Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja

poruka: 16
|
čitano: 5.276
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja".
8 godina
offline
Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja

Da olakšam sebi i čitateljima: onih 1,5 exp 27 molekula kisika godišnje, jednako je 80 kg kisika. 

 
7 0 hvala 7
15 godina
offline
Re: Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja
danen kaže...

Da olakšam sebi i čitateljima: onih 1,5 exp 27 molekula kisika godišnje, jednako je 80 kg kisika. 

 znači li to da sam s godinama "pomalo" zahrđao zbog disanja? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
protjeran
offline
Re: Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja
Ajar kaže...

 znači li to da sam s godinama "pomalo" zahrđao zbog disanja? 

 

To je ono sto te ubija - zeljezo u krvi oksidira, i zato staris. Da dises neki drugi plin, bio bi vjecno mlad.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
online
Re: Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja
danen kaže...

Da olakšam sebi i čitateljima: onih 1,5 exp 27 molekula kisika godišnje, jednako je 80 kg kisika. 

 

Baš sam otišao na Wolphram Alpha da to izračunam prije nego sam vidio vaš komentar, i on tvrdi da je to 40kg kisika. Pokušao sam sa izrazom "molecules" i "atoms" ali dobijem isti rezultat. Vjerovatno ste vi uzeli ovaj broj kao količinu O2 molekula, dok ga je on shvatio kao ukupnu količinu atoma?

 

Wophram Alpha 1,5x1027 molekula kisika

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 10:12 (AFARON).
8 godina
offline
Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja

Da oogovori AFARONU. 1,5 exp 27 molekula kisika je 80 kg, a isto toliko atoma kisika je 40 kg. U molekuli kisika, O2, nalaze se dva atoma. Računao sam prema onome što piše u članku, a originalni rad nisam čitao. A što se pak našeg hrđanja od kisika tiče i mi od njega propadamo, i nas kisik polako najeda. Računa se da se samo pola udahnutog kisika naš ogranizam troši na metabolizam, ostatak se pretvara u slobodne radikale koji bi nas uništili da ne postoje zaštitni mehanizmi i metabolizmi. No to je već druga tema. 

 
10 0 hvala 9
14 godina
online
Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja

Hmmm interesantno,

 

dobijem 80kg kada unesem izraz:  1.5*10^27 Oxygen molecules

 

a 40kg kada unesem izraz: 1.5*10^27 molecules of Oxygen

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja
danen kaže...

Da oogovori AFARONU. 1,5 exp 27 molekula kisika je 80 kg, a isto toliko atoma kisika je 40 kg. U molekuli kisika, O2, nalaze se dva atoma. Računao sam prema onome što piše u članku, a originalni rad nisam čitao. A što se pak našeg hrđanja od kisika tiče i mi od njega propadamo, i nas kisik polako najeda. Računa se da se samo pola udahnutog kisika naš ogranizam troši na metabolizam, ostatak se pretvara u slobodne radikale koji bi nas uništili da ne postoje zaštitni mehanizmi i metabolizmi. No to je već druga tema. 

 

A zar ne bi to trebao biti O3 (ozon), budući da se kisik nalazi u tom obliku u vanjskom dijelu atmosfere? U tom slučaju bi se radilo o 120kg godišnje?

13 godina
odjavljen
offline
Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja

Ja sam tek sad skužio da je danenov nadimak zapravo njegovo ime napisano obrnutim redoslijedom slova. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 11:15 (footballer).
 
13 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja
Pod hitno na mjesec poslati dronove sa WD-40
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja
AFARON kaže...
danen kaže...

Da olakšam sebi i čitateljima: onih 1,5 exp 27 molekula kisika godišnje, jednako je 80 kg kisika. 

 

Baš sam otišao na Wolphram Alpha da to izračunam prije nego sam vidio vaš komentar, i on tvrdi da je to 40kg kisika. Pokušao sam sa izrazom "molecules" i "atoms" ali dobijem isti rezultat. Vjerovatno ste vi uzeli ovaj broj kao količinu O2 molekula, dok ga je on shvatio kao ukupnu količinu atoma?

 

Wophram Alpha 1,5x1027 molekula kisika

 

 

 

AFARON kaže...

Hmmm interesantno,

 

dobijem 80kg kada unesem izraz:  1.5*10^27 Oxygen molecules

 

a 40kg kada unesem izraz: 1.5*10^27 molecules of Oxygen


Ajde računaj negdje drugo.. trolaš temu sa svojom matematikom. 

10 godina
offline
Re: Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja
Da nije netko Opela poslal gore?
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja
Zapravo da. Od trenutka kad si prvi put udahnuo - krenuo si starit i već si osuđen da ćeš umrijet.
14 godina
online
Re: Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja
Envy kaže...
AFARON kaže...
danen kaže...

Da olakšam sebi i čitateljima: onih 1,5 exp 27 molekula kisika godišnje, jednako je 80 kg kisika. 

 

Baš sam otišao na Wolphram Alpha da to izračunam prije nego sam vidio vaš komentar, i on tvrdi da je to 40kg kisika. Pokušao sam sa izrazom "molecules" i "atoms" ali dobijem isti rezultat. Vjerovatno ste vi uzeli ovaj broj kao količinu O2 molekula, dok ga je on shvatio kao ukupnu količinu atoma?

 

Wophram Alpha 1,5x1027 molekula kisika

 

 

 

AFARON kaže...

Hmmm interesantno,

 

dobijem 80kg kada unesem izraz:  1.5*10^27 Oxygen molecules

 

a 40kg kada unesem izraz: 1.5*10^27 molecules of Oxygen


Ajde računaj negdje drugo.. trolaš temu sa svojom matematikom. 

 

Wow 

14 godina
offline
Re: Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja
ja to nisam ni skužio dok ti to nisi napisao
15 godina
offline
Re: Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja
BarbaVeli kaže...
ja to nisam ni skužio dok ti to nisi napisao

 a men bilo jasno od prve destinke sekunde (da se čita/tarzan/džejn zdesna ulijevo). strejndž. mogao je staviti osar ali nije. garderp mu je brat. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Re: Mjesec polako hrđa, a krivac za to je – Zemlja
I meni isto. Doduse zato sto sam i ja danen :)
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice