Mornarica SAD-a odustaje od razvoja railguna

poruka: 7
|
čitano: 3.205
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mornarica SAD-a odustaje od razvoja railguna".
15 godina
offline
Mornarica SAD-a odustaje od razvoja railguna

čime je hrvatska izbjegla još jedan trošak za vojsku. nije da smo namjeravali pazariti ali nikad ne znaš. bolje suzbiti u korijenu. danke, amerika. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 11:07 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mornarica SAD-a odustaje od razvoja railguna

Turska je svoj vec razvila, 

Nesposobni ameri 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mornarica SAD-a odustaje od razvoja railguna

naravno, jer je smisao-svrha-upotrebljivost problem.. tj time se ne gađa na par metara a s miljama imamo problem preciznosti dok s većim udaljenostima na moru postane problem i zakrivljenost zemlje, projektil-projekcija.. klasična raketa to radi bolje, radi + navođenje/korekcija pa ostane samo stvar cijene-isplativosti tj da je railgun efikasan tad bi recimo bilo jeftinija municija, no ovako je to samo moderna-skupa praćka tj ćorskokak koji treba zatovoriti.

tj i kamenje za praćku je recimo jeftino kao municija no nije nešto čime će supersila danas-sutra ratovati čak i kad može bušiti oklop, problem je što se za bušenje osim kinetičke-matematičke formule treba cilj pogoditi, bez tog je oružje ili municija besmisleno, tek tad je bušenje moguće ili bitno (kad promašimo cilj nije.. a sve što leti, padne.. pa možda i na krivu metu). Raketa je skupa ali radi i u ratu nije cijena kriterij nego pobjediti tad praćka nije nešto osim za priče o golijatu koje samo imaju etičku-moralnu svrhu ili patriotizam u slučaju kad si underdog (ne velesila). Tako talibanci rokaju i plinskim bocama po jeruzalemu bez potrebe za pogađanjem i tad je praćka prikladno oružje.. dok za usa nije.

 

 

edit.. turski primjer je nešto sasvim suprotno od us-navy tj usa potreba, tj defanzivno, kao klasična topovska baterija koja pokriva neko područje, npr morski tjesnac-dardanele.. i može biti 'zacementiran' .. tj imati određenu liniju paljbe na koju kad dođe cilj stisneš gumbek i cilja nema... u napadačkom ratu je to beskorisno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 11:26 (ihush).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mornarica SAD-a odustaje od razvoja railguna
Kako nemaju kad sam ga vidio u Transformersima 2?
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mornarica SAD-a odustaje od razvoja railguna
U ovom video okolo tog topa ima cijela flota ja bi rekao generatora i transformatora u onom kontejnerima , baš me zanima gdje bi to se strpali na brod i koliko bi to bilo teško
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mornarica SAD-a odustaje od razvoja railguna
Doktor-X kaže...
U ovom video okolo tog topa ima cijela flota ja bi rekao generatora i transformatora u onom kontejnerima , baš me zanima gdje bi to se strpali na brod i koliko bi to bilo teško

 baš zato se to i planiralo za brod, a ne za recimo avion, jer je u brod lakše potrpati svu tu skalameriju

15 godina
neaktivan
offline
Mornarica SAD-a odustaje od razvoja railguna

Mali zeleni su blokirali projekt kad su shvatili da će biti ugroženi.

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice