Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

poruka: 44
|
čitano: 10.791
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g".
13 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
DeniZg kaže...

 Trebat će im godinu i pol jer ima dosta dioničara. Phil Spencer mora ići po kućama i skupljati potpise.

Možda će trebati i manje jer će mu mostovci dati dio glasova koje su skupili za referendum.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
Aki kaže...

"Ukratko, je li stvarno Activision kupljen za skoro 70 milijardi dolara ili nije, znat ćemo iduće godine."

 

Za autora i sve ostale kome možda neke stvari nisu jasne. Kad se radi merger and acquisition ogromnih kompanija treba se mijenjati cijela organizacijska struktura, upravljačka struktura, uspostavljati novo korporativno upravljanje. A to je proces koji traje.

Long story short, Activision Blizzard je kupljen od Microsofta, u kešu, sljedećih godinu i pol će se raditi te neke sitnice.

 
Prvo im regulator mora dozvoliti akviziciju. Bez blagoslova nista od toga. 

11 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
dado kaže...
Aki kaže...

"Ukratko, je li stvarno Activision kupljen za skoro 70 milijardi dolara ili nije, znat ćemo iduće godine."

 

Za autora i sve ostale kome možda neke stvari nisu jasne. Kad se radi merger and acquisition ogromnih kompanija treba se mijenjati cijela organizacijska struktura, upravljačka struktura, uspostavljati novo korporativno upravljanje. A to je proces koji traje.

Long story short, Activision Blizzard je kupljen od Microsofta, u kešu, sljedećih godinu i pol će se raditi te neke sitnice.

 
Prvo im regulator mora dozvoliti akviziciju. Bez blagoslova nista od toga. 

 Bit će to dugih godinu i pol za ljubitelje jedne druge konzole.

Svaki dan se buditi s nadom da možda Antitrust komisija kaže:

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
15 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
GSP kaže...
walentkane kaže...
nixass kaže...
Horned Reaer kaže...

 

uglavnom dobre su to vijesti 

gaming svijet se polarizira i konsolidizira, daleko je to od iceg dobro.

 Pa vrhunske i legendarne igre su davno iza nas a ne ispred. Danas je samo bitno naštancati što više naslova u što boljoj grafici, praktički više ne vidiš razliku između igri. Nema više kreativnosti, orginalnosti ni ideja.

 Gluposti vas starih gejmera da je sve prije bilo bolje

 

Sta fali danasnjim igrama tipa witcber,bloodborne,god of war,hades,disco elysium,diviinity itd itd.kvalitete itekako ima ali je vas pregazilo vrijeme

 

Za početak da razjasnimo što bi to trebalo značiti ''pregazilo vas vrijeme''.

Obično se taj izraz upotrebljava kad se netko nezna služiti današnjom tehnologijom ili zaostaje znanjem u poslu ili nekoj drugoj djelatnosti. Pa eto ja vrlo dobro znam pokrenuti sve današnje moderne i nove igre, prije sam koristio diskete, kazete, cd i dvd a sad večinom nove igre skidam sa interneta. Također što se igranja samih novih modernih igri tiče, također sve znam, puno toga se svodi na jednostavno čitanje uputa na ekranu, zatim slijedim blještave oznake na ekranu koje mi točno govore gdje trebam ići i zatim ako slučajno izgubim nešto zdravlja stanem na par sekundi da se samo od sebe obnovi. Sad vidiš da me vrijeme nije pregazilo i da znam igrati nove igre.

 

Što se tiče da li su igre prije bile bolje ili ne, ja sam sretan da se igram još od ranih 90-tih pa do danas i mogu usporediti. Da, bile su bolje, objektivno i subjektivno. 

Evo samo kratki popis 5 naboljih igri svih vremena na nekim od napoznatijih stranica :

 

Metacritic:                                 IGN :                                                                                        

 

1. Zelda Ocarina of time  - 1998               1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild - 2017

2. Tony Hawk 2 - 2000                      2. Super Mario World  - 1990

3. GTA 4 - 2008                           3. Portal 2   - 2011

4. Soul Calibur  1999                       4.  The Legend of Zelda: Link to the Past - 1991

5. Super Mario Galaxy 2007                  5. Super Metroid  - 1994.

 

 

Sad da ne pišem dalje, jednostavnije ti je utipkati u google i uvijeriti se sam u ono što sam rekao - najbolje igre su iza nas a ne ispred nas.

 

14 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda

Ja se igram od arkadnih automata, od osamdesetih i meni su igre sve bolje i bolje. Listu koju navodiš

Best Video Games of All Time - Metacritic

 

prvih 100 mjesta je raspon u ocjenama 94-99 tj. razlika je u nijansama, i među tih prvih 100 dosta je novih igara.

 

3 godine
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
Sta tebi znaci dosta? Vecina je iz ultra ranih 2000" ima doslovno par igara iz zadnjih godina, a i to je uglavnom iz neke franšize dakle copy-paste.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda

Red Dead Redemption 2, Disco Elysium - The Final Cut, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, God of War, Persona 5 Royal, Celeste Mountain, Tetris Effect: Connected, The House in Fata Morgana, Super Mario Odyssey
Sve noviji naslovi, prilično svježi sobzirom da je lista sa igrama od 1998.

 

Današnje single player igre pružaju daleko više za uloženi novac nego nekada. Kampanje su 50-100 sati dugačke, i debelo preko 100 sati u prvom prelasku. Količina takvih igara je danas velika, uloženi novac u izradu takvih igara je ogroman a broj gamera je danas veči nego ikada.

Gaming industija je odavno pretekla filmsku, i konstantno raste.

11 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda

I sta dokazujes sa tom listom?prije je bilo bolje?ok, odustani od gejminga, nas druge ostavi da igramo i svi hepi.aj baj

3 godine
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
Da bilo bolje😂😂🤣🤣pogledaj bf2042 na kaj liči, Cod nemres mapu birati😂🤣to da si onda napravio propao bi drugi dan⛏️🥔
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 22:55 (Boris grozni).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
walentkane kaže...

Sad da ne pišem dalje, jednostavnije ti je utipkati u google i uvijeriti se sam u ono što sam rekao - najbolje igre su iza nas a ne ispred nas.

 Dobro, Google igraču,  ovo ne samo da je subjektivna stvar, jer npr. ovaj GTA 4 koji je kao 3. najbolja igra ikad je meni bio daleko najdosadniji GTA ikad, nego je potpuno netočna jer je danas indie tržište jače no ikad.

 

Igre poput Outer Wildsa, Hades, It Takes Two, Subnautice, Duska, Undertalea, Deep Rock Galactic, Stardew Valley i sl. nikada ne bi mogle izaći prije 15-20 godina jer nije bilo približno dostupnih resursa za napravit iste igre.

Da ne spominjem nišu kao Highfleet, Factorio, Frostpunk, Hell Let Loose.

Čak se i AAA studijima nekad zalomi pa slučajno izdaju skoro savršene proizvode (DOOM Eternal npr.)

Mogu do sutra nabrajat odlične igre koje su izašle u zadnjih 5-6 godina, poanta je da danas imaš toliko širok spektar igara, i to kvalitetnih, da se nema potrebe zamarati bullshit stranicama kao Metacritic ili...IGN

Moj savjet ti je da gledaš po steamu, forumima itd. šta ljudi igraju i preporučavaju, a ne plaćene recenzije ljudi koji jedva igraju igrice.

Say hello to my little friend
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

Igre su prije bile bolje jer su bile jednostavnije i zabavnije. Sada je nezamislivo uzeti kontroler i jednostavno krenuti igrati, sada ništa bez tutoriala od 2 sata, strateškog vodiča, čitanja gomile dokumentacije o svemu i svačemu, mikromenađement... tko to više može popamtiti, imam dovoljno problema u stvarnom životu, ne treba mi još muke i u onom virtualnom.

 

Zato mi je bilo uvijek draže upaliti Nintendo (igra se otvorila momentalno bez učitavanja), uzeti kontroler i krenuti s Bionic Commando, Contra, Captain Skyhawk, Duck Tales ili nešto slično (Super Maria i nisam baš volio).

 

 

Meni osobno su igre prije bile puno bolje.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

Uvijek je bilo dobrih igara, ali danas imamo hiperinflaciju izlaska igara, pa je puno teže izabrati nešto među svom tom šumom, pogledajte one Ubisoft igre, drugi setting isti kalup i štancaju isto sranje godinama. Drugo, neke igre koje su u svoje vrijeme bile revolucija su jako loše ostarile i danas te igre više ne pružaju gušt kao nekada, čak ni nostalgija tu ne pomaže.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
ivan dragi kaže...

 Da barem i Hrvatsku kupe

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice