MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

poruka: 227
|
čitano: 52.485
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr".
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Gogy7 kaže...
Problem je u tome sto su mi svi preporucili da ga drzim na kabelu kako bi imao sto manje coklusa punjenja. U 5 mjeseci se sam napunio 18 puta bez da sam ga ja punio. Da sam ga punio svakih dan dva sigurno bi ga punio barem 50-100 puta. Radim obradu videa tako da mi nema smisla skidati ga s punjenja jer trosi vise nego gledanje videa ili slicno. 92% mi je zdravlje baterije

 

Može li ova stranica pomoći?

 

 

If battery charging is paused or on hold on your Mac - Apple Support

 

9 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
pa upravo to i je problem. Zvuci super u teoriji ali ne u praksi. Znam da software ne dopušta punjenje kad je na 100%. Ali mislim da nije ok izgubiti 8% baterije u 5 mjeseci. Kazem ti 18 ciklusa. Ocito im to ne radi dobro kako govore.
5 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Gogy7 kaže...
Problem je u tome sto su mi svi preporucili da ga drzim na kabelu kako bi imao sto manje coklusa punjenja. U 5 mjeseci se sam napunio 18 puta bez da sam ga ja punio. Da sam ga punio svakih dan dva sigurno bi ga punio barem 50-100 puta. Radim obradu videa tako da mi nema smisla skidati ga s punjenja jer trosi vise nego gledanje videa ili slicno. 92% mi je zdravlje baterije

zdravlje baterije ti ne ovisi samo o ciklusima punjenja, vec i o njenoj operativnoj temperaturi i nacinima punjena i praznjenja itd

 

imam Air M1, takoder radim video obradu i dtp, Premier pro, In design, Ilustrator, Da Vinci i slicno

 

moj je star 5 mjeseci i baterija je na 100% trenutno, medutim ne radim na njemu svaki dan, a kada ga koristim onda je to iskljucivo na bateriji, a i nikada ne gasim racunalo, samo ga poklopim 

 

preporucam ti da ga koristis kako ti hoces i ne brines za bateriju, raditi ce ti na cca 80% kapaciteta i kada dodes do maksimum ciklusa

 

na kojem si ciklusu moze pogledat tako da drzis "Option" tipku, kliknes na ikonu Jabuke, i onda na "System information", odes pod Hardware>Power i tamo ti pise battery information

 

takoder ne bih previse davao paznje toj brojki "battery health", ne vjerujem nimalo toj brojki, cycle count je brojka koju mozes pratiti, a najbolje ocjenis zdravlje baterije tako da radis na njoj, i onda usporedujes nakon nekoliko mjeseci koliko ti traje u odnosu na trajanje kada je bio novi, tako ces najbolje primjetiti degradaciju baterije. sto ce ti biti starija manje sati ces moci raditi na njoj

 

edit: spor sam pa nisam vidio da si gore napisao cikluse 

ti imas 92% sa 18 ciklusa, a ja imam 100% sa 19 ciklusa

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2021 11:42 (Mitohondri).
9 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov

Eto, vidi. I ajde ti reci da je normalno. ventilator se upalio mozda 3 puta na nekiom jacem projektu

Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Gogy7 kaže...

Eto, vidi. I ajde ti reci da je normalno. ventilator se upalio mozda 3 puta na nekiom jacem projektu

 

 

MacBook Air m1 battery reduced to 98% - Apple Community

 

 

ne bih se brinuo.

 

 

Lp

5 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

kazem ti, moze biti bezbroj razloga zasto ti je na 92%. 

 

mozda ti je baterija na vecoj temeraturi, mozda je razlog sto ti je stalno ukljucen u struju, nemam pojma

 

probaj mjesec, dva raditi samo na bateriji, pa vidi kako ce ti to odgovarati

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Je li netko zna dal' onaj njemački mailbox funkcionira dobro? Da ne izgubim par tisuća eura 

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Entry Point kaže...

Je li netko zna dal' onaj njemački mailbox funkcionira dobro? Da ne izgubim par tisuća eura 

 funkcionira dobro, koristim godinama bez problema ali mislim da nisam nikad slao ništa vrijednije od 500€. Ja bih probao nagovoriti shop da mi uz naknadu pošalju direktno u HR (zbog eventualnog povrata).

7 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Uopće nepazim oko baterije - kupio sam ga da ga koristim ne da razmisljam o bateriji

Kada sam u uredu spojen je na punjaču (3'rd party, Baseus 65W GaN), van toga punim ako padne ispod 30%.

Imam ga godinu dana, nemam nikakvih zamjerki, i planiram ga koristiti bar još 2god pa na neki novi MBP

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2021 14:24 (CrniPero).
 
1 0 hvala 0
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Odem na istyle, potipkam i popunim sve i odbije mi visa premium gold karticu 

 

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Cekam sljedeci tjedan reviewe ali vjerojatno cu ubost 1TB, 32gb rama 10 core Pro ili cak Max. Vjerojatno ce biti i 14ica a ne 16ica. 


Zeznuto sto nigdje u HR nema za kupiti 14ica sa 32gb memorije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2021 17:00 (Stryder).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov

Koji model će biti "best value" po vama? Entry 14"? Jedno pitanje vezano za austrijance, kupujete li prekowebshopa pa odete po to u Austriju ili se dostavlja u hrvatsku? CCA 250€ je HR verzaija skuplja, a tih 250€ je dobar upgrade sam po sebi za neku drugu komponentu

13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Stryder kaže...

Cekam sljedeci tjedan reviewe ali vjerojatno cu ubost 1TB, 32gb rama 10 core Pro ili cak Max. Vjerojatno ce biti i 14ica a ne 16ica. 


Zeznuto sto nigdje u HR nema za kupiti 14ica sa 32gb memorije.

 Bude u Njemackoj za Black Friday svega.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Entry Point kaže...

Čemu čuđenje. Pa već preko 20 godina kod nas hardware ima jednostavan izračun:
       cijena u $ * 10 = cijena u kunama

 

Jedino isplativo je kupit iz Njemačke (jer imaju najmanji porez, tj skoro najmanji porez od svih članica EU - Luxemburg, Malta i Cipar imaju manji)

P.S. Nekad i puno više od ovoga.

Evo jednog bisera sa cijenom Evo jednog bisera sa cijenom
To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2021 18:58 (gkelekov).
11 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

pa cudno je da je bas Pro 14" i 16" dosta skuplji nego sto bi trebao biti, jer su Air i Pro 13" bili skoro identicni US cijenama, koje su bez poreza

 

kod nas su cijene u biti zadnjih par godina u potpunosti u skladu sa cijenama u US

 

uzmimo za primjer base modele:

 

Air 13" 999 USD, tecaj 6,5, porez 25% i cijena u hr oko 8500kn, tako i je

 

Pro 13" 1299 USD tecaj 6,5, porez 25% i cijena u hr oko 11000kn  tako i je

 

Pro 14" 1999 USD tecaj 6,5, porez 25% i cijena u hr oko 16000kn, a kod nas je 2000kn vise nego sto bi trebao biti

 

Pro 16" 2499 USD tecaj 6,5, porez 25% i cijena u hr bi trebala biti ok 2000kn, ako je suditi po 14" modelu bit ce 22000kn+

 

cudno je da se Apcom odlucio podici cijene bas za ova dva nova modela, i to naravno nije ok za nase trziste, ali ne mozemo tu nista kad su jedini distri i oni kontroliraju maloprodajne cijene, a ne ducani

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Jednostavno naručiš vani i bog. Nek stave cijenu 100k kn.

 

To kod nas strašno. Gledaš i ne vjeruješ!

Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Timo kaže...

pa cudno je da je bas Pro 14" i 16" dosta skuplji nego sto bi trebao biti, jer su Air i Pro 13" bili skoro identicni US cijenama, koje su bez poreza

 

kod nas su cijene u biti zadnjih par godina u potpunosti u skladu sa cijenama u US

 

uzmimo za primjer base modele:

 

Air 13" 999 USD, tecaj 6,5, porez 25% i cijena u hr oko 8500kn, tako i je

 

Pro 13" 1299 USD tecaj 6,5, porez 25% i cijena u hr oko 11000kn  tako i je

 

Pro 14" 1999 USD tecaj 6,5, porez 25% i cijena u hr oko 16000kn, a kod nas je 2000kn vise nego sto bi trebao biti

 

Pro 16" 2499 USD tecaj 6,5, porez 25% i cijena u hr bi trebala biti ok 2000kn, ako je suditi po 14" modelu bit ce 22000kn+

 

cudno je da se Apcom odlucio podici cijene bas za ova dva nova modela, i to naravno nije ok za nase trziste, ali ne mozemo tu nista kad su jedini distri i oni kontroliraju maloprodajne cijene, a ne ducani

 

 

Rekao bih da uopće nije čudno, i to je tužno. Anyway, uzeo sam ponudu za 14'' M1 Max, 32Core GPU, 64GB RAM, 2TD SSD - bez popusta 34.657,78 + PDV odnosno 43.322,23 kn
I ništa lijepo na apple.de složio identičnu konfiguraciju, s PDVom 4589€ => 34.531,18 kn

 

Hvala hrvatski distributeri, još jednom ste me probali zajebati i još jednom ste ga progutali. Da okej, dali su mi 10% na inicijalnu cijenu, uuuuu očito nije problem kad je 25% veća u usporedbi s DE.

 

Razmišljam da to malo smanjim jer realno obični M1 Max je dovoljan kao i 32GB RAM i dođemo na 3899€ => 29.344,16 kn

 

Ispod 30k sasvim solidno. Kod nas po ovim cijenama vjerojatno bi me oderali za 700-800€.

He who is brave is free.
15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Gogy7 kaže...

Eto, vidi. I ajde ti reci da je normalno. ventilator se upalio mozda 3 puta na nekiom jacem projektu

 Mislim da nije do toga što ti je stalno spojen, moj je na poslu spojen cijelo vrijeme (8h) na struju + doma na bateriju (2-3h). Imam ga od 3. mjeseca. Jedino što je meni na poslu poklopljen dok radim (spojen na monitor).

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov

da te pitam ja isto igram na njemačku opciju jer mi nije do plaćanja poreza na budale. Nego da te pitam, postoji li dostava + plaćanje putem apple.de za hr ili mi netko mora preuzeti u njemačkoj / isporučiti ga na njemačku adresu?

13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Mislim da na 2 ili vise MbP 16 ispadne isplativije otici u US, uzet ih tamo i vratiti se nazad. 

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
ivanoile kaže...

Mislim da na 2 ili vise MbP 16 ispadne isplativije otici u US, uzet ih tamo i vratiti se nazad. 

 Pogotovo kad ti ih zapljene 

-
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
KiloOne kaže...

da te pitam ja isto igram na njemačku opciju jer mi nije do plaćanja poreza na budale. Nego da te pitam, postoji li dostava + plaćanje putem apple.de za hr ili mi netko mora preuzeti u njemačkoj / isporučiti ga na njemačku adresu?

 

Preko apple stranice moguće je dostava isključivo u zemlju preko koje se kupuje (Apple.com/at u Austriju, Apple.com/de u Njemačku itd.), Apple izričito ne dozvoljava dostavu u druge zemlje, zbog njihovih internih pravila koja mnogima nisu jasna.

 

Dakle jedino preko tog vanjskog servisa na koji će se paket dostaviti, a dalje će Vam oni poslati putem DHL-a ili nekom drugom kurirskom službom paket.

 

 

13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
The Unforgiven kaže...
ivanoile kaže...

Mislim da na 2 ili vise MbP 16 ispadne isplativije otici u US, uzet ih tamo i vratiti se nazad. 

 Pogotovo kad ti ih zapljene 

 Zasto bi? Meni nikad nisu radili probleme oko toga, samo je bitno da nema kutije. 

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Entry Point kaže...

Je li netko zna dal' onaj njemački mailbox funkcionira dobro? Da ne izgubim par tisuća eura 

Koji?

He who is brave is free.
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Dwyane Wade kaže...
Entry Point kaže...

Je li netko zna dal' onaj njemački mailbox funkcionira dobro? Da ne izgubim par tisuća eura 

Koji?

 

 

možda ovaj

 

Online Shipping Cost Calculator | Ship From Germany To Anywhere (mygermany.com)

 

13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Dwyane Wade kaže...
Entry Point kaže...

Je li netko zna dal' onaj njemački mailbox funkcionira dobro? Da ne izgubim par tisuća eura 

Koji?

 

 

možda ovaj

 

Online Shipping Cost Calculator | Ship From Germany To Anywhere (mygermany.com)

 

U ovakvim situacijama, sada samo trebam protokol kako od pozicije uzimanja proslijediti ovima, da meni dostave?! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
mzopg kaže...
rambox kaže...
Jedina bitna razlika je performanse po watu, baš tu M1 ima veliku prednost.

Uz spomenuto tu je i još jedna bitna stavka, grijanje. Trenutni ekvivalent po snazi u izdanju AMDa ili INTELa će se pretvoriti u mlazni avion po pitanju buke u laptopu, a uz to će glumiti kalorifer. Sličan problem je bio i sa starijim verzijama MBP, na primjer ovaj moj koji kad se zapjeni pošteno zuji i grije.

 

M1 omogućuje dvije bitne stvari za laptop uređaje, malu potrošnju = duže trajanje baterije i/ili manju bateriju = lakši uređaj i tiši rad uz manje zagrijavanja. Uz to daje više nego dovoljno snage za rad. Konkurencija tu trenutno nema odgovora, po snazi još ajde ajde, ali po potrošnji i zagrijavanju čipa su daleko iza. 

 

Moraš čekat nezavisne testove/vrlo detaljne testove, da vidiš velike monolitne/znatno veči TDP M1 ARM CPU Jabuke u praksi.Dakle da li imaju ili nemaju problema sa grijanjem, ili eto povremenim pregrijavanjem.

 

Eto ovo ti je najnoviji iPhone 13 Pro, dakle ista generacija procesora kao u M1 varijantama sa znatno više CPU/GPU jezgri.Ukratko da ima problema sa pregrijavanjem/throttling, i to najviše zbog čokljavog dizajna male matične ploče.Imaš dvije opcije, loš dizajn matične ploče ili opet okvirno loš dizajn matične ploče+hlađenja.

 

https://www.anandtech.com/show/16983/the-apple-a15-soc-performance-review-faster-more-efficient/3

 

"What’s not so great, is the phone’s throttling. Particularly, we seem to be seeing quite reduced power levels on the iPhone 13 Pro, compared to the iPhone 13 as well as previous generation iPhones.

 

There are reports of the new iPhones throttling more under gaming and cellular connectivity – well, I’m sure that having the modem directly opposite the SoC inside the sandwich is a contributor to this situation. The iPhone 13 Pro showcasing lower sustained power levels may be tied to the new PCB design, and Apple’s overall iPhone thermal design is definitely amongst the worst out there, as it doesn’t do a good job of spreading the heat throughout the body of the phone, achieving a SoC thermal envelope that’s far smaller than the actual device thermal envelope"

 

Apple i kvaliteta izrade(laptopi), to je sve samo ne odlično za detalje imaš Louis Rossmann Jubitu kanal.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2021 14:47 (rambox).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice