Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna

poruka: 39
|
čitano: 10.603
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna".
16 godina
offline
Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna

Ovi su gori od nas, pol države nema šta jest, a oni troše puste milijarde na avione... katastrofa kud ovaj svijet ide

 

Moj PC  
8 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
Točno kažeš, ali njih ima oko 250 puta više nego nas, pa će ipak lakše skupiti lovu za avione, a osim toga stalno se svađaju s Pakistanom pa im ti avioni trebaju, mada bi bilo puno bolje da se dogovore umjesto da ratuju.
dolazim odmah - Godot
15 godina
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
učo kaže...
Točno kažeš, ali njih ima oko 250 puta više nego nas, pa će ipak lakše skupiti lovu za avione, a osim toga stalno se svađaju s Pakistanom pa im ti avioni trebaju, mada bi bilo puno bolje da se dogovore umjesto da ratuju.

 istina: do rata se može doći i mirnim putem. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna

...bolje da si kupa par Baraka...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
lllnuclearlll kaže...

Ovi su gori od nas, pol države nema šta jest, a oni troše puste milijarde na avione... katastrofa kud ovaj svijet ide

 

 Imaju GDP kao V.Britanija, pa to neće ni osjetiti. Ne titraju im bezeveze oko jaja Rusi, Ameri,Francuzi,itd.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
12 godina
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,

@ IIInuclearIII

 

Nije ti to baš tako. Imaju velike flore ribarskih brodova, mora bogata ribom, klima je topla i vlažna tako da sve uspjeva i nekoliko puta godišnje, a za hranu im je dovoljno samo ispružiti ruku iznad glave... ili bilo gdje oko sebe....

Mango im je težak 1,5 kg itd. 

Imaju velik broj platformi zapadno od Mumbaia i nešto na istočnoj obali. Broj im stalno raste. Veliki novac uzimaju u poslu rezanja plovila i preprodaji metala. Industrija im raste, luke se razvijaju. Razvijaju svemirski program. Poduzetni su i susretao sam ih apsolutno svugdje po svijetu. Nisu kao Kinezi, ali su blizu. 

U svakoj državi imaš sirotinju, no ako ljudi žele školovati se i kasnije raditi i ulagati u doškolovanje,  to se lako može promijeniti. Isto tako potrbno je promjeniti i mentalni sklop. Sirotinju imaš i u SAD-u. Po onome što sam vidio to je ista stvar. Neškolovani i neradnici. 

 

Lp

vicious
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2019 15:03 (viciousone).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
Bit će belaja ako se ovi naoružaju, samo nisam baš siguran u Tatu ...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
viciousone kaže...

@ IIInuclearIII

 

Nije ti to baš tako. Imaju velike flore ribarskih brodova, mora bogata ribom, klima je topla i vlažna tako da sve uspjeva i nekoliko puta godišnje, a za hranu im je dovoljno samo ispružiti ruku iznad glave... ili bilo gdje oko sebe....

Mango im je težak 1,5 kg itd. 

Imaju velik broj platformi zapadno od Mumbaia i nešto na istočnoj obali. Broj im stalno raste. Veliki novac uzimaju u poslu rezanja plovila i preprodaji metala. Industrija im raste, luke se razvijaju. Razvijaju svemirski program. Poduzetni su i susretao sam ih apsolutno svugdje po svijetu. Nisu kao Kinezi, ali su blizu. 

U svakoj državi imaš sirotinju, no ako ljudi žele školovati se i kasnije raditi i ulagati u doškolovanje,  to se lako može promijeniti. Isto tako potrbno je promjeniti i mentalni sklop. Sirotinju imaš i u SAD-u. Po onome što sam vidio to je ista stvar. Neškolovani i neradnici. 

 

Lp

Da. Posebno su uspješni u korištenju vlakova. Znaju iskoristit svaki centimetar prostora. https://im.rediff.com/getahead/2014/aug/01india-population1.jpg

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2019 16:13 (markoBT).
10 godina
offline
Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna

 

 

Dobar potez USA, sve kako ne bi uskočili Rusi i drugi.

Ova ponuda Indiji je samo još jedna primjer, zašto su oni najveći i najjači. Jedina velesila na svijetu.

 

U HR mi se čini da avioni nisu tu zbog pravih razloga, nego samo kako bi se sakupljalo jeftine političke bodove, održavalo nacionalističke mitove i "državotvornu" bandu na vlasti.

Jedna Slovačka je bila po ekonomskoj moći malo bolja od HR, a danas kupuje nove avione kakve želi.

Šta ćeš kao i u životu pojedinca, tako i naroda nisu Vam uvijek krivi drugi, nego ponekad i Vi.

 

Kaj se tiče sirotinje, ipak tamo u Indiji milijuni ljudi živi sa dva-tri dolara na dan, a kod nas kada nemreš živjeti i u životnoj si snazi odeš do DE i tom slično.

Ako ništa drugo naša sirotinja može pjevati:"Ustani, bane" i "Vilu Velebita", piti pivo i navijati za drugu repku na svijetu.

Imamo HR!!!

 

Ipak ako ništa drugo drago mi je zbog US ekomonije.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
Glavas_ZG kaže...
Bit će belaja ako se ovi naoružaju, samo nisam baš siguran u Tatu ...

 Ovi odavno imaju i nuklearno oružje, a tebe strah zbog nekoliko aviona!?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
Memulica kao i obicno laze i dezinformira. 850 miljardi vs 2800 miljardi. Da definitvno im je GDP, kao UK.
16 godina
offline
Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna

A jesi me uhvatio u laži svaka ti dala.

Evo da se ispravim.

 

 

Prava istina je da Indija ima nešto veći GDP od V.Britanije za neku siću u dolarima.

 

 

 

 

INDIJA: 2,848.231*

VELIKA BRITANIJA: 2,808.899*

 

*brojke izražene u milijardama dolara za 2018. godinu.

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 1:18 (memulica).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna

Našim stručnjacima te fore nemogu prodavat. Ajd da su renameali u f23, ili još bolje u gtr 2060 Ti, ali 21-ice već imamo tako da će to Krstićević sasjeć u korijenu. 
Šal i kapu na stranu, ali nije li Indija radila s rusima na su-57? Amerima to ne smeta?
https://nationalinterest.org/blog/the-buzz/russia-india-had-big-plans-build-stealth-fighter-so-what-26346

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
memulica kaže...
Glavas_ZG kaže...
Bit će belaja ako se ovi naoružaju, samo nisam baš siguran u Tatu ...

 Ovi odavno imaju i nuklearno oružje, a tebe strah zbog nekoliko aviona!?

 Đaba ti nuklearno ako ga ne možeš isporučit.

15 godina
offline
Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna

za to vrijeme će damirček s inuitima dogovoriti kupnju papirnatih aviončića (nemodificiranih), a posao će dobiti i domaće tvornice papira i osnovne škole (za slaganje). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
Glavas_ZG kaže...
memulica kaže...
Glavas_ZG kaže...
Bit će belaja ako se ovi naoružaju, samo nisam baš siguran u Tatu ...

 Ovi odavno imaju i nuklearno oružje, a tebe strah zbog nekoliko aviona!?

 Đaba ti nuklearno ako ga ne možeš isporučit.

 

Indija šalje sonde na Mars, a ti misliš da su im avioni potrebni za nuklearno naoružanje!?

 

https://missilethreat.csis.org/country/india/

 

 

 

 

 

Nemoj više molim te na koljenima

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 10:28 (memulica).
5 godina
neaktivan
offline
Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna

500 aviona ma daj, kada ce ih dobit za 20 godina? Ameri blisko suraduju sa pakistancima, a indija s rusijom s kojoj je potpisala najveci vojni ugovor vrijedan 5bil$. A i indija ima puno vise ruske opreme nego americke, a kako je ruski avion jeftiniji vjerujem da ce ih kupit, a sva ova nagadanja o ponudama je samo to ponuda nista vise.

 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
memulica kaže...

 

Nemoj više molim te na koljenima

 

 i treba da moliš

14 godina
offline
Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna

Problem je što Rusi najčešće prodaju tzv. "majmunske" verzije koje se poprilično okljaštrene - naravno i Ameri imaju "tearing" klase i opreme aviona koji prodaju po bliskosti/sigurnosti...

 

naš dramolet s min. Ugrozom je mislim glavni pokazatelja kako nas vide i cijene...

 

no da se vratimo na rusku ponudu: MiG-29 je "pročitan" od Amera u tančine i uostalom nitko ga ne kupuje, govori se o starim serijama...

 

a na onom linku ti veli koji je problem: Indijci tvrde da oni mogu sami razviti najveći dio tehnologije za koju tvrde da im Rusi ionako ne bi dali najbolje dostupno...

 

a uz to i Rusi smanjuju narudžbe i čak će prije (po mom mišljenju) "preskočiti" 5. generaciju i krenuti na polu-autonomne dronove kao zamjenu avionima...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
Jbac252 kaže...

500 aviona ma daj, kada ce ih dobit za 20 godina? Ameri blisko suraduju sa pakistancima, a indija s rusijom s kojoj je potpisala najveci vojni ugovor vrijedan 5bil$. A i indija ima puno vise ruske opreme nego americke, a kako je ruski avion jeftiniji vjerujem da ce ih kupit, a sva ova nagadanja o ponudama je samo to ponuda nista vise.

 Da li znaš u kakvim su odnosima Kina i Indija. Rusija se okrenula Kini i time otvorila širom ruke Indiju zapadu. Indija je za razliku od Kine pametnija, a to će se vidjet kroz 10 god. Ne znam zašto ne čitaš dobro članak. Pa u Indiji bi se proizvodio budući F-21. Nije mala stvar dobiti licencu, a pogotovo slovo "F". Indija se povukla iz projekta Su-57, prvog Ruskog Stealth zrakoplova koji je sve drugo nego Stealth. Radarski mu je odraz veći od 25mm2. U IC toplotnom spektru je vidljiv skoro u cijelom području (850-5500nm) i to sa novim motorima. F-16V ima manji radarski odraz. Zar je onda čudo da se Indijci okreću F-16 ili F-18. Čak možda jednom i dugom. Spominje se da bi Ameri mogli ponovo počet proizvodit F-22 samo za Indiju i Izrael. Sve ćemo to vidjet uskoro. U Aziji se naprosto mora stvoriti netko tko će parirati Kini po svemu, ponajviše ljudstvom. A obje imaju preko 1,2 milijarde stanovnika. I Japan je dobio zeleno svjetlo za jačenje i proizvodnju napradne vojne tehnike, jer će Kina biti velika prijetnja onom dijelu svijeta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 19:52 (Cobra33).
6 godina
protjeran
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
Glavas_ZG kaže...
memulica kaže...
Glavas_ZG kaže...
Bit će belaja ako se ovi naoružaju, samo nisam baš siguran u Tatu ...

 Ovi odavno imaju i nuklearno oružje, a tebe strah zbog nekoliko aviona!?

 Đaba ti nuklearno ako ga ne možeš isporučit.

 Nuklearno oružje je tu da odvrati napad, i to fukcionira već 70 godina.

memulica kaže...

 

Prava istina je da Indija ima nešto veći GDP od V.Britanije za neku siću u dolarima.

 Za prosječnog čovjeka sa zapada Indija je vukojebina trećeg svijeta. Prljavo, smrdljivo, zagađeno, prenapučeno, religijski zaostalo. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 20:52 (Paolo Maldini).
16 godina
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
Paolo Maldini kaže...
 Za prosječnog čovjeka sa zapada Indija je vukojebina trećeg svijeta. Prljavo, smrdljivo, zagađeno, prenapučeno, religijski zaostalo. 

Prosječni čovijek na Zapadu nema blage veze što se događa na Istoku.

Indija za koje desetljeće prestiže Kinu po broju stanovnika i ubrzava rast. Te dvije drevne države će ponovo predvoditi ljudsku civilizaciju u slijedećim milenijima.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
14 godina
offline
Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna

Indija je prije svega najveća demokracija, sa hrpom problema...

 

oni spičkaju hrpu love/vremena/truda i nažalost su dokaz da je oligarhijski (jednopartijski) sustav privremenodobro rješenje - dok se ne dobije inicijalni rast... tu je glavna razlika između Kine i Indije...

 

Indijci imaju porez od 41% - a šugavu infrastrukturu, davanja na stranu robu su im još veća - 78%, ali sve korupcija poždere...

 

no i to će se ubrzo promijeniti, kad nastane kritična masa obrazovanih i upoznatih s ostatkom svijeta (to je glavna pozitivna točka Interneta - upoznavanje svijeta), samo će i tu  pasti podosta krvi...

 

sad je opet Velika Igra u pitanju, Ameri su podigli Kinu, a sad je se boje, sad traže Indiju da prijeđe k njima, što znači napuštanje Pakistana (koji itekako dobro surađuje s Kinom)....

 

a Rusi bi htjeli imati i Kinu i Indiju na svojoj strani, što je vrlo nemoguće u slijedećim dekadama...

 

Tako da je ovo Amerima prije svega nužan potez, ali ako zajebu, onda su u velikoj gabuli...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna

Indija ima sustav kasti, ljude koji "vrijede" manje od drugih jer su od rođenja žigosani kao niža kasta. U 2019. I sad neki pričaju bajke da je tamo raj. U PM zatucanosti. Kada Indija dođe na razinu zapada po ljudskim pravima i slobodama neke zemlje će već imati kolonije na drugim planetama.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna

jebaj ga, i Englezi imaju kaste, samo ušminkanije...

ali u Indiji imaš 28 sl. jezika, 140+ sekundarnih , rasne podjele...

 

ali će se sve to brzo promijeniti, kad shvate što im nedostaje...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,
Paolo Maldini kaže...

 Kada Indija dođe na razinu zapada po ljudskim pravima i slobodama neke zemlje će već imati kolonije na drugim planetama.

Indija je već među zemljama koje mogu lansirati sonde do drugih planeta Sunčeva sistem i za razliku od Kine tamo je drugi politički sistem. To je najveća demokratska zemlja na svijetu.

Od slijedeće godine su među top 5 ekonomija na planetu. Do 2030. bit će skupa s Kinom daleko ispred svih ostalih.

Neumitno centar naše civilizacije se seli na Istok, gdje je nekad i bio. Naravno običan čovjek na Zapadu to još ne vidi i još uvijek misli da se sve vrti oko njega.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
6 godina
protjeran
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,

Puno optimističnog i neargumentiranog bulšita izlazi iz tvojih usta. Inače centar civilzacije je povjesno uvjek bio na potezu od Europe do bliskog istoka.

16 godina
offline
Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna

Eh vidim, ni povijest ti nije jača strana.

 

Prve velike civilizacije ili civilizacijske kolijevke na Zemlji su nastale na obalama velikih rijeka. Zasad pouzdano znamo o kolijevkama oko Međurječja, prarijeke Saraswati i Žute rijeke. Ne bi me začudilo da u budućnosti nađu sličnu oko Amazone, jer su nedavno tamo otkrili djelove ogromnih (umjetnih) zemljanih nasipa pri krčenju prašuma.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 11:01 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16, ozna
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Lockheed Martin Indiji nudi prilagođeni F-16,

 Danas još gore

https://www.index.hr/vijesti/clanak/nuklearne-sile-na-rubu-rata-pakistan-srusio-indijske-avione-indija-uzvratila/2067087.aspx

Tako je to kad imaš dvije nestabilne nuklearne sile, pritom neznaš tko su zaostaliji vjerski fundamentalisti. Ali pajdo gore kaže da sve cvate i da je pitanje dana kada ćemo umjesto u Irsku i Njemačku pakirati kofere za Indiju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 9:58 (Paolo Maldini).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice