Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podržava

poruka: 100
|
čitano: 14.978
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podržava".
14 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
Nemojte zaboraviti i ekipu koju se poslalo u mirovine s 35, 40,... kad su propale tvornice. Sve to sad dolazi na naplatu. Lažne branitelje više nema smisla spominjati.
 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podržava

Od svih 1.1 - 1.2 milijuna umirovljenika u hrvatskoj samo 16% ih je u starosnoj mirovini. 16%. Sve ostale su povlaštene, prijevremene i slične. U mirovinski fond, radnici uplate 22 miljarde kuna godišnje, a isplati se oko 40 miljardi, dakle sustav ne funkcionira već dugo.

 

Radite cijeli život i uplaćujete u II stup. Taj novac je VAŠ novac, ali povlaštena kasta je odlučila da je vama sasvim dovoljno 2500 kn mjesečno. Znajući da nećete još dugo živjeti, većina vašeg novaca iz tog stupa pripadne njima da rade s njim što žele, odnosno ide privilegiranim.

 

Zakon pa ni referendum nemaju smisla jer ionako skoro pa nitko u hrvatskoj ne ulazi u starosnu mirovinu, nego u prijevremene i slično. Cijeli sustav će se raspasti i grčki scenarij će biti mala beba što će se ovdje dogoditi. Žao mi je jedino starijih ljudi koji ovise o toj milostinji koju im država dodijeli, a koje neće više biti.

 

Dakle, počnite štedjeti još jučer, otvarajte si 3 stup, jer sasvim signurno neće dobiti zasluženu mirovinu.

 

To je sve ovako šturo, jednodimenzionalno. Nismo se ni dotakli obveznica, i toga da ustvari ni ne postoji mirovinski fond jer je novac uložen u bezvrijedne obveznice firmi koje propadaju, plus fluktuacije na tržištu, periodičke globalne recesije itd itd itd.

 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
9 1 hvala 0
13 godina
offline
Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podržava

Nene nije bilo briga, ali sam dao potpis za referendum radi vladinog popovanja s visoka. Sad da vidimo kojim manevrima će izbjeći referendum.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
natko kaže...

Nene nije bilo briga, ali sam dao potpis za referendum radi vladinog popovanja s visoka. Sad da vidimo kojim manevrima će izbjeći referendum.

 

A zašto bi izbjegli referendum?

 

Možda i navijaju da prođe i da onda smanje sve mirovine (trenutne i buduće) na četvrtinu plaće jer nema love.

12 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
ivanv000 kaže...
natko kaže...

Nene nije bilo briga, ali sam dao potpis za referendum radi vladinog popovanja s visoka. Sad da vidimo kojim manevrima će izbjeći referendum.

 

A zašto bi izbjegli referendum?

 

Možda i navijaju da prođe i da onda smanje sve mirovine (trenutne i buduće) na četvrtinu plaće jer nema love.

Ljudi su pozivali ljude da potpišu,neki su odbili uz obrazlozenje da im stranka ne dozvoli....

Nije bitno za sta se referendum zalaze,svima je jasno da ovakva mirovinska reforma nije odrziva,bitno je to sto se ovim referendumom šalje pljuska vladajucoj kasti,jer narod jasno porucuje da im je dosta!

 

Prava situacija ce se vidjeti na ovome referendumu koji pocinje danas (ukidanje financiranja stranaka iz proracuna),tj. dali ce se skupiti dovoljno potpisa!

Ako potpisa ne bude dovoljno(sto ce vjerovatno i biti tako) treba odmah baciti atomsku bombu na Hrvatsku,jer onda to nema smisla.

Jer nitko,ama bas nitko od obicnih ljudi,pa cak i onih koji su u nekoj stranci nema razloga da ne potpise ovo!

 

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
8 godina
offline
Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podržava
Svi govore protiv vlade - a tko govori protiv sindikata? Zar i oni nisu uhljebi, zar i oni ne prodaju rog za svijeću? Uplaćivao sam cijeli radni vijek članarinu za sindikat (150 kn mjesečno) i što sam za to dobio? Dobio sam jedan sindikalni izlet godišnje. Sva je članarina išla na "solidarnost" da bi se podigla plaća onima u firmi s nižim prihodima. Zahvaljujući svome zalaganju, zato što sam se školovao, napredovao u struci, borio se u životu zubima i noktima sada imam solidnu i sasvim zasluženu mirovinu (40 godina staža), no od te mirovine, preko poreza, opet uzdržavam one "koji nemaju", a uvijek su živjeli bolje od mene. Dosta je toga! Dosta je tog socijalizma koji oduzima onima koji rade i privređuju, a one koji nemaju ne stimulira da se prihvate posla, pa da zahvaljujući svome radu nešto imaju. Jedanput se i nas treba čuti, o pravima onih koji imaju. Stalno se čuje o deložacijama i pravima onih koji žive u tuđim stanovima, a ne čuje se ništa o onima koji imaju te stanove i svoju imovinu ne mogu koristiti. (Svaki mjesec plaćam 250 kuna pričuve čovjeku koji živi u mome stanu bez ikakve naknade, iz njega se ne želi iseliti, a ne želi ga ni otkupiti.) Trebamo i mi dići svoj glas, treba se i nas čuti. Ovako se svodi na onu latinsku Faex orbis - lex orbis, smet grada - svijetom vlada (u slobodnom prijevodu). I - da se vratimo na sindikat - kakav je to sindikat koji podržava neradnike, a ne radnike? Ako imate i zrno soli u glavi nemojte dati svoj DA na referendumu. Možete govoriti protiv vlade što hoćete, ali ovo je prva hrvatska vlada koja se trudi da naravi nešto za Hrvatsku i njezine građane i u tome, vidim, uglavnom uspijeva.
 
2 7 hvala 2
12 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
danen kaže...
Svi govore protiv vlade - a tko govori protiv sindikata? Zar i oni nisu uhljebi, zar i oni ne prodaju rog za svijeću? Uplaćivao sam cijeli radni vijek članarinu za sindikat (150 kn mjesečno) i što sam za to dobio? Dobio sam jedan sindikalni izlet godišnje. Sva je članarina išla na "solidarnost" da bi se podigla plaća onima u firmi s nižim prihodima. Zahvaljujući svome zalaganju, zato što sam se školovao, napredovao u struci, borio se u životu zubima i noktima sada imam solidnu i sasvim zasluženu mirovinu (40 godina staža), no od te mirovine, preko poreza, opet uzdržavam one "koji nemaju", a uvijek su živjeli bolje od mene. Dosta je toga! Dosta je tog socijalizma koji oduzima onima koji rade i privređuju, a one koji nemaju ne stimulira da se prihvate posla, pa da zahvaljujući svome radu nešto imaju. Jedanput se i nas treba čuti, o pravima onih koji imaju. Stalno se čuje o deložacijama i pravima onih koji žive u tuđim stanovima, a ne čuje se ništa o onima koji imaju te stanove i svoju imovinu ne mogu koristiti. (Svaki mjesec plaćam 250 kuna pričuve čovjeku koji živi u mome stanu bez ikakve naknade, iz njega se ne želi iseliti, a ne želi ga ni otkupiti.) Trebamo i mi dići svoj glas, treba se i nas čuti. Ovako se svodi na onu latinsku Faex orbis - lex orbis, smet grada - svijetom vlada (u slobodnom prijevodu). I - da se vratimo na sindikat - kakav je to sindikat koji podržava neradnike, a ne radnike? Ako imate i zrno soli u glavi nemojte dati svoj DA na referendumu. Možete govoriti protiv vlade što hoćete, ali ovo je prva hrvatska vlada koja se trudi da naravi nešto za Hrvatsku i njezine građane i u tome, vidim, uglavnom uspijeva.

Ok,tvrdite da ne treba dati glas referendumu,jer ga organizira sindikat,time me neodoljivo posjecate na vladajuce u saboru koji odbacivaju SVE amandmane,koliko god oni bili pametni/korisni-ali su odbaceni eto samo zato sto je predlozen od strane oporbe!

 

Molim vas,posto tako hvalite nasu vladu,recite mi hocete li potpisati referendum za ukidanje financiranja politickih stranaka iz proracuna,ili i njega treba odbiti samo zato sto ga organizira Živi zid,koliko god on bio koristan za državu?

Ne vjeruj ženi koja laže!
10 godina
offline
Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podržava

 

@Bunker

Kada sam napisao "domoljubi", mislio sam prvo na jednu onu "državotvornu" stranku i sve one koji se kunu u veliki Domovinu, a rade sve da od nje nešto uzmu. Na ovaj ili onaj način.

Ispod žita ili iznad žita.

Mislio sam na one koje koji su bili po uredima, a ne po ratištima.

 

Nisam mislio na HRVI, niti na naše ratnike, nego na sve one koji iskorištavaju domoljublje za svoje niske prizmene ciljeve...

Za sve ratne veterane specijalne policije za koje ja znam, sam siguran da nisu lažni, niti da su na bilo kakav načini iskoristili sistem.

Ta nema ni jednog da ni bio ranjen, te je sada HRVI.

 

Žikim o čemu pričaš, mada je moje privatno mišljenje da pripadnicima WH i svih mogućih kvislinških formacija ne treba jednostavno dati ništa.

Niti jedan cent, niti jednu lipu.

 

Osobno, ne volim računati da će mi netko nešto generalno dati u životu, nego se volim pobrinuti za sebe.

Tako i za penziju. 

Kaj se tiče sindikata, mislim da su sami sebi svrha, te da služe samo za ukras.

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podržava

Ova tema nekako klizi u krivom smjeru. Lagano se pretvara u predizborni pamflet pa do savjetovanja kako bi se trebali eventualno izjasniti na referendumu.

Stoga, eto jedna prigodna :

 

 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
natko kaže...

Nene nije bilo briga, ali sam dao potpis za referendum radi vladinog popovanja s visoka. Sad da vidimo kojim manevrima će izbjeći referendum.

 

Referendum baš ništa nerješava. Zamisli da se u tvom kućanstvu udruži par osoba, raspišu neki kućni referendum i onda tako donesu odluku da ti svakom ukućanu svakog dana moraš ujutro u 7 sati dati po 200 kn. I npr ako je osim tebe u tom kućanstvu još 4 osobe, ode 800 kn dnevno tj 24 000 kn mjesečno. Nema problema ako su ti primanja cca 40 000 kn. No kaj ako su primanja manja od 24 000 kn ? Koliko mjeseci bi uspijevao kemijati i zaduživati se prije bankrota...?..  Nakon bankrota nikakvu korist od referenduma nebi imali ukućani koji su proveli referendum i donijeli te odluke.... Vjerojatno bi morali na ovaj ili onaj način solidarno vraćati dugove...možda i njihovi nasljednici bu vraćali dugove...

 

 

@danen 

 

 A u čemu ste vi vidjeli ruganje amerima ? Srž koju sam htio naglasiti je da veliki igrači upravljaju planetom pa mali i siromašni narodi i državice baš i nemaju previše utjecaja na svoju sudbinu nego su samo pijuni u igrama velikih. Koliko godina su ovi krajevi tretirani samo kao tampon zona i predzidje kršćanstva ? Zadnjih par desetljeća smo opet kao regija samo iskorištavani za destabilizaciju eu-a i sl... Da je uspio plan, koliko miliona balkanskih izbjeglica bi 90-tih zapljusnulo evropu i kakve bi to posljedice imalo, kome bi takav scenario donio korist ?  Neznam jel sad jasnije ?? Ako imaš mali vrt kojeg svi susjedi koriste samo kao sredstvo da zagade vodu ili zemlju drugim susjedima, kaj može uspijevati u tom vrti nakon 500 god tretiranja kojekakvim pesticidima, teškim metalima i sl... 

 

@pzkpfw

 

Da, i sindikalisti spadaju u onaj omanji skup koji je osmislio i proveo u djelo sistem da ta skupina ništa pametno desetljećima nemora učiniti a cijelo to vrijeme će imati vrhunska primanja, free putovanja, kongrese, ljetovanja, zimovanja...uvjek pod parolom nekakve sindikalne aktivnosti, suradnje s drugim sindikatima ili medjunarodnom bratijom i sl...  Da li su to glupi ljudi ?? Primanja 15000 kn, odgovornost nikakva, dugovječnost postupanja zagarantirana dok god ispod stola plešeš po diktatu vlade i ostalih moćnika....  Ima netko da nebi volio svojih 40 god staža tako odraditi ??  

 

@milka

 

Tko god bio ma vlasti, uvjek će zastupati svoj interes i gledati kratkoročnu i dugoročnu korist. Da se ukine proračunsko financiranje stranaka, ili čak da odemo i korak dalje pa izglasamo da političari ima minimalac ili čak da radi bez plaće....kaj bi time dobili ? Čovjek koji svojim radom prehranjuje obitelj se nebi mogao baviti politikom ( neplaćenom ) jer većinu dana provede radeći. Tko bi mogao prihvatiti radno mjesto bez plaće? Pa onaj tko je već bogat ( pa bi iz političke fotelje namještao i favorizirao velike poslove svojim kompanijama i usput uništavao suparnike i konkurenciju ) ili razne mutikaše i kriminalce koji već unapred imaju plan kako bu zaradili iako formalno nema plaće.... Nevelim ni da je sadašnji oblik financiranja stranaka i političara dobar, no nevidim neko idealno rješenje jer kojim god netko putem došao na vlast, kad zasjedne zastupat će samo vlastite interese...

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 12:02 (bunker).
12 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
bunker kaže...

Tko god bio ma vlasti, uvjek će zastupati svoj interes i gledati kratkoročnu i dugoročnu korist. Da se ukine proračunsko financiranje stranaka, ili čak da odemo i korak dalje pa izglasamo da političari ima minimalac ili čak da radi bez plaće....kaj bi time dobili ? Čovjek koji svojim radom prehranjuje obitelj se nebi mogao baviti politikom ( neplaćenom ) jer većinu dana provede radeći. Tko bi mogao prihvatiti radno mjesto bez plaće? Pa onaj tko je već bogat ( pa bi iz političke fotelje namještao i favorizirao velike poslove svojim kompanijama i usput uništavao suparnike i konkurenciju ) ili razne mutikaše i kriminalce koji već unapred imaju plan kako bu zaradili iako formalno nema plaće.... Nevelim ni da je sadašnji oblik financiranja stranaka i političara dobar, no nevidim neko idealno rješenje jer kojim god netko putem došao na vlast, kad zasjedne zastupat će samo vlastite interese...

Ne misli se na plaću,nego na financiranje političkih aktivnosti i izborne promidžbe iz proracuna-koji je ako se ne varam,ove godine povecan sa 1.5 mil na 5 mil KN expresno u saboru prije EU izbora.

Znaci,ukinulo bi se financiranje stranackih predizbornih plakata,djeljenja olovaka,koncerti i ostale gluposti,sto je sasvim normalna pojava u svjetu!

Pitam se tko sa imalo zrna u glavi (da citiram Raosa) nece ovo potpisati?

Idemo tu predviđenu lovu potrošiti na lječenje bolesne djece ili je to glup prijedlog?

Ne vjeruj ženi koja laže!
16 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
Mirovinska reforma je pokusaj spasavanja mirovinskog sustava, u ovom slucaju to je nekaj ko kad ti netko odsjece nogu i pokusava flasterom spasiti zivot.

Bil sam za vikend u hr i gledam vani mali bus od hdz-a, ekipa se naslikava i cereka, a na busu pise HDZ za buduce generacije. Koje fakin buduce generacije? One u inozemstvu koje se ne vracaju ili one koje su ostale u bankrotu?
13 godina
offline
Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podržava

Ja sam potpisao i svima koje znam sam predlozio da potpisu......

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podržava

Poznanik ide u mirovinu dogodine, ima 31 godinu hr staza i 6 godina je radio za UN. Od hr ce dobiti 2200kn mjesecno a od UN-a 7300kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
ansha kaže...

Poznanik ide u mirovinu dogodine, ima 31 godinu hr staza i 6 godina je radio za UN. Od hr ce dobiti 2200kn mjesecno a od UN-a 7300kn.

 Ispada da je blesav sto je radio 31 godinu, tko mu kriv 

14 godina
protjeran
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
dd.inc kaže...
ansha kaže...

Poznanik ide u mirovinu dogodine, ima 31 godinu hr staza i 6 godina je radio za UN. Od hr ce dobiti 2200kn mjesecno a od UN-a 7300kn.

 Ispada da je blesav sto je radio 31 godinu, tko mu kriv 

Je vraga, taj je u milijunima... eura...

7 godina
offline
Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podržava

 

@Milka30

 

Pa načelno je to sve ok, naravno da je lova potrebnija bolesnoj djeci nego političkim strankama za reklame, aute i sl....

 

Nažalost, kaj god da se bude ili nebude desilo je samo kap u oceanu i igrokaz, te ništa bitnoga se neće promijeniti u odnosu na zacrtane pravce dogadjanja...

 

 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr

100 miliona godišnje je itekako dobra kap u moru!

No kao sto rekoh,hajdemo napraviti mirovinski sustav koji ce starosnu mirovinu omoguciti sa 30 godina rada!Nemoguce?Pljunem u usta svakome tko to kaze da je nemoguce!

Kvaka je u tome sto su nas oni naucili da to tako mora biti,inace je neodrzivo!

Rjesenje se nalazi u dodatnome prilivu love iz totalno nepotrebnih sektora,politicke stranke,uhljebi,luksuz vladajucih....i evo stabilnoga mirovinskoga!

Mislim,pogledajte koji je to kolektivni "prcing" vladajucih nad narodom-oni se hvale kako je kreditni rating drzave porastao i sa time se jako ponose!Znaci,oni se odmah u startu hvale kako ce nas jos vise zaduziti,umjesto da se hvale kako drzavi uopce nije potreban kredit za išta!

Naravno,pametni ce reci da moderna drzava ne moze funkcionirati bez kredita,sto je totalna laž i to ja nabijem na onu stvar!

Naravno,da moderna drzava funkcionira tako jer treba uhljebavati i placati uhljebe,treba zataškavati pokradeno i lopove,treba uzimati mito jer drugacije ne moze.

 

Najzalosnije mi je u svemu tome jedan pametan covjek gospodin Raos izvali ovdje takvu glupost i ostane živ.Izvali da svatko sa imalo pameti nece potpisati referendum,samo zato sto on krivi sindikat jer mu je tamo neki uselio u stan (sada bi bio adekvatan emotikon koji se propuca pištoljem u glavu).

Znaci,nema veze sto je taj referendum dobar,nego ga ne treba potpisati samo zato sto ga pokrece sindikat!

Žalosno!

Ne vjeruj ženi koja laže!
7 godina
offline
Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podržava

 

Eh... Dragi Milka, sve je to relativno.

 

Aj stavi sebe hipotetski u fotelju koja može donositi odluke. I dodje ujutro kolegij i nakon kaj proučiš grafikone shvatiš da na penzije godišnje odlazi oko 40 milijardi, od čega samo oko polovine možeš  nabaviti kroz mirovinske uplate sadašnjih zaposlenika, a pola moraš dati iz proračuna ili se dodatno godišnje zaduživati. A drugi grafikon veli da je zdravstvo dužno 8 milijardi. A treći grafikon kaže da bi Uljanik i sl jamstva mogli dogurati i do 35 milijardi.. Pa ti onda sindikalna perjanica iznese svoje zahtjeve, vatrogasci svoje, med sestre svoje, učiteljice izbiflaju svoje... A neki od tih grafikona pokazuju i stanje vanjskog duga, tajminge kamata i glavnica.. 

 

I šta bi ti druže moj tada mudroga napravio a da pritom učinjena šteta nebude veća od koristi koju bi kao ostvario ?? Plus kaj cro nije usamljeni otok nego smo itekako gospodarski, energetski, cestovno, radno, pravno, turistički, vojno...isprepleteni sa ostatkom eu, balkana, natoa..tako da bi kriva odluka mogla lako sunovratiti državu u scenario madmax filmova.. 

 

 

 

☺️

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr

Sve to rjeseno za godinu dana!

Uvesti zakon o porjeklu imovine,ustvrditi opljackano,uhapsiti pljackase,vratiti opljackano,pljackase na goli otok da prave kinder jaja!

Sve rijeseno!

Ne vjeruj ženi koja laže!
16 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
Milka30 kaže...

Sve to rjeseno za godinu dana!

Uvesti zakon o porjeklu imovine,ustvrditi opljackano,uhapsiti pljackase,vratiti opljackano,pljackase na goli otok da prave kinder jaja!

Sve rijeseno!

Kaže ŽZ ili jehovini svjedoci?

Sve je to kikiriki, na stranu što toga više odavno nema...

7 godina
offline
Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podržava

 

@milka

 

E da su u pitanju klošari sa placa onda bi sistem lako demontrirao svoju silu i učinkovitost. No ti si zaboravio da su imali par ratnih godina da izvrše pripreme a u tome su imali pomoć bjelosvjetskih baraba, krijumčara oružja i sl uz čije pomaganje su to posle 20 godina odradjivali. 

 

Evo ti hipotetski primjer ( nadam se da bu dovoljno različito od pravih dogadjanja , da se nebi neko prepoznao ) tek toliko da shvatiš zakaj ni chuck noris više nebi te pare mogao vratiti: neko dobi pare da namjerno uništi firmu, onda ju ti jeftino kupiš i to kreditom kojeg nemaš namjeru vratiti ( a banku bu sanirali porezni obveznici ). Onda radiš tom firmom i u godinu dana napraviš milijarde dugova jer nikom ništa neplaćaš, čak niti režije niti poreze. Svu tu lovu si izvukso kroz fiktivne ugovore kroz tvrtke sa kojima ti pravno nemaš nikaj. Za dugove tvoje firme neodgovaraš. Te druge firme su kupile tom lovom npr dionice japanske željeznice. Onda si te dionice prodali nekakvim fondovima i odvjetničkim društvima koji posluju u poreznim oazama koje nemaju ( ciljano ) sa nikime nikakve ugovore o izručenju niti o praćenju financijskih transakcija.  Onda su ti fondovi kupili nekaj u Ukrajini ili nigeriji ( uran, plin, naftu ) koju su od njih kupile i Amerika i evropa , možda čak i hrvatska... A ti onda dodješ tam negde u kinu i taj fond ti mjesečno isplaćuje par milja doživotno temeljem nekakvog ugovora o savjetovanju... I nema zakona koji bi taj fond ili tebe mogao pravno povezati sa onom prvom ukradenom lovom...  I nebuš dobio medjunarodnu pravnu pomoć od velesila jer te sheme su napravljene za njihove milijardere a naši lopovi su samo iskoristili te postavke.... Stari moj, i betmen bi tu pokleko i pobjego kad bi skužil čvor...  Mislim da je wikileaks nešto malo objavio o igračima za koje su doznali da igraju po tim shemama. I kaj, par ostavki, a igra sa milijardama uredno teče dalje....

 

 

 

 

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
Old Iggy kaže..

Kaže ŽZ ili jehovini svjedoci?

Sve je to kikiriki, na stranu što toga više odavno nema...

 

bunker kaže...

Ma sve je to meni jasno,ali za takve stvari treba postaviti nekoga tko ima muda,mozda cak i diktaturu uvesti!

Jasno je svima da u situacijama koje je bunker objasnio tesko se ulazi u trag,ali nama je sasvim dovoljno da pocistimo smece u nasem dvoristu,samo treba staviti dovoljnu budalu na vlast!

 

Iggy spomenuo si Žz.Nisu oni tako bas kao sto ih prestavljaju.Velika se medijska kampanja vodi protiv njih,vladajuci uporno ih cenzuriraju ili ih prestavljaju kao cirkusante.

To narod vidi i osjeti.Nas narod je heben poprilicno,mogao i na sljedecim izborima inat proraditi i sve iznenaditi!

Ne vjeruj ženi koja laže!
12 godina
online
Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podržava

Diktatura je jedino rjesenje :)

 

Inace se nitko nikad nece usudit dirnut u uhljebe i branitelje, drzavni aparat i troskovi se realno mogu srezati za 80% i vec bi se tu ustedilo dovoljno da se sve ostalo pokrije...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
Milka30 kaže...
Old Iggy kaže..

Kaže ŽZ ili jehovini svjedoci?

Sve je to kikiriki, na stranu što toga više odavno nema...

 

bunker kaže...

Ma sve je to meni jasno,ali za takve stvari treba postaviti nekoga tko ima muda,mozda cak i diktaturu uvesti!

Jasno je svima da u situacijama koje je bunker objasnio tesko se ulazi u trag,ali nama je sasvim dovoljno da pocistimo smece u nasem dvoristu,samo treba staviti dovoljnu budalu na vlast!

 

Iggy spomenuo si Žz.Nisu oni tako bas kao sto ih prestavljaju.Velika se medijska kampanja vodi protiv njih,vladajuci uporno ih cenzuriraju ili ih prestavljaju kao cirkusante.

To narod vidi i osjeti.Nas narod je heben poprilicno,mogao i na sljedecim izborima inat proraditi i sve iznenaditi!

Diktatura? Daj navedi neke iz bliže prošlosti koje su funkcionirale.

ŽZ niti zna niti ima dobre ideje. Nisu se previđe maknuli od osnovnog programa, iako su već duže u politici.

Minneyar kaže...

Diktatura je jedino rjesenje :)

 

Inace se nitko nikad nece usudit dirnut u uhljebe i branitelje, drzavni aparat i troskovi se realno mogu srezati za 80% i vec bi se tu ustedilo dovoljno da se sve ostalo pokrije...

Kakve bi ti to troškove smanjio 80%?

12 godina
online
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
Old Iggy kaže...

Diktatura? Daj navedi neke iz bliže prošlosti koje su funkcionirale.

ŽZ niti zna niti ima dobre ideje. Nisu se previđe maknuli od osnovnog programa, iako su već duže u politici.

Minneyar kaže...

Diktatura je jedino rjesenje :)

 

Inace se nitko nikad nece usudit dirnut u uhljebe i branitelje, drzavni aparat i troskovi se realno mogu srezati za 80% i vec bi se tu ustedilo dovoljno da se sve ostalo pokrije...

Kakve bi ti to troškove smanjio 80%?

 A ovaj sustav kao odlicno funkcionira? :)

 

Pa troskove u smislu otpustanja mase uhljebljenih i bespotrebnih "sluzbenika", zupanija, izmisljenih odjela i sl. - imas onu dobru paralelu o broju zaposlenih u gradu zagrebu i u new yorku, ukinuo bi nabavku novih automobila za vladu svakih godinu dvije i stavio to na neku razumniju brojku tipa svakih 5 god, ukinuo pravo glasa dijaspori odnosno uveo pravilo da imas pravo glasa samo ako placas porez ovdje, itd. samo rezanje te administracije i smanjenje birokracije bi rjesilo gotovo sve probleme, samo sto u to nitko nikad nece taknuti jer je vojska uhljeba prejaka.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
Minneyar kaže...
Old Iggy kaže...

Kakve bi ti to troškove smanjio 80%?

 A ovaj sustav kao odlicno funkcionira? :)

 

Pa troskove u smislu otpustanja mase uhljebljenih i bespotrebnih "sluzbenika", zupanija, izmisljenih odjela i sl. - imas onu dobru paralelu o broju zaposlenih u gradu zagrebu i u new yorku, ukinuo bi nabavku novih automobila za vladu svakih godinu dvije i stavio to na neku razumniju brojku tipa svakih 5 god, ukinuo pravo glasa dijaspori odnosno uveo pravilo da imas pravo glasa samo ako placas porez ovdje, itd. samo rezanje te administracije i smanjenje birokracije bi rjesilo gotovo sve probleme, samo sto u to nitko nikad nece taknuti jer je vojska uhljeba prejaka.

Svatko od nas bi to napravio.

Problem je doći u poziciju to napraviti. Što više ideš u tom smjeru, šanse su ti manje.

12 godina
online
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
Old Iggy kaže...
Minneyar kaže...
Old Iggy kaže...

Kakve bi ti to troškove smanjio 80%?

 A ovaj sustav kao odlicno funkcionira? :)

 

Pa troskove u smislu otpustanja mase uhljebljenih i bespotrebnih "sluzbenika", zupanija, izmisljenih odjela i sl. - imas onu dobru paralelu o broju zaposlenih u gradu zagrebu i u new yorku, ukinuo bi nabavku novih automobila za vladu svakih godinu dvije i stavio to na neku razumniju brojku tipa svakih 5 god, ukinuo pravo glasa dijaspori odnosno uveo pravilo da imas pravo glasa samo ako placas porez ovdje, itd. samo rezanje te administracije i smanjenje birokracije bi rjesilo gotovo sve probleme, samo sto u to nitko nikad nece taknuti jer je vojska uhljeba prejaka.

Svatko od nas bi to napravio.

Problem je doći u poziciju to napraviti. Što više ideš u tom smjeru, šanse su ti manje.

 Yep, i zato i kazem da je diktatura jedini izlaz. Inace taman i ako netko ima dobru namjeru to napraviti, em kao prvo uopce nece biti izabran, a taman i da bude, podignut ce se vojska uhljeba i masinerija HDZ-a na noge i nema sanse da ista ide nabolje u predvidivoj buducnosti.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr
Minneyar kaže...
Old Iggy kaže...

Svatko od nas bi to napravio.

Problem je doći u poziciju to napraviti. Što više ideš u tom smjeru, šanse su ti manje.

 Yep, i zato i kazem da je diktatura jedini izlaz. Inace taman i ako netko ima dobru namjeru to napraviti, em kao prvo uopce nece biti izabran, a taman i da bude, podignut ce se vojska uhljeba i masinerija HDZ-a na noge i nema sanse da ista ide nabolje u predvidivoj buducnosti.

Upravo radi te sve mašinerije je teško zamisliti ikakvu diktaturu drugačiju od ove kakvu si opisao.

12 godina
offline
Re: Mirovinska reforma - koliko je Hrvati (ne)podr

Imas na sluzbenoj stranici Žz program koji je logican i kvalitetan,treba ga samo procitati.

Njihove ideje su za mene odlicne i ne,nisu samodestruktivne kako to placeni mediji prikazuju!

Nisu se maknuli?Pa druga su stranka u Hrv,Pernar je,ako izuzmemo Kolindine glasacke botove,najpoplarniji FB politicar sa blizu 300000 pratitelja.Sincic visoko kotira po popularnosti po Ipsos pulsu...ako to nije napredak,jbt. Onda ne znam sta je!

 

Diktatura?

Iako sam se zezao,recimo Gadafiijeva vladavina,ako se ne varam,građani su imali besplatno skolstvo,zdravstvo,struju,vodu.....njegovom likvidacijom i uvodenjem "demokracije",gradani danas zive ko psi!

Ne vjeruj ženi koja laže!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice