Linus Torvalds poludio na Intel

poruka: 26
|
čitano: 8.942
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Linus Torvalds poludio na Intel".
10 godina
neaktivan
offline
Linus Torvalds poludio na Intel

Trebao bi biti naslov 

 

Linus zaskoćio na Intel, Intel bez izlaza

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Linus Torvalds poludio na Intel

Jedan od rijetkih ljudi na visem nivou koji jos uvijek smije reci sto misli.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
25 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Re: Linus Torvalds poludio na Intel
Srce me zaboli kad vidim da se skylake spominje pod "starije arhitekture" 😩
Freak Show Inc.
 
24 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linus Torvalds poludio na Intel
Smije svatko reci sto zeli samo sto vecina ne zeli jer si medusobno lizu guzice..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linus Torvalds poludio na Intel

da li je ova zadnja intelova generacija, coffie lake ili kako se vec zove pogodjena ovim? Ako nije , od kad to onda oni znaju za propust?

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Linus Torvalds poludio na Intel

Fanovi su uvijek zadovoljni i njima nije bitno kakvo sranje im servira intel kad je bogu sve dozvoljeno.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 16:49 (dery).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Linus Torvalds poludio na Intel

hardversko veselje s rupama nije potpuno ako mu se ne doda softversko ograničenje na windows 10. i to je ok: kad već zasereš, učini to kompletno i do kraja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 1 hvala 2
11 godina
offline
Linus Torvalds poludio na Intel

> Alternativno, moguće je na razini OS-a implementirati metodu "retpotline" koju su osmislili Googleovi stručnjaci

Izraz je "retpoline", bez drugog 't', kombinacija od "return i trampoline".

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Linus Torvalds poludio na Intel

Pa i takav izbusen ko ementaler od amd u igrama napavi sprdnju.

 
1 10 hvala 1
11 godina
offline
Linus Torvalds poludio na Intel

Nije ovo propust, nego backdoor za NSA. Jedini problem je što je to izašlo u javnost.

 
10 1 hvala 0
15 godina
offline
Linus Torvalds poludio na Intel

.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Linus Torvalds poludio na Intel
mislioc kaže...

Pa i takav izbusen ko ementaler od amd u igrama napavi sprdnju.

Ako su ti FPS-i u igrama glavni problem koji povezujes s ovim propustima, imas vecih problema od spectre-a.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Linus Torvalds poludio na Intel
Friday kaže...
Srce me zaboli kad vidim da se skylake spominje pod "starije arhitekture" 😩

 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
12 godina
offline
Re: Linus Torvalds poludio na Intel
CroNk3r kaže...
mislioc kaže...

Pa i takav izbusen ko ementaler od amd u igrama napavi sprdnju.

Ako su ti FPS-i u igrama glavni problem koji povezujes s ovim propustima, imas vecih problema od spectre-a.

 Pa to je ono kaj mene zanima igre a za vas profice me boli tuki.

12 godina
neaktivan
offline
Linus Torvalds poludio na Intel

Čitam na redditu da su neki prešli na AMD platformu jer je pad performansi u mnogim radnjama i do 50%, jedino u igrama ga nema. Osim toga taj patch utjeće i na performanse SSD-a, pogotovo NVME pa smo i tu još popušili uz skupe procesore. Ovime se Ryzen još više udaljio u multithreading performansama, i ne ograničava SSD. Jedino na čemu Ryzen mora poraditi su taktovi no i to bi trebali riješiti s ovim zen-om+.  Čim izađe Threadripper baziran na zen+ opraštam se od Intela jer ovo je brutalno.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
7 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Linus Torvalds poludio na Intel

Ne mogu razumijeti ovu kroničnu tvrdoglavost intel-OVACA.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Linus Torvalds poludio na Intel
Pa amd ima većih problema sa taktovima I memorijama nego intel sa spectreom.Pa izbacili su poluproizvod koji je stabilan kao albanska poljoprivreda a ljudi ga dižu kao da je savršenstvo dotaknuto ryzenom.Problema sa memorijom I kompatibilnosti ima 7 od 10 korisnika ryzena na ovom forumu pa nikon ništa to je ok.Dajte malo realno sagledajte situaciju pa onda lupetajte sa spectreom.
 
2 7 hvala 1
16 godina
offline
Re: Linus Torvalds poludio na Intel
syncmaster245b kaže...

Jedan od rijetkih ljudi na visem nivou koji jos uvijek smije reci sto misli.

 

Je, ali to je ipak smekšana verzija jer da napiše kaj fakat misli otpadala bi žbuka sa zidova.

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
offline
Re: Linus Torvalds poludio na Intel
mislioc kaže...
CroNk3r kaže...
mislioc kaže...

Pa i takav izbusen ko ementaler od amd u igrama napavi sprdnju.

Ako su ti FPS-i u igrama glavni problem koji povezujes s ovim propustima, imas vecih problema od spectre-a.

 Pa to je ono kaj mene zanima igre a za vas profice me boli tuki.

A sto je sa serverima na kojima se igras?

 

EDIT:

Nevezano uz igre, ako si malo stariji imas i sustave poput paypala i slicno

Realno, skoro svaki malo ozbiljniji sustav je ranjiv posto je realno gledajuci intel bio bez konkurencije na serverskom podrucju zanjih puno godina.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 18:57 (CroNk3r).
12 godina
offline
Re: Linus Torvalds poludio na Intel
Ma najte se sekirat sve bu to čist fajn.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Linus Torvalds poludio na Intel

Imam kod kuce 5 intel strojeva u pogonu. Samo cekam da mi djecu pocnu zadirkivati u skoli...

Freak Show Inc.
 
15 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Linus Torvalds poludio na Intel

Ja em imam Kaby Lake što je prastara µArch (de facto skylake ali na novom procesu) i imam NVMe SSD i više radim nego igram. macOS je dobio zakrpu za 10.13.2 supplemental i dodatno sa 10.13.3 ali ne znam jesu li updateali i microcode. Vjerojatno jesu jer mac može updateat i svoj firmware za vrijeme updateanja OS-a. A igranje na macu je dobro kao slušanje Pernara kako objašnjava izračun cijene bez PDV-a iz cijene sa PDV-om.

 

Jadan moj mac, već ima problema sa grijanjem i microstutterom, ne treba mi još gore nego šta je sad, a već je za tu lovu sakat stroj po performansama. Ako ovo nije Appleu znak da pređe na Ryzen/EPYC onda što bi moglo bit?

 

Pa ćemo onda lakše moć imat i Ryzen hackintoshe, za što posebno navijam :)

Apple je samo vendor PC računala.
Moj PC  
1 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Linus Torvalds poludio na Intel
Linus je bjesan jer cini se da Intelove zakrpe vise brinu o minimiziranju pada performansi, nego o maksimiziranju sigurnosti korisnika.
Performanse prodaju procesore, a ne sigurnost?

Covjek je samo iskren, i kao takav pravo osvjezenje na sceni, slagali se ili ne s njim.


Kad smo kod linuxa, zasto je tocno zapeo 4.15?
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Linus Torvalds poludio na Intel
texas.bug kaže...
Linus je bjesan jer cini se da Intelove zakrpe vise brinu o minimiziranju pada performansi, nego o maksimiziranju sigurnosti korisnika.
Performanse prodaju procesore, a ne sigurnost?

Covjek je samo iskren, i kao takav pravo osvjezenje na sceni, slagali se ili ne s njim.


Kad smo kod linuxa, zasto je tocno zapeo 4.15?

 Zbog networking i boot buga koje su nedavno našli.

A prije toga je sve bilo usporeno baš zbo Spectre i Meltdown featurea

robimarko@gmail.com
16 godina
online
Re: Linus Torvalds poludio na Intel
mislioc kaže...
Pa amd ima većih problema sa taktovima I memorijama nego intel sa spectreom.Pa izbacili su poluproizvod koji je stabilan kao albanska poljoprivreda a ljudi ga dižu kao da je savršenstvo dotaknuto ryzenom.Problema sa memorijom I kompatibilnosti ima 7 od 10 korisnika ryzena na ovom forumu pa nikon ništa to je ok.Dajte malo realno sagledajte situaciju pa onda lupetajte sa spectreom.

 

 Imaš neki konkretni primjer ili je to po onome "mali Perica od Antine zaove je čuo da je Tomica rekao da amd ima problema"?

 

Na ryzenu sam od kada je izašao i nije bio nijedan problem kojega nisam riješio. A i ti problemi koje sam imao se ne bi pojavili da koristim sve komponente "as is", tj. da sam sastavio stroj, instalirao OS i koristio. Moji problemi su bili više infrastrukturne prirode jer sam odmah išao overclockati, a to onda baš i nije standardna upotreba.

15 godina
offline
Re: Linus Torvalds poludio na Intel
robimarko kaže...
texas.bug kaže...
Linus je bjesan jer cini se da Intelove zakrpe vise brinu o minimiziranju pada performansi, nego o maksimiziranju sigurnosti korisnika.
Performanse prodaju procesore, a ne sigurnost?

Covjek je samo iskren, i kao takav pravo osvjezenje na sceni, slagali se ili ne s njim.


Kad smo kod linuxa, zasto je tocno zapeo 4.15?

 Zbog networking i boot buga koje su nedavno našli.

A prije toga je sve bilo usporeno baš zbo Spectre i Meltdown featurea

 .. zbog istih stvaro koje njurga intelu.

-ali, kao korisnik, koji želi biti 'siguran', navijam za Linusa.. tj da se sys (ne samo CPU, jer je to samo dio svega) napokon napravi čist, stabilan, ne šupalj. .. ali od tog ništa, puste želje, frustracije ili naivnost. Rupe su tu, bit će, pa i u Linusovom kernelu (pa i u BSDu.. svugdje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice