Model 3 – napokon električni auto za mase!

poruka: 64
|
čitano: 19.394
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Model 3 – napokon električni auto za mase!".
16 godina
protjeran
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
Feudalac kaže...

 Računaj okvirno da je gornja granica potrošnje za mali automobil 20 kWh na 100 km što je 20 kuna po dnevnoj tarifi ili 10 po noćnoj. Dizel je 55 ili više kuna na 100 km, benzin isto tako ili više.

 

ušteda na 100 km je minimalno 35 ili više kuna, na 100.000 km je 35.000 ili više.

 Noćni kWh je 0.345 kn s PDV-om (GEN-I):

https://www.jeftinastruja.hr/za-tvrtke/cijene-i-tarife/cjenik

 

Također, Zoea planiram voziti uglavnom po gradu tj. na manjim brzinama. U tom slučaju, potrošnja je niža od 20 kWh na 100 km, računao sam negdje oko 16-17 kWh, ravnajući se po ovoj tablici:

https://pushevs.com/2016/11/23/electric-cars-range-efficiency-comparison/

 

Okvirno, to je onda oko 5.5 kn za 100 km. S benzincem kojeg imam sada mi je to oko 77 kn na 100 km. 71.5 kn uštede na svakih 100 km. Ne računajući i znatno jeftinije godišnje održavanje, jer kod električnog automobila nema ulja, svjećica, ventila, brtvi itd.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 12:18 (Vortac).
16 godina
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
Visak kaže...
memulica kaže...

Kolega bićete na vrijeme obavješteni, nakon završetka istrage

 Znači nemaš pojma, ali si to stavio kao neki dokaz nečega.

 

Smiješno je to kako hejteri, ukjučujući Dragu, očajnički guglaju u potrazi za bilo čime što bi moglo izgledati kao loša vijest za Teslu ili Muska.

 

Kad ti u Ameriki FBI krene u premetačinu po firmu, onda to znači da nešto tu smrdi i da nikome nije do smijeha.

 

Sad ti nastavi dalje lamentirati o naftnom lobiji, urotama, ravackom jalu i sl.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Model 3 – napokon električni auto za mase!
memulica kaže...

Kad ti u Ameriki FBI krene u premetačinu po firmu, onda to znači da nešto tu smrdi i da nikome nije do smijeha.

 

 Vidi, nije problem što ti ne voliš Teslu, problem je kad zbog toga iznosiš lažne informacije.

 

The electric carmaker said in a statement Friday that it complied with a "voluntary request for documents" from the Department of Justice about Tesla's "public guidance" about Model 3 production.

Dakle nikakve premetačine nije bilo, FBI je pristojno zatražio dokumente i dobio ih. 

To je upravo ono što sam napisao, tražite bilo što, i onda to još izvrćete da izgleda što gore. 

 

memulica kaže...

Sad ti nastavi dalje lamentirati o naftnom lobiji, urotama, ravackom jalu i sl. 

 Još jedna ad hominem izmišljotina.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Model 3 – napokon električni auto za mase!

evo prekrasne ilustracije kupca Tesle. normalno da je plavuša. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice