Malena "podmornica" koja se kreće bez motora

poruka: 7
|
čitano: 3.342
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Malena "podmornica" koja se kreće bez motora".
6 godina
protjeran
offline
Malena "podmornica" koja se kreće bez motora

Pa zasto nisu izumili podmornicu koja se pokrece vlagom?

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Malena "podmornica" koja se kreće bez motora

OK I kako se ovdje postiže promijena temperature vode?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Malena "podmornica" koja se kreće bez motora
Gorstak79 kaže...

Pa zasto nisu izumili podmornicu koja se pokrece vlagom?

para u turbini nuklearne podmornice jest vlaga. :-)

15 godina
offline
Malena "podmornica" koja se kreće bez motora

začudo, i moj se bicikl kreće bez motora, a znam i neke romobile isto ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Malena "podmornica" koja se kreće bez motora

'očemo' malo filozofirati? :))

npr, bez motora? ima motor-pogon, samo nema 'izvor' napajanja tj ima, razliku u temperaturi-bistabil itd.. da je solarni, imao bi motor i solarni panel (pa ga ne bi nazvali bezmotora.. čak ni bez izvora napajanja.. -zar ne?)

 

a to se desi, kad se ipak znanstvene stvari, terminologija, popularizira i 'prevede' popularnim jezikom (ili trasnlatorom.. za potrebe današnjeg 'novinarstva'..).

 

podnaslov, ''još jedan perpetuumobile''.. :)) ili em drive ili fuzija u tegli..

odnosno, naravno da može, vjetrenjaće već tisućama godina vrte mlinove, solarno itd.. dok se cepelin/balon koristi gustoćom/toplinom tj razlikom tlakazraka.

Atmosfera Zemlje koristi upravo tu razliku topline polova-ekvatora i stvara vjetar, morske struje, stvara ''nizbrdicu''.. ili je ne stvara, jer ta nizbrdica je tu, samo je iskorištava (ovisi kako ćemo na to gledati, ja ne vidim kao stvarranje energije, nego iskorištavanje.. a ovo mi ne liči za sad za iskoristivo..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Malena "podmornica" koja se kreće bez motora

Ajmo još malo "filozofirat".

 

Motor je uređaj koji neku vrst energije (električnu, toplinsku, kemijsku, ...) pretvara u mehaničku, koja onda pokreće napravu u/na kojoj je instaliran motor.

 

Zato vesla ove podmornice jesu njen motor. Kao što su Ajarove noge motor njegovog bicikla.

 

Dajte malo znanstveno-tehničke korektnosti. Ipak je ovo znanstveno-tehnički portal.

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 18:01 (markoBT).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Malena "podmornica" koja se kreće bez motora

Kako ovo planiraju iskoristit za istrazivanje okeana kada ubacis u vodu otegne jednom papke i gotovo....ovdje nema ponovljenih pokreta nego cisto jednom se izvrsi promjena temperature u trenutku uranjanja u vodu i posle toga ostaje ne promjenjeno...????

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." *
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice