Loša vijest za korisnike Windowsa 7 i 8 - Nvidia o

poruka: 11
|
čitano: 3.502
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Loša vijest za korisnike Windowsa 7 i 8 - Nvidia o".
11 godina
offline
Loša vijest za korisnike Windowsa 7 i 8 - Nvidia o

Mene jos grize kada je nvidia odlucila dropati support meni najdrazem OSu, 98SE, stabilno, brzo, efikasno!!! 

Pa kasnije dropaju support XPu, jedva se naviko na ovo cudo nakon 98ice....

 

A sada i ovo! Mislim da cu prijeci na Linux, oni nisu nikada dropali support za 98icu! :D :D :D 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Loša vijest za korisnike Windowsa 7 i 8 - Nvidia o

Meni samo na živce ide špijunaža na desetki,nedostatak privatnosti.

XP i sedmica su mi najbolji,još iz dobrih starih dana dok još nije bilo popularno prodavat osobne podatke korisnika .

Nažalost,to se nikad neče vratit.
Jedino Linux preostaje.

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Loša vijest za korisnike Windowsa 7 i 8 - Nvidia o

Znači nvida 6xx i 7xx idu legacy a također dropaju driver support i za novije kartice ukoliko koristite Win7 i 8. 

 

AMD i dalje daje support za 7xxx i 2xxx seriju koji su rivali nvida 6xx i 7xx, te također daje driver support za ostale kartice na Win7 i 8. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Loša vijest za korisnike Windowsa 7 i 8 - Nvidia o

Nek naprave postene drivere za Ubuntu i mirna Bosna

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Loša vijest za korisnike Windowsa 7 i 8 - Nvidia o

            

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Loša vijest za korisnike Windowsa 7 i 8 - Nvid
danko99 kaže...

Meni samo na živce ide špijunaža na desetki,nedostatak privatnosti.

XP i sedmica su mi najbolji,još iz dobrih starih dana dok još nije bilo popularno prodavat osobne podatke korisnika .

Nažalost,to se nikad neče vratit.
Jedino Linux preostaje.

Špijunaža više nije problem; pritisnuo ih je GDPR. Kada i ako dobro namjestiš kontrole privatnosti, jedino što se šalje su specifikacije tvog računala i detalji o rušenju programa, ništa više. Osim toga, ako ti je stalo do privatnosti, važno je koristiti lokalni račun (a ne Microsoft račun), te isključiti SmartScreen i cloud u Defenderu ili ga pak zamijeniti nekim drugim antivirusnim programom.

11 godina
offline
Loša vijest za korisnike Windowsa 7 i 8 - Nvidia o

Došlo mi da od muke iščupam GPU s matične laptopa i zavarim neki drugi umjesto toga.

Naslov je klikbejt. Ovo se odnosi na gejmerske GPU-ove.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Loša vijest za korisnike Windowsa 7 i 8 - Nvidia o

prije ove nestašicočipne histerije (i još po relativno normalnim cijenama, ako takve u nas postoje) zamijenio sam dotadašnje radejonke nevidijama 1660. ubrzo su sve nestale te ispah vidovit u svojim očima te nehotice. ipak, amd je imao bitno bolje drivere iz 7 razloga, od kojih ovdje navodim dva: univerzalna namjena (igre/posao), g) u driverima postoji onaj "check for updates/automatically update" odabir i MCLXX) amd ažurira i unatrag modele (starije), prema potrebi, sam. nevidija nema ni jedno od ovoga. ili je za igre (pa sjebe gledanje filmova, posebno zblesira čitav komp s mkv datotekama - u bilo kojem playeru! - sve sam iskušao) ili za posao (bira se pri instaliranju, naknadno se ne da promijeniti: tražim - nema). tad je s filmovima lakše ali sjebe igranje("smrz!"). ažuriranje drivera tek uz mukeissove (odnedavno više ni to, za navedene modele). sad je ionak svejedno, jer nema ničega za kupiti pa Denis džaba kreči i tu piše o nekakvim "dolascima" nečega. 

 

konkluzija: kad bih sad mogao birati, vratio bih se na amd s nekakvih 4 ili 8 GB (maks.) i z-dravo. zbog drivera ponajviše. nevidija mi, kao i nervni plinovi, ide na živce. 

 

pe se: ovu sam platio 1500. a vid' sad. za ovoliko - nikad. i još rasprodana! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 20:22 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Loša vijest za korisnike Windowsa 7 i 8 - Nvid
Marko :D kaže...

Špijunaža više nije problem; pritisnuo ih je GDPR. Kada i ako dobro namjestiš kontrole privatnosti, jedino što se šalje su specifikacije tvog računala i detalji o rušenju programa, ništa više. Osim toga, ako ti je stalo do privatnosti, važno je koristiti lokalni račun (a ne Microsoft račun), te isključiti SmartScreen i cloud u Defenderu ili ga pak zamijeniti nekim drugim antivirusnim programom.

 Grhotom se smijem, grhotom. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 22:39 (pravi_covijek).
13 godina
offline
Re: Loša vijest za korisnike Windowsa 7 i 8 - Nvid

Gledaj, ako ne vjeruješ meni, uvijek možeš upaliti Wireshark ili neki sličan program i snifati pakete. Uostalom, prisutan je i Diagnostic Data Viewer koji pokazuje točno što, kada i zašto je poslano Microsoftu.

 

Da se od privatnih podataka nešto šalje, dobili bi kaznu po GDPR-u, a i mislim da ne bi ostalo nezapaženo od strane znatiželjnika. Privatni podaci mogu biti poslani ukoliko je tako namještena postavka, ali s osnovnom postavkom telemetrije, ništa se detaljno ne šalje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 23:08 (Marko :D).
15 godina
online
Re: Loša vijest za korisnike Windowsa 7 i 8 - Nvid
Ajar kaže...

prije ove nestašicočipne histerije (i još po relativno normalnim cijenama, ako takve u nas postoje) zamijenio sam dotadašnje radejonke nevidijama 1660. ubrzo su sve nestale te ispah vidovit u svojim očima te nehotice. ipak, amd je imao bitno bolje drivere iz 7 razloga, od kojih ovdje navodim dva: univerzalna namjena (igre/posao), g) u driverima postoji onaj "check for updates/automatically update" odabir i MCLXX) amd ažurira i unatrag modele (starije), prema potrebi, sam. nevidija nema ni jedno od ovoga. ili je za igre (pa sjebe gledanje filmova, posebno zblesira čitav komp s mkv datotekama - u bilo kojem playeru! - sve sam iskušao) ili za posao (bira se pri instaliranju, naknadno se ne da promijeniti: tražim - nema). tad je s filmovima lakše ali sjebe igranje("smrz!"). ažuriranje drivera tek uz mukeissove (odnedavno više ni to, za navedene modele). sad je ionak svejedno, jer nema ničega za kupiti pa Denis džaba kreči i tu piše o nekakvim "dolascima" nečega. 

 

konkluzija: kad bih sad mogao birati, vratio bih se na amd s nekakvih 4 ili 8 GB (maks.) i z-dravo. zbog drivera ponajviše. nevidija mi, kao i nervni plinovi, ide na živce. 

 

pe se: ovu sam platio 1500. a vid' sad. za ovoliko - nikad. i još rasprodana! 

 Evo, kolega Ajare...idemo se zamjeniti za grafe. Ja imam ovu pod Moj PC sa još godinu i pol garancije i istu nudim u zamjenu za tu jednu tvoju GTX 1660 

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice