Microsoft pomaže Chromeu u smanjenju apetita za me

poruka: 4
|
čitano: 3.198
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft pomaže Chromeu u smanjenju apetita za me".
6 godina
offline
Re: Microsoft pomaže Chromeu u smanjenju apetita z
dok sam koristio chrome uvik neki problemi...rušenja...reklame i to sa ad blokerom.. od kada koristim edge,slobodno mogu reći nikad bolje web iskustvo....za android koristim samsungov browser isto sve pohvale
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Microsoft pomaže Chromeu u smanjenju apetita za me

Pojedini youtube tabovi mi znaju trošiti po par gigabajta i s 4-5 youtube taba doći do 11 gb rama, čim ih zatvorim potrošnja se vrati na normalnu razinu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft pomaže Chromeu u smanjenju apetita z
ludizao kaže...

Tako se i meni čini, da Edge jede cca 1/3 manje memorije od Chromea. S jednakim brojem tabova i istim sadržajem, Edge troši gigu i sitno rame, a Chrome skoro gigu i pol.

Na korištenje RAM-a od strane preglednika ne treba gledati negativno. Ako preglednik koristi više memorije za to postoji razlog. Uostalom, sav ne iskorišten RAM je uzalud bačen novac. 

HCMAA kaže...
dok sam koristio chrome uvik neki problemi...rušenja...reklame i to sa ad blokerom.. od kada koristim edge,slobodno mogu reći nikad bolje web iskustvo....za android koristim samsungov browser isto sve pohvale

Jedna riječ — adware. To je glavni razlog zašto se se preglednik ruši i pun je reklama. Štoviše, Chrome u sebi ima ugrađen alat koji pogoni ESET za pronalazak malicioznih i potencijalno neželjenih programa. Dovoljno je kliknuti na Find i Chrome će započeti skeniranje računala.

 

 

U zadnjoj verziji Chrome je dobio i mogućnost skeniranja ekstenzija.

 

Riot kaže...

Pojedini youtube tabovi mi znaju trošiti po par gigabajta i s 4-5 youtube taba doći do 11 gb rama, čim ih zatvorim potrošnja se vrati na normalnu razinu.

Mrzim YouTube Polymer dizajn. Ne samo da je očajno spor, nego nekada i zastane pa prestane učitavati komentare. Upravo je loše dizajniran YouTube krivac za ogromno korištenje memorije i tako je kod svih preglednika.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft pomaže Chromeu u smanjenju apetita za me

Pisao o tome nadugo i naširoko i to prije tačno 5 mjesci tj 21. Januara ovdje:

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/edge-chromium--microsoftova-bijela-zastava/273308.aspx?page=0&jumpto=6061239&sort=asc&view=flat

"Dodano: sa 30-tak tabova Edge duplo manje koristi memorije. Ili ne duplo manje ali dosta manje sigurno. Kada se upali Chrome da li bio upaljen Edge ili ne Sistem vuče 7-8 GB Memorije. Čak i kada se ugasi Edge a ostane Chrome. Obratno ne vrijedi. Samo kada je Edge upaljen (dakle bez Chromea) Sistem vuče oko 4,5 GB RAM-a. Sam Edge sa 20-tak tabova oko 800 MB."

5 mjeci posliej to neka vijest? 5 Mjeseci poslije ja ne koristim Google Chrome.
Rodio se.

Google: Don't be so evil.

Moj PC  
0 2 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice