Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

poruka: 23
|
čitano: 7.972
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?".
12 godina
neaktivan
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

jedini lijek protiv debljine: okani se tehnologije i izađ' na ulicu.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

Ovo s hodanjem protiv debljine je dobar savjet - no samo ako samo naginjete debljini ili imate 5-6 kg previše. No što ako imate 50-100 kg viška, a radi dijete (slučaj iz života!) jedete navečer "samo" 8 jaja na špeku, uz obilje kruha, koji se "ne računa"? Da bi se potrošila energija sadržana u 100 g slanine (626 kcal) trebalo bi hodati oko dva sata. Naprosto ne postoji način da sagorite sve kalorije ako jedete 6000 kcal dnevno. Ipak, postoji iznimka: jedino alpinisti ne mogu nadoknaditi potrošene kalorije pri usponu,  ma koliko i što god prije uspona jeli (večer prije uspona jedu što više i teže mogu pojesti: slaninu, čokoladu...) pa na kraju uspona omršave. No tko ima takvu kondiciju? Sigurno ne oni koji se ne mogu dići sa stolice - jer ih pritišće salo.  

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

čini se kako se više isplati biti miš. pogibelj jest veća ali i prilika za "ozdravljenje" (u odnosu na ljude, koji uvijek moraju čekati). moram razgovarati sa svojim bijelim mišovima, kad se pojave. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

S obzirom na ljudsku psihu, cudotvorna pilula za mrsavljenje bi donijela vise problema nego koristi.

Debljina ili pretilost, osim sto je losa, je i vizualni alarm da ne zivimo zdravo. Nemali broj ljudi odlucuje se na (ne)redovito vjezbanje upravo iz estetskih razloga. Kada bi estetiku rijesili tabletom, vjerujem da bi zabiljezili i porast srcanih bolesnika.

 

Ispravite me ako grijesim, ali i odrzavanje tijela u hladnom pogonu (disanje, krvotok, metabolizam...) trosi oko ~1000 kalorija dnevno, makar i sjedili na kaucu cijeli dan. Dakle, ako uzmem Danenov primjer, necete se debljati ako pojedete 200g slanine dnevno (dakako samo slanine) i ne mrdente dupe sa fotelje. No to sto srcani misic atrofira neradom malo ljudi zabrinjava, jer eto se ne primjecuje u ogledalu, dok na zalost ne postane kasno.

 

Nisu koreanci blesavi. 15 minuta tjelovjezbe prije pocetka radnog vremena bi i kod nas trebalo zakonski uvesti.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
6 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

zaboravio sam, je li jantar smola ili kamen?

žene ga vole
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselin
Gorstak79 kaže...

zaboravio sam, je li jantar smola ili kamen?

 fosilna smola ali i oznaka boje. usput, najbrže se mršavi kad si ozbiljnije bolestan (štitnjača, neke visrusne bolesti itd. - probah pa znam - ode i do 20 kila dok pucneš prstima). odricanje od hrane ti tad nije neki problem jer ti ionako nije ni do čega. 

 

ipak, najbrže mršave žene: u stanju su u jednom danu (ili čak satu) skinuti 15 i više kila. kad rode. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
protjeran
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

smola, da, ovjekovjecena u jurrasic parku kao vrh stapa onog lika i komarac u njemu koji je startao cijeli park...

žene ga vole
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

Svaki lijek ima svoju indikaciju, naputak kada se treba, a kada ne treba, kada se smije, a kada se ne smije primjenjivati. Ovo o napicima s jantarnom kiselinom napisao sam više iz vica: jantarna bi se kiselina davala onima koji su patološki debeli, kojima druge terapije ne pomažu. Sigurno je bolje davati (piti) jantarnu kiselinu nego kirurški uklanjati salo, podvezivati želudac ili skraćivati crijeva (što se čini kada je život pacijenta od debljine ugrožen). A što se jantara tiče on je mineral organskog porijekla. Riječ je naime o fosiliziranoj smoli. Kiselina o kojoj je riječ sasvim je slučajno dobila ime po jantaru, jer je iz njega prvi put izolirana. 

 
1 0 hvala 0
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

A čemu dovraga??? 

 

Jedi manje - više se kreći - broji kalorije. End of the fucking story.

 

 

I tako nikakve ampulice niti bilo kakvi sirupi neće ti pomoći ako si ne središ prehranu. Pogledajte samo Jacquesa Houdeka, on si je napravio želučanu premosnicu. Radi se o fizičkom odstranjivanju velike većine želuca kako bi se isti smanjio na veličinu oraha.

Međutim u čemu je problem? U tome da se želudac sa sve većim unosom hrane povećava. A sa sve manjim unosom smanjuje.

 

I Jacques je radio upravo to, papao je kao prašćić malo po malo i sve više i više i eto ti na, želudac mu se opet povećao na veličinu tovljene purice.

 

Nisam siguran koliko bi se ove kiseline trebalo piti svakodnevno ukoliko ti je prosječna dnevna potrošnja kalorije cca 2200 kcal a unos 6,000-10,000 kcal ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

Boks gospodo. Počmite trenirati boks i vjerujte mi do kraja treninga doslovce cijedite majicu sa sebe. A, kad krenu sparinzi, biti će te krepani kao psi da će te jedva stajati na nogama. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselin
Uneseš kalorija koliko iznosi bazalni metabolizam....formula ako je... valjda je precizna...meni je rekla 2500kcal... znači najosnovnije životne potrebe u mom slučaju zahtjevaju 2500kcal...plus svaki dan 20km/na sat bicikla...20km u mom slučaju formula kaže 700kcal... mjesečno bi bio u minusu oko 22000kcal....ili 3 kg sala....I sad uz slabu djetu koja ovih 2500kcal unosa.... spušta na 1500kcal....to bi bilo dodatnih 3kg sala manje..... odnosno 6kg na vagi nakon 30 dana manje.....

25.srpnja nakon 101 i jednog puta pokušaja sam započeo djetu....prvih mjesec bit će je otišlo 4-6 kg...nisam se vagao....da mi vaga ne uništi volju.... međutim cijena gladovanja je bila ludilo u glavi....a radim sezonski u ugostiteljstvu u kuhinji...a budući je rad od jutra do sutra....nisam koristio biciklu...sad u rujnu da ne budem nervozan... možda 1kg sam u minusu... čekam kraj listopada i prestanka rada da bi krenuo s biciklom....ja sam zadovoljan jerbo sam skoro 70 dana na djeti....tako da je kriza prošla...možda sam malo podbacio u rujnu sa željenim ciljem....mada dobro je i 1kg minusa
Deficit
oko 700 kcal priko djete,dnevno
oko 700 kcal bicikla,dnevno
Kg sala ima 7700kcal

Ono što ja hoću su tablete za VOLJU:)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselin
fredii kaže...

Boks gospodo. Počmite trenirati boks i vjerujte mi do kraja treninga doslovce cijedite majicu sa sebe. A, kad krenu sparinzi, biti će te krepani kao psi da će te jedva stajati na nogama. 

 objasni ovo onda https://www.google.hr/search?biw=1920&bih=954&tbm=isch&sa=1&ei=zg6xW8f7M8-UsAfuzrrICw&q=fat+boxers&oq=fat+boxers&gs_l=img.3..0i19k1l2j0i5i30i19k1j0i8i30i19k1l2.1162.5900.0.6287.16.16.0.0.0.0.99.1297.16.16.0....0...1c.1.64.img..0.16.1293...0j0i30k1j0i10k1j0i30i19k1.0.1_fKzfc1jwQ

14 godina
offline
Re: Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselin
HCMAA kaže...
Uneseš kalorija koliko iznosi bazalni metabolizam....formula ako je... valjda je precizna...meni je rekla 2500kcal... znači najosnovnije životne potrebe u mom slučaju zahtjevaju 2500kcal...plus svaki dan 20km/na sat bicikla...20km u mom slučaju formula kaže 700kcal... mjesečno bi bio u minusu oko 22000kcal....ili 3 kg sala....I sad uz slabu djetu koja ovih 2500kcal unosa.... spušta na 1500kcal....to bi bilo dodatnih 3kg sala manje..... odnosno 6kg na vagi nakon 30 dana manje.....

25.srpnja nakon 101 i jednog puta pokušaja sam započeo djetu....prvih mjesec bit će je otišlo 4-6 kg...nisam se vagao....da mi vaga ne uništi volju.... međutim cijena gladovanja je bila ludilo u glavi....a radim sezonski u ugostiteljstvu u kuhinji...a budući je rad od jutra do sutra....nisam koristio biciklu...sad u rujnu da ne budem nervozan... možda 1kg sam u minusu... čekam kraj listopada i prestanka rada da bi krenuo s biciklom....ja sam zadovoljan jerbo sam skoro 70 dana na djeti....tako da je kriza prošla...možda sam malo podbacio u rujnu sa željenim ciljem....mada dobro je i 1kg minusa
Deficit
oko 700 kcal priko djete,dnevno
oko 700 kcal bicikla,dnevno
Kg sala ima 7700kcal

Ono što ja hoću su tablete za VOLJU:)

Prvo, 4-6 kg u mjesec dana... ljudi koji znaju kako to radit, skinu u 4-6kg 10 dana. I taj rezultat uopće ne smatraju nekim postignućem jer znaju da je to samo voda. Samo ako se izvažeš navećer pa za mjesec dana ujutro je bar kilo-dva razlike, jutro/noć.

 

E sad, smanjiti kalorije a ne povećati unos proteina znači teška borba sa žudnjom! Mozak većine ljudi je razvio ovisnost o ugljikohidratima i mastima jer se UH i masti kombiniraju u proizvodima u onim količinama dok ne dosegnu tzv. bliss faktor (bliss point technology - stručni termin prehrambene industrije). Tu se ne radi o slatkišima. U običnim hrenovkama stavljaju šećer! I onda sve prekriju solju. Ta ovisnost izaziva istu kemiju u mozgu kao ovisnost o drogama ili alkoholu. To je teška žudnja, biokemijski imperativ koji u zadnjoj fazi dovodi do potpunog gubitka kontrole. Ljudi potpuno nemoćni konzumiraju hranu koja nema nutritivnu vrijednost, svjesno žrtvujući mladost, ljepotu - i sreću. Ali identificiran je izvor problema u mozgu, i onda je izdvojeno točno 4 aminokiseline koje mogu riješiti problem. I to se pokazalo potpuno uspješnim. Znači cura koja je žderala snickerse po cijele dane, koja se morala obratit za pomoć stručnjacima, jer se više nije mogla kontrolirat... nakon što su je napunili proteinima, koji imaju sve esencijalne aminokiseline, barem ovi najkvalitetniji kao whey - ona potpuno prestaje mislit na čokoladice. Nešto nevjerovatno. Testirajte na samom sebi! Kupite posni sir, pola pojedite ujutro a pola navećer. To je 60g proteina plusa u prehrani. Taj spokoj koji ćete dobit je čudo jedno... Samo napomena da je posni sir ODVRATAN, tako da ga stavite u blender sa puno povrća i malo voća da ga ne osjetite. Ili kupite whey protein, 5kg za 400kn. Opet pazite da je bez okusa jer i tu stavljaju umjetna sladila.

 

Dugi kalorijski deficit samo uspori metabolizam i dobije se tzv. skinny fat fizionomija. Jednostavno treba jest! Treba ciljat nekakav body recomposition - jest kvalitetno tj. odbacit junk, povećat proteine i jesti puno puno povrća tj. puno dijetalnih vlakana. Pričam o povrću u svakom obroku, koliko god se može stavit.

 

----

 

Ako može jedno pitanje: Ima li u limununovom soku nešto što ima isti ili sličan efekt, ili možda malo baš ove kiseline, obzirom da je međuproizvod ciklusa limunske kiseline (što god to značilo :)?

 

Napomena: Svaki obrok treba sadržavati sve makronutrijente, znači proteine, uh i masti. Uh i masti su potrebne. Ako se smanji ili potpuno eliminira unos jednog makronutrijenta može uništit zdravlje sa kemijskom neravnotežom u organizmu. Nije problem što prehrambena industrija koristi uh i masti, nego je ključna stvar - kombiniranje. Kombiniranje raznih adiktivnih sastojaka u proizvodima, bilo uh i masti, bilo glutena, kaseina, kofeina, kanabisa, i dalje, kombiniranje svih tih proizvoda od strane potrošaća.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 8:26 (KIKI3ooo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselin

u ovom pogledu,seksom do fit linije

Svaka akcija ima svoju reakciju.
14 godina
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

ma kakve kiseline nek legaliziraju efedrin

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

Sve što pišu čitatelji je točno. Debljina je posljedica ovisnosti, drogiranje hranom, pa prije svega treba liječiti psihu. No to ne znači da u terapiji ne bi pomogla i jantarna kiselina. Sam antabus neće izliječiti alkoholičara, ali će pripomoći njegovom izliječenju. Ili kako se liječe duševne bolesti? Kombiniranom terapijom: lijekovi (psihoharmaci) + psihoterapija. Ne postoji čudesan lijek, no uvijek je lakše s lijekom nego bez njega.  

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselin
Uvesti porez na šećer (o čemu se već i razmišlja). Šećera stvarno ima svugdje i bez da jedeš slatkiše nagutaš ga se. A onda naravno, moraš nakon obroka i zasladiti nečime...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselin
Visak kaže...
Uvesti porez na šećer (o čemu se već i razmišlja). Šećera stvarno ima svugdje i bez da jedeš slatkiše nagutaš ga se. A onda naravno, moraš nakon obroka i zasladiti nečime...

 

točno u što naše tijelo pretvara svu hranu koju pojedemo?

žene ga vole
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselin
U drek.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

lol

žene ga vole
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

Ova dva odgovora na prethodno pitanje su točna, ali neprecizna. Sve što pojedemo prolazi biokemijsku transformaciju, pa reći što točno nastaje od hrane nije moguće u ovako kratkom prikazu. No općenito bi se moglo reći da se hrana razgrađuje do octene kiseline, a ova pak ulazi u Krebsov ciklus u kojem se pretvara u CO2 i H2O te u energijom bogati spoj ATP koji potom sintetizira sve što tijelu treba (proteine, RNA, DNA itd.). Krebsov ciklus je temelj aerobnog metabolizma, no iz aktivirane octene kiseline, koja u tom obliku ulazi u Krebsov ciklus, mogu se sintetizirati masne kiseline, a iz njih masti. Stoga od šećera nastaje aktivnirana octena kiselina (Ac-CoA), a od aktivirane kiseline mogu nastati masti. Tako se ugljikohidrati pretvaraju u masti. Proteini pak imaju drugi metalobizam, oni se naime u šećeru i gušerači razgrađuju u aminokiseline koje u slobodnom stanju ulaze u krvotok. Od njih se potom, poput cigala, slažu druge druge proteinske molekule. Jedna amonokiselina može prelaziti u drugu (reakcija transaminacije), a mogu biti i razgrađene, tj. pretvorene u energiju u Krebsovom ciklusu, ako se prije toga razgrade do octene kiseline (acetata), tj. Ac-CoA. Da ne duljim, što se sve sa hranom u tijelu, u kemijskom smislu događa, bavi se dinamička biokemija. Nju obično pokriva jedan semestar na fakultetu. Valjda vam je stoga jasno da se na postavljeno pitanje ne može tek tako odgovoriti. No mislim da sam dao osnovne odrednice, a to su Krebsov ciklus, ATP i Ac-CoA.  

 
1 0 hvala 7
15 godina
protjeran
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

jevala vas interpunkcija
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Lijek protiv debljine zove se jantarna kiselina (?

Komentar na filmić:

 

Majne libe jeden tag 

in der dojče kanalgrab 

 

tj.: 

 

Meine Liebe jeden Tag

In der deutschen Kanalgrube 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice