Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najmanje

poruka: 14
|
čitano: 3.911
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najmanje ".
16 godina
offline
Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najmanje

Treba oformit Agenciju i Povjerenstvo užeg kabineta Vlade

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najmanje

Pa sta cu reci djeci da ce jos barem sljedecih 3+g vec u 16,30 bauljati mrakom po ulici, pujlp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najma
Stjepanj kaže...

Pa sta cu reci djeci da ce jos barem sljedecih 3+g vec u 16,30 bauljati mrakom po ulici, pujlp

 

A ako se prihvati ljetno racunanje onda bih ja mojoj djeci trebao reci da ce zimi u 9 ujutro i dalje biti mrak

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najma
Friday kaže...
Stjepanj kaže...

Pa sta cu reci djeci da ce jos barem sljedecih 3+g vec u 16,30 bauljati mrakom po ulici, pujlp

 

A ako se prihvati ljetno racunanje onda bih ja mojoj djeci trebao reci da ce zimi u 9 ujutro i dalje biti mrak

vjerujem da bi to puno lakse i prije prihvatili nego ovu drugu posljepodnevnu tamnu stranulp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 17:52 (Stjepanj).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najma
Stjepanj kaže...
Friday kaže...
Stjepanj kaže...

Pa sta cu reci djeci da ce jos barem sljedecih 3+g vec u 16,30 bauljati mrakom po ulici, pujlp

 

A ako se prihvati ljetno racunanje onda bih ja mojoj djeci trebao reci da ce zimi u 9 ujutro i dalje biti mrak

vjerujem da bi to puno lakse i prije prihvatili nego ovu drugu posljepodnevnu tamnu stranulp

 

Ovdje je mrak prakticki prije 4 i ne smeta mi to. Vise bi mi smetalo kasno svitanje.

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najmanje

Više od 80+% Europljana glasalo je drugacije, ocigledno nisi u vecini i to mi nije drago uopcelp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najma
U koliko sati počinje nastava u irskim osnovnim školama? Imaju li dva turnusa? Ostaju li djeca na cjelodnevnom boravku?
...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najma
Miro kaže...
U koliko sati počinje nastava u irskim osnovnim školama? Imaju li dva turnusa? Ostaju li djeca na cjelodnevnom boravku?

 

Junior/Senior infants - 9:00 - 13:40

Primary school - 9:00 do 14:40

Secondary school - 8:40 - 15:40

 

Infants - 2 razreda prije prvog

Primary school - od prvog do sestog razreda

Secondary school - 5 razreda nakon toga (mozda i 6, nemam pojma)

 

Breakfast club i after-school placamo 5 eura po satu za svako dijete. U nasem slucaju je to 60 eura tjedno. Dvije manje cure vozim u skolu sat vremena prije nastave a malecka i nakon skole ostaje sat vremena na "cuvanju"

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 18:45 (Friday).
15 godina
offline
Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najmanje

kak je krenulo, klinci koji će doživjeti dogovor oko ovoga još se nisu ni rodili, a dotad bi već mogli zaraditi i penziju.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najma
Najzanimljiviji dio je da se prepusta svakoj drzavi da sama odluci hoce li trajno "zimsko" odnosno nula, ili trajno "ljetno" +1.

Iz toga su moguca 2 scenarija:
1. imat cemo suludu situaciju da moguce svaka druga drzava ima drugo vrijeme, npr. Hrvatska zimsko, Slovenija ljetno, Austrija zimsko, Ceska ljetno itd.
2. do daljnjeg nemogucnost dogovora o zajednickom prelasku bilo na trajno zimsko ili trajno ljetno jer mi ne izgleda vjerojatno da se o tome postigne suglasnost svih 27 drzava. Oni na sjeveru imaju svoje brige, jug EU ima svoje potrebe...
Tako da ce postojece pomicanje biti do daljnjeg.

Ne vidim trecu opciju.
Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najmanje

Ma ništa od toga.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najma
texas.bug kaže...
Najzanimljiviji dio je da se prepusta svakoj drzavi da sama odluci hoce li trajno "zimsko" odnosno nula, ili trajno "ljetno" +1.

Iz toga su moguca 2 scenarija:
1. imat cemo suludu situaciju da moguce svaka druga drzava ima drugo vrijeme, npr. Hrvatska zimsko, Slovenija ljetno, Austrija zimsko, Ceska ljetno itd.
2. do daljnjeg nemogucnost dogovora o zajednickom prelasku bilo na trajno zimsko ili trajno ljetno jer mi ne izgleda vjerojatno da se o tome postigne suglasnost svih 27 drzava. Oni na sjeveru imaju svoje brige, jug EU ima svoje potrebe...
Tako da ce postojece pomicanje biti do daljnjeg.

Ne vidim trecu opciju.

 Najavili su već "nadležni" za tu tematiku da će se težiti konsenzusu - odnosno da susjedne države odaberu isto "vrijeme". Ali nije baš jasno, da li bi to bilo na razini regije ili šire, sve do toga da cijela EU izabere - isto.

 

 Ja sam već rekao - s obzirom na to da je očito teško unutar jedne države (a kamoli šire) izabrati zimsko ili ljeto kao trajno vrijeme - najbolje je da ostane kako je sada, promjena računanja dva puta godišnje, jer to je jednostavno - kompromis.

...
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 0:12 (Miro).
9 godina
offline
Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najmanje

Ljetno/zimsko računanje vremena nije kompromis nego idiotizam kojemu treba stati na kraj.

Moj PC  
4 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ljetno i zimsko računanje vremena ostaju najma
Kompromis je kada nitko nije zadovoljan. Osim nas koji smo za kompromis. :-)
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice