Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednija tv

poruka: 27
|
čitano: 5.930
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednija tv".
15 godina
offline
Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednija tv

I to sada kad su widowsi daleko jeftiniji nego ikad.

 
4 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednija tv

Jedina tvrtka na Svijetu koja zasluzuje ovu poziciju!!!

 
4 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednija tv

I dobro prodaju Surface proizvode - pred predstavljanjem je novi Surface tablet/convertable,

a poslovnjaci ga vole bas zbog omjera stranica (4:3 i 3:2).

 

Jos se ceka Surface Phone sa x86 mnogucnostima, odnosno Project Androimeda.

 

Nije da nemaju novca i znanja, pa da ne mogu napraviti - nego cekaju predugo,

vrijeme prolazi, njihovu tehnologiju prodaje Samsung prod "Dex" (isti hardware i tehnologija kao Continuum).

 

Inace, ovaj tjedan malo preuredjejuem radni kutak, pa cu bas probati spojiti Display Dock preko Thunderbolta,

da vidim dali sljaka sa laptopom - trebao bi raditi sa bilo kojim X86 strojem.

 

Ako sljaka, super, ne moram trositi 200€ na Thunderbolt hub sa 3x USB, DisplayPort i HDMI-em.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednija tv

Jedna stvar je imati para na banci, sasvim je druga "imati para" jer su ti cijene dionica porasle.

 

Vrijednost Microsofta je narasla zbog cijene dionica. Isto tako može u 7 dana pasti za 10 mjesta.

 

Baš kao što je Apple u svega mjesec dana "izgubio" više od 300 milijardi dolara.

 

Moj PC  
9 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
Gadgeti kaže...

Jedina tvrtka na Svijetu koja zasluzuje ovu poziciju!!!

 Po čemu to?

8 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
Ne znam gdje je autor našao podatke o financijskim rezultatima, zadnji objavljeni su za q3/18 i bili su rekordni. Ovo je samo pumpanje dionica do veljače...
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
U cijelom tehnološkom svijetu MS je tvrtka koja je ostavila više traga od bilo koje druge tvrtke. Mislim da je njihova zasluga za informatičku revoluciju (ako tako možemo nazvati popularizaciju PC-a među običnim ljudima) najveća. Naravno, tu su i drugi, ali MS je bio lider.
Jedino gdje su podbacili je mobilni segment, gdje je nakon Nokie (iz doba prije smartphonea, i u samim začecima smartphonea-symbian era), Apple (htjeli mi to priznati, ili ne) najzaslužniji za ono što danas imamo u mobilnom svijetu. On je pokrenuo revoluciju, u koju je Google omasovio Androidom (vizionarskom odlukom da android bude otvoren svima). U svemu tome mi je žao što je MS-ova mobilna platforma propala jer je imala mnogo potencijala. I sam sam koristio Lumiu 930 skoro 2 godine. Strašan telefon i odlično iskustvo.

Svako od nabrojanih tvrtki je danas mogao biti najvrednija tvrtka. Vrijednost na tržištu je varijabilna i zavisi od trendova, no sklon sam mišljenju da danas jedino MS i Google spadaju u konstantu s kojom SVAKO mora imati dodira i koje ne mogu nestati, sve ostalo je nesigurno u doglednoj budućnost.

A kao onog ko će biti upamćen kao najbitnija tehnološka tvrtka (gledano iz perspektive 100 godina od sad) definitivno vidim Microsoft.
morrisoN
 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
bnaci kaže...

I to sada kad su widowsi daleko jeftiniji nego ikad.

Molim?

Windows 10 Pro košta 200 dolara; gdje je tu pojeftinjenje? Dapače, u SAD-u su čak potiho povisili cijenu Home verzije.

15 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij

Na ebayu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 10:30 (zzz).
16 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
zzz kaže...

Na ebayu.

 Ja mislim da su to MSDN licence, gdje svaki korisnik/developer proizvoljno odredi cijenu da zaradi malo sa strane. Inace je to protivno MS-ovoj EULA,ali se ne zamaraju s tim i ne zanima ih sve dok korisnik uredno placa svoju pretplatu.

13 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
zzz kaže...

Na ebayu.

To su korištene licence, ne nove. Osim toga, to nije službeni način za kupovinu tako da se to ne računa kao da su Windowsi "pojeftinili". Štoviše, jeftinije licence za Windows preko eBaya i slični stranica, mogle su se kupiti i prije.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
bnaci kaže...

I to sada kad su widowsi daleko jeftiniji nego ikad.

 

Svaka nova verzija operativnog sustava (desktop, serverskog) te pripadajući CAL-ovi, Remote Desktop licence, External Connectori i ostalo ti je u prosjeku 10% skuplje od prethodne verzije.

16 godina
offline
Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednija tv

nekako je glup zakljucak u podnaslovu:

 

Microsoft u posljednje vrijeme postiže odlične financijske rezultate

 

a cijena dionice je 15% dole u odnosu na prije mjesec i pol.

nije MS narasao, Apple je pao :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
zg.mulac kaže...

 Svaka nova verzija operativnog sustava (desktop, serverskog) te pripadajući CAL-ovi, Remote Desktop licence, External Connectori i ostalo ti je u prosjeku 10% skuplje od prethodne verzije.

 Treba platiti programere za sustav prikaza prilagođenih reklama.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
morrisoN kaže...
U cijelom tehnološkom svijetu MS je tvrtka koja je ostavila više traga od bilo koje druge tvrtke. Mislim da je njihova zasluga za informatičku revoluciju (ako tako možemo nazvati popularizaciju PC-a među običnim ljudima) najveća. Naravno, tu su i drugi, ali MS je bio lider.
Jedino gdje su podbacili je mobilni segment, gdje je nakon Nokie (iz doba prije smartphonea, i u samim začecima smartphonea-symbian era), Apple (htjeli mi to priznati, ili ne) najzaslužniji za ono što danas imamo u mobilnom svijetu. On je pokrenuo revoluciju, u koju je Google omasovio Androidom (vizionarskom odlukom da android bude otvoren svima). U svemu tome mi je žao što je MS-ova mobilna platforma propala jer je imala mnogo potencijala. I sam sam koristio Lumiu 930 skoro 2 godine. Strašan telefon i odlično iskustvo.

Svako od nabrojanih tvrtki je danas mogao biti najvrednija tvrtka. Vrijednost na tržištu je varijabilna i zavisi od trendova, no sklon sam mišljenju da danas jedino MS i Google spadaju u konstantu s kojom SVAKO mora imati dodira i koje ne mogu nestati, sve ostalo je nesigurno u doglednoj budućnost.

A kao onog ko će biti upamćen kao najbitnija tehnološka tvrtka (gledano iz perspektive 100 godina od sad) definitivno vidim Microsoft.

 Toliko ima pogresnog u ovoj izjavi da ne znam gdje da pocnem. MS je ostavio traga definitvno, ali nikako ne po dobrome. Unazadili su IT i razvoj istoga na desktopu godinama. Ostali su na vrhu unistavanjem konkurencije i legalnim i ilegalnim nacinima. Da se netko divi tome, mora da bude van sebe. Ali opet ljudi glasaju za HDZ.

15 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
O_O_O kaže...
morrisoN kaže...
U cijelom tehnološkom svijetu MS je tvrtka koja je ostavila više traga od bilo koje druge tvrtke....

 Toliko ima pogresnog u ovoj izjavi da ne znam gdje da pocnem. MS je ostavio traga definitvno, ali nikako ne po dobrome. Unazadili su IT i razvoj istoga na desktopu godinama. Ostali su na vrhu unistavanjem konkurencije i legalnim i ilegalnim nacinima. Da se netko divi tome, mora da bude van sebe. Ali opet ljudi glasaju za HDZ.

 Šta je pogrešno u gornjoj tvrdnji? O kakvom divljenju pričaš? Gornja tvrdnja je činjenica, bez navođenja načina na koji su to postigli.

Ako nije tako, navedi drugu tvrtku koja može stati u gornju rečenicu.

Što se tiče ovog tvog boldanog, nisam tvrdio da su unaprijedili desktop. Vjerovatno su se ponašali kako bi se svako ko ima monopol ponašao. Ono što sam ja rekao je da su najbitnija tvrtka koja je desktop i opću upotrebu računala dovela pred široku publiku. U tom smislu će ih povijest pamtiti kao najbitniju tvrtku tzv. informatičke revolucije.

Ubuduće pažljivije čitaj nečije postove prije komentara.

morrisoN
5 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
Mary Sue kaže...
zg.mulac kaže...

 Svaka nova verzija operativnog sustava (desktop, serverskog) te pripadajući CAL-ovi, Remote Desktop licence, External Connectori i ostalo ti je u prosjeku 10% skuplje od prethodne verzije.

 Treba platiti programere za sustav prikaza prilagođenih reklama.

 

O kojem sustavu pričaš?

15 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
BlueMax kaže...
Gadgeti kaže...

Jedina tvrtka na Svijetu koja zasluzuje ovu poziciju!!!

 Po čemu to?

Vjerojatno što smo sa Windowsa ili DOS-a sad skoro pa 40 godina.


Nemam baš toliko godina, (ali biti će za 4) ali ne sjećam se da sam iti jedan proizvod neke firme tako dugo koristio. Ok, imao sam kao mali Sony Walkman, Najbolji CRT monitor na svijetu ikada izašao je iz Sonya, ono čudovište od 40kg mislim da je biop 24". Ali Sony kao najveći proizvođač potrošačke elektronike pao je sa prvog mjesta na drugo 2000-te godine (Skinuo ga sa trona Samsung - ušljivi da na glasim).

Nike.. ista stvar. Ali Sony kao Sony i sa onim svojim logom pogotovo na onim ES AV Resiverima pomeo je na Blind testovima desetorostruko skuplju konkureciju. Osim toga tu je i neka negativna stvar za Sony. Mobilni odjel im jednostavno narušavu reputaciju. Mlađe generacije nemaju pojma šta je Sony nekad bio (a šta je i danas) jer se vežu za Samsung koji je sjećam se po Bugu bio đin-đong ime.

Malo lupam, ali eto.. ako netko se sjeti nekog proizvoda sa kojima smo 35+ godina neka se javi. 

 

Because anything Korea does, Japan does it better.
10 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
Envy kaže...

Vjerojatno što smo sa Windowsa ili DOS-a sad skoro pa 40 godina.


Nemam baš toliko godina, (ali biti će za 4) ali ne sjećam se da sam iti jedan proizvod neke firme tako dugo koristio. Ok, imao sam kao mali Sony Walkman, Najbolji CRT monitor na svijetu ikada izašao je iz Sonya, ono čudovište od 40kg mislim da je biop 24". Ali Sony kao najveći proizvođač potrošačke elektronike pao je sa prvog mjesta na drugo 2000-te godine (Skinuo ga sa trona Samsung - ušljivi da na glasim).

Nike.. ista stvar. Ali Sony kao Sony i sa onim svojim logom pogotovo na onim ES AV Resiverima pomeo je na Blind testovima desetorostruko skuplju konkureciju. Osim toga tu je i neka negativna stvar za Sony. Mobilni odjel im jednostavno narušavu reputaciju. Mlađe generacije nemaju pojma šta je Sony nekad bio (a šta je i danas) jer se vežu za Samsung koji je sjećam se po Bugu bio đin-đong ime.

Malo lupam, ali eto.. ako netko se sjeti nekog proizvoda sa kojima smo 35+ godina neka se javi. 

 

 Unix je stariji i još se koristi 

Samomrzeći hrvat
12 godina
neaktivan
offline
Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednija tv

PSA: Microsoft did not surpass Apple in market capitalization

https://9to5mac.com/2018/11/24/apple-market-cap-microsoft/

 

Ipak još nekih 26 milijardi $ razlike.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
Entry Point kaže...
Envy kaže...

* * *

 

 Unix je stariji i još se koristi 

Da, ali ne u tolikoj mjeri koliko smo ga mi obični smrtnici koristili.

 

JohnnyBGood V kaže...

PSA: Microsoft did not surpass Apple in market capitalization

https://9to5mac.com/2018/11/24/apple-market-cap-microsoft/

 

Ipak još nekih 26 milijardi $ razlike.

 

Ah, sad... sitna smo mi buranija da o tome razglabamo. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
Envy kaže...


Nike.. ista stvar. Ali Sony kao Sony i sa onim svojim logom pogotovo na onim ES AV Resiverima pomeo je na Blind testovima desetorostruko skuplju konkureciju. Osim toga tu je i neka negativna stvar za Sony. Mobilni odjel im jednostavno narušavu reputaciju. Mlađe generacije nemaju pojma šta je Sony nekad bio (a šta je i danas) jer se vežu za Samsung koji je sjećam se po Bugu bio đin-đong ime.

Malo lupam, ali eto.. ako netko se sjeti nekog proizvoda sa kojima smo 35+ godina neka se javi. 

 

 

A s druge strane imaš nas dovoljno starih da se sjećamo kako je Sony instalirao rootkit kupcima svojih cd-ova. :))

15 godina
offline
Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednija tv

da ste napisali "najskuplja" (što je objektivna kategorija), još bi i imalo smisla. a što se tiče vrijednosti, eo meni ne vrijedi ama baš ništa. nekome je vjerojatno sve u životu (ovaj gore "Gadgeti", vjerojatno njihov biskup). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij

Pa to je uvijek i bila najjača firma sa kontinuitetom ... ostalo su sve trendovi ...

16 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
Gadgeti kaže...

Jedina tvrtka na Svijetu koja zasluzuje ovu poziciju!!!

Je točno, kao što je Dinamo klub za Ligu Prvaka itd.Jabučari ili Mikrosoftiči, realno ne spadaju niti među prvih pet firmi na svijetu.Da je neko spomenul Samsung onda bi to još i držalo vodu, a ne firma koja osim prosječnog softvera još proizvodi/dizajnira samo maglu.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
Morrison:

Krivac za popularizaciju osobnih računala je svakako Apple. Pokazujući da tržište postoji, navukao je IBM koji je protivno svim njihovim pravilima, išao s otvorenom arhitekturom na koju je Gates sjeo nalazeći se u pravom trenutku na pravom mjestu s vrlo dobrim obiteljskim vezama. Napravio je odličan posao i došao do plafona koji je opet probio Apple prebacivši mogućnosti računala na mobilnu platformu koja je osvojila ostatak svijeta koji vjerojatno bez mobitela nikad ne bi imao osobno računalo. Naravno, nitko od njih to nije radio iz altruizma, ali Apple je uvijek imao nos za pogurati stvari malo dalje od ostatka krda. Nije stvar u tome da iOS nema ovu ili onu opskurnu mogućnost podešavanja već u novoj paradigmi korištenja računala. Sve ostalo je c/p i na njihovim idejama su MS i Google zgrnuli bogatstvo.
Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Microsoft prestigao Apple i postao najvrjednij
zg.mulac kaže...
Envy kaže...


* * *

 

 

A s druge strane imaš nas dovoljno starih da se sjećamo kako je Sony instalirao rootkit kupcima svojih cd-ova. :))

BTW: Dobrodošao na forum!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice