Mafia Definitive Edition - Dobrodošli u obitelj

poruka: 2
|
čitano: 4.105
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mafia Definitive Edition - Dobrodošli u obitelj".
16 godina
offline
Mafia Definitive Edition - Dobrodošli u obitelj

original je bio jedna od rijetkih igara koje sam uopce igrao i zavrsio s velikim gustom. aduti su bili sjajan open world,

tada nezamislive mogucnosti i kompleksnost i prije svega - prica. doimalo se kao da citam neki novi Puzov nastavak.

tu je bilo suptilong humora koji je bio jedan od lijepih slojeva, npr. u epizodi u garazi pojavljuje se lik koji

pokusava uvaljati neku robu - za koju se na kraju uspostavi da uopce nije njegova, vec da ju je delija ukrao. Lik se odaziva

na ime Gates, William :-) Ili tupavi lik ispod mosta imenom Dick, nadimak Big.

 

ono sto su jos bili sjajni aduti bijahu dijalozi i glumci koji su ih govorili, opet vrlo suptilno i vrlo uvjerljivo i kad smo kod toga

fantasticna glazba - koju kao da ju je birao Tarantino za film - dakle gomila Djanga Reinharda, Minor Swing, Belleville...

pa Mills brothers i Moanin' for you - bas iz misije garaze.

 

Osobna crtica je mjesto radnje finalne misije koja se odigrava u muzeju - koji je modeliran po pravom RL muzeju

KHM iliti "Kunsthistorisches Museum" u Becu - sto je bilo jako trippy, jer sam tamo neko vrijeme jako cesto obitavao i na

galeriji provodio svaku pauzu - cak su modelirali i dio koji je godinama bio zatovren i nedostupan (Münzkabinett).

nemalo sam se iznenadio kad sam prvi put pogledao creditse shvativsi da igra nije 'mericka nego, nasa - jevropska.

 

iza sjajne igre je stajao Daniel Vávra - genijalac svog kova koji je napisao i scenarij za ostale nastavke i a nogu je dobio

negdje oko 3. nastavka jer su preinacili pricu i tu je bio kraj - koga zanima sto se *moglo* igrati u nekom paralelnom,

nekorporativnom svemiru, moze poslusati ovdje:

 

 

a definitive edition? sjajna grafika, mada samo sto se tice vozila, tekstura isl - sami modeli ljudi su po meni za danasnje vrijeme

uzasno tvrdi i kockasti - pri tome mislim na onaj uncanny dio - ukocena ramena i nesto "off" sto je u kretnjama.

prvio razocaranje su novi likovi - potpuno drugi modeli lica, visina likova i sto je najgore - glasovi. protagonist je jos uvijek ima

isti glas, mada se osjeti da se glumac puno vise napraze da zvuci kao nekad (nakon dvije decenije, nije ni cudo) sto strasno

smeta ozracju igra, a ostali likovi su predivno iritantni i odradjeni potpuno amaterski. teza uvreda inteligenciji.

 

gameplay je odebiljen do bola i skoro pa da vuce na neku point and click debilanu, od akcije i to prave iz originala nije nista ostalo -

potpuni promasaj. prica je "popravljena" - nekim totalno tupavim dijalozima i "amerikanizirana" dakle opet zaglupljena sto je

neoprostivo, jer Vávra jest genije - dakle kao kad bi netko dosao na ideju da rimejka i jos gore prekraja Coppolina "Kuma".

dodamo li jos tome i muziku koja je sad nije kulisa nego fora s radiom - blagi ocaj. Djanga nigdje, mada postoji sansa da se

javlja kasnije, no tu monstruoznost si nisam dozvolio. naime, novoj igri sam dao sanse do trke (koja je vrlo postponana u odnosu na 

original - ergo kratili su ljepotu) i onda zakljucio da cu mozda zaigrati stari original, jer je ovo tesko smece na koje mi se nije dalo

tratiti vrijeme.

 

sto se tice recenzije - lijepo je odradjena, ali ovaj naslov bi zasluzio komparaciju sa originalnom - ne sjecam se jesam li istu ikad

procitao u bugu, ali bi bilo lijepo da ju je uradio mozda isti autor. toplo se nadam da ce netko upozoriti stare ljubitelje originala

na ovaj krs. mada se pitam ima li jos upce takve matore publike ovdje...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 8:55 (nikola).
 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Mafia Definitive Edition - Dobrodošli u obitel

meni se crveno svjetlo upalilo prilikom gledanja prvog gameplay-a na HCL-u kada sam vidio u jednoj potjeri (od cca 1-3 minute) jednu te istu scenu/animacije kako autom izbjegava prepreke na cesti, a negativci se zabijaju u iste + ono čudno padanje lika kada silazi sa kutije ili preskače ogradu (raširi ruke i pada kao drvo u obliku slova T).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice