi-a pa dalje otklanjaj problem.

I ja sam da jedan Ciscov Storage zamjenim za Synlogyem jer mi ovaj troši više struje. Jer mi je net tako brz da 60 GB skinem za par minuta a onda pola sata prebacujem na neki USB od 128 GB. A i ne da mi se non stop ubacivati i izbacivati USB stick. I da nije stick 3.1 gen nego 2.0 i traje i više od pola sata ali svejedno da traje koliko i skidanje (par minuta kada ima puno Seedera) opet ta gnjavaža oko ubacivanje sticka u TV/PC.

15 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
Lewis kaže...
Envy kaže...


Uređivano: Imaju čisti UHD Rip nekih serija od 300-500 GB ali to je cijela sezona. Ne mogu još uvijek da nađem jedan film ili seriju teži od 90 GB.

Nije toliko bitna velicina filea kao takvog nego bitrate.

Evo recimo sluzbena SOYN stream platforma (Bravia CORE koja ima hrpe filmova u IMAX Enhanced modu) zahtjeva brzinu do 115 Mbit tako da u tom slucaju u manualu pise da bolje da se spojis WiFiem nego LAN kableom jer one je samo 100Mbit..

Ali naletio sam na par 4K DV Atmos fielova koji su stekali prkeo LAN kabela (direkt sa NASa koji je na 10Gbit mrezi/switchu psjen SFP+ kabelima). Kad sam na TV dodao USB 3.0 na RJ45 prelaz (mreznu) vise nisu stekali ti isti filmovi, znaci problem je u mrezi tj. sporosti iste zbog samo 100Mbit NICa.

Vjerujem da je tu bitrate dinamičan ali ako i nije onda je potreban 1 Gbps.

Kao što rekoh: to nije moje usko područje pa sam samo pitao. 

10 godina
online
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
Envy kaže...
hrka11 kaže...

Probaj pustiti neki Stream preko LAN-a tipa 8K ili nešto jače, ali iz nekoga streama pa idi redom vidi kako će raditi preko Ehterneta a kako preko Wi-Fi-a pa dalje otklanjaj problem.

I ja sam da jedan Ciscov Storage zamjenim za Synlogyem jer mi ovaj troši više struje. Jer mi je net tako brz da 60 GB skinem za par minuta a onda pola sata prebacujem na neki USB od 128 GB. A i ne da mi se non stop ubacivati i izbacivati USB stick. I da nije stick 3.1 gen nego 2.0 i traje i više od pola sata ali svejedno da traje koliko i skidanje (par minuta kada ima puno Seedera) opet ta gnjavaža oko ubacivanje sticka u TV/PC.

A stream na HBO Max i Netflix radi ok kako god da je spojen,ali predpostavljam da ti stream servisi smanjuju kvalitetu u letu da mores gledat bez stopanja.

SInoc sam bas istekao lan iz tva i ostavio preko wifija da bude spojen upalio film preko Kodija i radi,a preko VLC-a ne radi isti film,ali ovo sto imam je 20ak gb....BluRay.2160p.HDR10.10bit.x265.HEVC.TrueHD.Atmos.7.1-PHOCiS,

skinut cu i jedan od 60gb cisto da vidim hoce li radit.Pa eto bas radi toga sto je internet brz skinio bi nekad ovako veci film da pogledam.

Evo u prilogu slika taj je oko 70gb,pa cemo vidit.

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
hrka11 kaže...
Envy kaže...
hrka11 kaže...

Probaj pustiti neki Stream preko LAN-a tipa 8K ili nešto jače, ali iz nekoga streama pa idi redom vidi kako će raditi preko Ehterneta a kako preko Wi-Fi-a pa dalje otklanjaj problem.

I ja sam da jedan Ciscov Storage zamjenim za Synlogyem jer mi ovaj troši više struje. Jer mi je net tako brz da 60 GB skinem za par minuta a onda pola sata prebacujem na neki USB od 128 GB. A i ne da mi se non stop ubacivati i izbacivati USB stick. I da nije stick 3.1 gen nego 2.0 i traje i više od pola sata ali svejedno da traje koliko i skidanje (par minuta kada ima puno Seedera) opet ta gnjavaža oko ubacivanje sticka u TV/PC.

A stream na HBO Max i Netflix radi ok kako god da je spojen,ali predpostavljam da ti stream servisi smanjuju kvalitetu u letu da mores gledat bez stopanja.

SInoc sam bas istekao lan iz tva i ostavio preko wifija da bude spojen upalio film preko Kodija i radi,a preko VLC-a ne radi isti film,ali ovo sto imam je 20ak gb....BluRay.2160p.HDR10.10bit.x265.HEVC.TrueHD.Atmos.7.1-PHOCiS,

skinut cu i jedan od 60gb cisto da vidim hoce li radit.Pa eto bas radi toga sto je internet brz skinio bi nekad ovako veci film da pogledam.

Evo u prilogu slika taj je oko 70gb,pa cemo vidit.

Mogu ti potvdti da Stream servisi smanjuju i prilagođavajući kvalitetu provjereno znam za Netflix i za Youtube, vidio na bratovom Samsungu. Net je loš kod tog mog prijatelja tako da izleti na 2160p su rijetki a neki čak padaju i ispod 1080p.

Možda da se ova tematika prebaci u neki specifičan dio foruma jer vidim da je poprilično kao problem nama informatičarima jako zanimljiv.

Pada mi nešto na um: Spoji PC na isti Router gdje je TV i dijeli mapu. U VLC kojeg pokreneš pronaći će ti PC i mapu koju si podjelio. Tražit će ti domain šifru tj istu onu koju se spajaš na PC i onda tako da probaš da pustiš. I da skini nešto normalno a nešto ogromo.

11 godina
offline
LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta

Youtube,Netflix itd mozete u bilo kojem trenutku dobit podatke o kvaliteti streama u real timeu,barem na LGu.

Stream se u globalu prilagodjava brzini vaseg interneta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
Envy kaže...

Mogu ti potvdti da Stream servisi smanjuju i prilagođavajući kvalitetu provjereno znam za Netflix i za Youtube, vidio na bratovom Samsungu. Net je loš kod tog mog prijatelja tako da izleti na 2160p su rijetki a neki čak padaju i ispod 1080p.

Možda da se ova tematika prebaci u neki specifičan dio foruma jer vidim da je poprilično kao problem nama informatičarima jako zanimljiv.

Pada mi nešto na um: Spoji PC na isti Router gdje je TV i dijeli mapu. U VLC kojeg pokreneš pronaći će ti PC i mapu koju si podjelio. Tražit će ti domain šifru tj istu onu koju se spajaš na PC i onda tako da probaš da pustiš. I da skini nešto normalno a nešto ogromo.

 A to je sigurno mislim ocito je kad gledas stream ako int nesto pocme zajebavat kako se slika pogorsa,a ovo sto kolega spominje youtube ima opciju di se detaljno moze sve vidit,mada to mi i nije problem,vise me ovo zanima u LAN-u.Ako bi trebalo bit dovoljno 100mbps zasto mi onda ne radi,ja sam mislio da je to razlog sigurno.

Origin_Steam: hrka11
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice