LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon

poruka: 33
|
čitano: 17.172
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon".
13 godina
offline
LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon

"....Te njegova proizvodnja nije pretjerano skupa..."

 

Što ne znaći da nam to ipak neće masno naplatiti, jer se može...

 
10 0 hvala 0
9 godina
offline
LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon

Sam zaslon je izuzetno tanak i puca čim ne stoji okomito.

Već sam se nagledao hrpe 50" slomljenih zaslona koji su zbog krivog vađenja iz ambalaže ili krivog hvatanja kod postavljanja na nosač bili polomljeni. Baš me zanima kako će ojačati konstrukciju da preživi postavljanje na zidni nosač.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon

"Riječ je o OLED zaslonu rekordne veličine i rezolucije, s obzirom da je dosad rekord držao 77-inčni 4K OLED zaslon."

"Riječ je o OLED zaslonu rekordne veličine i rezolucije, s obzirom na to da je dosad rekord držao 77-inčni 4K OLED zaslon."

 

Ajmo biti pismeniji malo i ne skraćivati stvari koje se ne mogu skratiti, može? Gdje su dani kad je BUG lektore imao...

Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
Mirko935 kaže...

"Riječ je o OLED zaslonu rekordne veličine i rezolucije, s obzirom da je dosad rekord držao 77-inčni 4K OLED zaslon."

"Riječ je o OLED zaslonu rekordne veličine i rezolucije, s obzirom na to da je dosad rekord držao 77-inčni 4K OLED zaslon."

 

Ajmo biti pismeniji malo i ne skraćivati stvari koje se ne mogu skratiti, može? Gdje su dani kad je BUG lektore imao...

Nemoj tako, mogao je biti i "budžetski" zaslon u članku.

14 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
Thinker kaže...
Mirko935 kaže...

"Riječ je o OLED zaslonu rekordne veličine i rezolucije, s obzirom da je dosad rekord držao 77-inčni 4K OLED zaslon."

"Riječ je o OLED zaslonu rekordne veličine i rezolucije, s obzirom na to da je dosad rekord držao 77-inčni 4K OLED zaslon."

 

Ajmo biti pismeniji malo i ne skraćivati stvari koje se ne mogu skratiti, može? Gdje su dani kad je BUG lektore imao...

Nemoj tako, mogao je biti i "budžetski" zaslon u članku.

I to šta kažeš...  Iako ću zapravo s jedne strane biti prilično sretan kad pročitam vijest o "budžetskom" OLED TV-u. Možda čak dovoljno da im odlučim ne zamjeriti naslov.

13 godina
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
S obzirom da je to njihov oled, vjerojatno će konstrukcija biti slična onoj signature seriji koja je jako savitljiva pa ne vidim razlog da ne oprosti manje fleksibilnosti kod postavljanja na zid. Sumnjam da će ić na klasičan zidni nosač. Prije na onu magnetnu ploču s dvije kuke na vrhu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
Da vjerojatno će imati isti ili sličan sistem kao i za wallpaper seriju.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon

100 PPI uglavnom ništa posebno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
Jim Carrey kaže...

100 PPI uglavnom ništa posebno

 Pa koliko tebi PPI treba?

14 godina
neaktivan
offline
LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon

pa onoliko koliko me kvaliteta zadovoljava. TV nećeš gledati kao što gledaš mobitel ili ekran onda se postavlja pitanje koliko je realno vaou tih 8k na taj dijagonali, možda za nekog amera koji ima dnevni boravak kao kuća u hrvatskoj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon

a koji će to ikome q? jučer sam uključio (pun hd) tv nakon nekoliko godina i slika je jednaka kao i onda, na bilo kojem programu = užas. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
Ajar kaže...

a koji će to ikome q? jučer sam uključio (pun hd) tv nakon nekoliko godina i slika je jednaka kao i onda, na bilo kojem programu = užas. 

 Kupio sam nedavno Sony 49" 4K Android TV i gledam ga sa 2m udaljenosti, domaći i satelitski programi preko kabelske DVB-C. Slika je odlična i ni blizu onoj na starom HD ready televizoru. Štoviše nema ni onog efekta ubrzanih ljudi kao na 100Hz FHD Samsung televizorima, a 4K s youtube radi fluidno bez trzanja. Dakle i domaći HD programi su na novim 4K televizorima bolji, a da ne pričam kad njega spojiš laptop...

 

8K na 88" je po slici nešto kao 4K na 44" ili FHD na 22", dakle može i veča dijagonala (25" FHD, 50" UHD 4K, 100" UHD 8K)...

12 godina
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
Ma ovaj "naš" IPTV je prejadan,na DVB-T je za dva koplja bolja slika.
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
Jim Carrey kaže...

pa onoliko koliko me kvaliteta zadovoljava. TV nećeš gledati kao što gledaš mobitel ili ekran onda se postavlja pitanje koliko je realno vaou tih 8k na taj dijagonali, možda za nekog amera koji ima dnevni boravak kao kuća u hrvatskoj.

Ne razumijem... S udaljenosti od 86 cm je ovaj TV kao mob s 300 dpi kad ga gledaš s 25 cm. Kaže tu neki kalkjulejtor, prelijen sam ručno računati a ovaj je vjerojatno u pravu: http://tools.rodrigopolo.com/display_calc/

 

Zar ćeš zaista gledati TV od 88 inča s manje od 86 cm pa to predstavlja problem?

14 godina
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
Mirko935 kaže...

I to šta kažeš...  Iako ću zapravo s jedne strane biti prilično sretan kad pročitam vijest o "budžetskom" OLED TV-u. Možda čak dovoljno da im odlučim ne zamjeriti naslov.

 I onda umjesto što naš jezikoslovac napiše šta. Može biti slučajno, ali ako nije onda

 

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 14:33 (učo).
14 godina
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
Ajar kaže...

a koji će to ikome q? jučer sam uključio (pun hd) tv nakon nekoliko godina i slika je jednaka kao i onda, na bilo kojem programu = užas. 

 Je užas, kada naša slavna TV nije prešla ni na HD, a ne na FullHD. Odšeći na youtube, pogledaj nešto u Full HD-u i bogme češ vidjeti razliku. Ja sam se prije otprilike 3 tjedna počastio sa 65 inča UHD TV-om, zapisi u 4k su prekrasni za gledanje, dok su naši TV programi i dalje šrot kvalitete, mada ih ovaj TV malko popravi, ali ne možeš od govna napraviti tortu (ili možeš, ali ne vjerujem da bi uživao u njoj).

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 14:46 (učo).
14 godina
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
Jim Carrey kaže...

100 PPI uglavnom ništa posebno

 I onda odeš i cineplexx dvoranu gdje je rezolucija filmskih 4k, rašireno na 15 metara platna. Pa sada ti računaj ppi. A slika u kinu se smatra vrhuncem kvalitete, ako si blizu ekrana pokriva ti više od 60 stupnjeva vidnog polja. I svejedno ne vidiš pixele.

dolazim odmah - Godo
15 godina
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
učo kaže...

 Je užas, kada naša slavna TV nije prešla ni na HD, a ne na FullHD. Odšeći na youtube, pogledaj nešto u Full HD-u i bogme češ vidjeti razliku. Ja sam se prije otprilike 3 tjedna počastio sa 65 inča UHD TV-om, zapisi u 4k su prekrasni za gledanje, dok su naši TV programi i dalje šrot kvalitete, mada ih ovaj TV malko popravi, ali ne možeš od govna napraviti tortu (ili možeš, ali ne vjerujem da bi uživao u njoj).

 osim kaj zapravo gotovo uopće ne uključujem tv, spojen je samo na krovnu antenu. nikad nisam nasjeo na "ponude" operatera i ostalih uvaljivatora. tv koji tamo (još pokriven onim materijalom iz kutije) na zidnoj konzoli skuplja prašinu je panasonic fhd 32" ali nije "smart" i nema usb. no ionak sve gledam na monitoru (koji je 1920x1200). kad budem veliki i kad ću imati nofaca, kupit ću si bolji monitor. tv me i dalje ne zanima. kaj si ja mogu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
učo kaže...
Mirko935 kaže...

I to šta kažeš...  Iako ću zapravo s jedne strane biti prilično sretan kad pročitam vijest o "budžetskom" OLED TV-u. Možda čak dovoljno da im odlučim ne zamjeriti naslov.

 I onda umjesto što naš jezikoslovac napiše šta. Može biti slučajno, ali ako nije onda

Pa šta ne smijem? Naravno da nije slučajno.

 

U pravu si donekle, ali dvije su velike razlike:

1. Riječ "šta" postoji u hrvatskom rječniku, kaže http://hjp.znanje.hr/. "S obzirom da" jednostavno ne postoji nego je nepravilno kraćenje vezničke skupine "s obzirom na to da" https://ciklopea.com/hr/prijevod/jezicna-pogreska-br-62-s-obzirom-da-s-obzirom-na-to-da/

2. Čak i da moje "šta" jest nepravilno, ja ovdje pišem isključivo u svoje ime tako da moja (ne)pismenost, kao i (ne)stručnost ili (ne)znanje općenito stvaraju samo pozitivnu ili negativnu sliku o meni i mogu si priuštiti malo više slobode u izražavanju. Autor ovog članka piše tekst koji se javno objavljuje u ime časopisa/portala tako da bi trebao biti na malo višoj razini jer njegova pismenost i stručnost ujedno stvaraju i sliku o njegovom poslodavcu, zar ne?

 

Nego, kad će ovaj TeFau doći u Hrvatsku i na koliko godina da uzmem kredit?

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 15:28 (Mirko935).
7 godina
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon

Hahahahaha, Mirko je muški Arendelle.

Njanjanjanja.....

 

 

http://cdn.ebaumsworld.com/mediaFiles/picture/1904481/81396269.gif

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 15:59 (fer-de-lance).
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
fer-de-lance kaže...

Hahahahaha, Mirko je muški Arendelle.

Njanjanjanja.....

 

 

http://cdn.ebaumsworld.com/mediaFiles/picture/1904481/81396269.gif

Hahaha, pa to je kompliment

 

Zapravo sam je planirao spomenuti u prošlom postu, ne znam kamo je pobjegla ta misao. A moram priznati i da mi ona malo fali na forumu, uvijek se od nje dalo nešto pametno pročitati. Jadna nam svima majka ako će glupi strojar Mirko ljude ovdje učiti gramatici i pravopisanju.

14 godina
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
mGT kaže...
Ma ovaj "naš" IPTV je prejadan,na DVB-T je za dva koplja bolja slika.

 Osobno nemam IPTV, ali moj susjed ima. Gledao sam kod njega malo i naše domaće programe i mogu ti reći da mi se čini bolja slika nego preko DVB-T-a. To nije bilo tako, ali T-Com je promijenio prijemnike korisnicima Max Tv-a, i od onda je slika puno bolja. Ne bih rekao da je HD, ali mi se čini bolja od standardne SD koju imamo preko DVB-T-a, kao da je manje komprimirana i ima više detalja.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 11:27 (učo).
12 godina
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
Pogledaj IskonTv, bolju sliku sam imao na VCD-u 96' :-)
10 godina
offline
LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon

Koliku bi dijagonalu trebala imat 4K telka da kad ju gledam sa 4m ima omjer kao da sjedim u predzadnjem redu imaxa? Makar, osobno mi je tamo malo preveliko platno već četvrti red odozada pa možda uzet neku extreme dvoranu, drugi ili treci red odozada?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
gocc01 kaže...

Koliku bi dijagonalu trebala imat 4K telka da kad ju gledam sa 4m ima omjer kao da sjedim u predzadnjem redu imaxa? Makar, osobno mi je tamo malo preveliko platno već četvrti red odozada pa možda uzet neku extreme dvoranu, drugi ili treci red odozada?

 70"-75"?

 

Prouči malo ovoovo.

Swedish latin super funk.
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
gocc01 kaže...

Koliku bi dijagonalu trebala imat 4K telka da kad ju gledam sa 4m ima omjer kao da sjedim u predzadnjem redu imaxa? Makar, osobno mi je tamo malo preveliko platno već četvrti red odozada pa možda uzet neku extreme dvoranu, drugi ili treci red odozada?

To platno je 24,3 x 13,7 metara, 27.9 m u dijagonali. Samo su zaboravili podatak o dimenzijama dvorane pa mi ovo džabe  https://www.blitz-cinestar.hr/platno-i-zvucni-sustav

 

No neka im je... Primijenit ćemo drugi pristup... http://www.acousticfrontiers.com/2013314viewing-angles/

Pretpostavljam da su zadnji redovi negdje oko 30°, možda i nešto manje... Dosta dugo nisam bio u kinu, a i uvijek ciljam negdje na sredinu dvorane pa nemam baš osjećaj kako izgleda iz zadnjih redova.

 

S 4 m ti je kut gledanja 88" TV-a 27.4°http://myhometheater.homestead.com/viewingdistancemetric.html A čak i to je, onako, jedva prihvatljivo za neki "ozbiljniji" doživljaj. IMO. Bilo šta manje bi mi bilo k'o da su devedesete, i već par godina čekam ove božje OLED-e da im malo padne cijena pa da uzmem neki od 55" i zamijenim svoju vremešnu plazmicu od 42". S njim ću imati 34° otprilike pa ću biti relativno sretan 

 

Jesi možda razmišljao o projektoru i platnu? Ili da "smanjiš" udaljenost do TV-a?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 8:43 (Mirko935).
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
Jednostavna metoda mjerenja kuteva gledanja je da ispružite ruku i izmjerite koliko pedalja i/ili prstiju (npr. 1 pedalj + 4 prsta) po horizontali ima ekran (kino ili televizijski) ispred vas. Tako možete uspoređivati ono što imate kod kuće s prijateljima i kinom. Taj kut (i rezolucija) je jedini bitan, veličina ekrana je samo izvedenica iz njega, ovisna o udaljenosti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
Visak kaže...
Jednostavna metoda mjerenja kuteva gledanja je da ispružite ruku i izmjerite koliko pedalja i/ili prstiju (npr. 1 pedalj + 4 prsta) po horizontali ima ekran (kino ili televizijski) ispred vas. Tako možete uspoređivati ono što imate kod kuće s prijateljima i kinom. Taj kut (i rezolucija) je jedini bitan, veličina ekrana je samo izvedenica iz njega, ovisna o udaljenosti.

 Ili nešto ovakovo...

https://www.bauhaus.hr/bosch-laserski-daljinomjer-plr-50-c.html

 

Btw, koliko ima ljudi kojima zapravo rezolucija igra ikakvu ulogu? Da bi se vidjela razlika između FHD i 4K treba imati kut gledanja veći od 30°. Ako gledamo ekvivalentno tome što se uzima da je 300 ppi na mobitelu dovoljno. Još uzmimo u obzir da TV-e baš i ne koristimo za puno čitanja teksta gdje su pikseli daleko očitiji nego u filmu gdje se konstantno nešto muva tako da je u normalnim uvjetima i za normalno korištenje vjerojatno tek preko 35°, ako ne i više, 4K nešto stvarno relevantno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 9:59 (Mirko935).
10 godina
offline
LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon

U sobi koja je 3,5m sam imao 4K 55". Kad oduzmem udaljenost telke od zida 20-30cm i udaljenost glave zbog naslona od kauča 30-40cm ispadalo je sam tv gledao sa 2,8-2,9m. 

 

I bez beda bi mogao podnijeti veću. Razlika se između fhd i uhd sa te udaljenosti ionako ne primjeti. 

 

Problem je kad telka dominira dnevnim boravkom a to mi se sa 55" dogodilo. 

 

Da je prostorija samo za kućno kino ajde.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio prvi 88-inčni 8K OLED zaslon
gocc01 kaže...

U sobi koja je 3,5m sam imao 4K 55". Kad oduzmem udaljenost telke od zida 20-30cm i udaljenost glave zbog naslona od kauča 30-40cm ispadalo je sam tv gledao sa 2,8-2,9m. 

 

I bez beda bi mogao podnijeti veću. Razlika se između fhd i uhd sa te udaljenosti ionako ne primjeti. 

 

Problem je kad telka dominira dnevnim boravkom a to mi se sa 55" dogodilo. 

 

Da je prostorija samo za kućno kino ajde.

Prema onom kalkulatoru koji sam linkao u prošlom postu bi ti onda s 75" TV kad ga gledaš s 4 m bio otprilike jednak tom 55" na 2.8, zapravo bi imao kut gledanja manji za 1°.

 

Sad... Budući da je sve iznad 75" bolesno skupo aka 30+ 'iljada... Ne znam Možda da napraviš prostoriju za kućno kino?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 10:06 (Mirko935).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice