Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

poruka: 25
|
čitano: 10.486
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?".
16 godina
odjavljen
offline
Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

Linpus... Mislim stvarno

Kao da linuks nema dovoljno problema sa dolaskom do korisnika pa distribucijama onda jos daju ovako ruzna imena.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 23:29 (Friday).
 
7 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?
Friday kaže...

Linpus... Mislim stvarno

Kao da linuks nema dovoljno problema sa dolaskom do korisnika pa distribucijama onda jos daju ovako ruzna imena.

 Taj Linpus , je nekoristiv , to je više reklama za tu firmu nego ozbiljan operativni sistem :(

13 godina
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?
Koristim super joker kartu i prizivam @ihush u temu :)
 
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?
E-buy 3-4€ win 10 pro. Provjereno radi. 😊
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?
"bay"...
15 godina
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?
Friday kaže...

Linpus... Mislim stvarno

Kao da linuks nema dovoljno problema sa dolaskom do korisnika pa distribucijama onda jos daju ovako ruzna imena.

 [tinfoil=on]

Pa to i je cilj. Pokazu ti govno od Linuksa koje ti se zgadi do te mjere da ga vise nikada ne zelis taknuti.

Ma to stoji Majkorosft iza toga, ja ti kazem.......

 

[/tinfoil]

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
8 godina
offline
Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

Taj Linpus sam dobio uz Acer laptop i da, neupotrebljiv je. To stavljaju na cheapo laptope tek tako da bi kad ih upališ imali bar nešto da radi, kao što su nekada stavljali FreeDOS. A sve da bi skinuli osnovnu cijenu, odn. navukli ljude na "bargain" ponudu. Meni je bilo ok jer Winsi na taj laptop nisu primirisali, Mint je sjeo bez problema i sve 5. Skoro ista verzija sa Winsima gore je bila cca 100€ skuplja.

Kako, zašto i da li uopće ovo fercera na https://www.kinguin.net/software-deals/ sa npr Win10 Pro po 26€ nemam pojma, ali izgleda da radi i - valjalo bi uzeti u obzir ako ti se nudi laptop bez Winsa 30-100€ jeftinije.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

ovo je provjereni info što se tiče microsoft licenci općenito.... kada kupujete istu second hand... da bi sve bilo legit, morate imati

 

1. potvrdu prvog vlasnika da se ista ne koristi više na niti jednom računalu

2. račun za proizvod koji ste kupili od prvog vlasnika

3. naljepnicu od proizvoda/licence koju ste kupili...

 

ako se radi o OEM licencama, one u pravilu nisu prenosive, a često upravo njih prodaju razni servisi online...i to na metre...

ukoliko bi došlo do provjere od strane raznih rvackih inspektorata + microsofta, ovo su stvari koje bi vas tražili ... 

kao privatni useri, nemamo straha ali firme koje ovako kupuju licence, mogu grdo naje....

 

 

MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?
Daliboris kaže...
Friday kaže...

Linpus... Mislim stvarno

Kao da linuks nema dovoljno problema sa dolaskom do korisnika pa distribucijama onda jos daju ovako ruzna imena.

 Taj Linpus , je nekoristiv , to je više reklama za tu firmu nego ozbiljan operativni sistem :(

 

Kao da je bilo koji drugi Linux upotrebljiv za bilo sto drugo osim za to da se uvjeris kako je linux i dalje smece.

Izvinjavam se na naseneoj dusevnoj boli fanaticnim korisnicima linuxa, svima devetorici.

15 godina
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Kao da je bilo koji drugi Linux upotrebljiv za bilo sto drugo osim za to da se uvjeris kako je linux i dalje smece.

Izvinjavam se na naseneoj dusevnoj boli fanaticnim korisnicima linuxa, svima devetorici.

 Nije bitno sto ti se kaze nego tko ti kaze.

 

Dakle ne brini se, neces nikoga uvrijediti.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
neaktivan
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

Moze link ?

14 godina
offline
Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

hmmm ali često i n Knguinu i na G2A nude Windowse  Retail i to za tih 20-ak ojrića...

 

naravno to će raditi, ali nije legalno jer nemaš naljepnicu (mudrovanja tipa pa imam Win 7/8 naljepnicu kod tastature laptopa - ne nije legalno, uostalom od WIn 8 često je ključ u UEFIu laptopa)

 

misli se na COA naljepnicu sa serijskim brojem, ona je ta koja veli da je stvar OK

 

ali ne preljepljivana s drugog laptopa (ako je OEM)

 

također iako stalno vele: caveat emptor, mislim da ako ti netko proda licencu s COA, a on i dalje koristi te iste Windowse, on (prodavač) je u prekršaju!

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?
Stric_Jura kaže...

..ali nije legalno jer nemaš naljepnicu ..

 

 

 -ne. COA je isključivo za oem proizvođače koji uz računalo isporučuju soft. Sasvim nešto drugo je što se oem soft ne bi ni smio nalaziti u trgovini-maloprodaji..

za normalan soft, retail, nema nigdje ni jednog pravila (još manje zakona) koji bi bio povezan s nečim kao ljepljenje naljepnice.. i da je to dokaz ičemu. (nije to auto-registracija). Licencu imaš ili nemaš i sad više uopće naljepnica nije 'dokaz'. (povijest, nekad su i dinosauri hodali zemljom, tad je origigig cd-fdd bio dokaz.. digitalno doba, nova pravila). Kupi bilo koju MS licencu na ms storeu.. gdje ti je naljepnica?

 

Prenosivost OEMa (na drugu osobu), MS ne dozvoljava, osim za zemlje koje su to ugovorile s MSom, kao germanija.. oem licenca nije prenosiva na drugo računalo/HW, no ni to nije 'istina' (činjenica) jer sam MS to recimo dozvoljava, tj konkretno, često prolazi reaktivacija win10.. i jedini koji to može kontrolirati je MS, koji to dozvoljava mada su sva pravila-EULA dtugačija. Kad se teorija i praksa razlikuju, odbacuje se teorija (ne praksa).

 

sadržaj texta, tema.. . bezvezarija. Licenca je za konkretnu verziju softa, home, pro, (nekad i ultimate, enterprise), S, N .. i razna druga 'slova' koja MS može izmisliti, pa do nekog kinez-edišna, koji može vrijediti isključivo za kineze.. (kao lex specijalis..) npr student MSO licenca (bila) cijena 3$... i vrijedi za studente, kineze, u kini... ne za studente u francuskoj ili zanzibaru, ne za pilote, kućanice ili zagrebačko sveučilište..

 

Netko je nabavio licencu za x-verziju, i može aktivirati (samo) takvu x-verziju tim keyom, ništa neobično, neočekivano.. tj najlogičnije. Imap npr pro, možeš aktivirati pro .. dok je sadašnji instller takav da uključuje obje verzije..

Drugi problem s keyem, moglo se upgrade s npr home na pro (jer je  zapravo ispod haube isti OS, identičan, samo se omoguće dodatne stvari koje home nema/disejblano..), ali se nije mogao downgrade s pro na home.. sad je npr MSO OEM predinstaliran i aktivira se onaj koji se key unese. (nema nekih infoa za OS, npr može li se pro na home.. ili je ostalo kao prije).

Pošto se verzije razlikuju upravo zbog licenci, ograničenja (kao N, bez browsera, wmp.. i kazna koju je MS platio EU..) naravno da se tad ta razlika 'vidi' i na licenci, odnosno, MS to može kad odluči izmijeniti (možda već je..) i tad bi se svaki key mogao utipkati i time imati odgovarajuću verziju aktiviranu. No za sad (možda sam previdio) to nema... dok se sma installer normalnim načinom ni ne može pribaviti, tj normalne winver su na MSovom siteu za download, dok su 'posebne' verzije dostupne onima kojima su namjenjene, npr enterprise i sl. kao i tad npr VLK koji jednako nisu dostupni običnom korisniku-maloprodaji..

 

odgovor na pitanje iz pisma-texta.. pribaviti odgovarajuću winver-installer ili pribaviti nromalan key za željenu winver. Kupnja iz bilo kojeg online izvora je jednako legitimna kao i kupnja iz bilo koje trgovine, na što kpac nema utjecaja. .. npr sad se reklamira poljska trgovina koja dila po cca 50% cijene naših trgovina.. i nema razloga sumjati u legalnost ili valjanost keya. MS oemu key naplaćuje cca 20$.. 100-200kn može biti maloprodajna cijena, ovisno o marži, pdvu i iz koje ruke (lanac-distribucija-trgovina..), dok sam MS ne želi rezati (nelojalna konkurencija) cijenu trgovcima pa je na MS storeu slična kao u trgovinama. Pošto smo EMEA regija, sjedište je u Irskoj, porez je plaćen .. neki, dok se na soft ne naplaćuje npr carina (znanje).. i relativno čisto se može prodavati bilo gdje (manje-više izbjegavajući poreze, ali to nije stvar legalnosti keya-licence ili prekršaj kupca, to radi kompanija korsiteći porezne oaze..). Ako se odbije npr pdv, koja je cijena, ako se odbije 2-3x marže koja je cijena..? Nema lažne-fejk licence-keya, ima samo onih koji prolaze validaciju i aktiviraju soft i one koje ne prolaze. Kad je to neki fizički medij-kutija, tad je 'obična' roba i tad se naplaćuje sve kao za svaku drugu robu (pa je cijena višesturko viša). Digitaizacija je to promjenila, interenet-adsl.. slično kao iptv, nije isto danas ili prije desetak-više godina. Sve se mijenja..

 

Kupac, ovisno firma ili kućni, u slučaju firme mora imati r1 račun, mora čuvati (knjigovodstvo) i time dokazati kd inspektor to zatraži. Kućni ne mora, može baciti račun izlaskom iz trgovine i jedini kog se pita je MS, ako key prihvaća, tad je licenca važeća. (točka). :)

Hoće li kupiti key tu, tamo.. to je stvar izbora, važno da nije fejk-koji ne radi. Kupac nema nikakav način provjere legalnosti trgovca (kao što sve na ebayu i sl gledamo status, samo zato da znamo da nam neće uzeti novac i sl.. drugo ne možemo, to drugo je stvar države i operatera..). Zakon ne propisjuje cijenu, tako da ne može cijena softa biti kriterij leglanosti izvora, pogotovo kad se zna da je naša maloprodajna cijena višestruka one koju MS direktno prodaje, ostalo je sve stvar trgovca/poreza.. dok MS ne dobije ništa više (i zato se ne žali, ne tuži itd..). MS je vlasnik i sve što se tiče njegovog softa, jedini relevantan, jedini koji može govoriti o licencama i cijenama uz ugovore koje ima za svaku zemlju-jurisdikciju. Nisu ista pravila usa-eu i pojedina država. Pošto korisnk može kupiti soft npr u austriji, poljskoj.. nema nekog legalnog ograničenja. Jednako mogu kupiti TV, vešmašinu, igru, film.. sve je to roba, sve je to soft.

 

edit: .. i kraj pisma, kad se pita, kako se može prodavati po 25$ .. pa može, jer je to realna cijena s većom zaradom nego što kiosk ima od npr vip bonova.. i količina/lager, tj 'ništa'. Webshop to može prodavati s +10kn maržom (+ trošak transakcije) i imati zaradu veću nego prosječan mali trgovac kojem to stoji po par mjeseci na polici (i nitko ne kupuje..).

NAbavna cijena je 20$, s popustima i manje, dok se npr za do 9" dobivao skoro 100% refound MSa, ovisno o trenutnoj akciji (9-15$..) npr withbing ili starter itd i mobilni-tablet uređaji (diagonala ekrana koja je određivala cijenu licence.. koje to veze ima? pogotovo ako tablet 8" spojim na tv-monitor?).. tako da je to vjerojatno 100% (i više) legitimna-legalna nabava, s normalnom zaradom i prodaje se ko vrući burek.. MS zarađuje, više nego kroz normalne OEM kanale.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 13:50 (ihush).
14 godina
offline
Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

OK, priznajem, mislio sma  do Win7, nakon njih, COA ti ne treba/ne dobiješ ju kupnjom u digitalnom obliku (bez medija)

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

-da, ali već i prije.. jednostavno OEM nije bio 'pravi' OEM i ukinuta je razlika s Retail, pa i cijene (ako pogledaš po trgovinama, veća je razlika iz 'koje ruke' i marža.. nego oem-retail).

pravi oem je ono što dolazi od proizvođača, artikl outofbox.. i nije se ni smio prodavati ako ćemo se držati licence/EULAe.. ali to nije stvar kupca nego zakona/države i odnos MSa kao veleprodaje (koja je to dozvoljavala, davala i daje supprot, mada formalno to negira.. npr za svaku oem licencu je navedno da support daje taj OEM, ne MS.. a relnost je suprotna).

Kad je počeo s w8, (i promjena ciljeva/planova, npr kako ubiti XP i taj tip licence, platiš jednom imaš vječno..) je promotivno MS prodavao po 100 i 200 kn.. direktno. To je realna cijena (ne dumpanje), kao što je cca 20-25$ gore spomenuto.

Od tad, nema ni oem naljepnice.. tj ima, samo MS-logo (ništa više, npr home-pro..). Inače kao btw, za svaku oem naljepnicu, postoji strogo ordeđeno mjesto gdje mora bit naljepljena ovisno o obliku-dimenziji kućišta.. i builder se tog prema ugovoru s MSom mora pridržavati, formalno je oem licenca bez odgovarajuće naljepljene naljepnice, nevažeća, mada je važeća i nitko nikad nije platio kaznu u firmi (da ne spominjemo kućne korsnike koj s tim nemaju veze, dok je jedino retail zakosnki (o prometu roba, maloprodaja) smio biti prodavan, pa ni trgovci nikad nisu bili kažnjeni.. jer je MS (i BSA) to dozvoljavao).

Sve je stvar vlasnika, ne zakona, ne toga što običan kupac može (a time i 'mora') znati ili provjeriti, jednostavno, ja ne mogu nikako znati jel trgovac koji mi prodaje licencu za 1000kn ili za 100kn, legitiman ili na crno, ne mogu znati prodaje li mi licencu na koju dio plaća MSu ili ne.. nemam nikakvav mehanizam takve provjere. To radi država-zakon i MS kao vlasnik.

MS zna za online, ebay, kinguin i sl.. i da je to bez 'blagoslova', bilo bi već sankcionirano.. bio bi bar jedan textić nalik npr TPBu.. -nema. Dakle, to je legitiman izvor licenci. (što drugo mogu zaključiti?) -zar ne? :)

 

edit: + štoviše, već godinu dana, MS bez keya dozvoljava DL win10, install.. i potpunu funkcionalnost (nema nikakvog ometanja, npr gašenje ili crna pozadina..) osim onemogućene customizacije izgleda i opcija npr updatea. To je stvar MSa, njegova odluka-pravo. Nema veze sa zakonom ili legalnosti, tj ima, jer je leglano, jer jedini legitimni vlasnik to dozvolajva. Naravno, kućni korisnik.. dok firma, jednostavno mora imati R1.. jer to traži inspektor (ne MS, on od kazne ne dobije ništa.. osim što tako prisili komercijalu na kupnju licence). Jednako je kao imati vozačku/auto na cest, ako nemaš, kaznu ne dobija proizvođač auta nego država.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 14:20 (ihush).
10 godina
offline
Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

E, ljudi u cijeloj toj gunguli oko prava i neprava za Win 10, što bi preporučili čovjeku koji želi na svojem novom kompjuteru imati legalne Win kaj nisu vezani za kompjuterski hardver, nego se može nakon što crkne matična na jednom kompu, legalno prebaciti svoje Win na drugi (novi hardver).

 

Na sadašnjem kompu imam legalne Win OEM, a za novi komp planiram kupiti Win retail verziju....Ili da idem preko tih sajtova?

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?
Mene to isto zanima ... Pa molim nekoga za savjet.
King in the castle, king in the castle ...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

OEM - nema prebacivanja. Skru ju.

Starije verzije nadograđene na 10, trebalo bi biti moguće.

Ne-OEM instalacije, trebalo bi raditi bez problema.

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install-winpc/can-i-transfer-windows-10-to-another-computer/3704e5b9-0a43-4d29-9492-0792181a8a44?auth=1

 

U praksi Microsoft ne želi raditi probleme korisnicima po pitanju licenci, jer će ionako uskoro naplaćivati uslugu iznajmljivanja.

Sada im je najbitnije privući što veći broj naivčina korisnika.

Barem tako radi svaki čestiti diler roba i usluga.

 

Desktopaši će plakati uskoro za Ballmerom, o, da.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

MS je blag, dozvoljava i ono što inače u pravilima ne dozvolajva.. npr OEM se u pravilima ne može prenjeti na drugi HW-id.. ali, često prolazi.

-jer MS to želi i nije mu 'gubitak'.. pa tako nema više ni preduvijeta kao valjani key za DL i install.. tj, MS tim potezom dozvoljava (bez formalne dozvole) korištenje w10 i kad se nema aktivirana licenca. Skineš, instaliraš, ako želiš npr customizirati, tad uneseš key i aktiviraš, ako nemaš key..

Pri tome, cijena keya ili izvor nisu stvar zakona ili MSovih pravila, ako key prolazi validaciju-aktivaciju, tad je to key-licenca, važeći. To s legalnošću nema baš nikakve veze. Legalna je samo ona licenca koja je priblavljena na odgovarajući naćin i koja se koristi u skladu s važećom licencom :)

-odgovarajući način? Svaki koji je kosirniku dostupan, ukoliko pri tome ne krši neki zakon, dok za izvor korisnik nema baš nikakav mehanizam provjere. Osim neke lokalne trgovine, to može biti bilo koji trgovac s bilo koje lokacije na globusu ili webu, dok cijena s licencom i zakonom nema nikakve veze. Key vam može npr pokloniti djedmraz ili B.Gates. To je legalan-legitiman-važeći key. Firma takav key ne može koristiti, ne zbog MSa, nego inspektora-porezne, jer mora imati R1 za kupnju licence i plaća kaznu jednako kao npr poreznu prijevaru, knjigovodstvenu malverzaciju.. i od te kazne MS nema baš ništa.

 

Ako win10, radi bez keya, ne vidim poseban razlog da se korisnik muči npr prebacivanjem trenutno važeće licence i rizika gubitka (blacklistanja).. ali to recimo često prolazi. Lakše je tad kroz MS.acc, jednostavnim logiranjem win se aktivira (ali, pravilo!!! jedna licenca, jedno računalo u nekom vremenu.. ako su dva računala-aktivne licence, očekujte blacklistanje keya ili će MS i dalje biti blag..).

 

Uskoro će sam soft i licenca biti sporedni.. uživajte još par godina ovako (i sjetite se Ballmera..) :))

 

edit: + alternativa kao neki FOSS, linux distra, kao ubuntu.. OS je zapravo sporedan, korisnik koristi računalo kroz aplikacije. Appsi određuju sve pa i requirements. Pošto postoji legalan free, nema potrebe kemijati, odnosno, svatko zna što mu je potrebno i ima li smisla kupiti key za recimo 20$ na webu ili u trgovini za 500-1.500/2.000kn..

-valjan key može biti u oba slučaja, pa čak i kad je besplatan, za 5$ i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 20:08 (ihush).
15 godina
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Daliboris kaže...
Friday kaže...

Linpus... Mislim stvarno

Kao da linuks nema dovoljno problema sa dolaskom do korisnika pa distribucijama onda jos daju ovako ruzna imena.

 Taj Linpus , je nekoristiv , to je više reklama za tu firmu nego ozbiljan operativni sistem :(

 

Kao da je bilo koji drugi Linux upotrebljiv za bilo sto drugo osim za to da se uvjeris kako je linux i dalje smece.

Izvinjavam se na naseneoj dusevnoj boli fanaticnim korisnicima linuxa, svima devetorici.

 

Da dobro, u kojoj ti godini zivis? Prije par godina bi ti netko mogao reci da si idiot, ali ti ne velim ja to, ja sam prepristojan za to i nije u skladu s pravilima foruma, al tek samo da znas - radim ti uslugu. A sad odi i proguglaj npr na cemu je radjen neki od tvojih najdrazih filmova s gomilom specijalnih efekata. Samo za pocetak.

 

A kad su OEM license, to su licence za jednokratnu upotrebu. To kaj "rade" na vise od jednog racunala ne znaci da su i legalne. Za po doma OK, za posao bas i ne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 16:23 (Igor101).
16 godina
odjavljen
offline
Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

Na novom poslu mi aktivirali Visual Studio Enterprise account. Dobio sam toliko keyeva u paketu da mislim da cu cijeli vikend raditi virtualke samo da mogu trositi keyeve

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

A što je sa ESD certifikatima? Da li su oni legalni u Hrvatskoj?

Kupila sam Windowse i Office preko interneta i dobila  ESD licence na e-mail,izjavu o prijenosu licence i račun.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 23:12 (barbara_dz9).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?

certifikat nije licenca.. ili, što je pitanje?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?
Preskocio si cijelu raspravu o pitanju polovnog softvera i odluka europskog suda u vezi toga?
Kakav kinguin,kad se na ebayu prodaju licence win 10 za 5 eura (zajedno sa pripadajucom maticnom plocom broken beyond econocal repair).


http://m.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/windows-legalni-sitan-novac/255884?page=1#post5576200

Njemacka firma usedsoft se hvali na svojim stranicama da su polovnim softverom opskrbili 9000 razlicitih firmi. Stvar je legalna bar u EU. Jer cak i ako se radi o OEM, zar ti moze netko zabranit da na svojoj kanti promjenis pokvarenu maticnu ili ces izgubit licencu za pripadajuci softver? Mislim da to ne bi bilo u skladu za propisima o zastiti potrosaca u EU
10 godina
neaktivan
offline
Re: Licence - Kako do prava na besplatne Windowse?
Iako treba priznati da jeftinoca ms licenci ne doprinosi razvoju linux zajednice.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice