Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

poruka: 71
|
čitano: 14.795
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go".
13 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be

Dobro znaš na što sam mislio, na Google aplikacije. Uređaj dolazi bez ikakvih Google aplikacija.

 

A što se Google Mapsa tiče, logično da kinezi imaju vlastite karte kada Google nije prisutan u Kini (Hong Kong ne računam). Baidu Maps ili kako se već zove ta njihova usluga dobra je jedino u Kini; izvan Kine, Google Maps uvjerljivo pobjeđuje. Google Maps i Baidu Maps se ne mogu uspoređivati, bar ne na području Kine upravo zbog činjenice što su Googleove usluge zabranjene u Kini.

 

I ne radi se tu samo o Google Maps, nego i o drugim Google-ovim uslugama kao što je Translate. Baidu Translate ili kako se već zove (usluge im imaju čudna imena) nema podršku za puno jezika dok Google nudi prijevod na 104 jezika i tome doslovno nema alternative. Bing Translator prevodi lošije od Google Translatea, Yandex.Translate još lošije.

 

8 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
"Moguće je, ali Google neće pružati nikakvu podršku korisniku u slučaju nekih problema s Google-ovim uslugama jer uređaj nije certificiran"

Ne razumijem. Primjer?
8 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Marko :D kaže...

Dobro znaš na što sam mislio, na Google aplikacije. Uređaj dolazi bez ikakvih Google aplikacija.

 

Lijepo od tebe da misliš da ti mogu čitati misli, ali onda i piši što misliš zbog ostalih - napisao sida će korisnik dobiti uređaj bez ikakvih aplikacija.

E sad jbg ako ti misliš da svijet prije Googleta nije postojao niti bude bez Googleta, to je već druga stvar.

Gle, ne lobira Google za Huawei u Bijeloj kući tek tako - panika je to. Niti Huawei želi gurati alternativu ako ne mora - opetovano potvrđeno.

Ljudi poput tebe su do prije godinu-dvije ismijavali "jeftinjare kineske mobitele", a danas su "ti kinezi" popunili top 10 proizvođača uopće (s iznimkom Samsunga i Applea koji posrće).

Smijali su se ljudi i Googletu, a "preko noći" postali ovisni o njihovim servisima.

 

Za razliku od Googleta, Huawei "starta" sa armijom korisnika koja se mjeri u stotinama milijuna korisnika i ne treba pomoć od KP Kine da progura ono što zaželi.

Jbt, Huawei ti radi "talijanske" Candy perilice: ako ne vjeruješ, Candy je sad dio Haiera, a

Haier, China Mobile and Huawei Launch the World's First AI+5G Interconnected Factory 

^

https://www.huawei.com/en/press-events/news/2019/7/first-global-intelligence-5g-interconnected-factory

14 godina
protjeran
offline
Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

Lako za gapps-e, ono sta je neoprostivo je downgrade u rezoluciji u odnosu na mate 20 pro... 1080p amoled je primjetno zrnat i to ne prolazi na mobitelu ove cijene...

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Umbel kaže...
"Moguće je, ali Google neće pružati nikakvu podršku korisniku u slučaju nekih problema s Google-ovim uslugama jer uređaj nije certificiran"

Ne razumijem. Primjer?

Recimo da imaš nekih problema s Google aplikacijama na navedenom uređaju. Upravo zbog toga što si ih instalirao na uređaj neslužbenim putem, bez Google-ovog odobranja, isti ti ne mora pružiti pomoć i podršku pri riješavanju istih. A imaj na umu da zbog tog neslužbenog instaliranja Google-ovih servisa može doći do kojekakvih problema.

7 godina
protjeran
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Zechina kaže...
O_O_O kaže...
Zechina kaže...

Jbt lijeni ste potražiti, a niste lijeni tipkati i slati gluposti... 

Samo upišeš u tražilicu "Mate 30 review" I dobiš sve odgovore. Ovo sam pročitao još prije par tjedana:

In fact, we’ve been using it with successfully sideloaded Google Play services for a week and a half

https://www.techradar.com/reviews/huawei-mate-30-pro-review

 

Dakle: MOŽEŠ SAM "SIDELOADATI" GOOGLE PLAY ITD APPS & SERVISE.

 

Glede ostalog, pročitajte review: mob je bolesno skup ali je svemirski brod, možda najbolji mob danas uopće na tržištu. 

Hajde objasni mi kako mozes sideloadt Play Store, ako ne mozes rootat mobitel, a nema dependencies na mobitelu koje su potrebne da bi samo instalira play store apk.

Zeljno iscekujem tvoj strucni odgovor. 

To sto Techradar pise ne znaci nista jer nisu rekli kako su to odradili. Radio sam s njima, inace su ok decki, ali nisu ovdje ulazili u detalje.

 

A koje su to "dependencies", matere ti? Google account? Pa naravno da moraš imati otvoren account.
Ne znam što se i da li se nešto promijenilo, ali uredno sam skidao Play Store apk sa npr APKmirror na noname čina tablete. Ili npr Prestigio.
Obična apk.
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/

Evo ti tu i postupak, tak sam to i ja radio:
https://www.androidauthority.com/how-to-install-download-google-play-store-312812/

U krajnjoj liniji, taman da ne možeš iz nekog razloga instalirati sam Play Store, imaš alternativnih "dućana" na kojima skineš 90 % istih app koje ti trebaju.
Jedini je potencijalni problem ako si nešto kupio u Play Storeu, vjerojatno ti licenca neće vrijediti u drugom dućanu (vrijedi i obrnuto). Nisam probao, ali znam da je slična glupost sa npr Humble Bundle i Steamom - za neke app koje sam kupio na Humbleu ne mogu key aktivirati na Steamu (makar ih je većina "usaglašena").

Mozda da ipak malo procitas nego pises:

Part of the rapid rise of Lzplay over the last week or two is because it just works so darn well for getting Google apps onto the Huawei Mate 30. There really are no alternative methods. Google apps are designed to have access to system-only permissions that allow them to provide services to other apps. One example is a unified Google Account APK that handles login duties for all the other apps, and you can't do that as a normal userspace app. Since the Google apps always ship as part of the phone on the system partition, depending on these extra permissions is fine. You can't sideload them like a normal app, though, and since the Mate 30 doesn't have an unlocked bootloader that allows users to modify the system partition, there should be no way to put Google apps on the Mate 30.


https://arstechnica.com/gadgets/2019/10/the-internets-horrifying-new-method-for-installing-google-apps-on-huawei-phones/

13 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be

Zechina Otvori listu svih instaliranih aplikacija na mobitelu (uključujući i sustavne), te prebroji koliko Google-ovih aplikacija imaš instalirano. To uključuje i one za lokaciju budući da se tu radi o Google-ovim lokacijskim uslugama. Bit će ih još hrpa koje nemaju Google u imenu (a od Googlea su). To su sve dodaci potrebni za rad Google Playa i servisa istih. Sama aplikacija Google Play ti ne znači ništa jer ista ne radi bez Google Play Services i Google Account Managera (i još hrpe malih Google aplikacija).

 

Kažeš "ako ne uspiješ instalirati Google Play, instaliraš neku drugu trgovinu aplikacija"; može je instalirati, ali razne aplikacije koje si navikao koristiti s Google Playa, jednostavno ti neće raditi. I one zahtjevaju Google Play Services kojeg ne možeš instalirati iz istog razloga jer ne možeš ni Google Play. Ne možeš sve probleme riješiti jednostavnom instalacijom u par koraka.

 

U potpunosti se slažem s člankom iz Ars Tehnice; suludo je instalirati Google servise iz nepoznatih izvora, a tek aplikacije s nepoznatih stranica postavljati kao administratore uređaja. A to je bio jedini način za instalaciju Google aplikacija na navednim uređajima. Stranica koja je to nudila iskorištavala je backdoor koji je Huawei namjerno ostavio u svojoj verziji Androida (čime je napravio sigurnosni propust, btw) više nije dostupna (ne radi), a tko ju je napravio nitko ne zna. Mnogi pretpostavljaju da ju je napravio Huawei budući da aplikacija zna što mora iskoristiti i s tim da je napravljena neposredno prije dolaska uređaja u prodaju, dok Huawei to sve negira. Naravno, stranica je (bila) iz Kine.

 

Na dnu članka nalazi se jedna zanimljivost, iako je uređaj prvotno prošao Google-ov sigurnosni test, više ga ne prolazi. Znači da se na tom uređaju ne može koristiti Google Pay i aplikacije nekih banaka. Ali rješenje je jednostavno; tko treba Google Pay kad je tu WeChat Pay kojeg svi koristimo u Hrvatskoj, zar ne? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 13:13 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Marko :D kaže...
Umbel kaže...
"Moguće je, ali Google neće pružati nikakvu podršku korisniku u slučaju nekih problema s Google-ovim uslugama jer uređaj nije certificiran"

Ne razumijem. Primjer?

Recimo da imaš nekih problema s Google aplikacijama na navedenom uređaju. Upravo zbog toga što si ih instalirao na uređaj neslužbenim putem, bez Google-ovog odobranja, isti ti ne mora pružiti pomoć i podršku pri riješavanju istih. A imaj na umu da zbog tog neslužbenog instaliranja Google-ovih servisa može doći do kojekakvih problema.

 Kad je itko tražio ikakvu pomoć od njih u vezi toga? Otkako imam mob nisam se čuo s njima. Osobno nisam vezan za Google osim što moram imat račun, jedino što redovno koristim je YouTube.

13 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be

Ti možda ne tražiš, ali drugi korisnici traža itekako. 

13 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Marko :D kaže...

Ti možda ne tražiš, ali drugi korisnici traža itekako

 O da, itekako, cijelih 0.01% :)

13 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
BinHex kaže...
Marko :D kaže...

Ti možda ne tražiš, ali drugi korisnici traža itekako

 O da, itekako, cijelih 0.01% :)

Google-ovi support forumi puni su upita. To što vas dvoje nije nikada tražilo podršku, to ne znači da nitko ne traži.

15 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be

A za napisati nešto na suport forumu moraš imati preinstalirane Google apps?

Ma daj ...

 

14 godina
offline
Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

U kini se prodaje bolje od očekivanog

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

Volio bi da iz ovog nikne alternativa jer ovisnost o jednoj kompaniji nije dobro, guši natjecanje i boljitak.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Marko :D kaže...
BinHex kaže...
Marko :D kaže...

Ti možda ne tražiš, ali drugi korisnici traža itekako

 O da, itekako, cijelih 0.01% :)

Google-ovi support forumi puni su upita. To što vas dvoje nije nikada tražilo podršku, to ne znači da nitko ne traži.

 Ok. Hajde sad vidi koliko ljudi koristi googlove usluge, a koliko je upita. Možeš me slobodno ispraviti i reći da je 0.01% prevelik postotak. ;)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Nije to okrljasteni Android. To je pravi android kao I kod svih drugih.
Samo nema Google apps.. Koje ni ne smatram bitnima.
Lako se nadomjeste sa strane i drugim app
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Dudum48 kaže...
Nije to okrljasteni Android. To je pravi android kao I kod svih drugih.
Samo nema Google apps.. Koje ni ne smatram bitnima.
Lako se nadomjeste sa strane i drugim app

Da, a kako nadomjestiš Google Play Services i ostale dodatke koje su potrebni za rad samih aplikacija?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Marko :D kaže...
Dudum48 kaže...
Nije to okrljasteni Android. To je pravi android kao I kod svih drugih.
Samo nema Google apps.. Koje ni ne smatram bitnima.
Lako se nadomjeste sa strane i drugim app

Da, a kako nadomjestiš Google Play Services i ostale dodatke koje su potrebni za rad samih aplikacija?

 Da li za Gmail na drugim aplikacijama (Outlook npr.) moram imat Google servise? Ako ne onda ne vidim problem, na svom S10 sam izbrisao sve aplikacije od njih koje mogu (ostao je jedino Chrome, YouTube i Gmail). Nismo baš svi vezani za Google kako netko govori. Npr. otkako je Edge prešao na Chromium koristim ga na kompu i mobitelu i povezan je sa MS accountom kao i Windows, tako da korisnije meni osobno nego Google.

13 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
PlayMaker10 kaže...

Da li za Gmail na drugim aplikacijama (Outlook npr.) moram imat Google servise?

Da. Konkretnije, moraš imati Google Account Manager preko kojeg ćeš se prijaviti u Outlook ili neki drugi e-mail klijent. Ako aplikacija pritom koristi i razne Google-ove API-je (što koristi velika većina aplikacija za Android), onda moraš imati instaliran i Google Play Services jer inače aplikaciju nećeš moći koristiti. Sve Google-ove aplikacije, također, zahtjevaju Google Play Services i još neke dodatke.

PlayMaker10 kaže...

Ako ne onda ne vidim problem, na svom S10 sam izbrisao sve aplikacije od njih koje mogu (ostao je jedino Chrome, YouTube i Gmail). Nismo baš svi vezani za Google kako netko govori. Npr. otkako je Edge prešao na Chromium koristim ga na kompu i mobitelu i povezan je sa MS accountom kao i Windows, tako da korisnije meni osobno nego Google.

Ne govorim ja da smo svi vezani za Google, ali glupo je tvrditi "ja ne koristim ni jedan Google-ov proizvod" kada koristiš bar nešto od Googlea (govorim za one koji su "Google-free"). YouTube svi koristimo i on je od Googlea. Google Maps i Google Translate, samo im ime kaže...

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 17:50 (Marko :D).
10 godina
neaktivan
offline
Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

Postoje alternative ali bez jedne stvari ne mogu, a to je mobilno bankarstvo a to bez googla za sad ne ide.

Recimo za youtube koristim vanced koji je bez reklama a orginal youtube je zamrznut. Bilo bi super da imamo izbor no to za sad nije moguće. Vidjet ćemo kako će Mate proći na zapadu no ne dajem mu veliku šansu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Čitam može se ovako,onako..blabla,,sigurno velika većina neće dati 700-1000€ i da mora prckati po njemu da bi mu nešto radilo..
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Marko, na koliko uređaja si "naknadno" stavljao Play Store i servise?
Na kojem uređaju si imao najviše problema i kakvih?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be

Ni na jedan, ali sam na par uređaja isključivao Google Play Services i na istima je većina aplikacija prestala funkcionirati.

 

Ne kupujem kineske mobitele, pa nisam imao priliku dobiti uređaj bez Google-ovih aplikacija i servisa.

8 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Primjetio sam.
Zato i ne znas da je stavljanje google servise posao od jedne minute i par klikova, barem je meni bio na svim uređajima koji su dolazili bez njih iz pravnih razloga.
Nakon stavljanja - radilo mi je uvijek sve kao i na ostalim uređajima.
13 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be

Pročitaj si članak od Ars Tehnice pa ćeš vidjeti o čemu govorim. Googleove aplikacije i servise vrlo lako možeš instalirati na mobitelima koji imaju otključan bootloader, ali Huawei nema i ne možeš ga otključati. Pojavile su se glasine kako će ti modeli imati otključan bootloader, ali iz Huaweija su rekli da neće jer im je sigurnost korisnika prioritet. Što je ironično jest to da su oni postavili backdoor svoju verziju mobitela koji zapravo smanjuje korisničku sigurnost.

 

Jedini način za instalaciju Google-ovih aplikacija i usluga na tim Huawei mobitelima je iskorištavanje postavljenog backdoora. To je upravo ono što je radila aplikacija Lzplay.net. Ona više ne radi (nitko ne zna zašto), ali to je dobro. Nitko ne zna ni tko je naravio tu stranicu, ali zna se da dolazi iz Kine i da je pokrenuta par dana prije nego što je u prodaju stigli ti Huawei uređaji.

 

Sigurno se pitaš zašto je to dobro, pa idemo redom. Kao prvo, ne zna se vlasnik stranice; ona se samo pojavila par dana prije dolaska novih modela u prodaju, pa su svi mislili da je to napravio Huawei. Naravno, Huawei tvrdi da nije (jer bi time kršili sankcije), ali sve nekako upućuje na to da su imali prste u tome.

Kao drugo, za instalaciju moraš postaviti aplikaciju nepoznate kineske stranice kao administratora na uređaju. Ako ti je imalo stalo do sigurnosti (kao meni, recimo), ovaj korak je ogroman NO, NO! 

Kao treće, uređaj (više) ne prolazi Google-ov SafeNet test. To je big deal za one koji će koristiti Google Pay i razne aplikacije banaka. Tu ti Google govori da taj mobilni uređaj više nije siguran. 

 

Eh, kad je bootloader otključan, to će sve ići u par klikova i dodira, ali kad je zaključan bez mogućnosti otključavanja, tu već komprimitiraš sigurnost svojih podataka i uređaja. Sad kada Lzplay više ne radi, nema načina da na taj uređaj postaviš Google-ove aplikacije i servise.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 8:57 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Marko :D kaže...

Pročitaj si članak od Ars Tehnice pa ćeš vidjeti o čemu govorim. Googleove aplikacije i servise vrlo lako možeš instalirati na mobitelima koji imaju otključan bootloader, ali Huawei nema i ne možeš ga otključati. Pojavile su se glasine kako će ti modeli imati otključan bootloader, ali iz Huaweija su rekli da neće jer im je sigurnost korisnika prioritet. Što je ironično jest to da su oni postavili backdoor svoju verziju mobitela koji zapravo smanjuje korisničku sigurnost.

 

Jedini način za instalaciju Google-ovih aplikacija i usluga na tim Huawei mobitelima je iskorištavanje postavljenog backdoora. To je upravo ono što je radila aplikacija Lzplay.net. Ona više ne radi (nitko ne zna zašto), ali to je dobro. Nitko ne zna ni tko je naravio tu stranicu, ali zna se da dolazi iz Kine i da je pokrenuta par dana prije nego što je u prodaju stigli ti Huawei uređaji.

 

Sigurno se pitaš zašto je to dobro, pa idemo redom. Kao prvo, ne zna se vlasnik stranice; ona se samo pojavila par dana prije dolaska novih modela u prodaju, pa su svi mislili da je to napravio Huawei. Naravno, Huawei tvrdi da nije (jer bi time kršili sankcije), ali sve nekako upućuje na to da su imali prste u tome.

Kao drugo, za instalaciju moraš postaviti aplikaciju nepoznate kineske stranice kao administratora na uređaju. Ako ti je imalo stalo do sigurnosti (kao meni, recimo), ovaj korak je ogroman NO, NO! 

Kao treće, uređaj (više) ne prolazi Google-ov SafeNet test. To je big deal za one koji će koristiti Google Pay i razne aplikacije banaka. Tu ti Google govori da taj mobilni uređaj više nije siguran. 

 

Eh, kad je bootloader otključan, to će sve ići u par klikova i dodira, ali kad je zaključan bez mogućnosti otključavanja, tu već komprimitiraš sigurnost svojih podataka i uređaja. Sad kada Lzplay više ne radi, nema načina da na taj uređaj postaviš Google-ove aplikacije i servise.

 Imamo backdoor na procesoru, androidu i još dodatni od strane Huawei..u prijevodu hardware i software pun rupa.

7 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Marko :D kaže...

Kao drugo, za instalaciju moraš postaviti aplikaciju nepoznate kineske stranice kao administratora na uređaju. Ako ti je imalo stalo do sigurnosti (kao meni, recimo), ovaj korak je ogroman NO, NO!

 svašta...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
8 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Louis Pluto kaže...
Marko :D kaže...

Kao drugo, za instalaciju moraš postaviti aplikaciju nepoznate kineske stranice kao administratora na uređaju. Ako ti je imalo stalo do sigurnosti (kao meni, recimo), ovaj korak je ogroman NO, NO!

 svašta...

 

Ma on već neko vrijeme hejta Kineze, odn. propagira onu Trumpvu spiku da će nas "žuti" sve pošpijunirati i pohakirati, preko 5G naravno :D itd.
To što Ameri vrište jer više neće moći tako lako špijunirati neku Merkelicu, i zato što je čak i moćni Qualcomm bar godinu dana zaostatka za Huaweijem, to je valjda samo slučajnost. S time da ono što oni prodaju pod 5G u USA je tek simulacija 5G, pokrivenost jadna, a cijene opreme (za operatere) 5x već od Huaweijevih...

 

Poanta je da i Google (odn. Alphabet) i Huawei žarko žele da Googleovi servisi budu dostupni na Huawei uređajima, na bilo koji način. I EU i Kina i Alphabet i Huawei su strpljivi, igraju dugoročno, čekaju impeachment / gubitak izbora / torpediranje Trumpa na bilo koji način kako bi USA odustala od vlastite idiotske protekcionističke politike koja, ironično, šteti najviše njima. 

Alternativa je Harmony OS, za koji će Huawei - ako bude prisiljen - morati se itekako namučiti da ga opremi sa svim dodatnim softverom koji Android već ima...

No, s druge strane, Harmony OS (na mobitelima, a ne perilicama, satovima itd) praktički znači vjerojatan kompletan gubitak "istočne hemisfere" za Google: osim WhatsAppa, na istoku se koristi WeChat (preko milijarde korisnika), KakaoTalk, LINE, Viber... ništa od tog nije Googletovo.

Također, za plaćanje, u Aziji se koristi AliPay, WeChat Pay,  LINE Pay, Kakao Pay, Rakuten Pay (Japan)... Google Pay / Wallet postoji tek ponegdje, tek kao "partner".
Ako je Harmony OS doista, prema najavama, duplo brži od Androida, pa se kao takav paralelno (na istim uređajima) ponudi na EU tržištu... i tu bi Google dugoročno mogao izgubiti monopol i dobar dio kolača.

13 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be

Ne hejtam kineze nego isključivo Kinu. Iskreno mi je žao ljudi koji žive tamo. Konstantan nadzor, kršenje ljudskih prava, zataškavanje informacija, visoka razina cenzure medija; ljudi tamo jednostavno nisu slobodni. Stoga ne, ne podržavam takav režim i ne podržavam takvu državu. 

 

Što se Harmony OS-a tiče, teško da će uzeti dio kolača Google-u na zapadu. Razlog je vrlo jednostavan; ljudi su ovdje navikli koristiti Google usluge. Sumnjam da će netko kupiti mobitel na koji ne može instalirati Google Maps ili pak neku drugu Google-ovu aplikaciju.

Bez Google Play Services, Harmony OS neće daleko dogurati jer je isti potreban da bi radila većina aplikacija za Android.

 

Harmony OS, u tom slučaju, može dobiti dio kolača samo ako osmisle alternativu Google Play Services i da radi s postojećim aplikacijama. Drugo rješenje je da developeri prilagode svoje aplikacije i da rade bez Google Play Services što sumnjam da će se dogoditi, možda samo kod malog broja aplikacija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 23:13 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Ako jedan Microsoft nije uspio, neće ni Kinez. Bar ne na zapadu. U Kini će se prodavati jer tamo ionako nema PlayStora po defaultu.
I sam Gates je rekao na tržištu ima mjesta za samo jednu alternativu uz Apple. A to je Android. Sve dok imaš ijednu aplikaciju manje od konkurencije nećeš dobro proći. Microsoft je imao alternativu Google uslugama, osim YouTube, a opet je propao.
Moj PC  
2 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice