Model 3 – napokon električni auto za mase!

poruka: 64
|
čitano: 19.326
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Model 3 – napokon električni auto za mase!".
12 godina
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Autor stvarno ne želi da Tesla uspije ili sam ja nešće krivo shvatio ?

 

 

 

 
21 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Čekamo Prpićev odgovor 

Mislim, dakle half adder
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
mGT kaže...

Autor stvarno ne želi da Tesla uspije ili sam ja nešće krivo shvatio ?

 

 

 

 Baš ih ne voli.

Vidi samo ovo niti se masovno proizvodi, niti se masovno kupuje.

Pa ne može se prodati više komada nego se proizvelo,a Drago to prikazuje kao dva argumenta.

Zatim uspoređuje Ford koji je osnovan 1903. sa Teslom 2003. i različitim tehnologijama.

A koja je svrha? Pa mora nešto pisati da popuni Bug, pa zašto ne bi pisao o nečem što ne voli.

8 godina
neaktivan
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Pročitao naslov i prvi red članka i shvatio da ne trošim vrijeme na tog autora :)

 
12 2 hvala 0
12 godina
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Dobar članak koji će potaknuti zanimljivu raspravu za razonodu preko vikenda.

 
8 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Dapače, prema istom izvoru, Business Insideru, niti jedan Teslin model nije bio među prvih 20 po prodaji u SAD-u, iako ovo treba uzeti s relativnom rezervom – Tesla ima visoku prodajnu cijenu svojih automobila i visoke tvorničke marže, tako da u novčanom volumenu prodaje Tesla stoji vrlo dobro. Ipak, po masovnosti prodaje, broju prodanih primjeraka, niti jedan njihov model nema bilo kakav značajniji tržišni udio na američkom i svjetskom tržištu. Jednostavno, niti se masovno proizvodi, niti se masovno kupuje.

 

Nemoj vise,nadam se da ti nitko ne placa. LP

 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Bit će el. avuta ali samo kad pukne nafni lobi.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
Da, negativno jest intonirao članak, ali sve navedeno je argumentirano, tako da ne vidim neki smisao napadati autora.
To što svi mislimo da su el.auti budućnost je jedno, a njihova isplativost i ukupni benefit za društvo korištenjem danjašnjih tehnologija baterija nešto sasvim drugo.
12 godina
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
rex251 kaže...
Da, negativno jest intonirao članak, ali sve navedeno je argumentirano, tako da ne vidim neki smisao napadati autora.
To što svi mislimo da su el.auti budućnost je jedno, a njihova isplativost i ukupni benefit za društvo korištenjem danjašnjih tehnologija baterija nešto sasvim drugo.

Autor vječito ima problema sa Teslom i Muskom u tom je stvar :)

Po meni treba pohvaliti ovakve pokušaje elektifikacije, možda se pokrenu/ubrzaju i neke druge tehnologije (baterije,el. punione, lakši materijali poput grafena/kelvara/karbona za izradu šasije/podvozja...), Njemci na veliko najavljuju totalnu elektrifikaciju svojih vozila, da li će Autor i po njima pljuvati svakom prilikom ?

Daleko do toga da mrzim motore sa unutarnjim sagorjevanjem, ali mislim da je dobro imati alternativu, osim toga el. automobili postoje preko 100 godina i da nije bilo raznih naftnih lobija možda bi danas ICE motori bili rijetkost.

 

 

15 godina
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Drago zvan "Dr. Usporedba"

 

 

ja sam samo vidio da Tesla proizvodi 25% auta od najprodavanijeg auta u Americi, i mislim da je to dobar omjer sa obzirom da se usporedjuje polu kamion i luksuzno elektricno vozilo u drzavi koja preferira voziti polu kamione

 

al opet...ja nemam toliki hejt kao i Dr. Usporedba

Moj PC  
13 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Smijem li pretpostaviti reakcije na pocetku automobilske revolucje?

Vjerovatno je ovako islo:

-To da bi se vozilo treba izgraditi koliko rafinerija? koliko one kostaju?

- Koliko prodajnih mjesta treba sa cisternama u zemlji koje se mogu probusit i onda gorivo iscuri u zemlju i belaj?!

-Kolika logistika treba da se preveze to gorivo do svakog maloprodajnog mjesta? Ili neces moci svudam tim automobilima?

-Svog konja nahranim bilogdje :D

-To ce samo bogati mulci kupovat da bi se preseravali okolo!

-Pre skupo je! Nece to nitko vozit!

-Gume!?!! Pa koji ce to kupovat? Gdje se to pravi? Od cega? Moj tocak od drveta nista nemoze zamjenit!?!

.

.

.

...nastavi niz...

 

 

 

 
33 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
Clanak napisan tako da privuce paznju. Teslu treba usporedivat sa prodajom elektricnih automobila druge marke, a ne sa najprodavanijim autom opcenito. Drugi giganti jos nemaju pravi odgovor na el.auto. Audi e tron je koliko znam odgodio datum isporuke, ni rijeci o tome, mercedes ponudio samo eqc, jaguar samo e pace... tesla je trenutno korak ispred, dok ostali uhvate korak tesla ce stajat stabilno. A i ako nece kog briga
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

 

Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Galić je mrzitelj napretka autoindustrije,

Galić ne voli Muska.

Galić ne vidi svjetlu budućnost Tesle.

Galić ne voli čitatelje BOL-a i vrijeđa ih svojim mišljenjem.

 

 

p.s. ironija, dakako

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Način na koji je pisan ovaj članak mi se nimalo ne sviđa.

Uspoređuju se kruške i jabuke kako bi se dobio dojam da je Tesla loša kompanija.

 

Ovo što Tesla radi je prava revolucija i čudo jedno uzevši u obzir sve faktore. 

Uspoređuje se jedna mlada kompanija u uzletu sa gigantskom kompanijom koja ima svoj renome već desetljećima. Ovakvi udjeli koje Tesla ima su u biti prikaz što se iza brda valja i oni veliki proizvođači koji zakasne u tranzicji je će završiti isto kao i Kodak u području fotoaparata.

 

Veliki proizvođači odgađaju revoluciju elektrifikacije čisto zato što će im to direktno negativno utjecati na poslovanje, jer treba uzeti u obzir da oni još debelo zarađuju na zamjeni rezervnih dijelova i servisima.

Servisi električnih automobila su puno jednosstanviji jer nema hlađenja, nema ulja, kojekakvih filtara, nema svijećica....

Ostati će sve na održavanju kočionog sustava, klime, podvozja/šasije i elektronike/baterije.

 
17 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
Vidim da jos ima onih koji misle da je Tesla jedini proizvođač elektricnih kola.
Ja zelim da Tesla uspije, kao i ostali proizvođači. Ali jednoumlje nije dobro.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Službeno je...Drago Galić najfrustriranija je osoba u bugu.... 

 
19 1 hvala 0
14 godina
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Pročitam naslov i reko idem vidit komentare garant ima Dragin na ovu temu.Kad ono prva rijec u članku "šalimo se" i pokraj dragina slika.

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Jedan od najglupljih clanaka koje sam ikada procitao na BUG.hr

Drago Galic kao da radi za Ruski Politbiro. 

Ne kuzim usporedbe sa Fordom. Ford ima najnize dionice u zadnjih 6 godina i opcenito imaju velikih problema sa prodajom svega, osim F-150 kamiona koji se prodaje jedino u Americi. (To mu je najvece trziste).

Kakve veze ima Pickup truck sa sedan car? Zasto se radi ta usporedba? (Ajde da su oba elektricni bi jos skuzio).

Nije mi jasno koliko kompanija treba prodati auti da Drago Galic bude zadovoljan?

Pa nije moguce prodati u ponedeljak 10 auti i onda u utorak prodati milion i preskociti sve izmedju. 

Radi Draga Galica sam prestao kupovati Bug jer kada netko ima osobnu vandetu - bez argumenata koja ima smisla, onda fuck it, Bug-u nisu potrebni moji novci.



 
11 2 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
U svibnju Tesla nije proizvodila planirane količine, nije poslovala pozitivno, a procijenjena cijena modela 3 je bila otprilike kao i prodajna. Tadašnji Dragin članak (jedan u nizu) je bio prvenstveno ad hominem na Muska i njegovu djevojku, uz tendenciozno prikazivanje isključivo onih podataka koji Tesli ne idu u prilog. Taj članak je bio dno Bug novinarstva, no uz misteriju kako se Dragi tako nešto moglo omaknuti (jer se ipak radi o kvalitetnom autoru) sada imamo i misteriju zašto umjesto da to smeće spremi u ropotarnicu povijesti, on pučanstvo podsjeća na njega.

U međuvremenu je proizvodnja narasla, financije se stabilizirale, a procjena proizvodne cijene smanjila na 28000$. Dakle svi pokazatelji koje je prije pola godine zlorabio (jer se fokusirao na trenutno stanje ignorirajući mogućnost da se promijene nabolje) su se promijenili nabolje, a on se i dalje poziva na tadašnje procjene i tu katastrofu od članka. Bit će valjda ova južina...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

there's no such thing as "električni auto za mase" iz preko nekoliko razloga: cijena (a posebno marža i do 30%) ih čini dostupnima samo lovatorima (koje ionako boli dupe za cijenu ogrjeva), tehnologija proizvodnje/punjenja nije standardizirana (npr. Tesla ima izvrsne baterije i motore ali katastrofalnu šasiju/limariju) i rabljeni ne vrijede ni 1/2 3,14zde ladne vode (baš zbog baterija, s ograničenim brojem ciklusa punjenja/pražnjenja, kao i telefoni). posljednji auto "za mase" bio je vw buba (by porsche djed & hitler), a i njega više nema. prema tome, o, vi željni "napretka" (sic!), smanjite doživljaj. Drago je realan (a za što je ipak neophodan visok iq, objektivnost & distanca i, osim toga, Dragi ni iz džepa ni u džep), a to nema veze s nečijim željama i snovima ("što se babi ...") koji cure na sve strane iz komenatra potpore Musku i sličnim luftbrenzerima. milenijalci to ne kuže ("blago siromašnima duhom ...") 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 10:51 (Ajar).
Moj PC  
4 9 hvala 0
8 godina
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
Jedina novost je sto se vise ne dijele banovi na forumu ako zucnes nesto protiv Galica.
 
13 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
Ajar kaže...

there's no such thing as "električni auto za mase" iz preko nekoliko razloga: cijena (a posebno marža i do 30%) ih čini dostupnima samo lovatorima (koje ionako boli dupe za cijenu ogrjeva), tehnologija proizvodnje/punjenja nije standardizirana (npr. Tesla ima izvrsne baterije i motore ali katastrofalnu šasiju/limariju) i rabljeni ne vrijede ni 1/2 3,14zde ladne vode (baš zbog baterija, s ograničenim brojem ciklusa punjenja/pražnjenja, kao i telefoni). posljednji auto "za mase" bio je vw buba (by porsche djed & hitler), a i njega više nema. prema tome, o, vi željni "napretka" (sic!), smanjite doživljaj. Drago je realan (a za što je ipak neophodan visok iq, objektivnost & distanca i, osim toga, Dragi ni iz džepa ni u džep), a to nema veze s nečijim željama i snovima ("što se babi ...") koji cure na sve strane iz komenatra potpore Musku i sličnim luftbrenzerima. milenijalci to ne kuže ("blago siromašnima duhom ...") 

 " o, vi željni "napretka" (sic!), smanjite doživljaj", imaš pravo, ajmo se vratiti drvenom plugu i potleušicama  ...

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
Jedino što Ford i Tesla ne proizvode iste proizvode.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

Zelim komentar na ovaj clanak i tablice:

https://cleantechnica.com/2018/10/21/18-nasty-tesla-charts/

 

Ko tu koga laze

 
9 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
Urtz kaže...

Smijem li pretpostaviti reakcije na pocetku automobilske revolucje?

Vjerovatno je ovako islo:

-To da bi se vozilo treba izgraditi koliko rafinerija? koliko one kostaju?

- Koliko prodajnih mjesta treba sa cisternama u zemlji koje se mogu probusit i onda gorivo iscuri u zemlju i belaj?!

-Kolika logistika treba da se preveze to gorivo do svakog maloprodajnog mjesta? Ili neces moci svudam tim automobilima?

-Svog konja nahranim bilogdje :D

-To ce samo bogati mulci kupovat da bi se preseravali okolo!

-Pre skupo je! Nece to nitko vozit!

-Gume!?!! Pa koji ce to kupovat? Gdje se to pravi? Od cega? Moj tocak od drveta nista nemoze zamjenit!?!

.

...nastavi niz...

 

 

:)  Je bilo je toga, a bilo je i ovoga:

 

- jesi li vidio ove nove automoboli...bomobili.. - željezne konje. Sam ide, ne trebaš ga 'ranit' pojit, ne krepa, ne trebaš ga pazit, povuče ko deset konja, ne sere po putu, ne trebaš čistit, daš mu samo goriva, a radit će se stanice sa gorivom na svakom koraku, prevozit će teret, ljude, plovit vodom, letat po zraku.

- Super, i ja bih jednog kupio, koliko košta?

- 100 dukata, koliko ti imaš?

- jedan.

- oš kupit konja?

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!

Galić je ili neupućen ili zlonamjeran.

8 godina
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
Šta bi rekli naši stari "Za dobrim se konjom prašina diže. "

Upravo takvu "prašinu" diže Tesla. Želim im sve najbolje, a sebi primjerak u garaži što prije bude moguće...
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
mGT kaže...

 " o, vi željni "napretka" (sic!), smanjite doživljaj", imaš pravo, ajmo se vratiti drvenom plugu i potleušicama  ...

 

 samo se ti vrati. eletrični automobil nije nikakav napredak, jer je je već davno postojao (polovicom 19. st.). drveni plug i potleušice postoje još i danas. meni je ovo navijanje za električne aute (a BEZ čitanja argumentacije u mojem postu) jednako snivanju o letećim autima kao "budućnosti". upitaš li, pak, bilo kojeg strojara (VSS), pojasnit će ti kako je običan auto koji će trajati unedogled, postizati vratolomne brzine i trošiti "par kapi" goriva jednako tako odavno moguće načiniti. zbog čega se to ne čini drugi je par kobasa. no uvijek je bilo više onih (v. pod"religije") koji su forsirali svijet osnovan na oblacima i vjerovanjima u odnosu na onih koji barataju zdravim razumom i činjenicama. osim toga, napis se bavi sadašnjošću a ne budućnošću ("napredak"*). kako napisah: što se babi snilo, to se babi zbilo ... 

 

* i atomska je bomba velik napredak u odnosu na luk i strijelu no i dalje se koristi oboje. doduše, više je streličara nego bombaša ali ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice