MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

poruka: 81
|
čitano: 16.852
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura ".
14 godina
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Iskreno, uopce ne vidim svrhu ovog proizvoda i ne kuzim taj hype koji je stvorio

Moj PC  
15 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
KingNothing kaže...

Iskreno, uopce ne vidim svrhu ovog proizvoda i ne kuzim taj hype koji je stvorio

 

mobitel kojeg najprije morate sastaviti sami da bi njime mogli telefonirati, slati poruke i na njemu igrati igre, učeći pritom osnove elektronike, mehanike, fizike i programiranja

 

 

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
neaktivan
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Meni je upravo to fascinantno, slicno ko i Gamebuino ili kako se vec zove, iako su to Kinez ili Japanac znali napraviti pred 30 godina, on je uspio u pravo vrijeme prepoznati priliku i uspio je s onim sto nikad nitko ne bi rekao da ce proci u danasnje vrijeme. Meni da je netko rekao pred 2 godine - idemo napraviti arduino based konzolu ili mobitel kojeg moras sam doma sastaviti i programirati, rekao bih mu da je budala sto to ide raditi pored svega kaj danas postoji. Upravo zato se divim Gajsaku i ekipi, uspjeli su s necime sto bi ostatak populacije vec pri samom spomenu otpisao i proglasio te budalom. Probaj ti s 19 godina imati poduzece koje samo od kickstartera ima preko 100.000 $ vrijednosti, i to od nule prakticki doma iz garaze, a sad ima podrsku velikih domacih igraca kao sto su Car, Cvjetojevic itd. A da ne kazem da je proizvod zaista dobar te ima edukativnu funkciju i pristupacnu cijenu, te bih osobno prije nekom klincu kojeg to zanima za Bozic dao tako nesto, a ne skupe iPhonove il stajaznam. 

Ako gledate na ovaj proizvod kao nesto na cemu cete stvarno zvati nekoga ili igrati igrice, naravno da ne vidite poantu, ali cijela ta prica, edukativna funkcija, pravo vrijeme, novo trziste itd. je nesto potpuno drugo, a da ne kazem da se nije previse ljudi sjetilo s tim raditi. Ovo je pravi primjer INOVACIJE, ta rijec ne oznacava sad nesto u sto je ulozeno 10 mlrd $, nego cijelu inovativnu poslovnu ideju i proizvod gdje je stvoreno nesto korisno od dijelova koji kostaju 50-ak kuna. Medutim, naravno da nas mentalitet u nicemu ne vidi svrhu.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
22 0 hvala 3
12 godina
online
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Diplomirani pješak kaže...

Meni je upravo to fascinantno, slicno ko i Gamebuino ili kako se vec zove, iako su to Kinez ili Japanac znali napraviti pred 30 godina, on je uspio u pravo vrijeme prepoznati priliku i uspio je s onim sto nikad nitko ne bi rekao da ce proci u danasnje vrijeme. Meni da je netko rekao pred 2 godine - idemo napraviti arduino based konzolu ili mobitel kojeg moras sam doma sastaviti i programirati, rekao bih mu da je budala sto to ide raditi pored svega kaj danas postoji. Upravo zato se divim Gajsaku i ekipi, uspjeli su s necime sto bi ostatak populacije vec pri samom spomenu otpisao i proglasio te budalom. Probaj ti s 19 godina imati poduzece koje samo od kickstartera ima preko 100.000 $ vrijednosti, i to od nule prakticki doma iz garaze, a sad ima podrsku velikih domacih igraca kao sto su Car, Cvjetojevic itd. A da ne kazem da je proizvod zaista dobar te ima edukativnu funkciju i pristupacnu cijenu, te bih osobno prije nekom klincu kojeg to zanima za Bozic dao tako nesto, a ne skupe iPhonove il stajaznam. 

Ako gledate na ovaj proizvod kao nesto na cemu cete stvarno zvati nekoga ili igrati igrice, naravno da ne vidite poantu, ali cijela ta prica, edukativna funkcija, pravo vrijeme, novo trziste itd. je nesto potpuno drugo, a da ne kazem da se nije previse ljudi sjetilo s tim raditi. Ovo je pravi primjer INOVACIJE, ta rijec ne oznacava sad nesto u sto je ulozeno 10 mlrd $, nego cijelu inovativnu poslovnu ideju i proizvod gdje je stvoreno nesto korisno od dijelova koji kostaju 50-ak kuna. Medutim, naravno da nas mentalitet u nicemu ne vidi svrhu.

 Sve stoji samo izbaci ove jebivjetre koji su prodavali tariguz zgradama vlade iz komentara.

 

Svaka čast dečku i želim mu puno uspjeha u budućem radu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 14:42 (DarthMarkus).
6 godina
neaktivan
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Diplomirani pješak kaže...

Meni je upravo to fascinantno, slicno ko i Gamebuino ili kako se vec zove, iako su to Kinez ili Japanac znali napraviti pred 30 godina, on je uspio u pravo vrijeme prepoznati priliku i uspio je s onim sto nikad nitko ne bi rekao da ce proci u danasnje vrijeme. Meni da je netko rekao pred 2 godine - idemo napraviti arduino based konzolu ili mobitel kojeg moras sam doma sastaviti i programirati, rekao bih mu da je budala sto to ide raditi pored svega kaj danas postoji. Upravo zato se divim Gajsaku i ekipi, uspjeli su s necime sto bi ostatak populacije vec pri samom spomenu otpisao i proglasio te budalom. Probaj ti s 19 godina imati poduzece koje samo od kickstartera ima preko 100.000 $ vrijednosti, i to od nule prakticki doma iz garaze, a sad ima podrsku velikih domacih igraca kao sto su Car, Cvjetojevic itd. A da ne kazem da je proizvod zaista dobar te ima edukativnu funkciju i pristupacnu cijenu, te bih osobno prije nekom klincu kojeg to zanima za Bozic dao tako nesto, a ne skupe iPhonove il stajaznam. 

Ako gledate na ovaj proizvod kao nesto na cemu cete stvarno zvati nekoga ili igrati igrice, naravno da ne vidite poantu, ali cijela ta prica, edukativna funkcija, pravo vrijeme, novo trziste itd. je nesto potpuno drugo, a da ne kazem da se nije previse ljudi sjetilo s tim raditi. Ovo je pravi primjer INOVACIJE, ta rijec ne oznacava sad nesto u sto je ulozeno 10 mlrd $, nego cijelu inovativnu poslovnu ideju i proizvod gdje je stvoreno nesto korisno od dijelova koji kostaju 50-ak kuna. Medutim, naravno da nas mentalitet u nicemu ne vidi svrhu.

 Heh, e moj prosječni Hrvatu.... 

 

Pa to već sve godinama postoji vani, samo je dotični mladi "inovator" to plasirao pod svoje i bere pare od dičnih roditelja obične balkanske bagre koji misle da će im dijete postati idući Bill Gates ako pola sata lemi po tim sranjima i onda šutne u kut. 

15 godina
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Cogent kaže...

 Heh, e moj prosječni Hrvatu.... 

 

Pa to već sve godinama postoji vani, samo je dotični mladi "inovator" to plasirao pod svoje i bere pare od dičnih roditelja obične balkanske bagre koji misle da će im dijete postati idući Bill Gates ako pola sata lemi po tim sranjima i onda šutne u kut. 

 

Sve ce ti oprostiti, ali uspjeh nikada nece.

 

Cestitam, krkanluk level 9000.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
6 godina
protjeran
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Diplomirani pješak kaže...

 Probaj ti s 19 godina imati poduzece

 

A da ne kazem da je proizvod zaista dobar te ima edukativnu funkciju i pristupacnu cijenu, te bih osobno prije nekom klincu kojeg to zanima za Bozic dao tako nesto, a ne skupe iPhonove il stajaznam. 

Medutim, naravno da nas mentalitet u nicemu ne vidi svrhu.

 

1.) Samo s tim godinama i možeš ući u ovakve pustolovine. Jedno je hobi, a drugo posao. Kasnije te dočekaju neki drugi oblici odgovornosti prema drugima i prema sebi, pa dobro razmisliš hoćeš li se upustiti u nešto što već postoji i prodaje se ili za što realno ne postoji tržište.

 

2.) Puno toga u životu ima obrazovnu funkciju, pa se to ne povezuje s Kickstarterom, niti se od toga radi velika misa. Izvrstan primjer svega toga bila ti je dugogodišnja emisija "Globalno sijelo" na HRT-u u kojoj si mogao vidjeti čime se sve ljudi bave u svojem slobodnom vremenu, s koliko ljubavi i volje tome pristupaju, ali se nisu svi okrenuli tržištu. Zato se i javljam, jer se doslovno medijski siluje sve i svakoga o poduzetništvu, a nije to za svakoga i nemaju svi niti namjeru prodavati ono što su stvorili.

 

3.) Nije mentalitet nego globalno selo u kojem je to netko napravio prije tebe. Što tebe ne sprječava da probaš napraviti isto ako imaš o čega živjeti u međuvremenu.

 

12 godina
neaktivan
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Ovako, gledano sa strogo tehnicke strane ovo mozemo nazvati sranjem, isto kao i onu pametnu klupu itd. Stvar je da je ovdje sama tehnicka strana najmanje bitna, i to lik cijelo vrijeme govori u danasnjem gostovanju, ali i opcenito po novinama. Naravno da Gajsak navlaci hejt na sebe od strane svojih sunarodnjaka, jer on je za prosjecnog Hrvata tam neki balavac koji je napravio nesto sto moze nadprosjecni osnovnoskolac uz pomoc Youtuba napraviti, i eto budale kao sto su Car i ostala milijunska ekipa ne znaju kam bi s parama pa daju njemu. Ljubomora i besposleno piskaranje po forumu, zasto ni jedna relevatna osoba iz domace ili svjetske poduzetnicke scene nije posrala ovaj projekt, ali prosjecni krkan vidi u ovome sve najgore?

Vjerujte mi, ne znam iz kakve vi pozadine dolazite, ali taj njegov proizvod i tvrtka su inovativniji od 95% domacih tvrtki i tesko je to kuziti u drustvu gdje je poduzetnicki domet otvoriti kafic, iznajmiti apartman ili otvoriti zidarsku firmu. 

Kao drugo, zivimo u trzisnom gospodarstvu, ako trziste diktira da se ovo po vama "sranje" prodaje vise nego neka druga "igracka" s edukativnom funkcijom, zasto ima toliko narudzbi da ne stigne proizvoditi.. nema trziste kazes? svakakve gluposti pronadu svoje trziste, danas je trziste veliko preko 7 milijardi ljudi, i sam sam rekao da nikad ne bih ovako nesto imao muda pokrenuti, ali ocito ima neka caka, zasto ja ili ti nemamo tvrtku koja je u godinu dana preko milijun kuna zaradila i to po cijelom svijetu? Ljubomora ili nesto drugo?


Trece, zasto se ne bi davalo publiciteta takvim ljudima kao sto je Gajsak? Meni je 10 put draze procitati o njima nego o 99% gluposti i senzacionalizma kaj pisu po portalima i novinama. 

Je li iPhone bio prvi smartphone? Je li BMW bio prvi auto? E pa tako nije ni ovaj njegov proizvod prvi takav na svijetu, ali je unatoc tome uspjesan i ima buducnost. Da ste pogledali barem jedan video do kraja, znali biste da Gajsak i sam tvrdi da ovo nije prvi takav proizvod na svijetu i da suraduje s ostalim proizvodacima slicnih platformi van RH, medusobno programiraju kompatibilne igre itd. 


Reci "da ce klinac malo lemiti i postati novi Bill Gates" je toliko primitivno i glupo da stvarno ne znam kako odgovoriti osim da ne kuzis ni 1% kako bilo sto dalje od pisanja po forumu funkcionira, ili si samo jedan od onih koji su najpametniji samo na temelju procitanog naslova clanka.

Uglavnom, ako nista drugo, barem nemojte srati po decku, vjerujem da bi on najradije da se rodio negdje gdje cijene stvari kojima se bavi, ali jbg, na nas je osuđen. "Nema te ideje koju danas već netko drugi nije dobio. Mali se trudi nešto napravit, pritom ne koristi državne pare, nek mu je sa srecom." njuznjuz 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 17:05 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
21 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
ridealong kaže...

 

1.) Samo s tim godinama i možeš ući u ovakve pustolovine. Jedno je hobi, a drugo posao. Kasnije te dočekaju neki drugi oblici odgovornosti prema drugima i prema sebi, pa dobro razmisliš hoćeš li se upustiti u nešto što već postoji i prodaje se ili za što realno ne postoji tržište.

 

2.) Puno toga u životu ima obrazovnu funkciju, pa se to ne povezuje s Kickstarterom, niti se od toga radi velika misa. Izvrstan primjer svega toga bila ti je dugogodišnja emisija "Globalno sijelo" na HRT-u u kojoj si mogao vidjeti čime se sve ljudi bave u svojem slobodnom vremenu, s koliko ljubavi i volje tome pristupaju, ali se nisu svi okrenuli tržištu. Zato se i javljam, jer se doslovno medijski siluje sve i svakoga o poduzetništvu, a nije to za svakoga i nemaju svi niti namjeru prodavati ono što su stvorili.

 

3.) Nije mentalitet nego globalno selo u kojem je to netko napravio prije tebe. Što tebe ne sprječava da probaš napraviti isto ako imaš o čega živjeti u međuvremenu.

 

 I ? Koja je poanta? Mali je u pravim godinama napravio pravu stvar i malo su se novinari zainteresirali, samo kaj ljudi moraju nekak opravdati sami sebe zakaj oni nisu nekaj postigli, to je normalno i ne osudujem te. Kaj ste svi zagrizli na to da je netko napravio prije, ako cemo tako gledati nije niti James Watt izumio parni stroj. Ili jos bolji primjer, Playstation nije bila prva konzola, i kaj sad, zbog toga je ljudi nisu kupovali ili su srali po Sonyju?

Bit medijske pompe nije u tome da je klinac sastavio neki uredaj s 4 MB RAM-a, nego da je klinac s 18 godina vlasnik milijunske firme, i to jos u Hrvatskoj, da se polako probija vlastitim trudom i radom i nije pare od nikoga naslijedio kao neki drugi izumitelji i poduzentici (makar i o doticnom mislim pozitivno). K tome sve to je lijepo ukomponirano u duh "STEM revolucije" i stvarno ste opalili po decku ni krivom ni duznom. Iz tvojeg posta mogu zakljuciti da je problem u decku sto je otisao dalje od "Globalnog sijela" (koje je odlicna emisija bila btw) i stavio projekt na kickstarter? Ili u cemu je problem?

Extra wurst
6 godina
protjeran
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Extra protection kaže...

 I ? Koja je poanta? Mali je u pravim godinama napravio pravu stvar i malo su se novinari zainteresirali, samo kaj ljudi moraju nekak opravdati sami sebe zakaj oni nisu nekaj postigli, to je normalno i ne osudujem te. Kaj ste svi zagrizli na to da je netko napravio prije, ako cemo tako gledati nije niti James Watt izumio parni stroj. Ili jos bolji primjer, Playstation nije bila prva konzola, i kaj sad, zbog toga je ljudi nisu kupovali ili su srali po Sonyju?

Bit medijske pompe nije u tome da je klinac sastavio neki uredaj s 4 MB RAM-a, nego da je klinac s 18 godina vlasnik milijunske firme, i to jos u Hrvatskoj, da se polako probija vlastitim trudom i radom i nije pare od nikoga naslijedio kao neki drugi izumitelji i poduzentici (makar i o doticnom mislim pozitivno). K tome sve to je lijepo ukomponirano u duh "STEM revolucije" i stvarno ste opalili po decku ni krivom ni duznom. Iz tvojeg posta mogu zakljuciti da je problem u decku sto je otisao dalje od "Globalnog sijela" (koje je odlicna emisija bila btw) i stavio projekt na kickstarter? Ili u cemu je problem?

 Poanta je da nečiju poruku pročitaš polako i da razmisliš o svakoj rečenici i ne kreneš odmah pljuvati po autoru te poruke jer, de facto, nemaš uopće pojma s kime komuniciraš. Tako da si ovu konstataciju "ljudi moraju nekak opravdati sami sebe zakaj oni nisu nekaj postigli" zatakni za šešir, da budem pristojan.

 

Postoji puno ljudi, kako u Hrvatskoj, tako i u svijetu koji rade fenomenalne stvari u svojim stanovima, kućama, tavanima, garažama, firmama, pa se od toga ne radi spektakl. Ponekad imam osjećaj kao da pojedini forumaši ne idu dalje od adrese bug.hr, ne promatraju svijet oko sebe i ne uočavaju iznimne pojedince koji ih okružuju nego samo ono što im se servira u medijima. Tako da neki neće nikada biti na bug.hr, a ti ćeš ovog klinca i dalje dizati u nebo kao neko božanstvo jer jednostavno ne znaš za nikog drugog.

 

I svake nedjelje krenemo ispočetka nakon nove epizode tech radara. Je li u pitanju Ella Dvornik ili MAKERphone ili netko pedeseti.


 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 18:14 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Diplomirani pješak kaže...

Ovako, gledano sa strogo tehnicke strane ovo mozemo nazvati sranjem, isto kao i onu pametnu klupu itd. Stvar je da je ovdje sama tehnicka strana najmanje bitna, i to lik cijelo vrijeme govori u danasnjem gostovanju, ali i opcenito po novinama. Naravno da Gajsak navlaci hejt na sebe od strane svojih sunarodnjaka, jer on je za prosjecnog Hrvata tam neki balavac koji je napravio nesto sto moze nadprosjecni osnovnoskolac uz pomoc Youtuba napraviti, i eto budale kao sto su Car i ostala milijunska ekipa ne znaju kam bi s parama pa daju njemu. Ljubomora i besposleno piskaranje po forumu, zasto ni jedna relevatna osoba iz domace ili svjetske poduzetnicke scene nije posrala ovaj projekt, ali prosjecni krkan vidi u ovome sve najgore?

 Daj ti nama neke brojčane pokazatelje koliko je svih tih genijalaca koje se gura po medijima, idea knock out-ima, hub-ovima, tech radarima zapravo uspjelo. Pod uspjelo mislim - da su na noge digli posao koji je održiv (dovoljno je da su zaposlili samoga sebe i nikoga više, a bonus je ako zapošljavaju još nekoga) i da njihov proizvod ili usluga imaju neku stvarnu primjenu u ovom današnjem svijetu.

 

12 godina
neaktivan
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Eh sefe, ja tebi jedno, ti meni drugo, necu ti lagati - nemam pojma o brojcanoj statistici koliko ih je uspjelo, poznato mi je tek da 10-ak posto startupa uspije kak spada i jos poneki postotak nekako prezivljava, ostalo propadne. Ali stvarno ne vidim nista lose da se takve ljude promovira kroz navedene emisije, taman da 1 od 10 uspio. I ja sam jedan od onih kaj doma rade svakakve projektice slicne ovome za sebe i znam gro ljudi koji se bave takvim stvarima, svi imaju jednake sanse u pocetku i ne smatram se zakinutim jer moj projekt nije izasao iz kuce jer je mogao da sam ja to htio. Moram priznati da ni ja ne kuzim sto tebe tocno muci, to da ima puno sposobnih ljudi kao sto je Gajsak, ali se samo o njemu pise? Ili? 

A cemu sluzi taj Makerbuino nego stvarnoj primjeni? Sto je za tebe stvarna primjena? Svaki uredaj ima svoju namjenu, ovome je da ponesto naucis sastavljajuci i da razvijas logiku i osnove programiranja kroz programiranje te stvarcice, ako nista drugo, namjena je da skines igricu neku retro s neta i igras se na tome. Koja je po tebi stvarna primjena Playstation Portable ili Nintendo DS konzole? 

To da su ljudi ogorceni medijskom pompom oko raznih "izumitelja" i "inovatora" koji stavljaju solarni panel u klupu ili ne znam sta, potpuno razumijem, ali ovaj decko tome nije kriv. 

Na kraju, cijelo vrijeme govorim, ja bih ti prvi rekao da si budala da mi kazes idemo napraviti ovo kaj ovi decki rade, ali sam iznenaden da im ipak ide i da postoji trziste za to, bili oni inovativni ili ne, ide im, taman da propali za godinu dana, ovo iskustvo, kapital, kontakti i sve ostalo vrijedit ce im jako puno u zivotu. 

Kaj bi tocno ovaj decko morao napraviti, a da ti to odobris? Povuci se iz medija? 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 18:51 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
ridealong kaže...
Diplomirani pješak kaže...

Ovako, gledano sa strogo tehnicke strane ovo mozemo nazvati sranjem, isto kao i onu pametnu klupu itd. Stvar je da je ovdje sama tehnicka strana najmanje bitna, i to lik cijelo vrijeme govori u danasnjem gostovanju, ali i opcenito po novinama. Naravno da Gajsak navlaci hejt na sebe od strane svojih sunarodnjaka, jer on je za prosjecnog Hrvata tam neki balavac koji je napravio nesto sto moze nadprosjecni osnovnoskolac uz pomoc Youtuba napraviti, i eto budale kao sto su Car i ostala milijunska ekipa ne znaju kam bi s parama pa daju njemu. Ljubomora i besposleno piskaranje po forumu, zasto ni jedna relevatna osoba iz domace ili svjetske poduzetnicke scene nije posrala ovaj projekt, ali prosjecni krkan vidi u ovome sve najgore?

 Daj ti nama neke brojčane pokazatelje koliko je svih tih genijalaca koje se gura po medijima, idea knock out-ima, hub-ovima, tech radarima zapravo uspjelo. Pod uspjelo mislim - da su na noge digli posao koji je održiv (dovoljno je da su zaposlili samoga sebe i nikoga više, a bonus je ako zapošljavaju još nekoga) i da njihov proizvod ili usluga imaju neku stvarnu primjenu u ovom današnjem svijetu.

 

 Zasto bi on tebi davao bilo sto?

Ako te zanima sam googlaj ili duckduckaj pa podijeli svoja saznanja, ako ti je bas stalo.

 

Koliko god da ih se guralo, ako jedan uspije od njih 50, vrijedilo je.

Mislim, ako ne mozes shvatiti, ne brini. Nije sramota.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
neaktivan
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
ridealong kaže...

 Poanta je da nečiju poruku pročitaš polako i da razmisliš o svakoj rečenici i ne kreneš odmah pljuvati po autoru te poruke jer, de facto, nemaš uopće pojma s kime komuniciraš.

 

Postoji puno ljudi, kako u Hrvatskoj, tako i u svijetu koji rade fenomenalne stvari u svojim stanovima, kućama, tavanima, garažama, firmama, pa se od toga ne radi spektakl. Ponekad imam osjećaj kao da pojedini forumaši ne idu dalje od adrese bug.hr, ne promatraju svijet oko sebe i ne uočavaju iznimne pojedince koji ih okružuju nego samo ono što im se servira u medijima. Tako da neki neće nikada biti na bug.hr, a ti ćeš ovog klinca i dalje dizati u nebo kao neko božanstvo jer jednostavno ne znaš za nikog drugog.

 

I svake nedjelje krenemo ispočetka nakon nove epizode tech radara. Je li u pitanju Ella Dvornik ili MAKERphone ili netko pedeseti.


 

 Gle, sori da sam tako napisao, razlog je jer sam u prethodnoj temi citao kako se naveliko s€re po djecaku i uvidom u profile kojih koji su mu najveci protivnici utvrdio sam da su to klinci njegovih godina kojima je domet skidanje cracka za GTA 5, ako nisi u toj kategoriji primi moje isprike.
Nadalje, stvar je da po meni relevantni ljudi s domace IT scene sve pozitivno govore o ovom djecaku, niti je kome sto ukrao, niti je koga prevario, niti koga prisiljava da ovo kupuje, niti koga prisiljava da ga gleda, covjek pokusava i trudi se, uspijeva i da se mene pita takvi ljudi zasluzuju medijskog prostora 10 puta vise. To da postoji vise klinaca koji rade ovakve stvari ne znaci da se o Albertu ne bi trebalo pisati, jednostavno jedno ne iskljucuje drugo, dapace trebalo bi o svima pisati. 

Extra wurst
8 godina
neaktivan
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Ma vecina hejtera polazi samo od povrsne cinjenice da je ovo vec netko izmislio, daleko od toga da ovaj proizvod treba dizati u nebesa ili stajaznam, ali vidite da vam nitko ne zeli odgovoriti na ovo pitanje - Je li iphone bio prvi smartphone? Zato jer takvima tu nastane pomutnja, skuze da im glavni argument ne valja i izgube volju za raspravom. 

 

Koja to hrvatska firma proizvodi nekaj inovativno, ako vec imate toliko stroge kriterije? Osim kao sto je vec receno, preko 90% nasih firmi je apartmani, kafici i razne druge usluzne djelatnosti, Koncar proizvodi transformatore kao 1000 drugih firmi na svijetu, Rimac aute i dijelove kao 100 drugih firmi u svijetu, Infinum programe kao 10000 drugih firmi u svijetu. Sprijecava li ih to da budu uspjesni? Znate li uopce sto znaci rijec inovacija i da inovacija moze biti primjerice novi nacin za nesto proizvesti, nova upotreba za nesto sto vec postoji, neko poboljsanje necega sto vec postoji itd. Ako je za vas inovacija samo neka raketa od 100 milijuna dolara, onda me ne cudi zasto uopce ova rasprava mora postojati.

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Po meni je bezveze to kaj se fokusira na AVR platformu za procesor... možda da se uhvatil nekakvog low-cost ARM čipa (tipa nečeg baziranog na core-u Cortex-M3), to bi bilo još bolje...

Hardveraš siroče
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Diplomirani pješak kaže...

Eh sefe, ja tebi jedno, ti meni drugo, necu ti lagati - nemam pojma o brojcanoj statistici koliko ih je uspjelo, poznato mi je tek da 10-ak posto startupa uspije kak spada i jos poneki postotak nekako prezivljava, ostalo propadne. Ali stvarno ne vidim nista lose da se takve ljude promovira kroz navedene emisije, taman da 1 od 10 uspio. I ja sam jedan od onih kaj doma rade svakakve projektice slicne ovome za sebe i znam gro ljudi koji se bave takvim stvarima, svi imaju jednake sanse u pocetku i ne smatram se zakinutim jer moj projekt nije izasao iz kuce jer je mogao da sam ja to htio. Moram priznati da ni ja ne kuzim sto tebe tocno muci, to da ima puno sposobnih ljudi kao sto je Gajsak, ali se samo o njemu pise? Ili? 

A cemu sluzi taj Makerbuino nego stvarnoj primjeni? Sto je za tebe stvarna primjena? Svaki uredaj ima svoju namjenu, ovome je da ponesto naucis sastavljajuci i da razvijas logiku i osnove programiranja kroz programiranje te stvarcice, ako nista drugo, namjena je da skines igricu neku retro s neta i igras se na tome. Koja je po tebi stvarna primjena Playstation Portable ili Nintendo DS konzole? 

To da su ljudi ogorceni medijskom pompom oko raznih "izumitelja" i "inovatora" koji stavljaju solarni panel u klupu ili ne znam sta, potpuno razumijem, ali ovaj decko tome nije kriv. 

Na kraju, cijelo vrijeme govorim, ja bih ti prvi rekao da si budala da mi kazes idemo napraviti ovo kaj ovi decki rade, ali sam iznenaden da im ipak ide i da postoji trziste za to, bili oni inovativni ili ne, ide im, taman da propali za godinu dana, ovo iskustvo, kapital, kontakti i sve ostalo vrijedit ce im jako puno u zivotu. 

Kaj bi tocno ovaj decko morao napraviti, a da ti to odobris? Povuci se iz medija? 

 Pišeš odgovore tako da si ponekad sam odgovoriš na pitanja koja meni postavljaš.

 

Postotak uspješnih si vrlo vjerojatno pogodio jer se vrlo često piše da je postotak neuspjeha 90%. Možda pretjeruju, ali meni zvuči logično. Dosta je ideja koje se ponavljaju i dosta je ideja koje nemaju stvarnu primjenu u životu ili imaju vrlo ograničenu primjenu.

 

"ne vidim nista lose da se takve ljude promovira kroz navedene emisije, taman da 1 od 10 uspio" - niti ja ne vidim ništa loše u tome, samo da se taj krug ljudi proširi. O tome sam pisao u svojim prethodnim porukama, ali uzalud (koliko ima ljudi za koje nitko ne zna, a rade dobre stvari). A i sam si sebi dao odgovor: "Moram priznati da ni ja ne kuzim sto tebe tocno muci, to da ima puno sposobnih ljudi kao sto je Gajsak, ali se samo o njemu pise? Ili? ". Mene to podsjeća na TPortal koji ima selekciju ljudi o kojima uporno piše. Svakih nekoliko dana. "Moram priznati da ni ja ne kuzim sto tebe tocno muci" - ma skužio si ti i usput si sam sebi odgovorio. Danas je na BUG-u, sutra u Hrvatska za 5, prekosutra...

 

"ovome je da ponesto naucis sastavljajuci i da razvijas logiku i osnove programiranja kroz programiranje te stvarcice, ako nista drugo, namjena je da skines igricu neku retro s neta i igras se na tome" - Sorry, ali ja ne dam svoj novac za to. A to je bit startupa. Da između ostalog privuče novac.

 

"To da su ljudi ogorceni medijskom pompom oko raznih "izumitelja" i "inovatora" koji stavljaju solarni panel u klupu ili ne znam sta, potpuno razumijem, ali ovaj decko tome nije kriv. " - to reci novinarima. Oni su gladni senzacija. I svatko od njih mora zaraditi svoju plaću, pa navale čitati portale ne bi li našli nešto što će pretvoriti u svoj tv prilog. A to ponekad ispadne jadno i smiješno. Ali i tu si u pravu, bilo je raznih "izumitelja" i "inovatora", pa su se ljudi već umorili. I ja među njima. S druge strane, postoje mnogi koji rade super stvari i možeš ih vidjeti na raznim sajmovima inovatora. Ali tko piše o njima... Rijetko i površno.

 

"Na kraju, cijelo vrijeme govorim, ja bih ti prvi rekao da si budala da mi kazes idemo napraviti ovo kaj ovi decki rade, ali sam iznenaden da im ipak ide i da postoji trziste za to, bili oni inovativni ili ne, ide im, taman da propali za godinu dana, ovo iskustvo, kapital, kontakti i sve ostalo vrijedit ce im jako puno u zivotu."  - Imaju osjećaj uspjeha, ali takvih ima na tisuće. Pogledaj malo adresu: http://genius-croatia.com/#all/1/list Imaš u jednom meniju mogućnost zadavanja zadatka da ga netko pokuša riješiti. Imaš i ovu adresu: http://www.inovatorstvo.com/. Ima još tih adresa.

 

"Kaj bi tocno ovaj decko morao napraviti, a da ti to odobris? Povuci se iz medija?" - ne, ali probaj brojati objave u medijima o njemu i o drugima. Koji drugi? Dobro pitanje.

 

 

 

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Extra protection kaže...
ridealong kaže...

 Poanta je da nečiju poruku pročitaš polako i da razmisliš o svakoj rečenici i ne kreneš odmah pljuvati po autoru te poruke jer, de facto, nemaš uopće pojma s kime komuniciraš.

 

Postoji puno ljudi, kako u Hrvatskoj, tako i u svijetu koji rade fenomenalne stvari u svojim stanovima, kućama, tavanima, garažama, firmama, pa se od toga ne radi spektakl. Ponekad imam osjećaj kao da pojedini forumaši ne idu dalje od adrese bug.hr, ne promatraju svijet oko sebe i ne uočavaju iznimne pojedince koji ih okružuju nego samo ono što im se servira u medijima. Tako da neki neće nikada biti na bug.hr, a ti ćeš ovog klinca i dalje dizati u nebo kao neko božanstvo jer jednostavno ne znaš za nikog drugog.

 

I svake nedjelje krenemo ispočetka nakon nove epizode tech radara. Je li u pitanju Ella Dvornik ili MAKERphone ili netko pedeseti.


 

 Gle, sori da sam tako napisao, razlog je jer sam u prethodnoj temi citao kako se naveliko s€re po djecaku i uvidom u profile kojih koji su mu najveci protivnici utvrdio sam da su to klinci njegovih godina kojima je domet skidanje cracka za GTA 5, ako nisi u toj kategoriji primi moje isprike.
Nadalje, stvar je da po meni relevantni ljudi s domace IT scene sve pozitivno govore o ovom djecaku, niti je kome sto ukrao, niti je koga prevario, niti koga prisiljava da ovo kupuje, niti koga prisiljava da ga gleda, covjek pokusava i trudi se, uspijeva i da se mene pita takvi ljudi zasluzuju medijskog prostora 10 puta vise. To da postoji vise klinaca koji rade ovakve stvari ne znaci da se o Albertu ne bi trebalo pisati, jednostavno jedno ne iskljucuje drugo, dapace trebalo bi o svima pisati. 

 Pa zašto se onda ne potrude i pronađu te druge i o njima pišu? Pa nije vrag da nitko na tom Idea knockoutu i sličnim događajima nema dobru ideju?

6 godina
protjeran
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
SMA Solar kaže...

Osim kao sto je vec receno, preko 90% nasih firmi je apartmani, kafici i razne druge usluzne djelatnosti,

Nije baš tako. Tražio sam i ponekad i pronalazio razne (manje) firme koje rade konkretne fizičke proizvode po raznim hangarima, dvorištima i šupama. Naše tržište je toliko jadno i preplavljeno šrot potrošačkom robom da je to za plakati. Čim iskočiš malo iz tog okvira "kupi i baci", onda shvatiš razmjere katastrofe. I onda netko govori o hejterima. Sutra će tebi trebati nešto konkretno, neki dihtung, neka posebna pumpa, neki komadić softvera, a sve to ti ovdje neće imati tko napraviti. Jer je nekima glava u oblacima, a noge već odavno nisu na zemlji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 21:55 (ridealong).
6 godina
neaktivan
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
syncmaster245b kaže...
Cogent kaže...

 Heh, e moj prosječni Hrvatu.... 

 

Pa to već sve godinama postoji vani, samo je dotični mladi "inovator" to plasirao pod svoje i bere pare od dičnih roditelja obične balkanske bagre koji misle da će im dijete postati idući Bill Gates ako pola sata lemi po tim sranjima i onda šutne u kut. 

 

Sve ce ti oprostiti, ali uspjeh nikada nece.

 

Cestitam, krkanluk level 9000.

 Uspjeh? Ti to nazivaš uspjehom? Ajme, ako nekome do sada nije bilo jasno zašto nam je država u k, onda je tvoje nazivanje tog poduhvata uspjehom sve razbistrilo.

 

Ali uostalom, boli me k, samo vi lupajte TD i budite sretni i ispunjeni s time. Nadam se da ćete imati još bezveznih projetka, firmi, uhljeba, prevaranata i namještenih natječaja pa da ćete se opametiti. A možda i nećete....

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 22:21 (Cogent).
12 godina
neaktivan
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
ridealong kaže...

Postotak uspješnih si vrlo vjerojatno pogodio jer se vrlo često piše da je postotak neuspjeha 90%. Možda pretjeruju, ali meni zvuči logično. Dosta je ideja koje se ponavljaju i dosta je ideja koje nemaju stvarnu primjenu u životu ili imaju vrlo ograničenu primjenu.

 

"ne vidim nista lose da se takve ljude promovira kroz navedene emisije, taman da 1 od 10 uspio" - niti ja ne vidim ništa loše u tome, samo da se taj krug ljudi proširi. O tome sam pisao u svojim prethodnim porukama, ali uzalud (koliko ima ljudi za koje nitko ne zna, a rade dobre stvari). A i sam si sebi dao odgovor: "Moram priznati da ni ja ne kuzim sto tebe tocno muci, to da ima puno sposobnih ljudi kao sto je Gajsak, ali se samo o njemu pise? Ili? ". Mene to podsjeća na TPortal koji ima selekciju ljudi o kojima uporno piše. Svakih nekoliko dana. "Moram priznati da ni ja ne kuzim sto tebe tocno muci" - ma skužio si ti i usput si sam sebi odgovorio. Danas je na BUG-u, sutra u Hrvatska za 5, prekosutra...

 

"ovome je da ponesto naucis sastavljajuci i da razvijas logiku i osnove programiranja kroz programiranje te stvarcice, ako nista drugo, namjena je da skines igricu neku retro s neta i igras se na tome" - Sorry, ali ja ne dam svoj novac za to. A to je bit startupa. Da između ostalog privuče novac.

 

"To da su ljudi ogorceni medijskom pompom oko raznih "izumitelja" i "inovatora" koji stavljaju solarni panel u klupu ili ne znam sta, potpuno razumijem, ali ovaj decko tome nije kriv. " - to reci novinarima. Oni su gladni senzacija. I svatko od njih mora zaraditi svoju plaću, pa navale čitati portale ne bi li našli nešto što će pretvoriti u svoj tv prilog. A to ponekad ispadne jadno i smiješno. Ali i tu si u pravu, bilo je raznih "izumitelja" i "inovatora", pa su se ljudi već umorili. I ja među njima. S druge strane, postoje mnogi koji rade super stvari i možeš ih vidjeti na raznim sajmovima inovatora. Ali tko piše o njima... Rijetko i površno.

 

 

"Kaj bi tocno ovaj decko morao napraviti, a da ti to odobris? Povuci se iz medija?" - ne, ali probaj brojati objave u medijima o njemu i o drugima. Koji drugi? Dobro pitanje.

 E to je vec druga prica, da si odmah tak objasnio izbjegli bi pola stranice rasprave, jasno mi je, samo bih ispravio da to da ti "ne das novac za to" ne definira dal ce nesto biti uspjesan startup, znam da ne moram objasnjavati zasto. Uglavnom, novinari su novinari, al stvarno bih volio da taj Gajsak uspije i da bude cim vise njemu slicnih! 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
12 godina
neaktivan
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Cogent kaže...

 Uspjeh? Ti to nazivaš uspjehom? Ajme, ako nekome do sada nije bilo jasno zašto nam je država u k, onda je tvoje nazivanje tog poduhvata uspjehom sve razbistrilo.

 

Ali uostalom, boli me k, samo vi lupajte TD i budite sretni i ispunjeni s time. Nadam se da ćete imati još bezveznih projetka, firmi, uhljeba, prevaranata i namještenih natječaja pa da ćete se opametiti. A možda i nećete....

 Cekaj malo, pokusavam skuziti ali fakat, ali nemoj me j€bat da je drzava zbog ovakvih ljudi u kurcu. Pa sto je pobogu covjek skrivio? Jel on uhljeb, prevarant, namjesta natjecaje? Je li koju j€benu kunu uzeo iz proracuna ili samo uplacuje jer ima firmu koja placa porez? Zbog njega je drzava u kurcu? Zivimo li mi u istoj drzavi? Sto je po tebi pametni projekt? Pa Hrvatska nema milijarde kuna za razvoj neke high tech industrije, upravo ovo su stvari na kojima Hrvatska moze nekako se provuci. Kakvi natjecaji? Zovi ti ovo kak hoces, to sranje retardirano od proizvoda je prije nego se uopce pocelo masovno prodavati u Hrvatsku donijelo koliko vecina nas na ovom forumu nece zaraditi u sljedecih 10+ godina.

Najradije bih te pitao sto si to ti postigao i to u tim godinama, bilo s financijske strane bilo s tehnoloske, ali bi bilo previse ad hominem. Mislim da imas neki drugi problem u zivotu i vidim po tvojim postovima da si jedva cekao da dode ova vijest pa da mozes popljuvati (sto si i sam napisao). Taman da Gajšak nije inovator, da nije poduzetnik, da nije prodao 6000 komada Gamebuina i da nije uspio i da nikad nece, ne znam kako ti njega vidis kao uhljeba, prevaranta, kriminalca, ili da na bilo koji nacin ostecuje drzavu. Ne znam jesi li se samo zanio ili fakat nema smisla raspravljati vise s tobom. Znas, zalostan sam da moram zivjeti u drzavi s ovakvim ljudima. 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 22:52 (Diplomirani pješak).
9 godina
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Neka decko radi svaka cast, za nase prilike je super stvar. Ali o nekom mega uspjehu nema price. Od 100 tisuca dolara recimo da pola otpadne na proizvodnju i dostavu iako je vjerojatno i vise. Kad platis porez i davanja drzavi mozda mu ostane 20-30 tisuca, ako smo optimisticni. To je $2,500 dolara mjesecno sto nije lose za Hrvatsku, pod uvjetom naravno da ljudi oko njega rade besplatno. 

 

Mislim da cak i @Friday ima vecu placu od toga. Kad moguc temelj nekom buducem biznisu sve 5. Kao trenutni uspijeh, upitna stvar. Kao originalni ( i ne zaboravimo STEM) proizvod nula bodova. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

znaci decko je "izmislio" sto je vec google najavio samo mnogo ozbiljnije

i kasnije vidio da se to nemoze prodati

mobtel u dijelovima

o kakvom lemljenju vi pricate i programiranju ??

pcb dolazi sa soketom za sve module koje se kupuju na kile u kini

 

citav modul je lolin32 

koji je toliko rasiren da nema smisla ni pricati

izmislio daj molim vas

jedino sto je uspio daizmuze lovu od tih sto

ionako trebaju s tim novcem platiti porez

znaci super uspjeh ,,a tih edu kitova ima toneeee

i mnogooooo ozbiljnijih s kojimase nesto i pametno moze uraditi

 

tako da to dizanje u nebesa  togdeckaje isto kao da spojite wifi/cell modull

na raspberry pi i nazovete to nemogucim uspjehom 

jer nigdje na svijetu nema tih modula za kupiti ....

kao ni esp32 koji imaju module za sve mogucei nemoguce

od gejmboja do senzora vlage ,pa do autopilota za dronove

 

super nam ide hrvatima u izmisljanju pare

neso poput rimca samo ovaj barem neide s ukradenim novem 

nego preusmjerenim akoje to pravarijec 

iz gomile koja se treba preliti u drzavni buđet ,prelije kao donacija

u taj projekt nimalo zanimljiv s dev pogleda

daje isprogramirao npr nesto stvarno bolje jer ruku na srce sve je vec tu

npr bolji autopilot koristeci rasberry ili esp32 ali oziljniji cpu modul 

da napravi koristeci kamere brojac prometa da pomogne policiji 

ili  da zaustavlja promet kad djeca pocmu prelaziti cestu ili sta ja znam vec

 

iako je sve to i napravljeno

nego bolje ajde sastavi gameboy telefon or modula koji su stari koliko i sam esp32

uzmi audrino da to sve i nastimas po skripti ili sam

micropython da prepises /loads   kod  ,jer nevidim  pored svih tih gpio modula

na esp32 dace ijednaskola koristiti ovaj bezskoro ni jednog slobodnog

 

i da skratim  super "izum" wowww

 

 

 
1 6 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
pravi_covijek kaže...

Neka decko radi svaka cast, za nase prilike je super stvar. Ali o nekom mega uspjehu nema price. Od 100 tisuca dolara recimo da pola otpadne na proizvodnju i dostavu iako je vjerojatno i vise. Kad platis porez i davanja drzavi mozda mu ostane 20-30 tisuca, ako smo optimisticni. To je $2,500 dolara mjesecno sto nije lose za Hrvatsku, pod uvjetom naravno da ljudi oko njega rade besplatno. 

 

Mislim da cak i @Friday ima vecu placu od toga. Kad moguc temelj nekom buducem biznisu sve 5. Kao trenutni uspijeh, upitna stvar. Kao originalni ( i ne zaboravimo STEM) proizvod nula bodova. 

 100 tisuca dolara je dobio od prvog projekta na kickstarteru, od drugog u jedan dan sakupio 35000, do kraja kampanje ce isto oko 100 tisuca, ljudi naravno da primaju placu, proizvod se prodaje u slobodnoj prodaji po trzisnoj cijeni koja omogucava likvidnost i podmirenje obveza, sad zarada pojma nemam kolika je i sam decko kaze da na pocetku zarada nije u fokusu. 

Kao proizvod? Po meni je najnoviji iPhone proizvod za nula bodova, 3 puta overpriced za tehnologiju staru par godina. Znaci li moj subjektivni dojam nekog proizvoda to da je Apple tvrtka osudena na propast? Koga briga zapravo sto vi svi mislite o proizvodu, ako prodaja, barem za sad, ide toliko da jedva proizvode? Da se mene, vas ili bilo koga drugoga pita, ne bi postojalo pola proizvoda koji postoje, jel vam to jasno? Znate vi sto je trziste i kako funkcionira? Trziste je jedna divna stvar, nepredvidivo, danas jesi sutra nisi, mozes napraviti super high tech uredaj koji nitko nece kupiti, a mozes napraviti plasticno umjetno govno cija ce prodaja ici ko luda.

Extra wurst
11 godina
neaktivan
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
fx-mooog kaže...

znaci decko je "izmislio" sto je vec google najavio samo mnogo ozbiljnije

 

 

i da skratim  super "izum" wowww

 

 

 Naporan si za ne povjerovati, gdje pise da je to IZUM ? Znas li ti sto je to IZUM? Odustajem od bilo kakve rasprave, ovo je ko da pricas s drvecem. O kakvom izumu vi pricate? Pa ljudi dragi nije stvar nesto izumiti, tako nesto je bilo moguce pred 40 godina napraviti gledano strogo tehnoloski. Ovo je samo prica o mladom covjeku koji je pokrenuo svoj posao i kojemu za sad ide, nigdje ne pise da je on nesto izumio niti on to sam tvrdi.

Zapravo, ja sam budala, raspravljam s covjekom koji nije u stanju jednu normalnu recenicu napisati, ne trazim pravopisnu ispravnost nego neku suvislu artikulaciju barem. Potpuno si fulao poantu svega, ako mislis da stvarno ovdje netko prica o izumu, ja stvarno nemam sto raditi medu ovim ljudima. 

Extra wurst
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 23:35 (Extra protection).
10 godina
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

 

Odlična emisija.

Drago mi je vidjeti Alberta ponovo u akciji. Iako je polučio ogromni uspjeh sa MAKERbuinom, on ne staje.

Strast ga tjera naprijed i želi, više, bolje, jače.

Taj mladić je pun entuzijazma i samo mu je nebo granica. Albert zrači nevjerojatno pozitivom,.

 

A, Car Tomislav je jednostavo CAR. Svojim trudom i radom već je pokorio svijet, te sada pomaže svojem frendu da učini isto.

Iako, oni to nisu baš htjeli reći, javno. Bum ja rekao.

Svi pametni ljudi dolaze iz Karlovca.

 

 

U svakom slučaju, sadržajna nedjelja, te bez moje omiljene emisije, vikend bi bio nedovršen. Ovako sam na najbolji mogući način završio vikend i mogu krenuti u novi.

Fakat ste mi uljepšali ovu predivnu nedjelju.

Hvala, ljudi.

 

I, da Tomislav nije kralj, nego Car.

 

BUG, rula nadmoćno!

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 0:09 (PzKpfw).
Moj PC  
0 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rast
Extra protection kaže...
pravi_covijek kaže...

Neka decko radi svaka cast, za nase prilike je super stvar. Ali o nekom mega uspjehu nema price. Od 100 tisuca dolara recimo da pola otpadne na proizvodnju i dostavu iako je vjerojatno i vise. Kad platis porez i davanja drzavi mozda mu ostane 20-30 tisuca, ako smo optimisticni. To je $2,500 dolara mjesecno sto nije lose za Hrvatsku, pod uvjetom naravno da ljudi oko njega rade besplatno. 

 

Mislim da cak i @Friday ima vecu placu od toga. Kad moguc temelj nekom buducem biznisu sve 5. Kao trenutni uspijeh, upitna stvar. Kao originalni ( i ne zaboravimo STEM) proizvod nula bodova. 

 100 tisuca dolara je dobio od prvog projekta na kickstarteru, od drugog u jedan dan sakupio 35000, do kraja kampanje ce isto oko 100 tisuca, ljudi naravno da primaju placu, proizvod se prodaje u slobodnoj prodaji po trzisnoj cijeni koja omogucava likvidnost i podmirenje obveza, sad zarada pojma nemam kolika je i sam decko kaze da na pocetku zarada nije u fokusu. 

Kao proizvod? Po meni je najnoviji iPhone proizvod za nula bodova, 3 puta overpriced za tehnologiju staru par godina. Znaci li moj subjektivni dojam nekog proizvoda to da je Apple tvrtka osudena na propast? Koga briga zapravo sto vi svi mislite o proizvodu, ako prodaja, barem za sad, ide toliko da jedva proizvode? Da se mene, vas ili bilo koga drugoga pita, ne bi postojalo pola proizvoda koji postoje, jel vam to jasno? Znate vi sto je trziste i kako funkcionira? Trziste je jedna divna stvar, nepredvidivo, danas jesi sutra nisi, mozes napraviti super high tech uredaj koji nitko nece kupiti, a mozes napraviti plasticno umjetno govno cija ce prodaja ici ko luda.

 Dobro, necemo sada prelaziti u mitomaniju. 700 ljudi je podrzalo projekt, koji je kombinacija postojecih komponenti. Uspredjivati to sa Iphoneom koji je istina precijenjen je smijurija. Ja nisam opovrgao deckov smisao za biznis, to podrzavam.

12 godina
protjeran
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Samo nek mi netko objasni po čemu je to hrvatski mobitel, tj. zašto se stalno spominje hrvatski,zašto ovi novinari stalno za kineske dijelove koje je netko sklopio, naručio i kinez mu nakeljio gore logo po izboru stalno tvrde da su hrvatski???? Što je hrvatsko u ovom maker pcb-u?? Jel ga izmislio, dizajnirao i patentirao Hrvat?? Zašto stalno to prisvajanje i busanje u prsa: rvacko, rvacko? Zašto je narod tolko tupav i pljuga te fore?? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 8:18 (Han).
 
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MAKERphone: sve o hrvatskom mobitelu koji rastura

Koliko sam ja skužio ovdje se radi o didaktičkom sredstvu i kao takvo se i prezentira. Nitko ne spominje da se ovdje radi o funkcionalnom proizvodu namjenjenom za svakodnevnu i opću primjenu. Iako se u teoriji može koristit za to, to mu nije primarna namjena, nego mu je primarna namjena biti nastavno pomagalo. 

 

80% komentara je ovdje poptuno deplasirano i besmisleno, odnosno promasili ste ceo fudbal.

 
8 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice