I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

poruka: 32
|
čitano: 7.726
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu".
16 godina
offline
I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

Odlično!!!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
Razumijem potez s financijskog stajališta no kao osoba koja koristi isključivo Steam launcher itekako me nervira.
 
9 1 hvala 0
10 godina
offline
I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

Koji BS! Pretjerivanje!

 

Al s obzirom da ću kupit tek kad ga pokrpaju i izađu svi DLC (dakle za godinu dana) nije bad. :)

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

Žalosno što na PC počinje dolaziti to sr**** s ekskluzivitetom s konzola. No dobro, barem jedna igra na koju ne moram misliti sljedećih godinu dana, taman je ispeglaju patchevima, a i najvjerojatnije bude dobar popust do sljedeće godine.

It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
Čekamo verziju iz 15.02.2020..ona vjerojatno u polovnom obliku bude 20$:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
bbb1995 kaže...
Razumijem potez s financijskog stajališta no kao osoba koja koristi isključivo Steam launcher itekako me nervira.

si konto mozda da je do tebe i taki fanboya kao koji se kunu iskljucivo u Steam (i nista drugo). 

 

ja nemogu vjerovat da u 2019. ima jos ekipe koja brani Steam/Valve. 

 

jedina kontribucija Valve-a, u svijetu PC gaminga, zadnjih 10 god su mikrotransakcije i loot box... prvo u TF2, kasnije u CSGO i sav ljiges koji je doso s tim (CSGO Lotto i te spike). 

 

treba pozdravit konkurenciju u vidu Origin-a, Uplay-a, GOG Galaxy-a, Battle.net, Bethesda.net i sad Epic Store-a... a ne ih odma na noz. 

 

da njih nema svaka PC igra bi bila Steam "ekskluziva". 

 

6 godina
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
nathan.fake kaže...
bbb1995 kaže...
Razumijem potez s financijskog stajališta no kao osoba koja koristi isključivo Steam launcher itekako me nervira.

si konto mozda da je do tebe i taki fanboya kao koji se kunu iskljucivo u Steam (i nista drugo). 

 

ja nemogu vjerovat da u 2019. ima jos ekipe koja brani Steam/Valve. 

 

jedina kontribucija Valve-a, u svijetu PC gaminga, zadnjih 10 god su mikrotransakcije i loot box... prvo u TF2, kasnije u CSGO i sav ljiges koji je doso s tim (CSGO Lotto i te spike). 

 

treba pozdravit konkurenciju u vidu Origin-a, Uplay-a, GOG Galaxy-a, Battle.net, Bethesda.net i sad Epic Store-a... a ne ih odma na noz. 

 

da njih nema svaka PC igra bi bila Steam "ekskluziva". 

 

 Lolčeki. Jedno gore od drugoga po pitanju kompanija koje ih vode (a i samih platformi).

Gog je fora ali je izbor nikakav. Blizz je ajde de a Epic nemojmo komentirati jos :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 9:59 (sexytoiletpaper).
6 godina
offline
I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

Jedna stvar mi nije jasna, clanak na kraju kaze da ce se 15.2. Exodus vratiti u prodaju na Steamu. Zasto i cemu onda ovo, cemu odluka da se opet prodaje na dva stora?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 10:04 (sexytoiletpaper).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
sexytoiletpaper kaže...

Jedna stvar mi nije jasna, clanak na kraju kaze da ce se 15.2. Exodus vratiti u prodaju na Steamu. Zasto i cemu onda ovo, cemu odluka da se opet prodaje na dva stora?

 

15. 2. 2020.

12 godina
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
nathan.fake kaže...
bbb1995 kaže...
Razumijem potez s financijskog stajališta no kao osoba koja koristi isključivo Steam launcher itekako me nervira.

si konto mozda da je do tebe i taki fanboya kao koji se kunu iskljucivo u Steam (i nista drugo). 

 

ja nemogu vjerovat da u 2019. ima jos ekipe koja brani Steam/Valve. 

 

jedina kontribucija Valve-a, u svijetu PC gaminga, zadnjih 10 god su mikrotransakcije i loot box... prvo u TF2, kasnije u CSGO i sav ljiges koji je doso s tim (CSGO Lotto i te spike). 

 

treba pozdravit konkurenciju u vidu Origin-a, Uplay-a, GOG Galaxy-a, Battle.net, Bethesda.net i sad Epic Store-a... a ne ih odma na noz. 

 

da njih nema svaka PC igra bi bila Steam "ekskluziva". 

 

 Valve mikrotransakcije su uvijek bile samo kozmeticke, i ak netko zeli dat novce za to, neka da. Treba POZDRAVIT jebeni EA, Ubishit, Activision, Bethesdu i ostale lesinare i njihove prakse? Yeah right. Taman i da se radi o normalnim kompanijama koje te ne strizu na godisnjoj bazi za svaki poluproizvod, ne da mi se imati 50 klijenata za razlicite marketplace instalirano. Na moj komp nejde nista osim Steama, dok eventualno nesto ne postane dovoljno veliko da ima slican izbor igara. Svaka igra koja nije na Steamu mene nece vidjeti (osim mozda u piratskom obliku), jedina iznimka trenutno je CDPR - njihove igre zasluzuju bit kupljene kako god, ali oni su ionako zasad jos na Steamu. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
neaktivan
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
Azmo kaže...

Al s obzirom da ću kupit tek kad ga pokrpaju i izađu svi DLC (dakle za godinu dana) nije bad. :)

Rhox kaže...

Žalosno što na PC počinje dolaziti to sr**** s ekskluzivitetom s konzola. No dobro, barem jedna igra na koju ne moram misliti sljedećih godinu dana, taman je ispeglaju patchevima, a i najvjerojatnije bude dobar popust do sljedeće godine.

HCMAA kaže...
Čekamo verziju iz 15.02.2020..ona vjerojatno u polovnom obliku bude 20$:)
sexytoiletpaper kaže...

Jedna stvar mi nije jasna, clanak na kraju kaze da ce se 15.2. Exodus vratiti u prodaju na Steamu. Zasto i cemu onda ovo, cemu odluka da se opet prodaje na dva stora?

Ta informacija je kriva. Nitko nigdje nije rekao da će se igra ikad vratiti na Steam. Niti je to neki drugi news site prenio.

 

I bolje, već je bilo dosta tog hegemona Steama, a i konačno netko tko je za razliku od Origina i svih drugih dobiti third party devove i druge igre. Stvarno mi nisu jasni ljudi kojima je problem drugi laucher, kao da nemate tih 150MB memorije potrebne za drugi launcher.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 11:11 (JozoBozo121).
15 godina
offline
I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

Ne kažem da je OK, ali hajte realno recite ko vas igrače sitnu buraniju uopće šta pita ili ozbiljno razmatra  kada je riječ o igranju?

Svešto su im marketinški "stručnjaci" skuhali i vama isporučili kao poslovni model ste fino prihvatili.

Tako da ne budite smiješni, igrači su preplatili i time progutali sve žive DLC, skinove, loot boxove, season passove, pa potom prodaju igara u alpha/beta izdanju, ili preuranjenje "gotove" igre sa 100k bugova, razne game crowfundinge, preordere i slične pizdarije.

Tako i ovo, firma pravi svoj game store, hoćeš igrati te igre izvoli pa dođi, ukoliko ne želiš novi game client manager, nećeš legalno igrati igru. Postali ste zlatna koka ili krava muzara, a i nerealno je očekivati da će veći developeri samo mirno gledati i ostaviti monopol Steamu za digitalnu distribuciju kada mogu i oni uzeti dio kolača. 

Steam, Origin, Uplay, Battlenet, GOG, Humble, Microsfot Store, Epic, čujem da sada ima i Bethesda svoj i nastavit ćete niz u budućnosti. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

Istu k**ac bila na Steam-u il na Epic-u il na neznam čemu jer za krajnjeg korisnika nema nikakve koristi a to što kolege "brane" Steam je čisto zato što smo navikli na njega puste godine.

 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

Nije da me dodiruje, jer steam ne koristim. Jedino battlenet i na tom epicu otvorio profil zbog subnautice.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

Zanimljivo da su u US spustili cijenu za 10$ dok je za EU ostala ista cijena od 59,99$. 

It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

Drago mi je zbog konkurencije, ali me nerviraju ovakve vremenske ekskluzive. To je jedna od najgorih stvari s konzola. Kad se sjetim sranja s Tomb Raider 2, sad mi se povraca.

Razumijem ekskluzive koje ne zele ne drugim platformama, ali ovdje se radi o jednoj platformi. PC-u.

 

Tako nece biti bolje za igrace. Za igrace bi bilo bolje da izlazi na svim servisima, pa da se oni medusobno natjecu kako privuci kupce (popust, soundtrack, avatari i sl.).

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

Slažem se s ovim što je kolega Chaky napisao. Takvu fragmentaciju imat će video servisi, sad se širi na gaming scenu.
1) Epic daje veći postotak, konkurencija je zdrava

2) Ekskluzivnost je njesra; Steam ima otvorene reviewe, workshop, jako community itd. Ništa od toga nema na Epicu, samo slikovnica s par screenshotova za svaku igru; nije mi jasno kako im se isplati - veći dio kolača, ali koju bazu ima Steam, a koju Epic? Da ne govorim kakav rep su stvorili, pogledajte samo twitter...

3) Valve se mora isto trgnuti, pod hitno

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
Lovac kaže...

...

3) Valve se mora isto trgnuti, pod hitno

Bas tome sluzi konkurencija.


Odlican primjer XOne vs PS4 (ne da mi se pisati Microsoft vs Sony Playstation).

S XOne su zasrali manje vise sve sto se moglo zasrati.

Gurali igracu konzolu pod multimedijski hub, skuplja u startu, raspustili sve studije sto su imali u svom vlasnistvu, itd. PS4 je to dobro iskoristio, ali zbog svoje "nadmoci" se poceo bahatiti u vidu poskupljivanja PS+ pretplate (em sama PS+ pretplata je postala uvijet, ako zelis igrati Multiplayer!!! (dok na PS3 to nije bio slucaj, jer su kaskali za XBoxom), pa tvrdoglavo neprihvacanje MP-a izmedu razlicitih platformi (to se okrece na bolje, nakon stalnog inzistiranja zajednice), preskakanje E3-2019 itd.)

Sad s iducom generacijom bi se to moglo preokrenuti...

 

Za potrosace je najbolja stvar zdrava konkurencija.

 

Tako je bilo do pred nedavno i za mobilne operatere. Sad imam osjecaj da su svi u nekom dogovoru (tajnom, jer bi u protivnom bili kaznjeni).

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
11 godina
neaktivan
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
Gle sve to stoji, no mene živcira takva praksa di moram za karikiram imati 10 različitih launchera za isto toliko igara. Ne smatram se fanboyem, ni ja ne odobravam sve što steam radi, samo im eto mora to biti kao neki wake up call jer će sve izgubiti ovakvim pristupom.
16 godina
offline
I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

Samo što su Xbox i Playstation dvije različite platforme, PC je jedna i nuđenjem igre na novoj, bugovitoj platformi je jako loš potez (zašto nisu ostavili na oba storea...). Za Epic ima barem dosta materije o kinezima koji stoje iza; najgore što ne možeš review vidjeti/ostaviti; kompliciraju s refundom i sl. Kupi mačka u vreči kad je ekskluzivno (ovo sad općenito bez obzira da li je to Metro ili Super Baka).
Nikako ne pravdam što su to učinili prije samog releasea. Očito su čekali što više pre-ordera na Steamu i onda u zadnji čas na Epic jer su izračunali da bude to ok.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St

Ta informacija je kriva. Nitko nigdje nije rekao da će se igra ikad vratiti na Steam. Niti je to neki drugi news site prenio.

 

I bolje, već je bilo dosta tog hegemona Steama, a i konačno netko tko je za razliku od Origina i svih drugih dobiti third party devove i druge igre. Stvarno mi nisu jasni ljudi kojima je problem drugi laucher, kao da nemate tih 150MB memorije potrebne za drugi launcher.

 Dakle, imam STEAM, GOG, UPLAY, ORIGIN, GAMERSGATE i još nešto čega se trenutno ne migu sjetiti. NE ŽELIM JOŠ JEDAN!!!!!!!!!!!

 

Posebno ne zbog samo jedne igre. A ionkao svi ti storeovi imaju istu ponudu. Da mogu SVE bi prebacio na jedan (bilo koji) i zatvorio sve ostalo.

15 godina
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
Azmo kaže...

 

 Dakle, imam STEAM, GOG, UPLAY, ORIGIN, GAMERSGATE i još nešto čega se trenutno ne migu sjetiti. NE ŽELIM JOŠ JEDAN!!!!!!!!!!!

 

Posebno ne zbog samo jedne igre. A ionkao svi ti storeovi imaju istu ponudu. Da mogu SVE bi prebacio na jedan (bilo koji) i zatvorio sve ostalo.

 Čuo sam da gusari nemaju tih problema, imaju samo jedan klijent i nezahebavaju se sa njima. 

Prca ih samo to što igre manje/više kasne u odnosu na ostale klijente...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
5 godina
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
boxer kaže...

 Čuo sam da gusari nemaju tih problema, imaju samo jedan klijent i nezahebavaju se sa njima. 

Prca ih samo to što igre manje/više kasne u odnosu na ostale klijente...

Kako je krenulo u zadnje vrijeme, gusari na kraju dobiju ispolirani proizvod sa manje bugova

12 godina
protjeran
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
SamoPitam3 kaže...
boxer kaže...

 Čuo sam da gusari nemaju tih problema, imaju samo jedan klijent i nezahebavaju se sa njima. 

Prca ih samo to što igre manje/više kasne u odnosu na ostale klijente...

Kako je krenulo u zadnje vrijeme, gusari na kraju dobiju ispolirani proizvod sa manje bugova

 

Nema potrebe za smijehom. To je istina.

13 godina
neaktivan
offline
I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

Kaj se mene tice sve je vrlo jednostavno. Nebum kupil igru na necemu na cemu nemrem procitat misljenje korisnika.  Jedino kaj sam kupoval tak kupoval je bf, a i to sam prestal.
Znam kaj je review bombing i ne volim kad me se tretira kao debila i kao da nesto ne znam i to se uzima kao argument.
I svi AAA "izdavaci" mogu propast sutra kaj se mene tice. Barem bi dobili fresh take na nase omiljene naslove koji su se korak po korak pretvorili u zestoko sranje..

Indie all the way...

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na Steamu

Nekuzim sto sad svi odjednom toliko vole taj usrani Steam, meni je Steam tako smece od svog UI koji je uzas od milijun updejta, doslovno svaki put kad ga upalim faking update radi, workshop im je katastrofa naspram mods.db (a da ne spominjem da starije igre i retail verzije nisu kompatibilne u mnogo cemu, od widescreen fixeva, CD-OST fixeva za starije FPS-ove do modova).

Sva podrska 4A (deep silver inace nevolim ali neka im) iako je igra multiplatform ocekujem cisto kvalitetan naslov, koji ce maknuti metro bar malo od CoD formule vise prema Stalker-ovom semi-open worldu.

Razmazeno pola youtuba, presmijesno, pola tih youtubera je prije godinu dana sralo da Steam uzas zbog nekontrole naslova, nenormalan broj asset flipova i jos gorih stvari. Sad kad se pokazala alternativa, di developeri mogu vise love dobiti za svoj proizvod, koji je isto dostupan kao i na Steamu (free za usera za nabavu) odjednom problem.

Evo a ja ni nemam Epic laucher otkad su rekli da prestaju aktivno radinti na unreal-u, jos cu preorderovat iz inata prvi put neku igru samo jer pola ljudi place bez ikakvog razloga, steam review vidim da svi hvale, zato ukljucis mozak pogledas koji gameplay, nadjes par recenzera koji ti nisu corporate shills ili fanboyevi koji grade cijeli kanal zbog neke igre (oni idioti sto su rekli da fallout 76 dobar) tipa GGGmanlives koji radi pretezito FPS-ove i saznas sve na vrijeme.

I da, dat cu ukrajincima puno prije lovu nego nekim tam iz EA,Bethesde i usrankama ruzicaste kose sa glupavim skolama sa kaliforniskih fakulteta kojima je problem sto nema racial diversity u Kingdom Come-u jer ako ste malo proucavali Metro 2033 je uradjen u uslovima ... nevjerojatnim, ljudi su radili bez grijanja na plasticnim vrtnim stolicama i izdali su funkcionalnu atmosfericnu SP igru iako u uredu je bio jedan top end PC sa dobrom grafickom a ovi iz bioware, kakav je bio mass effect, ili novi anthem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 0:08 (LepiSladja).
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St

Je, sve rečeno stoji.

 

Zašto su čekali 5 do 12 sa objavom sistemskih zahtjeva?

Zašto su dali objavu za epic store maloprije?!

Zar nam je trebao denuvo, da moraš imati Flagship konfu da možeš igrat u miru?

 

Btw, f@k Steam, je8eni šugavi monopolisti i nabijači cijena.

Iritantni su launcheri radi updateova i nickova i šifri itd...

coffe,coffe,coffe.....
6 godina
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
LepiSladja kaže...

Nekuzim sto sad svi odjednom toliko vole taj usrani Steam, meni je Steam tako smece od svog UI koji je uzas od milijun updejta, doslovno svaki put kad ga upalim faking update radi, workshop im je katastrofa naspram mods.db (a da ne spominjem da starije igre i retail verzije nisu kompatibilne u mnogo cemu, od widescreen fixeva, CD-OST fixeva za starije FPS-ove do modova).

Sva podrska 4A (deep silver inace nevolim ali neka im) iako je igra multiplatform ocekujem cisto kvalitetan naslov, koji ce maknuti metro bar malo od CoD formule vise prema Stalker-ovom semi-open worldu.

Razmazeno pola youtuba, presmijesno, pola tih youtubera je prije godinu dana sralo da Steam uzas zbog nekontrole naslova, nenormalan broj asset flipova i jos gorih stvari. Sad kad se pokazala alternativa, di developeri mogu vise love dobiti za svoj proizvod, koji je isto dostupan kao i na Steamu (free za usera za nabavu) odjednom problem.

Evo a ja ni nemam Epic laucher otkad su rekli da prestaju aktivno radinti na unreal-u, jos cu preorderovat iz inata prvi put neku igru samo jer pola ljudi place bez ikakvog razloga, steam review vidim da svi hvale, zato ukljucis mozak pogledas koji gameplay, nadjes par recenzera koji ti nisu corporate shills ili fanboyevi koji grade cijeli kanal zbog neke igre (oni idioti sto su rekli da fallout 76 dobar) tipa GGGmanlives koji radi pretezito FPS-ove i saznas sve na vrijeme.

I da, dat cu ukrajincima puno prije lovu nego nekim tam iz EA,Bethesde i usrankama ruzicaste kose sa glupavim skolama sa kaliforniskih fakulteta kojima je problem sto nema racial diversity u Kingdom Come-u jer ako ste malo proucavali Metro 2033 je uradjen u uslovima ... nevjerojatnim, ljudi su radili bez grijanja na plasticnim vrtnim stolicama i izdali su funkcionalnu atmosfericnu SP igru iako u uredu je bio jedan top end PC sa dobrom grafickom a ovi iz bioware, kakav je bio mass effect, ili novi anthem.

 Vole ljudi Steam jer ima ceste popuste i velik modding community kad god to developeri igre dopustaju. Baci pogled na nesto tipa Cities : Skylines ili RimWorld. Modova vise nego sto bi itko normalan ikada trebao. Kod starijih igara, jebes ga ali to nije pitanje Steama. Neki devovi ne zele takve stvari pa da mogu kasnije izbaciti HD verziju ili igre nemaju kvalitetan support za takve stvari.

Ajmo iskreno, koga boli kurac za nekontrolu naslova na Steamu. Hoces novu igru? Bacis pogled na review-ove. Nema Reviewova? Kupis, probas, trazis refund. Broj ljudi koji igra igre tipa "Sastavljac prozorskih dasaka 2019." je tako suludo mali da su oni statisticki nebitni.

Sto te tocno smeta oko Mass Effecta i zasto mislis da su zene ruzicaste kose sa glupavim kalifornijskim skolama zasluzne za propast iste? Jer prva tri naslova su bili prakticki evolucija KoToR serijala i vrhunske igre. Sjebali su sa Andromedom ali opet, jedino sto je BioWare sjebao je to sto se prodao EAu. Nema tog studija koji EA nije u stanju zatvoriti u roku od par godina! A Anthem je tek prosao prvu "Demo Betu", igra izgleda lijepo i za one koji vole takve stvari vjerojatno ce biti dobra, vecina ljudi koji su pljuvali igru su ljudi koji su naletili na probleme sa EA, serverima ili pak bugovima u igri.

Za kraj, neka Epic otvori svoj store i prodaje naslove preko toga, ako nista, zdravo za potrosace ako se Steam pocne osjecati ugrozeno ali to ne znaci da je Steam losa platforma. Osim ako nisi dovoljno lud da platis 100$ za "Sastavljac Prozorskih Dasaka 2020 Pre-order".

13 godina
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
metallic kaže...

Je, sve rečeno stoji.

 

Zašto su čekali 5 do 12 sa objavom sistemskih zahtjeva?

Zašto su dali objavu za epic store maloprije?!

Zar nam je trebao denuvo, da moraš imati Flagship konfu da možeš igrat u miru?

 

Btw, f@k Steam, je8eni šugavi monopolisti i nabijači cijena.

Iritantni su launcheri radi updateova i nickova i šifri itd...

1. Vjerojatno jer ni sami ne znaju kako će Denuvo sjebati igru.

2. Selidba na Fortnite store nije do developera, nego do "Koch Media" u čijem su vlasništvu, tako nešto...

3. Pa ne želiš valjda da kompanija bankrotira zbog piratstva na PC-u? Iako će se igra na konzolama prodati u X više primjeraka.

 

Nema igre koja je zaslužila moje pare, a da ju nisam kupio. Ali treba zaslužiti, 150. nastavak Assassins Creeda probam, i vidim da je već izlizano i nije moj štih, ne kupim...Ali ne igram ni "ilegalnu verziju" jer jednostavno ne valja. A da ne pričam o veoma lošoj optimiziranosti i sakačenju igre Denuvom, pa bi zapravo moja kupnja bila vjerovanje na sljepo Ubisoftu, pošto nema demo verzija igara već niz godina.

 

Imam već 3 launchera/storea instalirano (Steam, Origin, Battle.net) i to mi je previše, a sad bi trebao još jedan za Metro, pa još jedan za Doom ili Rage 2, pa ako imam i nešto od Ubisofta na Steamu on povuče i uPlay...Ma daj molim te, nabijem ih sve na kurac. Čovjek više ne zna kaj treba otvoriti kolko je tih sranja ako hoće nešto igrati.

 

A i koliko vidim, nema nikakvih koristi za krajnjeg korisnika, cijene su iste, 60€/$...

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: I Metro Exodus seli na Epic Games Store, na St
sexytoiletpaper kaže...
Vole ljudi Steam jer ima ceste popuste i velik modding community kad god to developeri igre dopustaju. Baci pogled na nesto tipa Cities : Skylines ili RimWorld. Modova vise nego sto bi itko normalan ikada trebao. Kod starijih igara, jebes ga ali to nije pitanje Steama. Neki devovi ne zele takve stvari pa da mogu kasnije izbaciti HD verziju ili igre nemaju kvalitetan support za takve stvari.


Ajmo iskreno, koga boli kurac za nekontrolu naslova na Steamu. Hoces novu igru? Bacis pogled na review-ove. Nema Reviewova? Kupis, probas, trazis refund. Broj ljudi koji igra igre tipa "Sastavljac prozorskih dasaka 2019." je tako suludo mali da su oni statisticki nebitni.

Sto te tocno smeta oko Mass Effecta i zasto mislis da su zene ruzicaste kose sa glupavim kalifornijskim skolama zasluzne za propast iste? Jer prva tri naslova su bili prakticki evolucija KoToR serijala i vrhunske igre. Sjebali su sa Andromedom ali opet, jedino sto je BioWare sjebao je to sto se prodao EAu. Nema tog studija koji EA nije u stanju zatvoriti u roku od par godina! A Anthem je tek prosao prvu "Demo Betu", igra izgleda lijepo i za one koji vole takve stvari vjerojatno ce biti dobra, vecina ljudi koji su pljuvali igru su ljudi koji su naletili na probleme sa EA, serverima ili pak bugovima u igri.

Za kraj, neka Epic otvori svoj store i prodaje naslove preko toga, ako nista, zdravo za potrosace ako se Steam pocne osjecati ugrozeno ali to ne znaci da je Steam losa platforma. Osim ako nisi dovoljno lud da platis 100$ za "Sastavljac Prozorskih Dasaka 2020 Pre-order".

1. Popuste i cak bolje imas na drugim platformama, cak i free igre kod zidova kao sto je jedan Ubisoft.
2. Modding je uzas i puno gori nego nekoliko godina prije, kad budu imali kvalitetne projekte kao Quake 1.5, brutal doom ili Arcane Dimensions nek se steam javi.
3. Stavi se u mindset developera, imas igru, u koju je ulupano puno znoja, krvi i novaca da bi na listi igara bio pored jednog sergeja titova, ne i ne. Zamisli da prodajes luk, domaci fini ma vrh, a onaj pored tebe prodaje iz kine smece. Normalno da ces se probat maknuti od njega iako niste uopce ista klasa, neces bit pored smrada i napraviti ces neki svoj ceh, isto rade i publisheri, bjeze od smeca pored njihovog proizvoda.
4. To sto je gameplay-wise bio basic smece oduvijek.
5. Jer sve sto izlazi iz zapadne hemisfere di su one je smece zatrovano ideologijom kojoj nije mjesto u zabavnom sadrzaju.
6. Stalker SoC 1.000 nije se mogla zavrsiti, kresalo cim udjes u army warehouse, patch 1.001 obrisao je cijeli save, patch 1.003 isto. Bugovi nisu problem, problem je sto taj isti Anthem trazi 120kuna za skin, sto Demo Beta je broken u core i nece je moci ispraviti, svijet je generic, questovi su uber generic ne odise sa nikakvom orginalnoscu.

Ja razumijem ljude koji p.... zbog jos jednog store-a, alisteam je od svih njih na dnu po kvaliteti, GOG ftw!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice