Microsoft će početi transparentno objavljivati pla

poruka: 8
|
čitano: 6.792
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft će početi transparentno objavljivati pla".
15 godina
offline
Microsoft će početi transparentno objavljivati pla

Ovo mi zvuci kao isprazna, korporativna, lisena realnosti, PR izjava.

 

Budimo realni, kao sto ne postoje dva jednaka otiska prsta, tako ne postoje niti dva jednaka programera.

Placa treba biti prema ucinku, odnosno trebali su definirati kriterije prema broju bugova, ucinkovitosti koda, naknadnim potrebama za ispravkama., patchevima...

 

U korporativnom svijetu (ali i po svim drugim mjerilima kada govorimo o pozicijama) bitna je  meritokracija, a ne demokracija.

 

Konkretno, ja sam covjek sa dvije lijeve kada pricamo o zidariji. Sto bi ja sada trebao imati jednaku placu kao i decko koji ozbuka 50 m2 u sat vremena i ja koji ozbukam 4m2 (i to slampavo) samo zato jer smo dobili posao koji se naziva "zidar"  u priblizno isto vrijeme.

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
5 3 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft će početi transparentno objavljivati
syncmaster245b kaže...

Ovo mi zvuci kao isprazna, korporativna, lisena realnosti, PR izjava.

 

Budimo realni, kao sto ne postoje dva jednaka otiska prsta, tako ne postoje niti dva jednaka programera.

Placa treba biti prema ucinku, odnosno trebali su definirati kriterije prema broju bugova, ucinkovitosti koda, naknadnim potrebama za ispravkama., patchevima...

 

U korporativnom svijetu (ali i po svim drugim mjerilima kada govorimo o pozicijama) bitna je  meritokracija, a ne demokracija.

 

Konkretno, ja sam covjek sa dvije lijeve kada pricamo o zidariji. Sto bi ja sada trebao imati jednaku placu kao i decko koji ozbuka 50 m2 u sat vremena i ja koji ozbukam 4m2 (i to slampavo) samo zato jer smo dobili posao koji se naziva "zidar"  u priblizno isto vrijeme.

 

 Zato ce on imat titulu meštra, a ti pomocnog zidara

 

Plaća triba bit onakva na kakvu pristanes i dogovoris se. Ako ti se ne svida microsoft, ides dalje. Jedino ko moze imat gubitak od ovakve politike je ms

6 godina
offline
Re: Microsoft će početi transparentno objavljivati
Dao bi ja svima njima rvatski minimalac..blago siromašnima...njihovo je kraljevstvo nebesko
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Microsoft će početi transparentno objavljivati
Ovo mi zvuci kao najbitniji dogadjaj za intelektualne radnike od... Pa ikada zapravo.
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Microsoft će početi transparentno objavljivati
Kakav PR, vrh.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Microsoft će početi transparentno objavljivati pla

 

 

MS pokazuje trend. Novosvijetski.

 

Samoi u HR, to već postoji neko vrijeme i ne bi se čudio da su to pokupili od nas.

O.K., je u oglas raspon plaće vidjeti, al' nisam nekaj baš osobno da se govori o novcima.

 

 

BUG i .debug konfa ne slijedi trendove, ona ih stvara i prethodi im.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Microsoft će početi transparentno objavljivati
PzKpfw kaže...

 

 

MS pokazuje trend. Novosvijetski.

 

Samoi u HR, to već postoji neko vrijeme i ne bi se čudio da su to pokupili od nas.

O.K., je u oglas raspon plaće vidjeti, al' nisam nekaj baš osobno da se govori o novcima.

 

 

BUG i .debug konfa ne slijedi trendove, ona ih stvara i prethodi im.

 

Završio bih novinarstvo, prijavio bih se kao novinar u BUGu, marljivo radio i imao progresivne stavove slijedećih nekoliko godina dok ne steknem povjerenje izvršnih ljudi koji će me eventualno staviti kao moderatora na portal i tada bih ti dao crveni karton.

 

Živio.

 

 

 

10 godina
offline
Re: Microsoft će početi transparentno objavljivati

 

 

@ZovemseZoranidolazimizRijeke 

 

Hm,od tebe se nisam nadao ovakvome komentaru. Znam da jedni te isti ljudi pišu svakakve postove vezano za moje komentare, al tebi cijenim kao druga forumaša.

dzg
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice