LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa stražn

poruka: 19
|
čitano: 3.488
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa stražn".
14 godina
neaktivan
offline
LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa stražn

Neću bit zadovoljan dok CIJELA stražnja površina mobitela ne bude prekrivena kamerama...bezellessdesign 

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa stražn

eto. rekoh da je sljedeće 16. bolji sam u predviđanjima od onog drk fu ko-a. istina, iz zajebancije, ali ovi su još luđi. ovom svijetu treba naizmjence klistir, psihijatar, elektrošokovi i tako ukrug dok se ne smiri. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 9:40 (Ajar).
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa st
Nitko se nije sjetio da postavi kamere u nasuprotne kutove (duza stranica, ne dijagonalno - novi mobiteli su ionako velicine +6 x 2,54cm) kako bi se dobio snimak slican ljudskom vidu i samim time percepcija dubine.

Ne razumijem forsiranje ovog kiklop nacina grupiranja kamera.
vicious
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa st
viciousone kaže...
Nitko se nije sjetio da postavi kamere u nasuprotne kutove (duza stranica, ne dijagonalno - novi mobiteli su ionako velicine +6 x 2,54cm) kako bi se dobio snimak slican ljudskom vidu i samim time percepcija dubine.

Ne razumijem forsiranje ovog kiklop nacina grupiranja kamera.

 

I šta ćeš onda s tim?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa stražn

Ako u svijetu videa postoji 7.1 sustav, zašto onda ne učiniti i recimo 16.1 sustav u svijetu mobilnih gadgeta ?! 

Po principu, okineš i imaš svoj hologramski prikaz onome kome šalješ“informaciju” !!!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa st
viciousone kaže...
Nitko se nije sjetio da postavi kamere u nasuprotne kutove (duza stranica, ne dijagonalno - novi mobiteli su ionako velicine +6 x 2,54cm) kako bi se dobio snimak slican ljudskom vidu i samim time percepcija dubine.

Ne razumijem forsiranje ovog kiklop nacina grupiranja kamera.

Kako ne kužiš? 

 

Kao prvo, riječ je o tri različita senzora sa tri različita seta leća. Tako da imaš mogućnost dobiti širu/užu fotku s praktički istog mjesta okidanja. Drugo, hardverski gledano je lakše realizirati cijelu priču.

 

Bitanga kaže...
viciousone kaže...
Nitko se nije sjetio da postavi kamere u nasuprotne kutove (duza stranica, ne dijagonalno - novi mobiteli su ionako velicine +6 x 2,54cm) kako bi se dobio snimak slican ljudskom vidu i samim time percepcija dubine.

Ne razumijem forsiranje ovog kiklop nacina grupiranja kamera.

 

I šta ćeš onda s tim?

 

Apsolutno ništa. Nezgrapno i beskorisno za prosječnog korisnika.

This time next year we'll be milionaire
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 10:25 (Knez_007).
15 godina
offline
Re: LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa st
Ajmo, žene, kameraaaaa! Navaliteeeee, navaliteeeee, ženeeeee.
Rasprodaja kameeeraaaaaa!
Platiš pet, dobiš šest!
morrisoN
 
5 0 hvala 0
15 godina
online
LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa stražn

Zašto na konceptualnim fotografijama likovi uvijek imaju podočnjake?

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa stražn

dok ne patentiraju ovakav mobitel sa TRI ekrana...nisu napravili pos'o

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa stražn

potpuna glupost. googleov pixel odradi odličan posao sa samo jednom kamerom. eventualno uz glavnu kameru može jedna ultrawide i jedna telephoto kao što radi huawei i to je to, sve ostalo je nepotrebno. da stave i 50 kamera straga te fotke još neće biti na nivou dslr-a. još k tome te silne kamere zauzimaju mjesta u mobitelu, povečavaju cijenu i troše više energije iz baterije.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa st

Zapravo nije to ni loše, Light proizvodi odlične slike, a imaš mogućnost manualne kontrole manje-više svega zbog različituh modula kamera.

pogledaj galeriju na ovom linku, čist ok:

 

https://light.co/camera

 

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa stražn

dobre fotke ali ta kamera košta $2000.  

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa st
viciousone kaže...
Nitko se nije sjetio da postavi kamere u nasuprotne kutove (duza stranica, ne dijagonalno - novi mobiteli su ionako velicine +6 x 2,54cm) kako bi se dobio snimak slican ljudskom vidu i samim time percepcija dubine.

Ne razumijem forsiranje ovog kiklop nacina grupiranja kamera.

 I onda bi imao jako lijepu paralaksu, odličnu za dobivanje 3d informacija, ali, jebi ga kad su 3d izbacili iz upotrebe. Ne buš ti meni snimal Avatara sa mobitelom, jok...

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa st
fer-de-lance kaže...

Zapravo nije to ni loše, Light proizvodi odlične slike, a imaš mogućnost manualne kontrole manje-više svega zbog različituh modula kamera.

pogledaj galeriju na ovom linku, čist ok:

 

https://light.co/camera

 

 

 Pregledao sam na netu sve što sam uspio pronaći o light kamerama. Na prvu me se dojmilo, ali kasnije sam pronašao izvještaje koji baš i nisu  bili jako pohvalni za kameru. Vjerovatno je istina negdje u sredini. Da cijena nije tako velika, rado bih si uzeo jednu za probu, ali jbg... Ne sviđa mi se što su objektivi na kameri tako smješteni da izgledaju kao da ih je netko slučajno rasuo po površini kamere. Tako da ova LG sa 16 leća raspoređenih u kvadrat izgleda nekako logičnije. Općenito gledano, više od 3 različita objektiva, koji omogućavaju kakvo - takvo zumiranje je po meni lagano preseravanje. Neka naprave malo kvalitetnije module, pa im neće trebati 16 jednakih. A tko želi stvarno kvalitetnu fotografiju neka se drži pravih fotoaparata- DSLR-a, DSL-a, pa i ovih malih digitalaca sa pristojnim zum objektivom i dobrim senzorom, dok je mobitel O.K. ako se snima po lijepom vremenu i sa puno svjetla.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 10:18 (učo).
12 godina
offline
Re: LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa st
Pozdrav Knez!

Sa takvim načinom postavljanja kamera dobije se bolja percepcija dubine, tj snimak najslicniji ljudskom vidu.
Grupiranje kamera različitih optickih karakteristika koje ionako ne snimaju iz iste pozicije mi je lose rjesenje.
Sto se tice samih hardverskih zahtjeva, ne znam da li znas da ljudi putuju u svemir i na Zemljin satelit... Ne vjerujem da je takav zahvat ugradnje dvije kamere na polozaj koji odgovara razmaku ljudskih ociju izvan tehnoloskog dometa covjecanstva.

Lp
vicious
15 godina
offline
Re: LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa st
viciousone kaže...
Pozdrav Knez!

Sa takvim načinom postavljanja kamera dobije se bolja percepcija dubine, tj snimak najslicniji ljudskom vidu.
Grupiranje kamera različitih optickih karakteristika koje ionako ne snimaju iz iste pozicije mi je lose rjesenje.
Sto se tice samih hardverskih zahtjeva, ne znam da li znas da ljudi putuju u svemir i na Zemljin satelit... Ne vjerujem da je takav zahvat ugradnje dvije kamere na polozaj koji odgovara razmaku ljudskih ociju izvan tehnoloskog dometa covjecanstva.

Lp

 

I opet pitam, što bi dobio s time? Percepciju u 2D fotki? Gledat ćeš fotku u VRu rezolucije jad i bijeda?

Pa korisnije je imati fotku sa 20 različitih fokusa, otvora blendi i ekspozicija pa da kombiniraš šta ti paše :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa st
viciousone kaže...
Pozdrav Knez!

Sa takvim načinom postavljanja kamera dobije se bolja percepcija dubine, tj snimak najslicniji ljudskom vidu.
Grupiranje kamera različitih optickih karakteristika koje ionako ne snimaju iz iste pozicije mi je lose rjesenje.
Sto se tice samih hardverskih zahtjeva, ne znam da li znas da ljudi putuju u svemir i na Zemljin satelit... Ne vjerujem da je takav zahvat ugradnje dvije kamere na polozaj koji odgovara razmaku ljudskih ociju izvan tehnoloskog dometa covjecanstva.

Lp

LoL

 

Pa nitko nije niti rekao da je to tehnološki nemoguće, nego je stvar optimizacije veličine i debljine uređaja te korisnosti te ideje uopće.

 

Ti sugeriraš da bi bilo dobro imati dvije iste kamere sa istim kutem gledanja na dvije različite strane uređaja. Ok, sad mi reci tko će to koristiti i šta uopće imaš od toga? U 99% slučajeva korisnici će fotkati samo s jednom kamerom. Narušit ćeš ergonomiju jer će ti "donja" kamera biti uvijek skrivena dlanom. Zakomplicirat ćeš smještanje baterije, charge konektora, zvučnika i svega ostalog što se nalazi s donje strane uređaja.

 

Zašto? Da bi mogao u nekom trenutku okinuti stereo fotku. Super! Što ćeš s tom fotkom? Ništa. Niti ti, niti ja, niti 99.9% korisnika. Takav setup može pomoći da recimo lakše izoliraš objekt snimanja od njegove pozadine pa simuliraš efekt zamućenja, međutim to je prevelik kompromis - pogotovo danas, kad se sa strojnim učenjem (dakle, softverski) dovoljno dobro može (od)simulirati ista stvar.

 

Pasivno mjerenje dubine (stereokamerom), nije nešto novo, zanimljivo je primjerice u robotici, ali za takve stvari kupuješ proizvode koji su namjenjeni isključivo za tu svrhu, primjerice: https://www.stereolabs.com/.

This time next year we'll be milionaire
12 godina
offline
Re: LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa st
Pozdrav Knez!

Pred nekih 10tak i vise godina, vidio sam neki Sharpov lcd koji je bio u 4K rezoluciji. Sjecam se da sam imao osjecaj da gledam 3d sliku bez 3d naocala. Mislim da bi se sa takvim radporedom kamera dobio slican efekt.

Meni nije jasna svrha 4 kamere u liniji ili grupirane u kvadrat.

Ne vidim kakva bi bila zapreka razmjestiti komponente po mobitelu. Ne znam da li si imao priliku napraviti tiskanu plocicu. Nista posebno.

Mislim da je takav raspored kamera najprirodniji. Mobitel cesto koristim za snimanje okoline. Ruke mi ne dolaze u polozaj kojim bih pokrivao kamere da su tako raspoređene. Za okidanje fotografije ne moras koristiti prste.

Sa druge strane kako sam kazes, jednom kamerom i dobrim programom mozes napraviti bilo koji vizualni efekt. U tom slucaju imamo visak kamera na mobitelu (koje su lose raspoređene).

Lp





vicious
13 godina
offline
LG ima patent za smartphone sa 16 kamera sa stražn

Sad će Instagram influenceri/ce konačno moći prikazivati svoja umjetnička djela u puno sjaju. Oh, how exciting 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice